Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σε ολους κοζανητες και μη..
    ρε παιδια εχω 24/1 conn-x στην κοζανη και μενω διπλα απο το "Benefit γυμναστηριο"
    οταν την πρωτοεβαλα κατεβαζα απο utorrent και απο dc++ με 1.7-1.8 mb/s.
    μετα απο κανα 2 μερες χωρις να πειραξω απολυτως τιποτα η ταχυτητα τρελαθηκε.
    ενω απο web κατεβαζω μεχρι και με 1.92mb/s απο utorrent και dc++ oι ταχυτητες πεθανανε.
    μιλαμε βαζω torrent με 200 seeders και ενω εχει φορτωσει τουσ 40 η ταχυτητα ειναι 20-30 κ.
    απο dc++ 2-3 κ/σ..ειναι σαν να γινεται peer limit .οταν προσεχω και στο utorrent τισ ταχυτητες απο τα peers βλεπω το ιδιο πραμα οτι δηλαδη δεν δινει ταχυτητα απο κανενα peer.
    μια στο τοσο πεταγεται και μετα ξαναπεθαινει.
    οσοι ειστε απο κοζανη και εχετε το ιδιο προβλημα και ειστε συγουροι οτι δεν εχει να κανει με δικες σας λαθος ρυθμισεις παρακαλω ποσταρετε γιατι κατι περιεργο συμβαινει και εχεουν ανοιξει και αλλα 2 thread για τον ιδιο λογο και εχουν προβλημα και σε αλλες περιοχες της ελλαδας.
    απλα θελω να ξερω μονο σχετικα με τουσ χρηστες conn-x στην κοζανη αμα εχουν ιδια προβληματα..

  2. #2
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    +1 Τα ίδια προβλήματα μετά από 2 μέρες ενεργοποίησης τόσο σε torrent (private trackers) όσο και σε e-mule(τις πρώτες μέρες είχα 800+ kb/s στο μουλάρι που χρησιμοποιώ (ούσα) κυρίως) χωρίς να γίνει καμμιά αλλαγή ρυθμίσεων. Παραδόξως το upload πάει κανονικά, ενώ σε ftp to download 1,5 -1,6 mb/s. Μένω περιοχή Σκ'ρκας (Αηλιόστρατα). Παρόμια προβλήματα έχουν και άλλοι σε άσχετες περιοχές της πόλης, π.χ Αγ.Αθανάσιο... Ο ΟΤΕ κάτι έχει κάνει... και αν συνεχίσει έτσι με βλέπω για υποβάθμιση στα 2mbps.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αρα φιλε μου κατι περιεργο συμβαινει...δεν ειναι δυνατον να ειμαστε τρελοι..αμα δεισ και το thread "προβλημα με ταχυτητα torrent" θα δεις οτι υπαρχουν παρα πολλα ατομα απο ολη την ελλαδα που εχουν προβλημα..μακαρι να βρουμε μια ακρη αλλιως θα τα σπασω ολα χαχα
    ακομα και με 250 seeders πριν σε ενα torrent δεν μπορεσε να παρει πανω απο 100 και η ταχυτητα ηταν υπερβολικα ασταθης...αυτο ομως ποθ με στεωαχωρει πιο πολυ ειναι το dc++..
    εκει να δεις χαλια.,

  4. #4
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Thomson Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8(dB)
    2.2mb/s απο private tracker,ολα καλα προς το παρον..

  5. #5
    Το avatar του μέλους jimaniac
    jimaniac Guest
    Εμένα τώρα Πέμπτη 21-02-2008 και ώρα 2:38 ξημερώματα απο rapidshare δεν κατεβάζω με πάνω απο 200Kbps!

    Ενώ κανονικά η γραμμή μου πιάνει στάνταρ 1.6ΜΒ/s!

    Προφανώς κάτι γίνεται...επίσης όταν πάω να συνδεθώ σε server Call Of Duty 2 στην Θεσαλλονίκη με πετάει έξω γιατί έχω μεγάλο ping!

    Οπότε αν δεν είναι πρόβλημα στην Κοζάνη τότε είναι σίγουρα στην Θεσαλλονίκη γιατί προφανώς εκεί γίνεται το μεγάλο πανυγήρι....

  6. #6
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Thomson Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα τώρα Πέμπτη 21-02-2008 και ώρα 2:38 ξημερώματα απο rapidshare δεν κατεβάζω με πάνω απο 200Kbps!

    Ενώ κανονικά η γραμμή μου πιάνει στάνταρ 1.6ΜΒ/s!

    Προφανώς κάτι γίνεται...επίσης όταν πάω να συνδεθώ σε server Call Of Duty 2 στην Θεσαλλονίκη με πετάει έξω γιατί έχω μεγάλο ping!

    Οπότε αν δεν είναι πρόβλημα στην Κοζάνη τότε είναι σίγουρα στην Θεσαλλονίκη γιατί προφανώς εκεί γίνεται το μεγάλο πανυγήρι....
    αυτη τι στιγμη και εγω εχω 500ms προς το πρωτο hop σε οτι και να κανω tracert,οντως υπαρχει καποιο προβλημα αλλα γενικα δεν εχω παρατηρησει traffic shaping στα p2p
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arisgrc : 21-02-08 στις 03:48.

  7. #7
    Το avatar του μέλους jimaniac
    jimaniac Guest
    Και τα προβλήματα συνεχίζονται...

    χτές και σήμερα όλη μέρα απο rapidshare δεν μπορώ να πιάσω πάνω 300Kbps συνολικά όσα αρχεία και να βάλω! Τα ping είναι άθλια, της τάξης των 300++ms και γενικότερα η κατάσταση χάλια!

    Δεν τα λέω όλα αυτά για να κατηγορήσω τον ΟΤΕ. μην παρεξηγηθώ, απλά επειδή μπορεί κάτι να συμβαίνει γενικότερα σε όλα την περιοχή μπορεί κάποιος άλλος αν έχει παρόμοια προβλήματα να το αναφέρει?

  8. #8
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Thomson Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8(dB)
    Μετα τις 12-1 ή και αργοτερα το βραδυ τα pings εκτοξευονται και οι ταχυτητες στα 1-1.2mb/s αντι για 2.5mb/s

  9. #9
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    381
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    Nα ηταν μονο Κοζανη το προβλημα καλα θα ητανε.το προβλημα ειναι πανελλαδικο.σημερα παλι τσεκαρα την συνδεση μου(οτενετ 24αρα)απο οτενετ ftp και κατεβαζα με 2ΜΒ/s με το που εβαλα utorrent και τορρεντ απο πριβε τρακερ επεσε το γελιο της αρκουδας 50ΚΒ/s με το ζορι.

    Υ.Γ
    Με το που εβαλα μια συνδεση γνωστου μου με Αλτεκ 24αρα ολα πεταγανε.στα τορρεντ ειδικα ημουνα 1,8-2ΜΒ/s σταθερα.Αυτο που ειπα και εχθες ειναι μηπως κανει εργασιες αναβαθμησεων στο δικτυο της η Οτενετ?δεν νομιζω να ειναι τοσο βλακες και να βαζουνε Τ.S κτλ.καποια επισημη ανακοινωση της παντος δεν υπαρχει.λεω αυριο το πρωι να κανω ενα τηλ. στην Οτενετ να γελασω με τις δικαιολογιες που θα βρισκουν.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Για τα ping ΟΤΕ μπορείτε αν θέλετε να ποστάρετε και στο θέμα της υπογραφής μου. Όταν φτιαχτούν

  11. #11
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Thomson Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8(dB)


    τετοια φαινομενα ειναι γενικα στην περιοχη Κοζανης - Θεσσαλονικης ή το προβλημα ειναι δικο μου?

  12. #12
    Το avatar του μέλους jimaniac
    jimaniac Guest
    Πάντως τις τελευταίες μέρες έχει σκαμπανεβάσματα!

    Μία κατεβάζω και σερφάρω full και μία δεν μπορώ να πιάσω download πάνω απο 300Kbps!

  13. #13
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    kai Γιαννενα όλη μέρα τραγικές ταχύτητες

  14. #14
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει ολόκληρο θέμα με πιθανό TS http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=178518
    συνεχίστε εκεί.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Παρόμοια Θέματα

  1. Εχετε προβληματα traffic shaping σε p2p?
    Από MNP-10 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-08, 21:09
  2. BITTORENT CLIENTS πρόβληματα?διαβαστε οσοι εχετε...
    Από saint240881 στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-08, 21:17
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-07, 22:15
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 02:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας