Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Καλημερα και καλη χρονια σε ολη την τεχνικη υποστηριξη.Ευτυχισμενο το 2008 με υγεια πανω απο ολα.

    Ειχατε καιρο να ακουσετε νεα μου (μετα την περιπετεια του καλοκαιριου) και μαλλον με πεθυμησατε τελη του χρονου.

    Οι ρυθμισεις του υπολογιστη μου ειναι οι ακολουθες απο τοτε που πηγαμε στα 16μβιτ και η γραμμη δουλευε αψογα(οπως και στα 10μβιτ αλλωστε με μονη διαφορα το RWIN που ηταν μικροτερο). Αυτες εδινε το οn-line test στο Speedguidenet απο τον Ιουνιο που ενεργοποιηθηκα στη ΝετΟνε μεχρι και το περασμενο Σαββατο.

    Κώδικας:
    « SpeedGuide.net TCP Analyzer Results » 
    Tested on: 01.01.2008 17:09 
    IP address: 77.83.xx.xx 
     
    TCP options string: 020405780103030401010402 
    MSS: 14ΧΧ (αυτο ηταν βελτιστοποιημενο με βαση το MTU) 
    MTU: 1492 (στα Windows αυτο ειναι ορισμενο απο μενα στα 1500 αλλα προφανως λογω της PPPoE συνδεσης που εχουμε με εσας γυριζει αυτοματα στα 1492/δεκτο)
    TCP Window: 1027840 (NOT multiple of MSS) 
    RWIN Scaling: 4 
    Unscaled RWIN : 64240 
    Reccomended RWINs: 64400, 128800, 257600, 515200 
    BDP limit (200ms): 41114kbps (5139KBytes/s)
    BDP limit (500ms): 16445kbps (2056KBytes/s) 
    MTU Discovery: ON 
    TTL: 46 
    Timestamps: OFF 
    SACKs: ON 
    IP ToS: 00000000 (0)
    Εδω και 72 ωρες απο την Κυριακη περιπου και μετα παρατηρω τρελο lag και κολλημα στις σελιδες ενω το downloading εξακολουθουσε να πηγαινει σφαιρα οπως παλια.

    Παραθετω σημερινα tracert παρακατω.

    Το ρουτερ ειχε 20+ μερες uptime και σκεφτηκα μηπως ειχε "μπουκωσει" η μνημη του οποτε του εκανα ενα ρεσταρτ για καλο και για κακο.Το αποτελεσμα ομως παρεμενε το ιδιο.

    Κανοντας εδω δευτερο τεστ στο http://www.speedguide.net/analyzer.php?

    διαπιστωνω οτι

    Κώδικας:
    TCP options string = 020405780103030401010402
    MTU = 1440
    MTU is not fully optimized for broadband. Consider increasing your MTU to 1500 for better throughput. If you are using a router, it could be limiting your MTU regardless of Registry settings. (Τα Windows εξακολουθουν να δειχνουν 1500 αλλα το τεστ πλεον λεει 1440 αντι για 1492 που ειναι το optimum για PPPoE και εκει πιστευω οτι ειναι το θεμα).
    MSS = 1400
    MSS is not optimized for broadband. Consider increasing your MTU value.
    Default TCP Receive Window (RWIN) = 1027840 
    RWIN Scaling (RFC1323) = 4 bits (scale factor of 8)
    Unscaled TCP Receive Window = 64240 
    
    For optimum performance, consider changing RWIN to a multiple of MSS.
    Other RWIN values that might work well with your current MTU/MSS: 
    515200 (MSS x 46 * scale factor of 8)
    257600 (MSS x 46 * scale factor of 4)
    128800 (MSS x 46 * scale factor of 2)
     64400 (MSS x 46)
    bandwidth * delay product (Note this is not a speed test):
    
    Your TCP Window limits you to: 41114 kbps (5139 KBytes/s) @ 200ms
    Your TCP Window limits you to: 16445 kbps (2056 KBytes/s) @ 500ms
    MTU Discovery (RFC1191) = ON
    Time to live left = 46 hops
    TTL value is ok.
    Timestamps (RFC1323) = OFF
    Selective Acknowledgements (RFC2018) = ON
    IP type of service field (RFC1349) = 00000000 (0)
    Αρα ενω επι 6 μηνες το MTU ηταν 1492, ξαφνικα τις τελευταιες 3 μερες εχει γυρισε σε 1440 το οποιο φυσικα δεν ειναι optimized για PPPoE adsl που δινετε με αποτελεσμα timeouts και lag τρελο στο browsing.

    Εγω δεν εχω πειραξει τιποτα στον υπολογιστη.Και για να ειμαι σιγουρος δοκιμασα τη γραμμη και με αλλα δυο ανεξαρτητα λαπτοπ και ενσυρματα και ασυρματα αλλα εξακολουθει να μου δινει MTU 1440 παρολο που και τα δυο λαπτοπ στην Registry τους λενε MTU=1500 και τα 2 αυτα λαπτοπ δουλευαν υποδειγματικα πανω στη γραμμη απο το καλοκαιρι που ενεργοποιηθηκα.

    S.O.S. : Οτι και αν γινει σας παρακαλω πολυ μην, επαναλαμβανω μην με υποβαθμισετε ταχυτητα καθως δεν ειναι αυτη λυση και πανακεια. Ολα δουλευαν αψογα τοσους μηνες και εδω και 72 ωρες δεν δουλευουν. Δεν ξερω γιατι και πως το MTU πηγε απο 1492 σε 1440 οταν σε 3 υπολογιστες δεν εχω πειραξει τιποτα.

    Σας παρακαλω και παλι μην υποβαθμισετε την ταχυτητα καθως δεν φταιει αυτο.Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρουτερ, dslam ή πορτας στο dslam αλλα σιγουρα δεν ειναι θεμα συγχρονισμου και ταχυτητας συγχρονισμου αφου τοσους μηνες δεν ειχα προβληματα ουτε στο browsing,ουτε στο downloading ,ουτε στην τηλεφωνια και απο τοτε που μου αλλαξατε βροχο τον Σεπτεμβρη ουτε προβληματα αποσυγχρονισμων και θορυβου πλεον.

    Η γραμμη εξακολουθει να εχει τα "υπεροχα" στατιστικα που εχει απο τον Σεπτεμβρη που την αλλαξατε και για αυτο δεν θελω να πειραξετε την ταχυτητα συγχρονισμου ουτε φταιει αυτη για το προβλημα των τελευταιων 72 ωρων με τα lags στο browsing και το μειωμενο MTU.

    Οπως θα δειτε και απο το online test λεει οτι το MTU μπορει να γινεται limited απο το ρουτερ αν εισαστε πισω απο ενα, ανεξαρτητα απο την ρυθμιση στη Registry των Windows. Το downloading εξακολουθει να ειναι στο τερμα της γραμμης οταν το δοκιμαζω πχ απο bandwidth files.

    Ο κωδικος πελατη μου ειναι ο 200706050047

    Οπως θα δειτε και απο τα tracert κατωτερω, εχει αρκετα αστερακια μονιμα τις τελευταιες 72 ωρες ενω αρκετες φορες στα πινγκς, το 1 απο τα 4 βγαινει time out.

    Πριν απο τη ΝετΟνε ειχα 2,5 χρονια ΟΤΕ+4νετ και παντα το ανωτερω τεστ (με ρυθμισμενο απο εμενα το MTU στα 1500) εδινε 1500 γιατι ο ΟΤΕ μας ειχε σε PPPoA. Απο το καλοκαιρι που ηρθα στη ΝετΟνε, παρολο που τα Windows μου ειχαν MTU=1500, το ανωτερω τεστ εδινε MTU=1492 γιατι η ΝετΟνε δινει adsl over PPPoE. Αυτο το MTU=1492 ισχυε απο τον Ιουνιο που ηρθα σε εσας μεχρι και το περασμενο Σαββατο περιπου.

    Απο τοτε μεχρι σημερα εχει γινει 1440 και σιγουρα δεν ειναι θεμα συγχρονισμου αλλα θεμα dslam ή για την ακριβει ρυθμισης πορτας.Και μολις διαπιστωσα στο thread των ενεργοποιημενων οτι και αλλος ενας συνδρομητης σας εχει MTU=1440 το οποιο ειμαι 10000% βεβαιος οτι μεχρι και το Σαββατο ηταν 1492.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων, συγχαρητηρια για την υπεροχη δουλεια που ηδη κανετε και σας παρακαλω μην με υποβαθμισετε, δεν φταιει αυτο.

    Καλη χρονια και παλι με υγεια πανω απο ολα!!!!

    Edit: Ποσταρω μερικα tracert ακομα και ενα πινγκ.Και τα υπολοιπα παιδια που ετρεξαν το τεστ στο subforum των ενεργοποιημενων βγαζουν MTU=1440, ειμαι ομως σιγουρος οτι ηταν 1492 μεχρι το Σαββατο. Επειδη ομως εκεινοι δεν εχουν τετοια προβληματα, μηπως ειναι προβλημα με την δρομολογηση στο dslam του Νεου Φαληρου ή καποιο θεμα με την πορτα μου???

    Edit 2o: Αν δειτε εδω http://www.adslgr.com/forum/showthre...96011&page=187 που γινεται και η αντιστοιχη συζητηση, υπαρχουν και αλλοι χρηστες που παρατηρουν καθυστερησεις στο browsing,timeouts και βλεπουν το MTU στο 1440.

    Edit 3o: Παρατηρω απο χθες το βραδυ, μετα απο το ρεσταρτ που εκανα στο ρουτερ, οτι , χωρις να εχω πειραξει κατι αλλο,(πλην του ρεσταρτ) εχω χασει περιπου 200kb/s απο το download πχ απο το Bandwidth Files και απο εκει που κατεβαζε κολλημενο στα 1670kb/s τωρα κατεβαζει κοντα στα 1500 kb/s το πολυ. Δεν ειναι μονο το θεμα των -200kb/s. Ειναι οτι ξεκιναει το download απο τα Bandwidth Files για παραδειγμα, φτανει υστερα απο 2-3 δευτερα στα 1500kb/s, "βουταει" μεχρι τα 90kb/s (σαν να μηδενιζει η συνδεση με τον σερβερ της ΝετΟνε - ισως λογω timeout connection????), ανεβαινει παλι στα 1500 και πριν το τερμα ειτε τελειωνει κανονικα ειτε εκει στο 92-95% κανει παλι μια βουτια μεχρι τα 90kb/s σαν να ξαναχανει conncection με τον σερβερ (παρολο που ολο αυτο το διαστημα το ρουτερ δεν εχει χασει ουτε το συχρονισμο του ουτε το ιντερνετ) κανει το peak μεχρι τα 1500 για να παει στο 100% και μετα τελειωνει "επιτυχως" το download. Αν μπορεσω θα ποσταρω εικονα με το γραφημα. Οπως θα δειτε και απο το γραφημα ενω ξεκιναει κανονικα, το κατεβασμα απο το Bandwidth Files, ξαφνικα κοβεται τελειως και ξαναρχιζει (τοσο στο download οσο και στο upload), χωρις ομως να εχει διακοπει η συνδεση ιντερνετ ή ο συχρονισμος. Αυτο ξεκινησε απο χτες το βραδυ που εκανα το ρεσταρτ.Πριν το ρεσταρτ του ρουτερ και παρολο το lag στο browsing,μεταξυ Σαββατου και χτες βραδυ το download ηταν κανονικο οπως ηταν απο την 1η μερα το καλοκαιρι, χωρις κοψιματα και στο μεγιστο της γραμμης. Αυτο το "περιεργο" αρχισε μετα το 1ο ρεσταρτ που εκανα στο ρουτερ χθες βραδυ. Του εκανα αλλα 2 μετα, με διαλλειματα για να μενει λιγο κλειστο στο ενδιαμεσο και να αλλαζω ip χωρις ομως αποτελεσμα.

    Edit 4o: Εικαζω μηπως οντως αυτο το στιγμιαιο "κοψιμο" στο download-upload, απο χτες το βραδυ μετα το ρεσταρτ που εκανα στο ρουτερ, γινεται λογω οντως του time out connection που παρατηρω με αρκετους σερβερς στο browsing και αρα ισως και με τον δικο σας. Γιατι το αρχειο το κατεβαζω μεσω του browser μου, αρα μεσω http και ανοιγει μονο ενα connection. Την ιδια στιγμη πχ απο τορρεντς που ανοιγουν πολλα connections ή με download manager που επισης μπορεις να ανοιξεις πολλα connections, παρολο που και εχει χαθει αυτο το 150-200kb/s απο τη μεγιστη ταχυτητα, εντουτοις δεν παρατηρειται αυτο το στιγμιαιο "πεσιμο", ισως ακριβως γιατι υπαρχουν και αλλα connections ταυτοχρονα που κρατανε ενα download.
    Μια υποθεση μονο κανω, απλα επειδη απο το καλοκαιρι κατεβαζω απο τα bandwidth files παντα απο τον browser και η γραμμη μεχρι και χθες βραδυ πριν το ρεσταρτ "τελικιαζε" παρολο το προβλημα του lag των τελευταιων 3 ημερων.


    Edit 5o: Σας παρακαλω μην με παραπεμψετε στο 13860, γιατι οπως βλεπετε εινα συνθετο "προβλημα" το οποιο μεσω τηλεφωνου δεν θα μπορεσω να εξηγησω σωστα και επιπλεον, ολα αυτα τα screenshots τα οποια ισως σας βοηθησουν στη διαγνωση δεν μπορω να τα προωθησω μεσω τηλεφωνου.

    Edit 6o: Μηπως θελει κανενα ρεσετ/ρεσταρτ η πορτα μου στο dslam ?????


    Και παλι ευχαριστω εκ των προτερων, καλη χρονια αν και μαλλον δεν κανω καλο ποδαρικο στο 2008 με την ΝετΟνε
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Tracert 1.jpg  

    Tracert 2.jpg  

    Tracert 3.jpg  

    Tracert 4.jpg  

    Tracert 5.jpg  

    Tracert 6.jpg  

    tracert 8.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 02-01-08 στις 10:13.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone5
    Netone5 Guest
    Αγαπητέ sebu,

    για να μην νομίζεις ότι σε ξεχάσαμε έχω προωθήσει το post σου στους κατάλληλους ανθρώπους και θα έχω σύντομα μια απάντηση.

    Θα αφήσω ανοιχτό το θέμα.

    Φιλικά,

    Net One

  3. #3
    Εγγραφή
    05-12-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 16100-16500
    ISP
    Netone --> Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 17.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειμαι καινουργιος συνδρομητης και παρατηρω ακριβως το ιδιο. MTU 1440 και δεν μπορω νατο αλλαξω με κανενα tool. To download δεν παει πανω απο 1.1MB/s αντι για 1.6 και το browsing γινετε με δυσκολια.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Netone5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ sebu,

    για να μην νομίζεις ότι σε ξεχάσαμε έχω προωθήσει το post σου στους κατάλληλους ανθρώπους και θα έχω σύντομα μια απάντηση.

    Θα αφήσω ανοιχτό το θέμα.

    Φιλικά,

    Net One
    Ευχαριστω για την αμεση απαντηση

    Αυτη τη στιγμη ειμαι στο ξαδερφακι μου στη Νεα Σμυρνη που εχει 8αρα απο τον ΟΤΕ εδω και καιρο και εκανα ενα τσεκ για το φοβο των Ιουδαιων στο Speedguide.net.

    Παραθετω τα αποτελεσματα του

    Κώδικας:
     SpeedGuide.net TCP Analyzer Results » 
    Tested on: 01.02.2008 13:55 
    IP address: 87.203.xx.xx 
     
    TCP options string: 020405ac01010402 
    MSS: 1452 
    MTU: 1492 
    TCP Window: 65535 (NOT multiple of MSS) 
    RWIN Scaling: 0 
    Unscaled RWIN : 65535 
    Reccomended RWINs: 63888, 127776, 255552, 511104 
    BDP limit (200ms): 2621kbps (328KBytes/s)
    BDP limit (500ms): 1049kbps (131KBytes/s) 
    MTU Discovery: ON 
    TTL: 49 
    Timestamps: OFF 
    SACKs: ON 
    IP ToS: 00000000 (0)
    Οπως βλεπετε στην 8αρα του ΟΤΕ εχει MTU=1492 (PPPoE γαρ) οσο δλδ ειχαμε και εμεις στη ΝετΟνε απο το καλοκαιρι που το θυμαμαι μεχρι και το περασμενο Σαββατο 29/12/2007. Αρα δεν ειναι προβλημα του Speedguide.net test και μαλλον κατι γινεται.

    Ουτε της γραμμης προβλημα πρεπει να ειναι γιατι οπως ειπα τα στατιστικα ειναι ιδια,και απαραλαχτα (φτου,φτου,φτου,σκορδα ) απο το Σεπτεμβρη που μου αλλαξατε το βροχο.

    Και το download ηταν τσιτα στο τερμα της γραμμης ακομα και μεταξυ Σαββατου και χτες βραδυ παρολο το lag στο browsing μεχρι που εκανα το ατιμο το ρεσταρτ στο ρουτερ και απο τοτε και "εχασα" στην μαξ ταχυτητα και εχει και αυτες τις διακυμανσεις ακομα και απο το Bandwidth files.

    Δεν εχω γυρισει ακομα σπιτι για να ξερω τι γινεται απο το πρωι και αν εχει αλλαξει κατι.Αν και δεν το νομιζω διαφορετικα θα ειχατε ποσταρει εδω καποια εξελιξη.

    Αναμενω τις εξελιξεις λοιπον.Και παλι ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

    Edit: Μολις μπηκα σπιτι. Ενημερωνω οτι η κατασταση ειναι ως εχει.Εξακολουθει να υπαρχει τρομερο lag στο browsing.Παρα πολλα "αστερακια" στα tracerts, το MTU συμφωνα με το Speedguide.net εξακολουθει να ειναι 1440. Και το download εξακολουθει μετα το ρεσταρτ που εκανα χθες βραδυ να ειναι μειον 100+kb/s και ενω ξεκιναει "καλα", υστερα απο 2-3 δευτερα, "μηδενιζει" και το up και το down στιγμιαια και συνεχιζει μετα παλι απο κει που σταματησε. Δλδ κανει αυτη τη βουτια στο μηδεν που φαινεται και στο ανωτερω διαγραμμα στο πρωτο ποστ.
    Και μιλαμε για τα Bandwidth files, που ειναι σε σερβερ της ΝετΟνε, που δεν παρεμβαλεται κινηση ιντερνετ και κινηση εξωτερικου και στα οποια δεν ειχα ποτε προβλημα να "τελικιασω" την γραμμη, σε απολυτη ευθεια χωρις ξεκινημα-μηδενισμα-συνεχεια.

    Δεν ξερω τι κουλο προβλημα ειναι αυτο.

    MAJOR EDIT: Πως μου ηρθε και ξαναεκανα ενα ρεσταρτ στο ρουτερ (απο τις 23.11 που εκανα το προηγουμενο edit οταν γυρισα σπιτι) , μπας και..........

    Εκλεισα το ρουτερ στις 23.15 και το αφησα κλειστο για 6 και κατι λεπτα.Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εμεινε τοση ωρα κλειστο ενω στα 2 χθεσινα ρεσταρτ απλα το εκλεινα και το ανοιγα υστερα απο 4-5 δευτερα.Δεν ξερω αν χρειαζεται καποιο ΧΧ χρονο σε δευτερολεπτα για να "καθαρισει" η μνημη του ρουτερ.

    Εδω και 2 ωρες και 20 λεπτα το lag εχει εξαφανιστει και μαζι τα "αστερακια" στα tracert και εχω τα παλια καλα πινγκς....ΑΛΛΑ...ΑΛΛΑ....ΑΛΛΑ... η ταχυτητα downloading εξακολουθει να ειναι στο μειον 100-200kb/s μετα το χθεσινοβραδυνο ρεσταρτ και εξακολουθει ακομα και απο τα bandwidth files να ξεκιναει στα 1550kb/s το down και 40-45kb/s το up για τα ACKs, να "μηδενιζει" κυριολεκτικα και το up και το down για 1-2 δευτερολεπτα και μετα τσουπ συνεχιζει το κατεβασμα, ξεκινωντας απο μηδενικη ταχυτητα και προσπαθωντας να φτασει παλι τα 1550kb/s αλλα δεν τα καταφερνει καθως μεχρι το τελος βολοδερνει εκει στα 1400 κατι και μεση ταχυτητα κατεβασματος για το 100αρι αρχειο 1350kb/s οταν μεχρι και πριν το χθεσινο ρεσταρτ, απο τοτε που μας κανατε 16μβιτ κατεβαζα απο bandwidth files το 100αρι αρχειο με 1660kb/s μεση ταχυτητα.

    Μειον 300kb/s στη μεση ταχυτητα απο εναν καθαρο και αξιοπιστο σερβερ ειναι πολλα.

    To παραξενο ειναι οτι αυτο το "ξεκιναω-μηδενιζω-συνεχιζω" το κανει απο χτες βραδυ μονο στο Bandwidth files.Αν κατεβασω απο καλους σερβερς χωρις download manager, πχ Νvidia,Microsoft,Apple,Ntua, κατεβαζει σε απολυτα ευθεια γραμμη, χωρις φοβερο σκαμπανεβασμα, απλα με μειον 150-200 kb/s (δλδ στα 1500kb/s περιπου απο 1660kb/s που ηταν μεχρι χθες βραδυ).

    Που λετε να οφειλεται αυτο το μειον 100-300kb/s ετσι ξαφνικα????

    Θα συνεχισω να παρακολουθω την γραμμη και να ενημερωνω για την εξελιξη της "υγειας" της.

    Σημειωτεον παντως οτι τοσο απο 2 thread στο κυριως φορουμ (Εντυπωσεις Ενεργοποιημενων και Ταχυτητες Downloading) οσο και απο πολλα pms που εχω δεχτει αναφερουν και αλλοι συνδρομητες σας προβλημα στο σερφαρισμα και μειωση στη μεγιστη ταχυτητα.

    Μηπως μας ετοιμαζεται κατι καλο (πχ 24μβιτ) και μας το κρυβεται??? (Sebu τριβει τα χερια του )

    Γιατι και με τα προβληματα Αυγουστο-Σεπτεμβριο ειχαμε χασει αν θυμαστε 100-120kb/s ο καθενας απο τη μεγιστη ταχυτητα που κατεβαζαμε και τελη Σεπτεμβρη μας πηγατε στα 16μβιτ (Sebu χαμογελαει σαρδονια).



    Edit No 3: Aνοιξα ενα νεο Thread εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=161137 προκειμενου να συγκεντρωθουν οσοι αντιμετωπιζουν προβλημα τις τελευταιες 5-10 μερες, με αργο σερφαρισμα και lags και αποτομη μειωση στο download speed τους, με συμπτωμα και Περιοχη-DSLAM, ωστε να βοηθηθουν οι τεχνικοι σας, αν δεν γνωριζετε ηδη που οφειλεται το προβλημα, να βγαλουν καποιο συμπερασμα ή να απομονωσουν συγκεκριμενες περιοχες και dslams.

    Ευχαριστω και παλι!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 03-01-08 στις 03:04.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Edit No 4: Εδω και 9 ωρες (απο το τελευταιο ρεσταρτ χθες βραδυ), το lag εχει εξαφανιστει, το browsing παει σφαιρα οπως παλιοτερα.

    Τα μειον 100-150kb/s παραμενουν "χαμενα" απο την μεγιστη ταχυτητα μου αλλα καταλαβαινω οτι μπορει να ειναι και αναγκαστικο απο την μερια σας (πχ καποιος κοφτης αν το dslam μου εχει πολυ κοσμο και προβλημα στο bandwidth). Οποτε μπροστα στο "γενικο καλο" και να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι τι ειναι μειον 150kb/s???

    Αρκει να μην αρχισουν μαζικα οι εκπτωσεις και αποκτησουν διαρκεια.

    Ευχαριστω!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12938/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 27.5(dB)
    Καλημερα, και εμενα τωρα το πρωι που ανοιξα τον υπολογιστη στο σερφαρισμα παει μια χαρα, οπως πριν. Ελπιζω να λυθηκε το προβλημα και να μην ξαναεχουμε κατι παρομοιο.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-08, 22:27
  2. Νέος χώρος στο Διαδίκτυο και πρόβλημα με την λέξη "On"
    Από nm96027 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-08, 11:11
  3. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-07, 22:08
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-05, 14:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας