Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 94
  1. #1
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    CYTA HELLAS
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    st780wl
    Path Level
    Fastpath
    Σημερα συνδέθηκα στην CYTA. Καλες εντυπώσεις μεχρι τώρα.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Bayern7
    Bayern7 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vladymeri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα συνδέθηκα στην CYTA. Καλες εντυπώσεις μεχρι τώρα.
    Για πες μας λεπτομέρειες.
    Περιοχή. Χρόνος ενεργοποίησης. Αν παρατήρησες διαφορά στα στατιστικά της γραμμής σε σχέση με πριν (εφόσον είχες ήδη ενεργοποιημένη dsl με τον προηγούμενο παροχό σου).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bayern7 : 30-11-08 στις 19:24.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-12-2003
    Περιοχή
    Βέροια
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    13(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την προηγούμενη δευτέρα έστειλα κι εγώ αίτηση για το σπίτι, μέχρι τώρα τίποτε.
    Πόσο καιρό πήρε να ενεργοποιηθεί, τι εξοπλισμό σου έστειλαν;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    CYTA HELLAS
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    st780wl
    Path Level
    Fastpath
    Αίτηση 4/11/08
    Ενημερωση 18/11/08
    Πληρωμη λογαριασμου 21/11/08
    Παραλαβη Router ST 780WL 22/11/08
    Διακοπη ΟΤΕ 28/11/08
    Συνδεση Cyta 29/11/08

  5. #5
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Για πες μας λιγα παραπανω μετα απο 4-5 μερες που εχεις την συνδεση.
    Ποιοτητα τηλεφωνου και αν διαπιστωσες βασικα τπτ περιεργο στην τηλεφωνια, μιλαω για χαμενες κλησεις ή αδυναμια κλησης.
    Σκεφτομαι να βαλω στη γιαγια μου και να τσιμπησω και το φορητο εγω οποτε μηνμε τρεχει μετα για το τηλεφωνο και θα το εχει προπληρωσει κιολας
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  6. #6
    Εγγραφή
    31-03-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.177
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπερα παιδια..και γω απο τα μερη σας και ενδιαφερομαι για την cyta..Πρωτες εντυπωσεις??24 δινουν γιατι μεχρι 2 νομιζω ειδα..αν δινουν μονο 2 τοτε δεν με καλυπτει προφανως..

  7. #7
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    CYTA HELLAS
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    st780wl
    Path Level
    Fastpath
    Μεχρι τωρα με την Cyta ολα πανε καλα . Ποιοτητα τηλεφωνου πολυ καθαρα Καμια χαμενη κληση

  8. #8
    Εγγραφή
    21-11-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΡΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια..και γω απο τα μερη σας και ενδιαφερομαι για την cyta..Πρωτες εντυπωσεις??24 δινουν γιατι μεχρι 2 νομιζω ειδα..αν δινουν μονο 2 τοτε δεν με καλυπτει προφανως..
    Αν θέλεις επιδοτούμενο δίνουν μέχρι 2 Mbits / 512 Kbits, αλλά έχεις και την επιλογή μέχρι 12 Mbits χωρίς επιδότηση.

  9. #9
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vladymeri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αίτηση 4/11/08
    Ενημερωση 18/11/08
    Πληρωμη λογαριασμου 21/11/08
    Παραλαβη Router ST 780WL 22/11/08
    Διακοπη ΟΤΕ 28/11/08
    Συνδεση Cyta 29/11/08
    Αίτηση 4/11/08
    Ενημερωση μεσω SMS για σύνδεση (στις 28/11/2008) 18/11/08
    Πληρωμη λογαριασμου 24/11/08
    Παραλαβη Router ST 780WL 26/11/08
    Διακοπη ΟΤΕ 28/11/08 το πρωι 08'30-Παραδοση στην CYTA 01/12/2008

    1 εβδομαδα συνεχης ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ επικοινωνια με εταιρεια και καταθεση δυο βλαβων απο το 13811 προς τον ΟΤΕ .
    2 εβδομαδα και μετα απο ξεσηκωμο ολης της εταιρειας (γιατι στο κατω κατω αυτην πλεον αναγνωριζα ) δεν ξερω τι ακριβωσ νηματα κινηθηκαν και αρχισαν οι επισκεψεις των τεχνικων του ΟΤΕ στο κουτι της πολυκατοικιας μου και στο ΚΑΦΑΟ της γειτονιας.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ολων αυτων να συνδεθω περιπου δυο βδομαδες μετα.
    [/QUOTE]

    ........Auto merged post: taskonet πρόσθεσε 3 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Ελπιζω να ειμαι ο πρωτος (να σκεφτει κανεις οτι το 2 νουμερο που μου δοθηκε ειναι το 2331...01) και τελευταιος που περναω τετοια κατασταση 2 εβδομαδων χωρις τηλεφωνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος taskonet : 13-12-08 στις 14:49. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από taskonet Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Διακοπη ΟΤΕ 28/11/08 το πρωι 08'30-Παραδοση στην CYTA 01/12/2008

    1 εβδομαδα συνεχης ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ επικοινωνια με εταιρεια και καταθεση δυο βλαβων απο το 13811 προς τον ΟΤΕ .
    2 εβδομαδα και μετα απο ξεσηκωμο ολης της εταιρειας (γιατι στο κατω κατω αυτην πλεον αναγνωριζα ) δεν ξερω τι ακριβωσ νηματα κινηθηκαν και αρχισαν οι επισκεψεις των τεχνικων του ΟΤΕ στο κουτι της πολυκατοικιας μου και στο ΚΑΦΑΟ της γειτονιας.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ολων αυτων να συνδεθω περιπου δυο βδομαδες μετα.
    Για άλλη μία φορά "μεγαλούργησε" ο ΟΤΕ. Φτάνει πια αυτή η ανεκδιήγητη ασυδοσία του!!! Οφείλει η ΕΕΤΤ να παρέμβει αμέσως για να δοθεί ένα οριστικό τέλος σε αυτήν την απαράδεκτη συμπεριφορά.
    Λειτουργικός διαχωρισμός εδώ και τώρα.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για άλλη μία φορά "μεγαλούργησε" ο ΟΤΕ. Φτάνει πια αυτή η ανεκδιήγητη ασυδοσία του!!! Οφείλει η ΕΕΤΤ να παρέμβει αμέσως για να δοθεί ένα οριστικό τέλος σε αυτήν την απαράδεκτη συμπεριφορά.
    Λειτουργικός διαχωρισμός εδώ και τώρα.
    κατσε λιγο ο οτε τι φταιει?
    Ο οτε παρεδοσε το κυκλωμα και μετα κανει οτι θελει η cyta, αλλο αν δεν ξερουν τι να κανουν και στελνουν τον οτε να το φτιαξει πληρωνοντας τον.
    κατι μου λεει οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε με την εν λογο εταιρια, και πρωταρηδες και voip τηλεφωνια δεν ειναι και οτι καλυτερο
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  12. #12
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Lightbulb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koprodogis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε λιγο ο οτε τι φταιει?
    Ο οτε παρεδοσε το κυκλωμα και μετα κανει οτι θελει η cyta, αλλο αν δεν ξερουν τι να κανουν και στελνουν τον οτε να το φτιαξει πληρωνοντας τον.
    Φίλε koprodogis, μήπως - εσκεμμένα - κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις ή - όντως - δεν αντιλαμβάνεσαι περί τίνος συζητάμε;
    Σου παραθέτω λοιπόν παρακάτω - ως απάντηση - προηγούμενό μου post στο forum:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, λυπάμαι αλλά είσαι εντελώς εκτός θέματος όσο και εκτός πραγματικότητας. Ο ΟΤΕ καταρχάς πουλάει πανάκριβα τις υπηρεσίες του. Περίπου 52 ευρώ στοιχίζουν μηνιαίως τα: πάγιο + δωρεάν οι εθνικές κλήσεις προς σταθερά + 2 Mbps ADSL Internet.

    Στη Cyta - χωρίς επιδότηση - με μόλις 26 ευρώ έχεις δωρεάν εθνικές και διεθνείς κλήσεις προς 27 χώρες σε σταθερά + δεύτερο τηλεφωνικό αριθμό + 60 λεπτά δωρεάν προς εθνικά κινητά + 2 Mbps ADSL Internet! Και όλα τα παραπάνω με την επιδότηση στοιχίζουν μόνο 19 ευρώ, ενώ με την επιδότηση plus 16 ευρώ!!!

    Επιπρόσθετα, οι υπηρεσίες του ΟΤΕ δεν είναι λιγότερο άθλιες και απαράδεκτες από αυτές που μας παρέχουν οι εναλλακτικοί παρόχοι. Η περίπτωση να μην αντιμετωπίζεις πρόβλημα είναι απλά και μόνο θέμα τύχης ή σύμπτωσης, ανεξαρτήτως παρόχου.

    Ευτυχώς όμως η τελευταία διαφήμιση του ΟΤΕ τοποθετεί τα πράγματα στη σωστή τους βάση... αφού απροκάλυπτα φαίνεται πλέον ότι απευθύνεται σε όλους εκείνους τους αφελείς καταναλωτές που "δεν έχουν χρόνο" να ψάξουν για το συμφέρον τους, όπως λέει και ο "έξυπνος" τύπος - με την ηλίθια φάτσα - της αντίστοιχης ρεκλάμας.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koprodogis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι μου λεει οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε με την εν λογο εταιρια, και πρωταρηδες και voip τηλεφωνια δεν ειναι και οτι καλυτερο
    Cyta: θυγατρική εταιρία του εθνικού οργανισμού τηλεπικοινωνιών της Κύπρου.
    Μάλλον που ο ΟΤΕ: Οργανισμός τηλεπικοινωνιών Ελλανιστάν πρέπει να πάρει μερικά μαθήματα από αυτούς που εσύ αποκαλείς "πρωτάρηδες".

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε koprodogis, μήπως - εσκεμμένα - κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις ή - όντως - δεν αντιλαμβάνεσαι περί τίνος συζητάμε;
    Σου παραθέτω λοιπόν παρακάτω - ως απάντηση - προηγούμενό μου post στο forum:





    Cyta: θυγατρική εταιρία του εθνικού οργανισμού τηλεπικοινωνιών της Κύπρου.
    Μάλλον που ο ΟΤΕ: Οργανισμός τηλεπικοινωνιών Ελλανιστάν πρέπει να πάρει μερικά μαθήματα από αυτούς που εσύ αποκαλείς "πρωτάρηδες".
    http://www.cytawebshop.cyta.com.cy/O...tG3.aspx?id=14
    ούτε καν 24αρά, και η 1000 ποιο ακρίβη

  14. #14
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Αν και χαλαμε λιγο το θεματακι dzadelis η αποψη μου ειναι αυτη που εγραψα παραπανω.
    Ο οτε θα με ειχε μονιμη γκομενα αν δεν ειχα ενα μπλεξιμο με την οτενετ που με εκανε να αποχωρησω καθως και τα προβληματα της teledome.
    Ειμαι απο αυτους που δεν κατεβαζουν σχεδον τπτ και θελω το ιντερνετ να για σερφαρω και μεχρι πριν λιγο καιρο ειχα μια απλη 768 αναβαθμισμενη σε 1024 και εδινα νταβατζιλικι 16,5 ευρω στην οτενετ και σχεδον αλλα τοσα για το παγιο του οτε.
    Ποτε δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και οταν καποιοι εψαχναν να βρουν τι γινετε με τις γραμμες τους εγω απλα ελεγα δινω κατι παραπανω(κατι πολυ παραπανω) αλλα βρεξει χιονισει εγω σταθερος.
    Εχω 3 μηνες που πηγα σε double play vodafone και παροτι εχω κλειδωσει στα 10.000/900 ακομα και οταν με πηραν τηλεφωνο απο vodafone αν ειμαι ευχαριστημενος και παροτι ολη η γειτονια μου κλειδωνει στα 14-15.000 ειπα μη πειραξετε τπτ ειμαι μια χαρα.
    Απο τοτε οχι δεν μπορω να παρω καποια νουμερα(ας πουμε καποια που ξεκιναν απο 801), οχι η hol κανει εργασιες(χθες το παρακανε και μας αφησε 9 ωρες off) ολο και κατι θα βρισκω στραβο και θα επαινω τον Οτε.
    ο sdikr σου εδειξε ποσο χρεωνει και η cyta στην κυπρο για ιντερνετ και ακομα δεν ξεκινησαν στην ελλαδα παρατηρω προβληματα.
    Καταλαβαινω τι λες και καλα εκανες και ξαναθυμησες τον τιμοκαταλογο αλλα αν θες πανε μια βολτα απο την ενοτητα της vivodi και δες και εκει τι γινετε με 19,9 σε μη επιδοτουμη περιοχη οπως της θεσσαλονικης που ειμαι εγω και σκεφτομουν να βαλω.
    Το αν ο οτε μας περναει για θυματα και οχι εξυπνους πελατες θα αφησω να το κρινεις σε 3-4 μηνες εσυ.
    Λεγοντας μας αν ειχες αποσυνδεσεις, αν ειχες παντα τηλεφωνο και γενικα αν ανταποκτιθηκε στις προσδοκιες σου η cyta.

    Οσο για τους ενεργοποιημενους στη Βεροια περιμενω να μας δινουν ενα feedback οσο περναει ο καιρος
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  15. #15
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Lightbulb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.cytawebshop.cyta.com.cy/O...tG3.aspx?id=14
    ούτε καν 24αρά, και η 1000 ποιο ακρίβη
    Αγαπητέ sdikr, τόσο το τοπίο στις τηλεπικοινωνίες-ευρυζωνικότητα όσο και το οικονομικό σύστημα της Κύπρου διαφέρουν πολύ από την δική μας πραγματικότητα, συνεπώς τέτοιου είδους συγκρίσεις είναι αρκετά παρακινδυνευμένες.

    Όντως στην Κύπρο η μέγιστη ταχύτητα DSL σύνδεσης φτάνει σήμερα μόλις τα 4Mbps. Ας μην παραβλέπουμε όμως και το γεγονός πως η Κυπριακή αγορά είναι σημαντικά μικρότερη από την αυτήν της Ελλάδας, με ότι συνεπάγεται κάτι τέτοιο για τις συνθήκες ανταγωνισμού σε μια καπιταλιστική οικονομία. Από την άλλη πάλι, ισχύει και για τους Κύπριους η σοφή λαϊκή ρήση: "κάλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι".

    Όσον αφορά τώρα στο ύψος των τιμών, σου επισημαίνω ότι το κόστος ζωής στην Κύπρο είναι σχεδόν το διπλάσιο, ενώ ο μισθός εκεί ενός πρωτοδιόριστου εκπαιδευτικού πλησιάζει τα 3.000 ευρώ!

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Θάνατος ανηλίκου στη Βέροια- ΜΜΕ και λοιπά
    Από maik στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-13, 19:34
  2. H CYTA στη Νάουσα;
    Από nrakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-08, 14:11
  3. Ιδιόκτητο δίκτυο Tellas στη Βέροια
    Από manoz στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-08, 15:41
  4. Διαθεσιμότητα στη Βέροια
    Από manoz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-07, 23:19
  5. Συμφωνήθηκε η είσοδος CYTA στη FORTHnet
    Από dantouan στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-04, 10:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας