Σελ. 6 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 6133
  1. #76
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    [update]

    Εχουμε και λεμε:
    @giorgos , thanx δουλεψε. Βεβαια μολις εισα πως γινεται, μου ανοιξε η ορεξη να βαλω κανα χρωματακι αλλα δεν το παιρνει, τεσπα ανοιχτο γκριζο στα ορια του ασπρου

    @ReverseR, thanx δουλεψε. [shift+πατημα ροδελας] start spanning

    @no_logo, χμμμ δεν μπορω πως μου αρεσει σαν ιδεα, αλλα αν αυτο πρεπει αυτο θα γινει, thanx anyway

    @Gothic, thanx δουλεψε και αυτο, εβαλα πιο πολλα connections και φαινονται ΟΚ

    @Wan, τι να κανω? αφου το δοκιμασα και ειδα τεραστια διαφορα σε μικρη ταχυτητα, δεν γινεται να ειμαι στα 1.86 και στους 47-50 για να σερφαρω, εξακολουθει να ειναι λιγο περιεργο αλλα θα το συνηθισω

    Το αστειο ειναι εχω βαλει ενα KDE theme, γιατι του gnome ειναι κακασχημα (σαν τον epiphany). Κριμα μονο επειδη δεν μπορω ενα cartoonιστικο skin σαν το scribblies που ειχα στον ff. Καλα ουτε ενα χιουμοριστικο.... τοσο σοβαροι ειναι οι οπεραδες? Σκεφτομαι να περασω τα κουμπακια του handwritten στο KDE crystal... οχι τιποτε αλλο θελω να εξαφανισω τα κουμπια του KDE, τα εχω συνδεσει με διαβασμα και Kyle( latex frotend) και με ξενερωνουν

    [update]
    !!!! Επιτελους δουλευει και το control-c/v και στα ελληνικα . Σε φφ αλλαζα γλωσσα γιατι το control-ψ το εβλεπε αλλιως απο το control-c

    Tελευταιο προβλημα, παλι στα bookmarks. Ενω ολα τα μενου : File/Edit/.... ανοιγουν απο κατω απο την μπαρα, το bookmark οχι, με αποτελεσμα μολις παταω το bookmark να πεφτει πανω στο Opera menu>..., επισης μολις ξεκιναω απο το File για να παω στο Help, βρισκει πανω στο bookmark και ξεκιναει οπερα μενου χωρις να πηγαινει στα tools help? κανα κολπο εχουμε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 12-01-06 στις 18:56.

  2. #77
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    FIREFOX ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Λοιπόν το αστείο που συμβαίνει με την opera(8.51 σε celeron1.7/512):
    Όταν κάνω post εδώ από τον επεξεργαστή κειμένου, τα smileyes στα δεξιά, ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΥΝ τη cpu και η πριμαντόνα ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Ούτε καν ανταποκρίνεται στο πληκτρολόγιο σε εύλογους χρόνους (3-4 δευτερόλεπτα αφού πατήσω κάτι....).
    Αν, δε, ανοίξω τα pull-down smilies, εκεί και αν γίνεται της κακομοίρας.

    Η φωτιαλεπουδίτσα δεν κάνει κάτι τέτοιο. Άσε που μετά και τα tweaks πάει ακόμα πιο γρήγορα.

    Όμως χρησιμοποιώ τον κάθε browser για διαφορετικά πράγματα. Για ταχύτητα, σίγουρα τη φωτιαλεπουδίτσα.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  3. #78
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    τελικα ειδες? πρεπει να τα δοκιμαζουμε ολα, γιατι εγω εχω ακριβως την αντιθετη συμπεριφορα...

    [edit]
    ... ακρη δεν βγαζω με το μενου των bookmarks, μερικες φορες δουλευει κανονικα (ελαχιστες)
    ... giorgos με το plugin του acrobat εβγαλες ακρη? σε μενα ο acrobat ανοιγει με μια ξεχωριστη εφαρμογη του KDE (kmfclient exec) και αργει, το plugin δεν δουλευει σωστα, οταν το χρησιμοποιω μου το ανοιγει σαν κωδικα... Για αυτο το ανοιγω εξωτερικα με το evince (native viewer του gnome 2.12) και παει σφαιρα... (καλυτερος απο acrobat, ο οποιος αργει απελπιστικα και στο σκρολαρισμα)
    ... διαλεξα ενα ωραιο θεματακι KDE-keramik και φαινεται αψογα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 12-01-06 στις 23:38.

  4. #79
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    * KLG ζηταει *ταπεινοτατα* συγγνωμη, παραδεχεται οτι εσφαλε, και δηλωνει ενας ευτυχης οπερα user απο εδω και μπρος
    Καλωςήρθες, φαντάσου να σε δούμε σε λίγο και με Win!!

    To πρόβλημα με τα bookmarks εξακολουθω να μην το έχω καταλάβει...
    Πάντως σ αυτό που λες με το bookmark μενού είναι μάλλον πρόβλημα του ΚΔΕ που σε μεγάλα μενού τα ξεκινάει από πιο πάνω για να χωρέσουν.(φαντάζομαι οτι θα γίνεται το ίδιο στην κάθε εφαρμογή)

    Βασικά ίσως θα πρέπει και συ να βάλεις μια τάξη (Ctr+Alt+B)
    Και βασικα εγώ προτιμώ τα bookmarks μου να το βλέπω απο΄το sidepanel, το όποίο το έχουν ξεφτυλίσει καλύτερα να το έχεις στην παλια μορφή όπως εδώ με τις καρτέλες στο πάνω μέρος

  5. #80
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    ... giorgos με το plugin του acrobat εβγαλες ακρη? σε μενα ο acrobat ανοιγει με μια ξεχωριστη εφαρμογη του KDE (kmfclient exec) και αργει, το plugin δεν δουλευει σωστα, οταν το χρησιμοποιω μου το ανοιγει σαν κωδικα... Για αυτο το ανοιγω εξωτερικα με το evince (native viewer του gnome 2.12) και παει σφαιρα... (καλυτερος απο acrobat, ο οποιος αργει απελπιστικα και στο σκρολαρισμα)
    ... διαλεξα ενα ωραιο θεματακι KDE-keramik και φαινεται αψογα..
    Χρησιμοποιώ το KPDF μια και το Acrobat είναι λίγο βαρύ γενικά.
    Βάλε το mozplugger.

  6. #81
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    @ReverseR, χρησιμη πληροφορια αυτη που ειπες. Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα, ξεφευγουν τα μεγαλα μενου, το ιδιο γινεται και με το trash. Επισης τωρα καταλαβα γιατι χρησιμοποιησα το qtconfig για να αλλαγω το χρωμα των μενου. Ετσι λοιπον το προβλημα με τα bookmark δεν διορθωνεται εκτος αν τα μειωσω? Παντως εψαξα μεσα απο το kcontrol αλλα δεν βρηκα κατι... Μου κανει εντυπωση παντως που παταει τοσο πολυ στο KDE... αυτο μας οδηγει και στην επομενη ερωτηση:

    @giorgos το KPDF ειναι embeded στην opera σου δηλαδη? το acrobat και γω θελω να το αποφυγω, και ασε που δεν δουλευει κολας.

  7. #82
    Εγγραφή
    10-12-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11997/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedtouch 585iv6
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Διάβασα με προσοχή όλο το θέμα και είπα να δοκιμάσω το OPERA. Οι πρώτες εντυπωσεις είναι θετικές. Ταχύτατο browsing, ο υπολογιστής ούτε καταλαβαίνει τίποτε. Τον ψάχνω και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
    Αποστόλης

  8. #83
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Lightbulb
    KLG γιατί δεν κάνεις μια ερώτηση στο φόρουμ του opera στο τμήμα για linux;
    μπορεί να υπάρχουν και άλλοι χρήστες που έχουν αντιμετωπίσει τέτοια πρόβλήματα

    Διάβασα με προσοχή όλο το θέμα και είπα να δοκιμάσω το OPERA. Οι πρώτες εντυπωσεις είναι θετικές. Ταχύτατο browsing, ο υπολογιστής ούτε καταλαβαίνει τίποτε. Τον ψάχνω και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
    δεχόμαστε μόνο θετικές κριτικές
    Σε κάθε αλλη περιπτωση ενεργοποιούμε αντίμετρα, δες τι έπαθε ο KLG. Του κάναμε τον firefox υπέρβαρο.

    για την υπογραφή σου.
    Ακόμα χτυπά η καμπάνα για τους
    Gothic
    Reverser
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 13-01-06 στις 01:50.

  9. #84
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    no_logo> αυτο θα κανω... Ο giorogos το εχει μαλλον γιατι ειναι σε KDE, εγω προσπαθω να τρεξω εργαλεια ρυθμισεις KDE που αλλα υπαρχουν αλλα οχι .. και μισοδουλευουνε...

  10. #85
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    Ακόμα χτυπά η καμπάνα για τους
    Gothic
    Reverser
    Μπα το τζάμπα support νομίζω οτι είναι αρκετό!

  11. #86
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    @ReverseR, χρησιμη πληροφορια αυτη που ειπες. Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα, ξεφευγουν τα μεγαλα μενου, το ιδιο γινεται και με το trash. Επισης τωρα καταλαβα γιατι χρησιμοποιησα το qtconfig για να αλλαγω το χρωμα των μενου. Ετσι λοιπον το προβλημα με τα bookmark δεν διορθωνεται εκτος αν τα μειωσω? Παντως εψαξα μεσα απο το kcontrol αλλα δεν βρηκα κατι... Μου κανει εντυπωση παντως που παταει τοσο πολυ στο KDE... αυτο μας οδηγει και στην επομενη ερωτηση:

    @giorgos το KPDF ειναι embeded στην opera σου δηλαδη? το acrobat και γω θελω να το αποφυγω, και ασε που δεν δουλευει κολας.
    Ναι το kpdf είναι embeded αλλά με το mozplugger και με ένα κατάλληλλο mozpluggerrc στο /etc μπορείς να κάνεις ενσωμάτωση και το acrobat αλλά δεν θυμάμαι πως. Είχα βρει παλιότερα στο ubuntuforums αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς.

  12. #87
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Ναι το kpdf είναι embeded αλλά με το mozplugger και με ένα κατάλληλλο mozpluggerrc στο /etc μπορείς να κάνεις ενσωμάτωση και το acrobat αλλά δεν θυμάμαι πως. Είχα βρει παλιότερα στο ubuntuforums αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς.
    Οτι θες μπορεις να κανεις, βρηκα και σχετικες πληροφοριες, το θεμα ειναι ποιος καθεται...

    [...update] παντως κατα καιρους τρωει κατι σκαλωματα, π.χ το μεσημερι δεν εβγαζε το κουτακι γρηγορη απαντηση, μετα απο 10 Ctrl-R τα καταφερε... Μα τι παθαινουν οι browser στα χερια μου, ειμαι πολυ νευρικος στο σερφαρισμα.

    [...update 2] επισης το προβλημα με τα ατιθασα (δεν χωραν και παντου περισσευον, τι κριμα, τι κριμα, τι κριμα) μενου, μπορει να γινει πολυ ενοχλητικο, βγαινει ακομα και στα μπρος-πισω και πατιεται οτι να ναι, giorgos πως το αντιμετωπισες?

  13. #88
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    Οτι θες μπορεις να κανεις, βρηκα και σχετικες πληροφοριες, το θεμα ειναι ποιος καθεται...

    [...update] παντως κατα καιρους τρωει κατι σκαλωματα, π.χ το μεσημερι δεν εβγαζε το κουτακι γρηγορη απαντηση, μετα απο 10 Ctrl-R τα καταφερε... Μα τι παθαινουν οι browser στα χερια μου, ειμαι πολυ νευρικος στο σερφαρισμα.

    [...update 2] επισης το προβλημα με τα ατιθασα (δεν χωραν και παντου περισσευον, τι κριμα, τι κριμα, τι κριμα) μενου, μπορει να γινει πολυ ενοχλητικο, βγαινει ακομα και στα μπρος-πισω και πατιεται οτι να ναι, giorgos πως το αντιμετωπισες?
    Στο Arch όλα λειτουργούν καλά.
    Ποιο πρόβλημα με τα μενού?
    Εννοείς τα bookmark? Δεν τα πείραξα μια και δεν με πολυενοχλούν.

  14. #89
    Εγγραφή
    10-12-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11997/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedtouch 585iv6
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    ...κλείνοντας 24ωρο με το OPERA, μια απορία. Στο ΙΣΤΟΡΙΚΟ δεν βρήκα να γίνεται ταξινόμηση με οποιοδήποτε τρόπο (ημερομηνία επίσκεψης, αριθμό επισκέψεων κ.λ.π.) Μήπως δεν το βρήκα?
    Ευχαριστώ
    Αποστόλης

  15. #90
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Ποιο πρόβλημα με τα μενού?
    Εννοείς τα bookmark? Δεν τα πείραξα μια και δεν με πολυενοχλούν.
    Τα μενου των bookmarks και trash ξεχυλιζουν και βγαινουν εκτος οριων της οπερας

Σελ. 6 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Opera browser και Tips and tricks! Review!
    Από 8anos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-06, 20:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας