Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    03-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Γεια.

    Έψαξα το φόρουμ γι' αυτό που θέλω να ρωτήσω αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό.Αν υπάρχει ας με παραπέμψετε εκεί και ας κλειδωθεί το τόπικ.

    Δεν είναι καθαρά θέμα ADSL, αλλά είναι κατά βάση ADSL, οπότε ελπίζω να ξέρετε να με βοηθήσετε:

    Σκέφτομαι να βάλω ADSL.Με ενδιαφέρει όμως παράλληλα να μπω σε κάποιο οικονομικό πακέτο σταθερής τηλεφωνίας, κάποιας εταιρείας εκτός ΟΤΕ.Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες, τέτοια νομίζω έχουν οι Vivodi και η Tellas (το Tellas Call & Surf).Στην Tellas είχα γραφτεί μια εποχή (χωρίς να έχω DSL) μόνο στο οικονομικό πακέτο, αλλά έβγαζε σε αυτούς που καλούσα απόρρητο τον αριθμό μου -ενώ δεν είναι-, πράγμα που μου την έσπαγε.Τεσπα αφού μου έλεγαν ότι θα το διορθώσουν και δεν το διόρθωσαν ποτέ, με χίλια ζόρια ξεγράφτηκα απ' αυτούς.Και προφανώς ούτε θέλω να ξαναγραφτώ.Την Vivodi από την άλλη θέλω να την αποφύγω κι' αυτή, γιατί βλέπω ότι έχουν αρχίσει και "πήζουν" οι ταχύτητές της ADSL που προσφέρει (και την Tellas ούτε σε αυτό την πολυεμπιστεύομαι...).

    Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τελικά είναι αν υπάρχουν άλλες εταιρείες που προσφέρουν παρόμοια πακέτα (ADSL και παροχής σταθερής τηλεφωνίας με κάποια έκπτωση μαζί) και ποιες είναι.Γιατί αν βάλω απλά DSL δε γλυτώνω και πολλά χρήματα σε σχέση με αυτά που πληρώνω με την ISDN τώρα (ξέρω φυσικά ότι καμμια σχέση η ταχύτητα των 2, απλά μιλάω καθαρά για το τι ξοδεύω, γιατί με αυτό το σκεπτικό θα κάνω την αλλαγή).Ενώ αν βρω κάποιο πακέτο ADSL και σταθερής τηλεφωνίας μαζί, που να μου δίνει και από τις τηλεφωνικές κλήσεις κάποιου είδους έκπτωση ή δωρεάν ώρες κλήσης πχ., θα ψηνόμουν ακόμα πιο πολύ να κάνω την αλλαγή.Γι' αυτό και όλο αυτό το ψάξιμο...

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Shamrocker : 26-05-05 στις 07:46.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-07-2002
    Περιοχή
    HELLAS - ATH
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.867
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    D-Link Wireless
    Παιζουν τα εξης......

    Teledome Combo
    Το Broadband pack της HOL με το e-voice
    Και η Τελλας δινει καποιες ωρες free οταν εισαι με συμβαση ADSL και προεπιλογη.
    Γενικα παντως οι περισσοτερες που εχουν και voice, σου δινουν την δυνατοτητα οταν εγγραφεις σε υπηρεσια ΑDSL να έχεις καποιες εκπτωσεις εαν εγγραφεις και στην τηλεφωνια τους!

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    1ον Αυτή τη στιγμή μόνο η Vivodi δίνει καθαρό πακέτο ADSL φωνής χωρίς την μεσολάβηση του ΟΤΕ.

    Αν τώρα θες γραμμή ΟΤΕ απλά κάποιο άλλο οικονομικό πακέτο τότε τέτοιο πακέτο δίνουν Teledome, Tellas και HOL (της ΗΟL παραείναι ακριβό)

    Η ποιο συμφέρουσα προσφορά ADSL και τηλεφωνίας μαζί είναι της Tellas (αρκεί βέβαια να πάρεις και προεπιλογή Tellas) http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=188&lang=2

    Απόκρυψη πλέον βγαίνει μόνο σε ορισμένα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και όχι όταν καλείς πχ. κάποιον αριθμό κανονικό.....

    Από ταχύτητες ADSL ουτε κάν να το σκέφτεσαι, ανήκει στους κορυφαίους ISP

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  4. #4
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    259
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΜΙΚΟΥ
    Router
    Level One FBR-1416
    Απ' οσο γνωρίζω όποιο ενναλακτικό πάροχο και να έχεις θα έχεις απόκρυψη αριθμού όταν καλείς σε κινητά ενώ ο αριθμός σου θα εμφανίζεται κανονικά όταν καλείς σε σταθερά.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Για την Τελλάς:
    Δεν ξέρω τι συμβαίνει τώρα, πάντως πριν λίγους μήνες όταν την είχα βάλει, μου είχαν πει ότι η απόκρυψη θα βγαίνει μόνο σε κινητά, αλλά έβγαινε και σε σταθερά όποτε του 'ρχότανε...!
    Και αυτό με την απόκρυψη στα κινητά γιατί πρέπει να συμβαίνει όμως;Με ποιά λογική;

    Η προσφορά τις Tellas απ' ότι βλέπω δίνει απλά 4 ώρες δωρεάν ομιλίας μηνιαίως;Ή έχει και φθηνότερες χρεώσεις στις κλήσεις;Γιατί το δεύτερο είναι σημαντικότερο.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Shamrocker
    Και αυτό με την απόκρυψη στα κινητά γιατί πρέπει να συμβαίνει όμως;Με ποιά λογική;
    Τις ποιο πολλές φορές η κλήση γίνεται απο κινητό που έχουν οι εταιρίες στον χώρο τους, και για αυτό η απόκρυψη (μην μου πεις οτι δεν σου εχει τύχει καμια φορά εκει που πέρνεις κινητό να ακού παρεμβόλες απο κινητό , τον θόρυβο που κάνουν τα ηχεία οταν το κινητό είναι κοντα)

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 15:51
  2. fritz που παίζει με pstn adsl και isdn τηλεφωνία?
    Από jgy1 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-08, 14:36
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-07, 11:48
  4. ADSL-ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ
    Από froso.E στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-07, 17:38
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-07, 02:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας