Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Παίδες καλησπέρα... Επειδή στο Call Center της Vivodi είναι επιεικώς ΓΚΑΟΥ, και δεν ξέρουν (ή δεν θέλουν) να μου πουν έστω και ενδειτικούς, τίτλους ταινιών και τις αντίστοιχες τιμές τους, για να αποφασίσω εκ των προτέρων αν θέλω να βάλω την υπηρεσία και όχι να φυσάω και το γιαούρτι μετά, μήπως μπορεί κάποιος που έχει την υπηρεσία να μου πει;

    Παρεπιπτόντως, με παραπληροφόρησαν ότι μπορώ να δω την υπηρεσία σε ένα οποιοδήποτε "Πλαίσιο", αλλά μόνο σε ένα (Ψυχικού) την βρήκα, αλλά και εκεί ο οδηγός ταινιών ήταν κλειδωμένος (δεν μπορούσα να δω την λίστα με τις ταινίες).

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Αν θέλεις βάλτο για να πάρεις παραπάνω MBps (αν μπορεί να τα πιάσει η γραμμή σου), για την τιμή του αλλά σε καμία περίπτωση μη το βάλεις μόνο και μόνο για την τηλεόραση του. Έχει ελάχιστες ταινίες που τις πληρώνεις ακριβά, δεν έχει ελεύθερα κανάλια και γενικά δεν είναι κάτι που αξίζει να το έχεις.

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις βάλτο για να πάρεις παραπάνω MBps (αν μπορεί να τα πιάσει η γραμμή σου), για την τιμή του αλλά σε καμία περίπτωση μη το βάλεις μόνο και μόνο για την τηλεόραση του. Έχει ελάχιστες ταινίες που τις πληρώνεις ακριβά, δεν έχει ελεύθερα κανάλια και γενικά δεν είναι κάτι που αξίζει να το έχεις.
    Dude, thx για την ενημέρωση και συγνώμη που θα επιμείνω, αλλά επειδή:

    α) Με ενδιαφέρει το IPTV
    β) Είμαι ικανοποιημένος απο το adsl της OTENET
    γ) Δεν σκοπεύω να αλλάξω πάροχο (και μάλιστα με χρόνο ενεργοποίησης > 30 εργάσιμων ημερών!!) χωρίς να ξέρω τι πρόκειται να πάρω (για τα προβλήματα που έχει το ADSL και το VOIP της Vivodi υπάρχουν άπειρα posts οπότε ξέρω τι παίζει)
    δ) Έχω την αίσθηση ότι το Call Center της Vivodi εξαπατά τους υποψήφιους πελάτες συστηματικά (ισχυρίζονται ότι μπορώ να δω οποιαδήποτε ταινία παίζει στο Video Club της γειτονιάς , με τιμές από 0,99€ έως 4,99€ για ταινίες και 5,99€ για πορνό )

    Θα μπορούσε να μου δώσει κάποιος μια πιο συγκεκριμένη απάντηση (δηλαδή ποια blockbusters παίζουν, μετά από πόσο καιρό από τότε που βγαίνουν στο cinema και σε τι τιμές) για να τους πάρω να τους πω μερικά γαλλικά;


    Ευχαριστώ και πάλι!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Δεν ξέρω αν δε σε κατάλαβα σωστά αλλά το Cabletv είναι πρόγραμμα με ίντερνετ και τηλέφωνο και είναι σκέτη IPTV που μπορεί να μπει στο δίκτυο του ΟΤΕ. Το Voip της Vivodi και της Net One μόνο χάλια δεν είναι...

    Σχετικά με τις ταινίες καμία σχέση με αυτό που σου είπαν στο 13880. Οι ταινίες είναι ελάχιστες ξαναλέω και τα περιβόητα blockbusters που θα βρεις είναι 2-3. Τα άλλα είναι ή πολύ παλιές ταινίες ή σχετικά πρόσφατες και αδιάφορες. Όποια ταινία αξίζει την έχουν 6 ευρώ πάντως...Μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν έχουν ούτε τα ελεύθερα κανάλια όπως η On. Αυτά που σου λέω ήταν πριν την υποτιθέμενη ανανέωση εδώ.

    Το συμπέρασμα μου είναι ότι ναι μεν αξίζει από άποψη κόστους αλλά μην υπολογίζεις και πολύ στην IPTV...

  5. #5
    Το avatar του μέλους trendyboyathens
    trendyboyathens Guest
    Τα παιδιά στο CC δεν έχουν λίστα με ταινίες ούτε τιμές, γιατί απλώς δεν τους τα έχει δώσει κανείς! Γενικά δεν λένε πολλά ούτε τα free κανάλια, ούτε τα δύο συνδρομητικά αισθησιακά, αλλα ούτε και οι πάνω απο τις 2000 διαθέσιμες ταινίες γιατί είναι σχετικά παλαιότερες. Από blockbusters συνήθως της Warner μόνο με την οποία έχουν σύμβαση (εξού κ η επιστολή περί upload των αρχείων ταινιών της συγκεκριμένης εταιρίας σε άλλο post), Disney, ABC. Γενικά χωρίς μεγάλο περιεχόμενο. Τιμές δεν υπάρχουν ανερτημένες πουθενά εκτός μέσα από το Cable (και όποιος έχει αν θέλει ας μας δώσει ενδεικτικά ταινίες και τιμές).

  6. #6
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    @trendyboyathens

    Την τελευταία φορά που είδα Cabletv οι ταίνιες όχι 2000 αλλά ούτε 200 δεν ήταν...

    Είσαι σίγουρος...;

  7. #7
    Το avatar του μέλους trendyboyathens
    trendyboyathens Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την τελευταία φορά που είδα Cabletv οι ταίνιες όχι 2000 αλλά ούτε 200 δεν ήταν...

    Είσαι σίγουρος...;
    Sorry, τυπογραφικό λάθος και μπήκε άλλο ένα μηδενικό!!!! Άκου εκεί 2000

  8. #8
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trendyboyathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry, τυπογραφικό λάθος και μπήκε άλλο ένα μηδενικό!!!! Άκου εκεί 2000
    Αν είχε 2000, όλοι Cabletv θα είχαν και θα είχαν κλείσει τα κανάλια...

  9. #9
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Αυτό μου ήρθε με τον τελευταίο λογαριασμό.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vivodi-ταινίες.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  1,13 MB 
ID: 37534
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-08, 18:17
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-07, 14:37
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-07, 14:52
  4. Ερώτηση για cable tv
    Από gogos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-07, 15:19
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-04, 00:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας