Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    Καλός ο σύλλογος για το internet και οπωσδήποτε πρέπει να τύχει πανελλαδικής υποστήριξης και όποιες ενέργειες προτείνονται από τους διαχειριστές του φόρουμ να σπεύδουμε όλοι να τις υλοποιήσουμε, αλλά όσοι από εσάς είσαστε φίλοι του στοιχήματος και άλλων τυχερών παιχνιδιών θα έχετε ασφαλώς καταλάβει ήδη ότι μας δουλεύουν ψιλό γαζί.
    Επειδή είμαστε και εμείς καταναλωτές (του εν λόγω προϊόντος), με τον ίδιο τρόπο που η μαμά σας είναι καταναλώτρια στο σουπερμάρκετ και σας ψωνίζει τυρί για να τρώτε, νομίζω ότι και οι παίκτες του στοιχήματος/ΠΡΟΠΟ/ιπποδρόμου έχουν κάποια δικαιώματα που πρέπει να τύχουν υπεράσπισης.

    Αυτή τη στιγμή υπάρχει 100% λογοκρισία και δεν μπορείς να πλησιάσεις την τηλεόραση γιατί έχουν συστοιχίες οπλοπολυβόλων απ' έξω όποιος τολμήσει να πλησιάσει.
    Και μας λένε απίστευτα παραμύθια ενώ η φορολογία είναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΜΑΚΡΑΝ.

    Υπάρχει φοβία-απροθυμία και στο τέλος πιάνεστε όλοι κορόϊδα.

    (*) Εγώ δεν παίρνω θέση στο θέμα μονοπώλια-ξεμονοπώλια.
    Πρωτίστως μ' ενδιαφέρει να μην μας κλέβουν.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    H λυση αυτη την εποχη ειναι ΜΙΑ.Παιζεις στο εξωτερικο και περιμενεις ποτε ο ΟΠΑΠ φτασει στα ιδια επιπεδα με αυτους.Εγω αυτο κανω.Παει και τελειωσε.
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Ασε που ειναι και πιο βολικο!!! Ανοιγεις τον browser πας στο site που εχεις λογαριασμο και παιζεις το στοιχημα σου. 24 ωρες την ημερα, 7 μερες την εβδομαδα. Και οτι στοιχημα κανεις κεφι να παιξεις.
    Ουτε να θες να παιξεις και να ειναι κλειστο το πρακτορειο, ουτε να ψαχνεις να βρεις παιχνιδια γιατι πρεπει να παιζεις 3-αδες στον ΟΠΑΠ, ουτε τιποτα......
    Μεχρι ο ΟΠΑΠ να φτασει στα επιπεδα του εξωτερικου, εμεις μπορει να εχουμε συνδεση 24Mbps......
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  4. #4
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    απ. προς supermario-coftaras


    Κι εγώ έχω παίξει κατά καιρούς μ' αυτόν τον τρόπο (ποδόσφαιρο-ιππόδρομο-γιουροβίζιον ...) αλλά δεν έχετε δίκιο:

    - υπάρχουν παιχνίδια που δεν παίζονται στο εξωτερικό (π.χ. Ελληνικός ιππόδρομος)
    - ο Ο.Π.Α.Π. ήδη κάνει "εφόδους" και σε πιάνει, δίκην Σωτηρίας Μπέλλου
    - οι ξένοι μπουκ ενίοτε δεν δέχονται στοίχημα και έχουν και αυτοί ωρισμένα προβλήματα
    στο θέμα της ασφαλείας

    Γενικώς όσοι έχουν pc-internet έχουν την τάση να λένε ότι τα ξέρουν όλα και οπωσδήποτε κατά 99% την έχουν καταλάβει τη φόλα του Ο.Π.Α.Π.
    Ακριβώς το αντίθετο ισχύει για όσους δεν έχουν pc-internet (μερικοί από τους οποίους είναι συστηματικοί παίκτες) και ο Ο.Π.Α.Π. στηρίζεται στην άγνοια τους.

    Αλλά για όσους από εσάς στο φόρουμ δεν είσαστε κάτοικοι εξωτερικού οπωσδήποτε υπάρχει πρόβλημα και νομίζω ότι δεν πρέπει να επαφίεται κανείς στην καλή θέληση των ξένων εταιρειών στοιχήματος. Οι εταιρείες αυτές έχουν κάποιους μεγαλοδικηγόρους και έχουν απευθυνθεί στα Ευρωπαϊκά δικαστήρια, αλλά έχουν αποτύχει να ζητήσουν και τις καταθέσεις των πολιτών που οπωσδήποτε θα είχαν βαρύνουσα σημασία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cosmicway : 20-11-05 στις 01:42.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    υπάρχουν παιχνίδια που δεν παίζονται στο εξωτερικό (π.χ. Ελληνικός ιππόδρομος)
    Αν δεν κανω λαθος ο ιπποδρομος δεν ειναι στον ΟΠΑΠ και για να παιζεις θελει ειδικες γνωσεις σε αυτο.
    ο Ο.Π.Α.Π. ήδη κάνει "εφόδους" και σε πιάνει, δίκην Σωτηρίας Μπέλλου
    Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Με ποιο δικαιωμα?
    Οι ξένοι μπουκ ενίοτε δεν δέχονται στοίχημα και έχουν και αυτοί ωρισμένα προβλήματα
    στο θέμα της ασφαλείας
    Το μονο καλο του ΟΠΑΠ ειναι το γεγονος οτι θα παρεις τα λεφτα σου αμεσος.
    Βεβαια εχει κανει και αυτος τις κλεψιες του και θυμηζω το περιστατικο παιχτη που ειχε παιξει σε 2 διαφορετικα δελτια τους ιδιους αγωνες που στο καθενα απο αυτα κερδιζε το μεγιστο ποσο που μπορει να δωσει ο ΟΠΑΠ και αυτος αρνηθηκε να τα δωσει και στα δυο .
    Εγω ειμαι κατοικος Αθηνων ,παιζω στοιχημα στο εξωτερικο και δεν φοβαμαι τον ΟΠΑΠ γιατι δεν εχω κατι τιποτα το παρανομο.
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  6. #6
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    Αν δεν κανω λαθος ο ιπποδρομος δεν ειναι στον ΟΠΑΠ και για να παιζεις θελει ειδικες γνωσεις σε αυτο.

    Αφού παίζουμε ιππόδρομο τι να κάνουμε ; Έχουμε αυτήν την αρρώστεια.


    Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Με ποιο δικαιωμα?

    Βλ. και site Ο.Π.Α.Π. (http://www.opap.gr)


    2 διαφορετικα δελτια τους ιδιους αγωνες που στο καθενα απο αυτα κερδιζε το μεγιστο ποσο που μπορει να δωσει ο ΟΠΑΠ και αυτος αρνηθηκε να τα δωσει και στα δυο

    Πέντε είχε παίξει όμοια.
    Είχα πάρει και το δικηγόρο του στο τηλέφωνο που το δημοσίευε η εφημερίδα και φοβόμουνα μην τυχόν και μου το κλείσει αλλά μ' έστησε στην πάρλα και θα μου μίλαγε ακόμα αν δεν έκλεινα εγώ.
    Το περίεργο είναι ότι είχε την προνοητικότητα να τα κάνει πέντε δελτία αλλά δεν προχώρησε να τα πουλήσει μετά σε ισάριθμους παίκτες και να γλυτώσει.
    Δεν ξέρω τι απεφάσισε το δικαστήριο γι αυτή την υπόθεση. Όποιος ξέρει να μας πει.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    Πουθενα δεν αναφερει οτι ο ΟΠΑΠ απαγορευει το στοιχηματισμο σε ξενο book αντιθετα αναφερει οτι
    "Κατοχυρώνει τους παίκτες από τα πολλαπλά κρούσματα εξαπάτησής τους, από
    τους παράνομους διοργανωτές των στοιχημάτων (μη πληρωμή κερδών, ασύμφοροι όροι κ.λ.π.).
    Οι παίκτες δεν έχουν πλέον κανένα απολύτως κίνητρο να παίξουν παράνομο στοίχημα, λόγω της ιδιαίτερα χαμηλής φορολογίας (5%), που προβλέπεται μόνο για τα κέρδη άνω των 146,74 € ανά στήλη.
    Μείωση της εκροής συναλλάγματος προς τις έδρες των ξένων bookmakers."
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  8. #8
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    http://www.opap.gr/pressdetails.asp?...xtid=&langID=1

    Δε διάβασες καλά.
    Δεν λέω βέβαια ότι το εγκρίνω (σ.σ. η λεγόμενη "φιλελευθεροποίηση μέσω της παρανομίας", όπως είπαν κάποιοι Γερμανοί νομομαθείς που ασχολούνται).

  9. #9
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    Κατοχυρώνει τους παίκτες από τα πολλαπλά κρούσματα εξαπάτησής τους, από
    τους παράνομους διοργανωτές των στοιχημάτων (μη πληρωμή κερδών, ασύμφοροι όροι κ.λ.π.).
    Οι παίκτες δεν έχουν πλέον κανένα απολύτως κίνητρο να παίξουν παράνομο στοίχημα, λόγω της ιδιαίτερα χαμηλής φορολογίας (5%), που προβλέπεται μόνο για τα κέρδη άνω των 146,74 € ανά στήλη


    Υπάρχουν εταιρείες-απάτσι στην Καραϊβική και οπωσδήποτε ο Ο.Π.Α.Π. θέλει να το κάνει βούκινο.
    Σε μία από αυτές υπάρχει παίκτης που κέρδισε 8,000 ευρώ με τον τελικό Πορτογαλία - Ελλάδα πέρυσι και δεν πήρε μία (σ.σ. ο πραγματικός Σάββας είναι αυτός). Η εταιρεία αυτή είχε κάνει και αρκετά έντονη ιντερνετική διαφήμιση πριν τρία χρόνια.

    Όσο για την τελευταία παράγραφο ήθελαν να γράψουν "οι παίκτες δεν έχουν κανένα απολύτως κίνητρο να παίξουν παράνομο στοίχημα, αφού τα κέρδη τους σε ουδεμία υπόκεινται φορολόγηση", αλλά το κοκκίνισε ο Λιάνης με το στυλό. Αν έβαζε 30%, θα έλεγε "λόγω της ιδιαίτερα χαμηλής φορολογίας (30%) ...".

  10. #10
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Υπάρχουν "εταιρείες" ότι νάναι όσον αφορά το στοίχημα.
    Αν παίζεις σε εταιρεία η οποία είναι κατοχυρωμένη στο UK/Australia/Malta (δηλαδή Ευρωπαική Ενωση ή σε χώρες που ξέρεις τι γίνεται) δεν υπάρχει πάντως περίπτωση να χάσεις τα κέρδη σου. Αν πας και παίζεις στη σελίδα www.edotokalostoixima.com που εδρεύει στην Costa Rica ή σε παράνομο book τότε τα θες και τα παθαίνεις.

    Το να υπάρχει μια ΜΚΟ που θα αναλαμβάνει να ενημερώνει για τις εταιρείες αυτές είναι καλό, αλλά δεν το βρίσκω απόλυτα απαραίτητο.

    Βεβαίως υπάρχει μια "γκρίζα" περιοχή με την έννοια ότι μια εταιρεία που δραστηριοποιείται νόμιμα στην ΕΕ μπορεί να διοργανώσει στοίχημα (ή και παρόμοιες υπηρεσίες) στην Ελλάδα. Αλλά το πιθανότερο ήταν ότι αυτό έγινε στην έκθεση ωστε να υπάρξει απόφαση δικαστηρίου επί του θέματος (η οποία θα προσβληθεί βεβαίως πιο μετά).
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

  11. #11
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coftaras
    Αν δεν κανω λαθος ο ιπποδρομος δεν ειναι στον ΟΠΑΠ και για να παιζεις θελει ειδικες γνωσεις σε αυτο.

    Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Με ποιο δικαιωμα?

    Το μονο καλο του ΟΠΑΠ ειναι το γεγονος οτι θα παρεις τα λεφτα σου αμεσος.
    Βεβαια εχει κανει και αυτος τις κλεψιες του και θυμηζω το περιστατικο παιχτη που ειχε παιξει σε 2 διαφορετικα δελτια τους ιδιους αγωνες που στο καθενα απο αυτα κερδιζε το μεγιστο ποσο που μπορει να δωσει ο ΟΠΑΠ και αυτος αρνηθηκε να τα δωσει και στα δυο .
    Εγω ειμαι κατοικος Αθηνων ,παιζω στοιχημα στο εξωτερικο και δεν φοβαμαι τον ΟΠΑΠ γιατι δεν εχω κατι τιποτα το παρανομο.
    Μετα απο το περιστατικο που εγραψε ο coftaras ορκιστηκα να δωσω λεφτα στον ΟΠΑΠ μονο για κανενα λοττο/τζοκερ. Στοιχημα μονο σε William Hill και Betfair.
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  12. #12
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Ο τζόγος είναι τζόγος και κανένας , ΠΟΤΕ, δεν βγαίνει κερδισμένος από αυτόν .

    Μόνη περίπτωση είναι να παίξεις ΜΙΑ φορά να κερδίσεις και να μην ξαναπαίξεις . Όλα τα άλλα είναι απλά για να σας (μας) τα παίρνουν .

  13. #13
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Από τον τζόγο (στο στοίχημα πάντα αν και αρκετοί το κάνουν στο καζίνο) μπορείς μια χαρά να βγαίνεις κερδισμένος.
    Αλλά δυστυχώς πρέπει να μην κάνεις άλλη δουλειά αλλά απο το να ασχολείσαι με τις ομάδες και τα συστήματα. Οταν έπαιζα ήξερα απέξω όλους τους παίκτες Conference και Division 3 (τώρα Division 2) Αγγλίας και Div 2 και 3 Σκωτίας (με βοήθησε κάπως και το CM). Aλλά αυτό γινόταν όταν είχα πολύ χρόνο ελεύθερο. Τώρα πλέον δεν έχω χρόνο και προτιμώ να ασχολούμαι με άλλα πράγματα και στοίχημα θα παίξω στη betfair μονό σε κάποια που βλέπω σίγουρα (1 άντε 2 στοιχήματα το μήνα) και όχι μεγάλα ποσά.Τελευταίο σίγουρο ήταν Ολυμπιακός - Λυόν
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

  14. #14
    Το avatar του μέλους cosmicway
    cosmicway Guest
    Andrew says
    Αλλά το πιθανότερο ήταν ότι αυτό έγινε στην έκθεση ωστε να υπάρξει απόφαση δικαστηρίου επί του θέματος


    τσίμπησες - η έκθεση της Ρολς Ρόϊς ήτανε ...

  15. #15
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmicway
    Andrew says
    Αλλά το πιθανότερο ήταν ότι αυτό έγινε στην έκθεση ωστε να υπάρξει απόφαση δικαστηρίου επί του θέματος


    τσίμπησες - η έκθεση της Ρολς Ρόϊς ήτανε ...
    Ναι ξέρω ότι ήταν άσχετη έκθεση. Το διάβασα σε αθλητική εφημερίδα.
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Site για το στοίχημα
    Από gabriel1972 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-07, 01:44
  2. Site & software για το στοίχημα
    Από thama στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-04, 02:26
  3. Ενας δικυακος τοπος για το στοιχημα
    Από mechdim στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-04, 03:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας