Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θα πρέπει να καταργηθούν τα ΜΑΤ;

Ψήφισαν
186. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πρέπει να καταργηθούν.

    43 23,12%
  • Όχι, πρέπει να αναδιαρθρωθούν/αλλάξουν μορφή ή σκοπούς

    98 52,69%
  • Όχι, πρέπει να παραμείνουν ως έχουν

    42 22,58%
  • Δεν γνωρίζω/Δεν απαντώ

    3 1,61%
Σελ. 6 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 259
  1. #76
    Το avatar του μέλους sonypspgr
    sonypspgr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ έχουν κάποιες ομοιότητες, νομίζω οτι έχουν αρκετές διαφορές, δεν νομίζεις;
    ολες εχουν το περιεργο θα ηταν να μην εχουν
    στην ουσια ειναι το ιδιο πραγμα αφου εκει πηραμε την ιδεα(οπως και το ελληνικο κρατος απο εκει μαλλον πηρε την ιδεα ακομη περιμενω να γινουμε state)

  2. #77
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    boudtec tw263r4-ao
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ παλιο το κολπο να κατηγορουμε οποιον μας στριμωχνει ως "ρατσιστη" και "φασιστα",ξεκινησε το μεν απο το 1955 ατην Γαλλια και το δε το 1968 ολως τυχαιως απο εβραιους
    η ιστορικη πραγματικοτητα δεν χρειαζεται link,η εικονικη που ζουν ορισμενοι προσφερει πολλα
    Εβραίος είμαι!
    πιο είναι το πρόβλημά σου με τους Εβραίους;

    ........Auto merged post: AltairProxima πρόσθεσε 13 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από European Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις ακούσει ποτέ πως υπάρχουν αστυνομικοί χωρίς στολή σε όλες τις αστυνομίες του κόσμου;
    Αν η πολιτική περιβολή εξυπηρετεί τους σκοπούς της αστυνομίας ως προς την ασφάλεια και την τήρηση του νόμου σαφώς και προβλέπεται. Η απόδειξη πως κάποιος είναι αστυνομικός δεν είναι η στολή του αλλά η αστυνομική του ταυτότητα ΚΑΙ μόνον.



    Πολύ απλά. ΑΝ δεν ήταν παρόντα τα ΜΑΤ κανείς δεν γνωρίζε που αλλού θα κατευθύνονταν η βία.
    Και δεν φαντάζομαι να επιτίθενται τα ΜΑΤ αν κάποιος δεν τους προκαλέσει ή δεν θελήσει να παραβιάσει τον νόμο.
    Απόδειξή; Οι πορείες του ΚΚΕ.
    Παρόντα τα ΜΑΤ και δεν ανοίγει ούτε μύτη.
    Αναρωτήθηκες ποτέ γιατί;
    Επειδή προφανώς το ΚΚΕ ξέρει να περιφρουρεί τις πορείες του

    Απ ότι βλέπεις δεν απέφυγα να σου απαντήσω.
    Και σίγουρα υπάρχει ελπίδα για όλους μας
    ΑΝ αντί να θεωρούμε τα ΜΑΤ ως τον εχθρό μας στοχοποιήσουμε τους πραγματικά υπεύθυνους
    Και ΑΝ σταματήσουμε να παίζουμε το παιχνίδι των πραγματικά υπεύθυνων
    που θέλουν να σκοτωνόμαστε με τα ΜΑΤ και αυτοί να γελάνε. Αυτά.
    Το ΚΚΕ συμφωνώ ότι όντως περιφρουρεί τις πορείες του πολύ καλά!
    Επίσης δεν ανέφερα ότι τα ΜΑΤ δρουν αυτοβούλως αν και σε ορισμένες περιπτώσεις (και στις 2 ήμουν μπροστά) μου έδωσαν τέτοια αίσθηση (1η καθιστικη διαμαρτυρία στο Σύνταγμα κατά τις 1.00 πμ στις 15/12 και η 2η στη ρίψη χημικών και δακρυγόνων σχεδόν μέσα στο σταθμό του Μετρό στην Πανεπιστημίου την 18/12 κατά τις 16.30- εγώ ανέβαινα εκείνη την στιγμή από την έξοδο προς Κοραή και τα έφαγα σχεδόν στην μούρη-υπήρξαν 2-3 λιποθυμίες-απαγορεύεται να ρίχνεις χημικά και δακρυγόνα σε κλειστούς χώρους υπάρχει σοβαρός κίνδυνος χημικής πνευμονίας)
    Ειδικά για την 2η περίπτωση σχεδόν θέλω να ελπίζω ότι ήταν μ@λ@κί@ του επικεφαλής....
    Αυτό που λέω είναι ότι τα ΜΑΤ τις περισσότερες φορές προβοκάρουν τις πορείες και χωρίς την παρουσία τους οι πορείες λήγουν ειρηνικά (ένδεικτικό αυτού η συναυλία της 19/12...)

    Τεσπα προσωπικά έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου από την κουβέντα και φοβάμαι ότι η κοινωνία μας οδεύει ολοταχώς προς πόλωση με όλες τις συνέπειες που αυτό μπορεί να έχει...
    Σε περιπτώσεις ταραχών δεν ενδύκνυται η παρουσία μη ένστολων αστυνομικών ακριβώς για να μην δωθεί λαβή για τυχόν ύπαρξη προβοκάτσιας. Έλενξέ το!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AltairProxima : 30-12-08 στις 19:05. Αιτία: auto merged post

  3. #78
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AltairProxima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περιπτώσεις ταραχών δεν ενδύκνυται η παρουσία μη ένστολων αστυνομικών ακριβώς για να μην δωθεί λαβή για τυχόν ύπαρξη προβοκάτσιας. Έλενξέ το!
    Το αν ενδείκνυται αυτό ή όχι στις συγκεκριμένες περιπτώσεις είναι άλλο καπέλο. Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά μπορεί να έχεις και άδικο.

    Το θέμα είναι ότι τα βίντεο και οι φωτογραφίες που βγήκαν στο προσκήνιο (βλέπε πχ. Λαζόπουλος, Κούλογλου) απλά προπαγανδίζουν αφού είναι κοινή πρακτική της αστυνομίας παγκοσμίως να τοποθετεί στελέχη της undercover ανάμεσα σε παρανόμους.

    Αποκάλυψη θα ήταν αν είχαν βίντεο του τύπου με το καδρόνι (που μιλούσε με τον αστυνομικό) να σπάει την βιτρίνα στο μαγαζί του κυρ Μήτσου και όχι αυτά που έβγαλαν στην δημοσιότητα με την βολική λεζάντα "αυτοί είναι οι κουκουλοφόροι".
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  4. #79
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι τα βίντεο και οι φωτογραφίες που βγήκαν στο προσκήνιο (βλέπε πχ. Λαζόπουλος, Κούλογλου) απλά προπαγανδίζουν αφού είναι κοινή πρακτική της αστυνομίας παγκοσμίως να τοποθετεί στελέχη της undercover ανάμεσα σε παρανόμους.
    το θέμα είναι πως για άλλη μια φορά δικαιολογείς
    ο αρμόδιος επίτροπος της ΕΕ έχει άλλη άποψη
    αλλά βέβαια αυτά η κυβερνησάρα δεν τα ακούει
    Αν ήταν για κάποιο ζήτημα περιορισμού εργατικών δικαιωμάτων κοκ, πρώτη θα έτρεχε να υιοθετήσει την «οδηγία»

    Κατά τον επίτροπο, «οι αστυνομικοί πρέπει να φορούν πάντα στολές και όχι πολιτικά ή να παραπλανούν τον κόσμο σχετικά με την ιδιότητά τους»
    http://www.enet.gr/online/online_hpr...a=&id=10937956

  5. #80
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα είναι πως για άλλη μια φορά δικαιολογείς
    ο αρμόδιος επίτροπος της ΕΕ έχει άλλη άποψη
    αλλά βέβαια αυτά η κυβερνησάρα δεν τα ακούει
    Αν ήταν για κάποιο ζήτημα περιορισμού εργατικών δικαιωμάτων κοκ, πρώτη θα έτρεχε να υιοθετήσει την «οδηγία»


    http://www.enet.gr/online/online_hpr...a=&id=10937956
    Βρε ας λέει ότι θέλει ο επίτροπος. Η πραγματικότητα πάντως τον διαψεύδει. Δεν είναι αυτό δικαιολογία αλλά απλή παρατήρηση.
    ΑΠΕΙΡΕΣ φορές αστυνομικοί μεταμφιέζονται σε παρανομους για να αναγνωρίσουν κακοποιά στοιχεία και να εξιχνιάσουν εγκλήματα. Αν κάνω λάθος τότε μάλλον οι ασφαλίτες δεν υπάρχουν και θα πρέπει να μεταφέρουμε ταινίες όπως το Donnie Brasco στα ράφια με τα Sci-Fi films.

    Ο επίτροπος και εσύ μπορεί να το θεωρείτε μεμπτό - εγώ όχι. Και σίγουρα ΟΠΩΣ και να έχει (ΑΣΧΕΤΑ αν είναι πρέπον ή όχι) το ότι ο αστυνομικός είναι ντυμένος κουκουλοφόρος δεν σημαίνει και ότι δρα ως κουκουλοφόρος ή ότι αυτός πράττει τους βανδαλισμούς.
    Αυτό είναι απλά βολική και αναπόδεικτη προπαγάνδα...

    Το είπα και παραπάνω. Αφού ο Κούλογλου έχει παντού κάμερες (και μετα μιλάμε για προστασία προσωπικών δεδομένων από κάμερες του κράτους ενώ δεν μας χαλάει όταν πιθανώς αποκαλύπτονται/αχρηστεύονται undercover αστυνομικοί) ας μας δείξει τους ίδιους τύπους με τα καδρόνια που συνδιαλέγονται με την αστυνομία να σπάνε τις βιτρίνες.
    Αν το κάνει τότε εδώ είμαι αγαπητέ να τους τα χώσουμε μαζί. Σου το λέω από τώρα (scripta manent...) ότι δεν πρόκειται να τους δικαιολογήσω (ούτε τώρα άλλωστε δικαιολόγησα κανέναν).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Burning Skies : 30-12-08 στις 19:53.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  6. #81
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ναι σιγά μην ακούσουμε τον κάθε επίτροπο...αυτοί είναι κουτόφραγκοι σωστά;

    Όταν μας λένε κάτι είτε είναι εντολές του ιμπεριαλισμού, είτε μας έχουν βάλει στο μάτι επειδή είμαστε τόσο υπέροχοι μάγκες...

  7. #82
    Το avatar του μέλους Ainastros
    Ainastros Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από European Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ απλά. ΑΝ δεν ήταν παρόντα τα ΜΑΤ κανείς δεν γνωρίζε που αλλού θα κατευθύνονταν η βία.
    Και δεν φαντάζομαι να επιτίθενται τα ΜΑΤ αν κάποιος δεν τους προκαλέσει ή δεν θελήσει να παραβιάσει τον νόμο.
    Απόδειξή; Οι πορείες του ΚΚΕ.
    Παρόντα τα ΜΑΤ και δεν ανοίγει ούτε μύτη.
    Αναρωτήθηκες ποτέ γιατί;
    Επειδή προφανώς το ΚΚΕ ξέρει να περιφρουρεί τις πορείες του
    ....οι πορείες....του κκε...έχουν ορισμένα γνωρίσματα.....που τις κάνουν να ξεχωρίζουν......από τις άλλες.....με κυριώτερο.....την τελετουργική σχεδόν επανάληψη.....

    .....είδικά σε αυτές της νεολαίας τους.....είναι σαν να τις έχει σχεδιάσει αυτιστικός.....κάθε φορά.....παίρνουν φόρα και φτάνουν μέχρι τα ματ....έκει αφου ανταλλάξουν χαιρετισμούς....χτυπάνε τις ασπίδες με τις σημαίες τους....και πάνω που αμολάνε τα απωθητικά....αέρια...αρχίζουν και τρέχουν...προς τα πίσω...όλοι μαζί.....αδελφωμένοι....τελικά....αυτή ηεπανάσταση.....χρειάζεται πολλές πρόβες ακόμα.....

    κατά τάλλα....ασφαλώς να καταργηθούν τα ματ....γιατί δεν έχουν καταφέρει να προστατέψουν ποτέ τους κανέναν....άλλωστε δεν είναι αυτός ο ρόλος τους....τους εκπαιδεύουν σα σκύλους να γαυγίζουν για να τρομάζουν τον κόσμο......

    και ασφαλώς....να απαγορευτεί η οπλοφορία στους αστυνομικούς.....για τον πολύ απλό λόγο...ότι δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν....ούτε τα όπλα , ούτε το μυαλό τους....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ainastros : 30-12-08 στις 20:45.

  8. #83
    Το avatar του μέλους Panzergrenadier
    Panzergrenadier Guest
    Εβραίος είμαι!
    πιο είναι το πρόβλημά σου με τους Εβραίους;
    ασε σε προλαβε και το ειπε (η κορη ενος διοικητη χωροφυλακης στην κρητη που επαιρνε τηλεφωνο και παρακαλουσε να μην της δωσουν ουτε μια φαπα γιατι "ειναι ευαισθητη" ) η δαμανακη ναι αυτη με τις αποπειρες αυτοκτονιας και το περασμα απο κομμα σε κομμα φτανει να υπαρχει καρεκλα διαθεσιμη

    γιατι πρεπει να εξηγησω σε εσενα εαν εχω ή οχι,ποιος και τι εισαι εσυ που απαιτεις κιολας ?

  9. #84
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    γιατι πρεπει να εξηγησω σε εσενα εαν εχω ή οχι,ποιος και τι εισαι εσυ που απαιτεις κιολας ?
    Μας δουλεύεις πατόκορφα μεγάλε-μεγάλε?...αν δεν την παλεύεις σε κουβέντα, απλά μην γράφεις...
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  10. #85
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    πιστευω οτι αν καταργηθουν τα ΜΑΤ το επομενο σταδιο ειναι οι πολιτες οταν θα κινδυνευουν οι περιουσιες τους να παιρνουν τα οπλα και να ριχνουν στο ψαχνο.

    αρα καλο ειναι να προσγειωθουμε στην πραγματικοτητα διοτι μερικοι πετανε στα συννεφα και να κανουμε την ΕΛ.ΑΣ και ολες τις δυναμεις ταξης και προστασιας του πολιτη οπως στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

    εχει δει κανεις πως δουλευουν τα ΜΑΤ στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ?

    η οι Carabinieri που ειπε ενας φιλος στην ΙΤΑΛΙΑ

    η οι απλοι αστυνομικοι στο Η.Β

    δεν θελετε χημικα => κανενα προβλημα

    σκυλια εκπαιδευμενα + εφιππη αστυνομια + κανονια νερου και δεν χυνεται ουτε σταγονα αιμα.

    δεν θελετε αστυνομια σε πορειες/διαδηλωσεις => κανενα προβλημα

    αν γινουν ζημιες της πληρωνουν οι οργανωτες

    το κυριοτερο για μενα ειναι μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΗ ΕΛ.ΑΣ να ξερουν ποτε να χρησιμοποιησουν το ΟΠΛΟ τους και να τους αφηνει η πολιτικη ηγεσια να κανουν την δουλεια τους και οσους συλλαμβανουν (μιας και βιντεο + φωτογραφιες ειναι γεματο το ιντερνετ απο τους γνωστους-αγνωστους) να πηγαινουν δεμενοι χειροποδαρα στον εισαγγελεα και να μην τους αφηνει αυτος ελευθερους γιατι ειναι παιδια των Β.Π.)

    αυτο θα ηθελα εγω για τον απλο λογο να μην με αναγκασει η πολιτεια προκειμενου να υπερασπιστω την ζωη μου , την περιουσια μου , το δικαιωμα της ελευθεριας μου (που το καταπατουν οι διαδηλωτες ειτε ειναι ειρηνικοι ειτε ειναι κουκουλοφοροι και δεν μπορω να γυρισω σπιτι μου η να παω στην εργασια μου οπως προβλεπει το συνταγμα γιατι αν δεν γινουν αυτα το επομενο σταδιο ειναι να παρω τον νομο στα χερια μου με οτι συνεπειες θα υπαρξουν (αν).

    για αυτο καθηστε να σκεφτητε γιατι ναι μεν ωραια ειναι να διαδηλωνουμε , να διεκδικουμε κτλ

    αλλα οταν σπαμε , καιμε κτλ τοτε ξεφευγουμε και οπως λενε καποια βιντεο αυτους εγω που ειδα να σπανε δεν ξερω αν εσεις τους λετε προβοκατορες γιατι εγω τους λεω "γνωστους-αγνωστους" με ακρες πολιτικες που τους καλυπτουν.

    και σε αυτες τις 14 μερες πολιορκιας της αθηνας που λενε καποιοι ξερετε ποσες φορες περασα απο περιοχη που γινοτανε "πεδιο της μαχης" ποτε ομως αστυνομικος (οσα νευρα και να ειχε ειτε δικαιολογημενα ειτε οχι) δεν που την επεσε να με δειρει σαφως και με σταματησαν πολλες φορες για ελεγχο (βλεπεις εμφανιση) αλλα ηταν κυριοι.

    αυτα απο μενα πιστευω οτι γενικα η ΕΛ.ΑΣ θελει εκπαιδευση σωστη και σωστη ηγεσια.

  11. #86
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    boudtec tw263r4-ao
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασε σε προλαβε και το ειπε (η κορη ενος διοικητη χωροφυλακης στην κρητη που επαιρνε τηλεφωνο και παρακαλουσε να μην της δωσουν ουτε μια φαπα γιατι "ειναι ευαισθητη" ) η δαμανακη ναι αυτη με τις αποπειρες αυτοκτονιας και το περασμα απο κομμα σε κομμα φτανει να υπαρχει καρεκλα διαθεσιμη

    γιατι πρεπει να εξηγησω σε εσενα εαν εχω ή οχι,ποιος και τι εισαι εσυ που απαιτεις κιολας ?
    Εσύ ανέφερες τους Εβραίους σε άσχετη κουβέντα οπότεσε ρωτάω αν έχεις κάποιο πρόβλημα με τους Εβραίους;
    Σχετίζεται η κουβέντα με τους Εβραίους ή τους αναφέρεις έτσι απλά διότι σου ήρθε;
    (Βέβαια μπορεί να μπλόκαραν οι συνάψεις επικοινωνίας μεταξύ εγκεφάλου και χεριού και από συνήθεια τα χέρια πληκτρολόγησαν αυτ.α που πληκτρολόγησαν...)

    ........Auto merged post: AltairProxima πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω οτι αν καταργηθουν τα ΜΑΤ το επομενο σταδιο ειναι οι πολιτες οταν θα κινδυνευουν οι περιουσιες τους να παιρνουν τα οπλα και να ριχνουν στο ψαχνο.

    αρα καλο ειναι να προσγειωθουμε στην πραγματικοτητα διοτι μερικοι πετανε στα συννεφα και να κανουμε την ΕΛ.ΑΣ και ολες τις δυναμεις ταξης και προστασιας του πολιτη οπως στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

    εχει δει κανεις πως δουλευουν τα ΜΑΤ στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ?

    η οι Carabinieri που ειπε ενας φιλος στην ΙΤΑΛΙΑ

    η οι απλοι αστυνομικοι στο Η.Β

    δεν θελετε χημικα => κανενα προβλημα

    σκυλια εκπαιδευμενα + εφιππη αστυνομια + κανονια νερου και δεν χυνεται ουτε σταγονα αιμα.

    δεν θελετε αστυνομια σε πορειες/διαδηλωσεις => κανενα προβλημα

    αν γινουν ζημιες της πληρωνουν οι οργανωτες

    το κυριοτερο για μενα ειναι μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΗ ΕΛ.ΑΣ να ξερουν ποτε να χρησιμοποιησουν το ΟΠΛΟ τους και να τους αφηνει η πολιτικη ηγεσια να κανουν την δουλεια τους και οσους συλλαμβανουν (μιας και βιντεο + φωτογραφιες ειναι γεματο το ιντερνετ απο τους γνωστους-αγνωστους) να πηγαινουν δεμενοι χειροποδαρα στον εισαγγελεα και να μην τους αφηνει αυτος ελευθερους γιατι ειναι παιδια των Β.Π.)

    αυτο θα ηθελα εγω για τον απλο λογο να μην με αναγκασει η πολιτεια προκειμενου να υπερασπιστω την ζωη μου , την περιουσια μου , το δικαιωμα της ελευθεριας μου (που το καταπατουν οι διαδηλωτες ειτε ειναι ειρηνικοι ειτε ειναι κουκουλοφοροι και δεν μπορω να γυρισω σπιτι μου η να παω στην εργασια μου οπως προβλεπει το συνταγμα γιατι αν δεν γινουν αυτα το επομενο σταδιο ειναι να παρω τον νομο στα χερια μου με οτι συνεπειες θα υπαρξουν (αν).

    για αυτο καθηστε να σκεφτητε γιατι ναι μεν ωραια ειναι να διαδηλωνουμε , να διεκδικουμε κτλ

    αλλα οταν σπαμε , καιμε κτλ τοτε ξεφευγουμε και οπως λενε καποια βιντεο αυτους εγω που ειδα να σπανε δεν ξερω αν εσεις τους λετε προβοκατορες γιατι εγω τους λεω "γνωστους-αγνωστους" με ακρες πολιτικες που τους καλυπτουν.

    και σε αυτες τις 14 μερες πολιορκιας της αθηνας που λενε καποιοι ξερετε ποσες φορες περασα απο περιοχη που γινοτανε "πεδιο της μαχης" ποτε ομως αστυνομικος (οσα νευρα και να ειχε ειτε δικαιολογημενα ειτε οχι) δεν που την επεσε να με δειρει σαφως και με σταματησαν πολλες φορες για ελεγχο (βλεπεις εμφανιση) αλλα ηταν κυριοι.

    αυτα απο μενα πιστευω οτι γενικα η ΕΛ.ΑΣ θελει εκπαιδευση σωστη και σωστη ηγεσια.


    Ρε μανία με την αυτοδικία....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AltairProxima : 30-12-08 στις 23:03. Αιτία: auto merged post

  12. #87
    Το avatar του μέλους Panzergrenadier
    Panzergrenadier Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας δουλεύεις πατόκορφα μεγάλε-μεγάλε?...αν δεν την παλεύεις σε κουβέντα, απλά μην γράφεις...
    πολυ παλιο το κολπο να κατηγορουμε οποιον μας στριμωχνει ως "ρατσιστη" και "φασιστα",ξεκινησε το μεν απο το 1955 ατην Γαλλια και το δε το 1968 ολως τυχαιως απο εβραιους
    η αληθεια ενοχλει τα "τεκνα" τους,οταν τους θυμιζεις οτι αυτοι τους δημιουργησαν πεταγονται λες και τους εβαλες νεφτι
    αν σχετιζεται η κουβεντα ή οχι ρωτα αυτον τον ανιστορητο που αρχισε να γραφει ξεκαρφωτα για Βαρμαχτ,Γκαιμπελς και αλλα φαιδρα

  13. #88
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    boudtec tw263r4-ao
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ενοχλει τα "τεκνα" τους,οταν τους θυμιζεις οτι αυτοι τους δημιουργησαν πεταγονται λες και τους εβαλες νεφτι
    αν σχετιζεται η κουβεντα ή οχι ρωτα αυτον τον ανιστορητο που αρχισε να γραφει ξεκαρφωτα για Βαρμαχτ,Γκαιμπελς και αλλα φαιδρα
    Γλυκέ μου Γκαιμπελίσκε
    check this out

    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατασταλτικοι σχηματισμοι τυπου "ΜΑΤ" υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν



    διαβασε παραπανω περι Κορυνοφορων και Μαστιγοφορων
    τον Μαη του '68 οι τοτε γαλλοι αστυνομικοι δεν ειχαν αναλογο εξοπλισμο ?
    στις αρχες του 1900 τις οποιες ταραχες διελυε εδω σε εμας η εφιππη χωροφυλακη
    το οτι υπαρχουν ηδη το ξερεις και το οτι θα υπαρχουν ειναι λογικο απο την στιγμη που η διαμαρτυριες δεν γινονται οργανωμενα με πλακατ αλλα απο οργανωμενες μεταφερομενες συμμοριες πλιατσικολογων με αντιασφυξιογονες μασκες,κρανη,σιδηρολοστους,πιστολια φωτοβολιδων,με χορηγια μολοτωφ και πετρων καθως και με πληρωμενο δικηγορο

    Μεγαλε: ψηφισα κι οχι μονο ειμαι υπερμαχος των ΜΑΤ αλλα και σφοδρα υπερ του καλυτερου εξοπλισμου τους για καταστολη ταραχων μιας και αντιμετωπιζουν αναλογους αντιπαλους,τα CRS ειναι μακραν αγριοτερα αλλα εκει δεν ειδα κανενα "τσαντιρο-Λακη" να διαμαρτυρεται
    σου απαντησα ετσι γιατι 2 φορες μιλησες με "υφακι" που δεν περναει δα και σε κανεναν


    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει πουθενα post μου ή εστω αναφορα υπερ της Wehrmacht και της εκστρατειας στην Ελλαδα μονο 100% γκαβος ή εμπαθης θα το εβλεπε
    αφου εισαι πιο ενημερωμενος ιστορικα γιατι δεν μας λες το πραγματικο ονομα,την καταγωγη,την εργασια του πατερα του,την θρησκεια,την οικογενειακη και οικονομικη κατασταση του μαρξ που ευαγγελιζεις ?

    μαλλον σκοπιμα ξεχασες τι εκαναν οι μπολσεβικοκινητοι συμμοριτες εδω απο το 1944-1949 ενω να σημειωσω οτι στην Μακρονησο ειχαν παει και τους προσφυγες το 1922 σε σκηνες πλην ομως ουτε τραγουδια ουτε "μνημειο" ζητησε να στηθει κανεις οπως μερικα χρονια μετα


    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων


    η σημαια ειναι αλβανικη,οι υπολοιποι 156 ξενοι που συνελαβαν στα επεισοδια δεν ξερω τι ειχαν



    αυτος ειναι σκοπος υπαρξης και αγωνα "ολα για τον αλεξη" λοιπον
    η αστυνομια θα κρατα νεροπιστολα και θα αναλαβει ο Γιωργακης πρωθυπουργος αρα το χασις θα ειναι στην γλαστρα του καθε σπιτιου και με τον βαλλιανατο υπουργο παιδειας

    ______________________________________________________________________________

    εντολη ο Λακης να δωσει την BMW 740 και την βιλα και ο Μακης το Cayenne και την μεζονετα του στους προλετραριους
    το ΚΚΕ θα επιστρεψει τα εκατομμυρια που πηρε ως αγυριστο δανειο ασχετα αν φωναζε τοτε ο Γελτσιν
    να ξαναευχαριστησουμε για την προτιμηση τους λαθρομεταναστες
    να δωσουμε αδεια ξιφομαχιας και τελεσης αγωνων στους μαυρους του κεντρου
    να μοιρασουμε το Αιγαιο στα 4 οπως ειχε πει ο κυρκος
    πληρη εφαρμογη του ασυλου,οποιος αλβανος μπει μεσα αυτοματα να αποκτα αδεια παραμονης,εργασιας και να του δινεται σπιτι συν γκομενα (γκομενο θα βρει καποιον απο τους τριγυρω εκει μεσα)
    οι υποψηφιοι γιαππηδες αρχηγοι των επεισοδιων που τωρα θελουν οσα βγαζει ενας με ενα παιδι τον χρονο για το ιδιωτικο τους σχολειο να αναγνωριστει ως χρονος προυπηρεσιας τα επεισοδια για να παρουν μεγαλυτερη συνταξη
    αμεση επιβολη φορου στους πληγεντες καταστηματαρχες αφου για να ανοιξουν καταστημα εκει παει να πει εχουν λεφτα
    οσοι υπαλληλοι εμειναν ανεργοι να δουλεψουν αμισθι στην ανακαινιση οπως εκαναν στα σοσιαλιστικα Γκουλαγκ
    ο τσιπρας να αφησει τις 2 καφετεριες που εχει στα εξαρχεια και να ανακυρηχθει Υπατος Αρμοστης και ρυθμιστης του πολιτευματος,να ξεπερασει τα 30 χρονια εξουσιας του Μουνγκαμπε
    πλεον να ξαναγυρισουν τα σουβλακια,το σαμαλι,το μαλλι της γριας και το καλαμποκι στην καθε επετειο της εκατομβης νεκρων τοτε μεσα στο πολυτεχνειο
    να στηθει αδριαντας στην Ηλενα Ασημακοπουλου που πυροβοληθηκε πισωπλατα,ηταν το 1ο θυμα
    το indymedia να παιρνει κρατικη επιχορηγηση αντι απο τον Σορρος και να γινει εθνικο ιδρυμα ενημερωσης

    και τελος οπως ελεγαν τα προβατα της ΚΝΕεεεεεεεεε την δεκαετια του '80:
    "γεια σας συντροφοι και μακαρι ο κομμουνισμος να επικρατησει στην γη"



    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panzergrenadier Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ παλιο το κολπο να κατηγορουμε οποιον μας στριμωχνει ως "ρατσιστη" και "φασιστα",ξεκινησε το μεν απο το 1955 ατην Γαλλια και το δε το 1968 ολως τυχαιως απο εβραιους
    η ιστορικη πραγματικοτητα δεν χρειαζεται link,η εικονικη που ζουν ορισμενοι προσφερει πολλα


    Όλες αυτές οι απαντήσεις σε μία πολύ συγκεκριμένη δική μου απορία
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AltairProxima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:



    Έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα και αποφεύγετε να τα απαντήσετε δικαιωμά σας
    Τα ερωτήματα παραμένουν και ζητάν εναγωνίως τις απαντήσεις.
    Ο καθείς ας προσπαθήσει (αν τολμάει να απαντήσει) σε ποια εγκλήματα λειτουργούν κατασταλτικά τα ΜΑΤ και αν είναι νόμιμο να μην υπάρχει διάκριση μεταξύ των φορέων του νόμου και αυτών που αστυνομεύουν;
    Με απλά λόγια οι κουκουλοφόροι με στυλιάρια τι δουλειά έχουν με τα ΜΑΤ βάση ποιου νόμοθετικού πλαισίου λειτουργουν, πως μπορεί να αποδειχθεί ότι η όποια καταστροφή συνέβη, συνέβη όντως από κουκουλοφόρους όταν οι δυνάμεις του νόμου δεν είναι δυνατόν να διακριθουν από τους εν δυνάμεις παραβάτες του νόμου;
    Αν δεν υπάρχει νομοθετικό πλαίσο τότε για ποιο λόγο οι φορείς του νόμου λειτουργούν άνομα;

    Απλά πράγματα που όμως αποφεύγεται να τα απαντήσετε...

    Τώρα σε ότι αφορά το υφάκι...
    Είσαι απλώς ανιστόρητος ή υποστηρίζεις τόσο πολύ την Vermacht και τα όσα έκανε εν Ελλάδι & Ευρώπη μεταξύ 1939-1945;
    Αν δε σε έχουν ενημερώσει βρισκόμαστε στο 2008 και όχι στο 508 πΧ



    ΥΓ
    Τελικώς για σας τι συνέβη επί 15 μέρες
    κάποιοι απλώς κάναν χαβαλέ;


    Τι να κάνουμε θέλει να κρυφτεί αλλά η .... δεν την αφήνει που λέει και μια παροιμία
    Τους Εβραίους εξηγησέ μου για ποιο λόγο τους ανέφερες!
    αν δεν κατάλαβες από τα spoiler έκανα νύξη στο avatar σου το οποίο και πάλι δεν αιτιολογείς τι σημαίνει για σένα (παρ' όλο που σου ανέφερα κάτι πολύ συγκεκριμένο αλλά τσίμπησες γερά και το πήγες εκεί που είσαι συνηθισμένος να το πηγαίνεις!).
    Διότι για μένα σημαίνει πολύ μαυρίλα πάρα πολύ μαυρίλα! φαιά μαυρίλα αν δεν κατάλαβες σε τι αναφέρομαι....

    ΥΓ

    Ζήτα από τον Κο Πλεύρη (πατήρ & γιό) να σε προετοιμάζουν καλύτερα στο φροντηστήριο...

  14. #89
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AltairProxima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ανέφερες τους Εβραίους σε άσχετη κουβέντα οπότεσε ρωτάω αν έχεις κάποιο πρόβλημα με τους Εβραίους;
    Σχετίζεται η κουβέντα με τους Εβραίους ή τους αναφέρεις έτσι απλά διότι σου ήρθε;
    (Βέβαια μπορεί να μπλόκαραν οι συνάψεις επικοινωνίας μεταξύ εγκεφάλου και χεριού και από συνήθεια τα χέρια πληκτρολόγησαν αυτ.α που πληκτρολόγησαν...)

    ........Auto merged post: AltairProxima πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Ρε μανία με την αυτοδικία....
    οπως εσυ εχεις μανια να βλεπεις τα πραγματα με την δικη σου μερια

    ετσι εχω και εγω μανια με την προστασια της ζωης μου και της περιουσιας μου (αν ειναι αυτοδικια αυτο κανενα προβλημα δεν εχω) αφου δεν υπαρχει η αστυνομια και η νομοθεσια να με προστατευσει.

    γιατι μου αρεσει που λες για ελευθεριες αλλα γνωριζεις φιλε μου οτι η δικη σου ελευθερια σταματαει εκει που αρχιζει η δικη μου.

    γνωριζεις οτι εχω το συνταγματικο δικαιωμα να μπορω να παω στην δουλεια μου η στο σπιτι μου και εσυ (μιλαω υποθετικα για σενα δεν το λεω προσωπικα αν και μου εχεις κανει επιθεση προσωπικη το αγνοω.) μου το στερεις με τις διαδηλωσεις και τα επεισοδια που πρωταγωνιστης.

    αν και επειδη ειμαστε σε πολιτισμενη κοινωνια πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχουν οπλα αλλα ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ που να ΤΙΜΩΡΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.

    αυτο δεν το βλεπω να γινεται οταν χαιδευουν τα παιδακια που καινε και πετανε πετρες.
    οταν βλεπω ΒΙΝΤΕΟ αλλα και με τα ιδια μου τα ματια ΑΤΟΜΑ (αλλοδαπους με σημαιες αλλα και ελληνες να σπανε βιτρινες και να κανουν πλιατσικο η να πουλανε στο πολυτεχνειο τα κλοπιμαια απο την στουρναρη η στο μοναστηρακι.)

    για αυτο λεω

    ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΑ ΜΑΤ απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ
    ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ απο ΙΤΑΛΙΑ και Η.Β

    και για οσους γουσταρουν SWAT απο Η.Π.Α

    πολιτικους θα προτιμησω απο ΚΙΝΑ η ΡΩΣΙΑ μιας και δεν μπορουμε να εχουμε τον ΣΑΡΚΟΖΙ της γαλλιας.

    αλλιως αν η αστυνομια δεν προστατευσει τον πολιτη τοτε απλα ο πολιτης θα προστατευσει μονος του τον εαυτο του πιστευω οτι ειναι αυτονοητο

    οσο αφορα αυτους που καινε και σπανε (ας πανε να καψουν του μπαμπα τους και της μαμας τους)

    επισης εμαθα κατι το οποιο δεν ξερω αν ειναι αληθεια (οτι εσπασαν και εκλεψαν το μαγαζι της μητερας του 15χρονου στην ακαδημιας)

    αν εγινε αυτο μπραβο στα παλικαρια που τα κανουν για τον 15χρονο (εις ανωτερα)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 31-12-08 στις 00:05.

  15. #90
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    boudtec tw263r4-ao
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως εσυ εχεις μανια να βλεπεις τα πραγματα με την δικη σου μερια

    ετσι εχω και εγω μανια με την αυτοδικια τα οπλα και το ξυλο (γουστα ειναι αυτα αλλωστε ειναι και επικινδυνα πραγματα αν δεν ξερεις να τα χρησιμοποιησεις)

    εγω παντως ξερω παρα πολυ καλα την χρηση τους (αν και επειδη ειμαστε σε πολιτισμενη κοινωνια πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχουν οπλα αλλα ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ που να ΤΙΜΩΡΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ)

    αυτο δεν το βλεπω να γινεται οταν χαιδευουν τα παιδακια που καινε και πετανε πετρες.

    για αυτο λεω

    ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΑ ΜΑΤ απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ
    ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ απο ΙΤΑΛΙΑ και Η.Β

    και για οσους γουσταρουν SWAT απο Η.Π.Α

    πολιτικους θα προτιμησω απο ΚΙΝΑ η ΡΩΣΙΑ μιας και δεν μπορουμε να εχουμε τον ΣΑΡΚΟΖΙ της γαλλιας.
    Ειδικά οι τελευταίες χώρες με μεγάλη δημοκρατική παράδοση και σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα....
    Τεσπα ο καθένας με τα ινδάλματά του...

Σελ. 6 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα πρεπει και δεν πρεπει των DVD+/-R (ερωτηση)
    Από Stardusted στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-06, 16:42
  2. Μαθητικές Παρελάσεις - Να καταργηθούν;
    Από lemonidas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-05, 12:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας