Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Περιοχή
    London
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    38000/10000
    ISP
    Plusnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΚΚΙΝΙΟ
    Router
    BT Home Hub 5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον γυμναστη πληρωνεις που καθεται απο πανω σου. και δεν ειναι 150 το μηνα οσες επισκεψεις θες αλλα συγκεκριμενες επισκεψεις αναλογα το γυμναστηριο...

    Δεν αξιζει.. απλα
    ειναι για κατι χαζες γκομενες
    ναι αν θες καλυτερα παρε ενα μονος σου και ας ειναι και αντιγραφο...οσο για τις 17.000 με τιποτα δεν κανει τοσο....η συνδρομη φιλε μου ειναι πολυ ακριβη και για μενα καλυτερα να κανεις κανονικη γυμναστικη...

  2. #17
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    φίλε το pp κατασκευάστηκε για να γυμνάζει αστροναύτες. στον πραγματικό κόσμο της βαρύτητας είναι άχρηστο γιατί κάνει ΖΗΜΙΕΣ σε σύνδεσμους και στα ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ όργανα.

    στην αμερική που τα δουλεύουν αρκετό καιρό έχουν αρχίσει και φαίνονται τα προβλήματα σε γόνατα, λεκάνες, σπονδυλική και γεννητικά...

    θες να χάσεις κιλά; 20 λεπτά διάδρομο στο 7 με 1 γέυμα τη μέρα + φρούτα
    θες όγκο; 1 ώρα ΜΟΝΟ τη μέρα με καθαρά βάρη χωρίς χημικά

    όλα θέλουν χρόνο. μην ακούς προτάσεις είτε μηχανικές είτε χημικές γιατί δεν θες να τρέχεις σε γιατρούς αργότερα.

  3. #18
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iloxos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην αμερική που τα δουλεύουν αρκετό καιρό έχουν αρχίσει και φαίνονται τα προβλήματα σε γόνατα, λεκάνες, σπονδυλική και γεννητικά...
    δεν υπαρχει τετοιο θεμα.να σου πω μονο οτι πολλοι γιατροι το συστηνουν για προβληματα υγειας οπως ειναι η σκληρινση κατα πλακας,οστεοπωρωση και πολλα αλλα..

    ακομη και ο διαδρομος και το ποδηλατο μπορει να τραυματισουν και να προκαλεσουν αυτα που περιγραφεις.

    στην ελλαδα εχει γινει μοδα τωρα και ολοι θενε power plate..προτεινω κλασσικη γυμναστικη και ομαδικα προγραμματα..οπιος θελει γρηγορα αποτελεσματα ας κατσει σπιτι του.. η γυμναστικη ειναι τροπος ζωης οποτε 4 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο

  4. #19
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    o άνθρωπος σχεδιάστηκε για να τρέχει και να κυνηγάει θηράματα, όχι να κάνει pp... τα εσωτερικά όργανα και οι αρθρώσεις δεν αντέχουν τόσες δονήσεις.

    οι γιατροί είναι άσχετοι. άκου pp για οστεοπώρωση....σε λίγο θα προτείνουν πιλάτες για τον πονοκέφαλο.

    και γω δεν είμαι της μόδας. καθημερινά 1-2 ώρες γυμναστήριο. βάρη και kickboxing. μετά απο 12ωρα σε καρέκλα είναι το μοναδικό πράγμα που με ηρεμεί και με διατηρεί σε φόρμα.

  5. #20
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Αγυιά DSLAM Κωνσταντινουπόλεως
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Linksys WAG200G
    To καλοκαίρι του 2006, πριν παρουσιαστώ στον στρατό, πήγα σε γυμναστήριο στην Πάτρα που το είχαν φέρει και γινόταν χαμός. Ο λόγος έιναι ότι βαριέμαι τα γυμναστήρια απίστευτα, αισθάνομαι σαν αυτιστικός να ανεβοκατεβάζω βαράκια για 2-3 μήνες συστηματικά. Επίσης, δουλεύω ως μηχανικός λογισμικού άρα είμαι 10 ώρες μπροστά σε pc και άρα σε άθλια φυσική κατάσταση παρά το ότι δεν καπνίζω.

    Μετά από μόλις ένα μήνα (και ούτε), άρχισα να βλέπω αλλαγές (προς το καλύτερο) που θα ήθελα με μήνες γυμναστική. Εκτός από εμένα όμως, είδαν και όλοι μου οι γνωστοί και φίλοι. Αφού τελειώσα το πρόγραμμα, ρώτησα τη γυμνάστρια αν θα αγόραζε την personal έκδοση για το σπίτι και μου είπε επί λέξη 'σαν τρελή αν είχα τα χρήματα΄. Τελικά το αγόρασα αφότου απολύθηκα από το στρατό - κατόπιν πολύ σκέψης, διαβάσματος επιστημονικών άρθρων πάνω στο θέμα και ψαξίματος - δεν πετάει κανείς έτσι 3.500!

    2 γυμναστές που ασχολούνται με αυτό τους οποιους ρώτησα, μου είπαν ότι και αυτοί στην αρχή το θεωρούσαν μούφα μέχρι που παρακολούθησαν την εκπαίδευση για να πάρουν πιστοποίηση και έμειναν έκπληκτοι με τα αποτελέσματα. Επειδή υπάρχει πολύ παραφιλολογία σχετικά με το τι κάνει και τι δεν κάνει για όσους ενδιαφέρονται να πω τα εξής:

    - Δε γυμνάζει στο χαλαρό. Ειδικά στο γυμναστήριο, έφευγα σχεδόν λιπόθυμος από την κούραση και την αφυδάτωση παρά το νερό που πάντα είχα και όλα αυτά σε 20'!!!. Στο σπίτι, ο γυμναστής που μου έκανε το demo μου είπε μεν ότι δε χρειαζόταν τόση ένταση αλλά όχι ότι θα κάθεσαι και θα σε κάνει bodybuilder.
    - Δεν αδυνατίζει (ιδιαίτερα).
    - Μπορεί να κάνει ζημιά. Αυτό δεν έιναι γνώμη δικιά μου. Το λένε οι ίδιοι οι εκπαιδευτές. Αν το πάρει ένας άσχετος που δεν έχει κάνει για λίγο καιρό με ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ γυμναστή, στην καλύτερη θα έχει ζαλάδες και ναυτίες μετά τη χρήση. Δεν αρκούν οι οδηγίες. Δεν είναι ότι αρκούν 10-15' τη φορά. Είναι ότι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις παραπάνω και αυτό έχει να κάνει με την επιτρεπόμενη έκθεση σε κραδασμούς. Ο ενδεικτικός επιτρεπόμενος χρόνος ειναι 3 φορές την εβδομάδα από 15' max τη φορά - σύμφωνα με το εγχειρίδιο της εταιρίας.
    - Με προβληματίζει ακόμα και τώρα που το έχω σχεδόν ένα χρόνο το ενδεχόμενο να προκαλει μικρο-ρίξεις σε τριχοειδή αγγεία στον εγκέφαλο. Στη δουλειά μου, είναι το πιο χρήσιμο εργαλείο!
    Πάμε στα καλά:
    - Σφίγγει, γραμμώνει, δυναμώνει σε χρόνο ρεκόρ. Την διαφορά την είδα σε 2-3 εβδομάδες ακόμα και σε καθημερινές μικρές εργασίες, π.χ. να ανεβώ 3 ορόφους με φορτίο.

    Οι παρέα του bodybuilders.gr αν το δοκίμασε και δεν είδε αποτέλεσμα, όπως ένας καλός μου φίλος, έχει κάθε δικαίωμα να το αμφισβητεί. Αν δεν το δοκίμασε, πώς αποφαίνεται? Μήπως είναι ο γνωστός, νεο-ελληνικός ξερολισμός?

    Αν πάντως κάποιος ενδιαφέρεται να μάθει πως ακριβώς λειτουργούν οι δονήσεις του μηχανήματος και γυμνάζουν ή οτιδήποτε άλλο σχετικό (και γνωρίζω!), ας μου στείλει mail στο manosg80 at gmail.com

  6. #21
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosg80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Με προβληματίζει ακόμα και τώρα που το έχω σχεδόν ένα χρόνο το ενδεχόμενο να προκαλει μικρο-ρίξεις σε τριχοειδή αγγεία στον εγκέφαλο. Στη δουλειά μου, είναι το πιο χρήσιμο εργαλείο!


  7. #22
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosg80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πάντως κάποιος ενδιαφέρεται να μάθει πως ακριβώς λειτουργούν οι δονήσεις του μηχανήματος και γυμνάζουν ή οτιδήποτε άλλο σχετικό (και γνωρίζω!), ας μου στείλει mail στο manosg80 at gmail.com
    Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, δεν τα γράφεις μια φορά εδώ να ξεμπελιάζεις;
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Παραγωγή ενέργειας από φυσικές δονήσεις
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-07, 02:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας