Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZXHN H108N
    Γεια σας!

    Σε μια ADSL 24Mbps σύνδεση που έχω, λειτουργώ ακόμα με ένα Thomson TG585 v8. Σήμερα μου παρουσίασε κάποια προβλήματα στην ασύρματη σύνδεση ενός laptop με το WiFi του. Δεδομένου ότι απουσιάζουν και οι επιλογές σύγχρονων λύσεων θα ήθελα να το αντικαταστήσω. Γνωρίζετε αν ένας υφιστάμενος πελάτης έχει την δυνατότητα ανανέωσης του modem/router με ένα σύγχρονο χωρίς κόστος? Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πολιτική? Υπάρχει αναφορά στην σελίδα της Nova?

  2. #2
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rookie_t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!

    Σε μια ADSL 24Mbps σύνδεση που έχω, λειτουργώ ακόμα με ένα Thomson TG585 v8. Σήμερα μου παρουσίασε κάποια προβλήματα στην ασύρματη σύνδεση ενός laptop με το WiFi του. Δεδομένου ότι απουσιάζουν και οι επιλογές σύγχρονων λύσεων θα ήθελα να το αντικαταστήσω. Γνωρίζετε αν ένας υφιστάμενος πελάτης έχει την δυνατότητα ανανέωσης του modem/router με ένα σύγχρονο χωρίς κόστος? Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πολιτική? Υπάρχει αναφορά στην σελίδα της Nova?
    Γειά!

    Νομίζω ότι μόνο αν ανανεώσεις το συμβόλαιο, ή και σε περίπτωση βλάβης του υφιστάμενου ρούτερ, δίνουν καινούργιο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
    Καλύτερα επικοινώνησε με την τεχνική υπηρεσία στο 13731 (χωρίς χρέωση από τ/φ Nova).
    Επίσης, μπορείς να στείλεις μήνυμα στο Nova support (επάνω αριστερά "Νέο θέμα"). Θα σου απαντήσουν πολύ γρήγορα.

    Δοκίμασες να του ενημερώσεις το Firmware? Αν όχι, δοκίμασέ το πρώτα και μετά βλέπεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος werby : 04-04-20 στις 22:32.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZXHN H108N
    Σύμφωνα με την τεχνική υποστήριξη της Nova, η παροχή modem τιμολογείται στα 20€ + ΦΠΑ. Αυτό ισχύει μάλιστα είτε είσαι παλιός πελάτης είτε καινούργιος.

    @werby: το τελευταίο firmware το Thomson, το έχει ναι. Πρέπει να είχε γίνει ενημέρωση τουλάχιστο μια 10ετία πριν!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας