Σελ. 427 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 407417422425426427428429432437447 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.391-6.405 από 8099
  1. #6391
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    @RASTAVIPER
    Για να σου δείξω μια άλλη επιπλέον διαφορά ΕλΕπ και μισθωτού. Ο ΕλΕπ, σε όλες τις χώρες, και στην ΕΛλάδα, και παντού, έχει δικαίωμα να βάζει έξοδα του ως έξοδα επιχείρησης, πράγμα που σημαίνει πάγια έξοδα που εσύ σαν μισθωτός θα πλήρωνες απο τα καθαρά σου έσοδα, αυτός τα βάζει στα έξοδα επιχειρηματικής δραστηριότητας, μειώνει το "πραγματικό" έσοδο, και τελικά τον φόρο που πληρώνει απο εκεί, με αποτέλεσμα μικρότερη τελικά φορολογία, χωρίς να βάλω μέσα και την έκπτωση ΦΠΑ ίσως σε διάφορες αγορές ή παροχές, ή πιθανές επιδοτήσεις κλπ.
    Ετσι πχ μπορεί να βλέπεις σαν φορολόγηση κάποιου το 50% του εισοδήματος, αλλά στην πράξη τελικά αυτό βγαίνει αρκετά χαμηλότερο.
    Δυστυχώς η πρακτική αυτή είναι δυνατή μόνο σε επιχειρηματίες και ΕλΕπ.
    Παραδείγματα; Πάμπολλά, πχ έχεις ιατρείο, βάζεις πετρέλαιο θέρμανσης στο σπίτι, το χρεώνεις στο ιατρείο, οπότε θεωρείται έξοδο της επιχείρησης. Το ίδιο μπορείς να κάνεις για πλειάδα εξόδων προσωπικών, όσων μπορείς να βάλεις σαν έξοδα επιχειρηματικής δραστηριότητας, μην σου πώ ότι ακόμα και υπηρεσίες, όπως πχ υπηρετικό προσωπικό μπορεί να "χρεώνεται" ως υπάλληλος της επιχείρησης και κατα συνέπεια στα έξοδα αυτής, ενώ το χρησιμοποιείς στην οικεία σου. Ακόμα και αυτοκίνητα, κινητά, υπολογιστές, βενζίνη κλπ κλπ, μέχρι και ταξίδια, ή ακόμα ακόμα και τραπεζώματα μπορεί ναναι έξοδα παραστάσεως και να μπαίνουν στα έξοδα της επιχείρησης.

  2. #6392
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    @RASTAVIPER
    Για να σου δείξω μια άλλη επιπλέον διαφορά ΕλΕπ και μισθωτού. Ο ΕλΕπ, σε όλες τις χώρες, και στην ΕΛλάδα, και παντού, έχει δικαίωμα να βάζει έξοδα του ως έξοδα επιχείρησης, πράγμα που σημαίνει πάγια έξοδα που εσύ σαν μισθωτός θα πλήρωνες απο τα καθαρά σου έσοδα, αυτός τα βάζει στα έξοδα επιχειρηματικής δραστηριότητας, μειώνει το "πραγματικό" έσοδο, και τελικά τον φόρο που πληρώνει απο εκεί, με αποτέλεσμα μικρότερη τελικά φορολογία, χωρίς να βάλω μέσα και την έκπτωση ΦΠΑ ίσως σε διάφορες αγορές ή παροχές, ή πιθανές επιδοτήσεις κλπ.
    Ετσι πχ μπορεί να βλέπεις σαν φορολόγηση κάποιου το 50% του εισοδήματος, αλλά στην πράξη τελικά αυτό βγαίνει αρκετά χαμηλότερο.
    Δυστυχώς η πρακτική αυτή είναι δυνατή μόνο σε επιχειρηματίες και ΕλΕπ.
    Παραδείγματα; Πάμπολλά, πχ έχεις ιατρείο, βάζεις πετρέλαιο θέρμανσης στο σπίτι, το χρεώνεις στο ιατρείο, οπότε θεωρείται έξοδο της επιχείρησης. Το ίδιο μπορείς να κάνεις για πλειάδα εξόδων προσωπικών, όσων μπορείς να βάλεις σαν έξοδα επιχειρηματικής δραστηριότητας, μην σου πώ ότι ακόμα και υπηρεσίες, όπως πχ υπηρετικό προσωπικό μπορεί να "χρεώνεται" ως υπάλληλος της επιχείρησης και κατα συνέπεια στα έξοδα αυτής, ενώ το χρησιμοποιείς στην οικεία σου. Ακόμα και αυτοκίνητα, κινητά, υπολογιστές, βενζίνη κλπ κλπ, μέχρι και ταξίδια, ή ακόμα ακόμα και τραπεζώματα μπορεί ναναι έξοδα παραστάσεως και να μπαίνουν στα έξοδα της επιχείρησης.
    Το δικαίωμα το έχει, όταν γίνει όμως ο έλεγχος και δούνε πως αυτό που δήλωσε για επιχείρηση δεν ήταν για εκεί, τότε κόβουν πισινουλήδες.
    Ακόμα και εδώ στην Ελλάδα...... αλλά εδώ στην Ελλάδα είμαστε Large και έχουμε την περαίωση.

    Ακόμα υπάρχουν όρια στο τι μπορείς να δηλώσεις για υπηρεσίες/εξοπλισμό, πχ service οχήματος επιχείρησης δεν μπορείς να δηλώσεις 1000 ευρώ ώστε να βάλεις και το προσωπικό σου αμάξι μέσα.
    Αν βάλεις υπολογιστές/κινητά, πρέπει αυτά να είναι στην επιχείρηση όταν γίνει έλεγχος, αν δεν είναι ouch

  3. #6393
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικαίωμα το έχει, όταν γίνει όμως ο έλεγχος και δούνε πως αυτό που δήλωσε για επιχείρηση δεν ήταν για εκεί, τότε κόβουν πισινουλήδες.
    Ακόμα και εδώ στην Ελλάδα...... αλλά εδώ στην Ελλάδα είμαστε Large και έχουμε την περαίωση.

    Ακόμα υπάρχουν όρια στο τι μπορείς να δηλώσεις για υπηρεσίες/εξοπλισμό, πχ service οχήματος επιχείρησης δεν μπορείς να δηλώσεις 1000 ευρώ ώστε να βάλεις και το προσωπικό σου αμάξι μέσα.
    Αν βάλεις υπολογιστές/κινητά, πρέπει αυτά να είναι στην επιχείρηση όταν γίνει έλεγχος, αν δεν είναι ouch
    Ο πόλεμος ΕλΕπ, μισθωτών, αγροτών καλά κρατεί. Ο πόλεμος μεταξύ πλούσιων και φτωχών έχει προβλήματα.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  4. #6394
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Οι Βέλγοι είναι οι πρωταθλητές στην οριακά νόμιμη φοροματσακωνια σαν ελεπ. Στην Ελλάδα αυτά που συμβαίνουν είναι αθώα πράγματα. Και ίσως να είναι και οι τοπ λόγο τόσο υψηλής αλλά και μη ανταποδοτικης φορολογίας εδώ και πολλές δεκαετίες.

  5. #6395
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα.Εχω ένα φίλο ο οποίος εδώ και χρόνια δουλεύει σαν it support σε μια εταιρεία στην Πολωνία συγκεκριμένα στην Κρακοβία.Μου έχει προτείνει να πάω διότι ο μισθός είναι πάνω από τον μεσο όρο και οι συνθήκες εργασίας σχετικά καλές, σίγουρα πολύ καλύτερες από Ελλάδα.
    Σκέφτομαι να πάω εκεί να πιάσω εκεί για προσωρινή δουλειά και ταυτόχρονα να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό.
    Θέλω να κάνω δύο τρεις ερωτήσεις αν κάποιος γνωρίζει.
    Γενικα ότι αφορά τον εργασιακό τομέα, θα προτείνατε σε κάποιον να πάει στην Κρακοβία ?
    Τα μεταπτυχιακά των πανεπιστημίων της Κρακοβίας είναι δυνατά ?
    Γενικα αν κάποιος έχει πάει προς τα εκεί ας μου πει γνώμες.
    Ευχαριστώ !

  6. #6396
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Το αν είναι καλό ή κακό ένα πανεπιστήμιο θα το δεις εδώ
    https://www.topuniversities.com/univ...-rankings/2019

    Το εργασιακά έχει να κάνει με το που είσαι και που θέλεις να πας επαγγελματικά. Για άλλον θα είναι καλή φάση για άλλον αυτοκτονία.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #6397
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Η Κρακοβία είναι όμορφη πόλη γενικά όπου έχει κρατήσει τον παλιό χαρακτήρα της. Βέβαια δεν μπορεί ακόμα να αποβάλλει τα αρχιτεκτονικά εκτρώματα της εποχής του ανατολικού μπλοκ και θα δυσκολευτείς ίσως να βρείς σπίτι προκοπή, με την έννοια που θεωρούμε εμείς οι Έλληνες, μέσα στην πόλη. Αυτό αλλάζει άρδην βέβαια.

    Τα πανεπιστήμια από ότι βλέπω στο QS δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά δεν κρίνεται έτσι βέβαια ένα μεταπτυχιακό.

    Αν εσένα σου κάνει αυτό που βρείς, το πρόγραμμα σπουδών και οι εγκαταστάσεις ανταποκρίνονται στο σύγχρονο περιβάλλον, τότε τύφλα να έχουν οι λίστες.

  8. #6398
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όταν πήγα εκεί είδα πάντως αρκετές παρουσίες από πολυεθνικές.
    Αυτοκτονία σίγουρα δεν θα είναι διότι επαγγελματικά στην Ελλάδα είμαι στα χαμένα αυτήν την στιγμή.
    Εχω στο μυαλό μου να κάνω ένα μεταπτυχιακό εκεί και να έχω μια προσωρινή δουλειά, και μετά να κυνηγήσω κάτι καλύτερο.
    Σαν πόλη όντως πανεμορφη η Κρακοβία και με αρκετή ζωή αποτι είδα.
    Αναποφάσιστος είμαι ακόμα είναι η αλήθεια, κυρίως λόγο κατά πόσο θα έχει ισχύ το πτυχίο από εκεί.Που όπως είδα και από την λίστα δεν πρέπει να είναι και δυνατό.

  9. #6399
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πήγα εκεί είδα πάντως αρκετές παρουσίες από πολυεθνικές.
    Αυτοκτονία σίγουρα δεν θα είναι διότι επαγγελματικά στην Ελλάδα είμαι στα χαμένα αυτήν την στιγμή.
    Εχω στο μυαλό μου να κάνω ένα μεταπτυχιακό εκεί και να έχω μια προσωρινή δουλειά, και μετά να κυνηγήσω κάτι καλύτερο.
    Σαν πόλη όντως πανεμορφη η Κρακοβία και με αρκετή ζωή αποτι είδα.
    Αναποφάσιστος είμαι ακόμα είναι η αλήθεια, κυρίως λόγο κατά πόσο θα έχει ισχύ το πτυχίο από εκεί.Που όπως είδα και από την λίστα δεν πρέπει να είναι και δυνατό.
    θα πρέπει να δεις τη σχολή και το πρόγραμμα της και πόσο κοντά είναι με αυτό που ζητάν οι επιχειρήσεις.
    κανε ένα πέρασμα απο glassdoor + linkedin και δες τι θέλουν στο αντικείμενο που σε ενδιαφέρει. BTW τα μεγάλα πανεπιστημια έχουν και γραφείο αποφοίτων, που μπορείς να δεις που δουλεύουν και πως εξελίχθησαν οι παλαιότεροι, οπότε δες και αυτό.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #6400
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πήγα εκεί είδα πάντως αρκετές παρουσίες από πολυεθνικές.
    Αυτοκτονία σίγουρα δεν θα είναι διότι επαγγελματικά στην Ελλάδα είμαι στα χαμένα αυτήν την στιγμή.
    Εχω στο μυαλό μου να κάνω ένα μεταπτυχιακό εκεί και να έχω μια προσωρινή δουλειά, και μετά να κυνηγήσω κάτι καλύτερο.
    Σαν πόλη όντως πανεμορφη η Κρακοβία και με αρκετή ζωή αποτι είδα.
    Αναποφάσιστος είμαι ακόμα είναι η αλήθεια, κυρίως λόγο κατά πόσο θα έχει ισχύ το πτυχίο από εκεί.Που όπως είδα και από την λίστα δεν πρέπει να είναι και δυνατό.
    Εσύ κρίνεις την ισχύ του πτυχίου και όχι το ανάποδο. Υπάρχει ένα κόλλημα στην Ελλάδα πως είσαι ότι δηλώσεις. Στην Ευρώπη γενικά, κανείς δεν κρίνει το τι μπορείς να κάνεις επειδή έχεις ένα, δύο, τρία πτυχία. Ενδεικτικά του τι εννοώ, με διδακτορικό από top 1% πανεπιστήμιο, δημοσιεύσεις και εμπειρία σε πανεπιστημιακές και ερευνητικές θέσεις, πέρασα εξετάσεις γραψίματος πριν κάποιες μέρες για μια part time θέση σε μια consultancy εταιρία που με ενδιαφέρει.

    Αν δεν έχεις τα skills, ας λέει επάνω και Harvard. Μπράβο σου και τα λοιπά, αλλά πρακτικά δεν ενδιαφέρει κανέναν. Γι αυτό δες τι μπορείς εσύ να κερδίσεις από τη συμμετοχή σου σε ένα τέτοιο πρόγραμμα.

    EDIT: αυτό που σου είπε ο xhaos είναι καλό και σωστό βήμα.

  11. #6401
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.Εχω ένα φίλο ο οποίος εδώ και χρόνια δουλεύει σαν it support σε μια εταιρεία στην Πολωνία συγκεκριμένα στην Κρακοβία.Μου έχει προτείνει να πάω διότι ο μισθός είναι πάνω από τον μεσο όρο και οι συνθήκες εργασίας σχετικά καλές, σίγουρα πολύ καλύτερες από Ελλάδα.
    Σκέφτομαι να πάω εκεί να πιάσω εκεί για προσωρινή δουλειά και ταυτόχρονα να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό.
    Θέλω να κάνω δύο τρεις ερωτήσεις αν κάποιος γνωρίζει.
    Γενικα ότι αφορά τον εργασιακό τομέα, θα προτείνατε σε κάποιον να πάει στην Κρακοβία ?
    Τα μεταπτυχιακά των πανεπιστημίων της Κρακοβίας είναι δυνατά ?
    Γενικα αν κάποιος έχει πάει προς τα εκεί ας μου πει γνώμες.
    Ευχαριστώ !
    Πανέμορφη πόλη,.έχει τα πάντα από ωραία ζωή και κούκλες γυναίκες.
    Στο θέμα διαβίωσης υπολόγισε πρόβλημα λόγω γλώσσας, καθώς ελάχιστοι μιλάνε αγγλικά στο δρόμο ή σε μαγαζιά και γενικά δεν παίζουν πολλοί ξένοι εκτός τουρίστες.
    Όμως τα τελευταία χρόνια όλο και πιο πολλές εταιρείες πάνε εκεί (οκ δεν συγκρίνεται με την πρωτεύουσα Βαρσοβία) και επίσης το κρύο είναι δυνατό.
    Τέλος, το κόστος ζωής είναι πολύ χαμηλό εκτός τα νοίκια.

    Για να έχουμε μια τάξη μεγέθους,.καθαρά θα είσαι στα 1.500-2000€ ή παραπάνω;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά νεύρα για Σαββατοκύριακο.
    Βγες να πάρεις λίγο αέρα.
    Χαχαχα, πόσο αστείος είσαι.
    5 χρόνια μένω σε μεγάλα νησιά-χώρες με απίστευτο καιρό.
    Σίγουρα βγαίνω πολύ παραπάνω από σένα, οπότε να σκέφτεσαι παραπάνω πριν πετάξεις τέτοια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #6402
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ κρίνεις την ισχύ του πτυχίου και όχι το ανάποδο. Υπάρχει ένα κόλλημα στην Ελλάδα πως είσαι ότι δηλώσεις. Στην Ευρώπη γενικά, κανείς δεν κρίνει το τι μπορείς να κάνεις επειδή έχεις ένα, δύο, τρία πτυχία. Ενδεικτικά του τι εννοώ, με διδακτορικό από top 1% πανεπιστήμιο, δημοσιεύσεις και εμπειρία σε πανεπιστημιακές και ερευνητικές θέσεις, πέρασα εξετάσεις γραψίματος πριν κάποιες μέρες για μια part time θέση σε μια consultancy εταιρία που με ενδιαφέρει.

    Αν δεν έχεις τα skills, ας λέει επάνω και Harvard. Μπράβο σου και τα λοιπά, αλλά πρακτικά δεν ενδιαφέρει κανέναν. Γι αυτό δες τι μπορείς εσύ να κερδίσεις από τη συμμετοχή σου σε ένα τέτοιο πρόγραμμα.

    EDIT: αυτό που σου είπε ο xhaos είναι καλό και σωστό βήμα.
    Θα συμφωνούσα 100% αν δεν ήξερα κάποιες απίστευτες βλακείες στο Βέλγιο. Εδω στο Βέλγιο κοιτάνε το πτυχίο σαν checklist και όπως λες τι δηλώνεις ότι είσαι και όχι το δηλώνει το πτυχίο. Στο τι μπορείς να κάνεις, κοιτάνε τίτλους δουλειάς και όχι ικανότητες. Επειδή είναι πολύ large, φέρνουμε και κόσμο από Τουρκία που δεν μπορεί να μιλήσει γρι Αγγλικά αλλά έχει τον ρόλο του software engineer. Για Ινδία σε μην το συζητήσουμε. Από την άλλη ξέρω περιπτώσεις που έχουν έρθει με προϋπηρεσία project management 15 χρόνια και τους λένε ότι δεν έχουν μαστερ.

    Να το πω και σε ελεύθερη μετάφραση, μετά την πρώτη άντε δεύτερη δουλειά, ελαχιη σημασία έχει το πτυχίο αρκεί να υπάρχει.

  13. #6403
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνούσα 100% αν δεν ήξερα κάποιες απίστευτες βλακείες στο Βέλγιο. Εδω στο Βέλγιο κοιτάνε το πτυχίο σαν checklist και όπως λες τι δηλώνεις ότι είσαι και όχι το δηλώνει το πτυχίο. Στο τι μπορείς να κάνεις, κοιτάνε τίτλους δουλειάς και όχι ικανότητες. Επειδή είναι πολύ large, φέρνουμε και κόσμο από Τουρκία που δεν μπορεί να μιλήσει γρι Αγγλικά αλλά έχει τον ρόλο του software engineer. Για Ινδία σε μην το συζητήσουμε. Από την άλλη ξέρω περιπτώσεις που έχουν έρθει με προϋπηρεσία project management 15 χρόνια και τους λένε ότι δεν έχουν μαστερ.

    Να το πω και σε ελεύθερη μετάφραση, μετά την πρώτη άντε δεύτερη δουλειά, ελαχιη σημασία έχει το πτυχίο αρκεί να υπάρχει.
    Πονάει το είναι μου όταν διαβάζω τέτοιες πρακτικές από επιχειρήσεις...

  14. #6404
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πονάει το είναι μου όταν διαβάζω τέτοιες πρακτικές από επιχειρήσεις...
    Ποιες από τις δύο; Ειδικά για το θέμα μάστερ, έχω πολλαπλές μαρτυρίες που πήγαν στο τοπικό ΟΑΕΔ και επειδή δεν έχουν πτυχίο τους είπαν καθαρίστρια.

  15. #6405
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες από τις δύο; Ειδικά για το θέμα μάστερ, έχω πολλαπλές μαρτυρίες που πήγαν στο τοπικό ΟΑΕΔ και επειδή δεν έχουν πτυχίο τους είπαν καθαρίστρια.
    Να κοιτάνε τίτλους και να παραβλέπουν τα μύρια όσα σε ένα CV. Το καλό ενός τίτλου σε κάθε περίπτωση είναι πως σου δίνει leverage έναντι του εργοδότη αν αρχίσεις να τους φαίνεσαι ακριβός. Αλλά δε θα έπρεπε να είναι το βασικό κριτήριο πρόσληψης κάθε περίπτωση.

Σελ. 427 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 407417422425426427428429432437447 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας