Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Επσειδή εδώ και ένα μήνα έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο, χωρίς να βλέπω τη διάθεση από τον πάροχό μου να ασχοληθεί σοβαρά με το πρόβλημά μου αποφάσισα να κάνω διακοπή και να μεταφερθώ στο δίκτυό σας. Πρίν όμως κάνω αίτηση διακοπής θα ήθελα να ξέρω αν θα μπορούσατε εσείς να μου λύσετε το πρόβλημα.
    Έχω περιγράψει το πρόβλημα και στο forum:
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=175255

    Συγκεκριμένα από τη στιγμή που η γραμμή μου μεταφέρθηκε στον πάροχο έχω μόνο ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά όχι τηλέφωνο (το ΙΝΤΕΡΝΕΤ ήταν και πριν στο ιδιόκτητο δίκτυο του πάροχου το πρόβλημα προέκυψε οταν θέλησα να μεταφερω και το τηλέφωνο). Η τελευταία επικοινωνία που είχα με την εταιρία μου είπαν ότι το πρόβλημα εντοπίστηκε και ήταν ότι αφενός ο ΟΤΕ δεν τους εδωσε το απαραίτητο φάσμα συχνοτήτων καθώς και ότι ο βροχος που τους έδωσε ήταν χαμηλής ποιότητας. Η απάντηση που πήρα εγώ από τον ΟΤΕ είναι ότι η γραμμή μου είναι καθαρή και όλα τα προβλήματα είναι θέμα πάροχου.
    Αν ζητήσω να μεταφερθώ σε εσάς θα μπορέσω να έχω τηλέφωνο (αφού η γραμμή σας είναι VOIP και όχι PSTN) ή απλά θα μεταφέρω το πρόβλημα μου σε εσας και η μονη μου λύση είναι η επιστροφή στον ΟΤΕ?
    Αν τελικά έρθω σε εσάς σε πόσες μέρες απο την κατάθεση της αίτησης θα έχω τηλέφωνο και πόσες μερες θα μείνω χωρίς ΙΝΤΕΡΝΕΤ? Όπως καταλαβαίνετε είμαι ήδη ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο και μου κοστίζει πόλλά χρήματα σε κινητά οποτε θα ήθελα να ξέρω.

  2. #2
    Ευτυχώς το προβλημα μου λύθηκε γιατι οπως κατάλαβα απο το γεγονος οτι δεν πηρα καμια απαντηση απο τους τεχνικους της ΝΕΤΟΝΕ μαλλον ηταν αδυνατο να λυθει το προβλημα μου με μεταφορα σε αλλη εταιρια.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-08, 19:30
  2. Μεταφορά γραμμής σε άλλο Α/Κ
    Από Dimitris στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-07, 19:13
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 22:22
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-07, 08:26
  5. μεταπηδηση απο αλλο παροχο
    Από villasg στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-07, 18:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας