Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    14-02-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλησπερα ειμαι συνδρομητης της vivodi στο telefonet+.Το προβλημα μου ειναι το εξης ενω μπορω να κανω join και να συνδεθω στους servers της hp δεν μπορω να κανω εγω αποστολη και να συνδεθουν αλλοι πανω μου.Επισης κατι τρεχει με το ping oι συνδεσεις ολες ειναι με κοκκινο και γραφει ping timeout.ενα αλλο modem που δοκιμασα συγκρεκριμενα το us robotics sure connect δεν εχει κανενα προβλημα μπορω να κανω host και οι συνδεσεις ειναι με πρασινο γυρω στο 100ms.το modem εχει firmware το 6.2.17.5.Παρακαλω θα ηθελα την βοηθεια σας.Ευχαριστω!

  2. #2
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Δες εδώ πως να ξεκλειδώσεις ping κτλ. Η Vivodi τα έχει κλειδωμένα.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-02-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ακολουθησα τον οδηγο σου για ping και tracerts ανεβασα το τροποποιημενο user ini στο router ολα καλα μεχρι στιγμης μπορει και κανει ping αλλα μετα απο ενα τεταρτο ξανα τα ιδια παλι οι συνδεσεις με κοκκινο φαινεται να μην μπορει να κρατησει τις ρυθμισεις απο το τροποποιημενο user ini και μου εμφανιζει την ιδια γραμμη.Επισης εσβησα οτιδηποτε υπαρχει στην ενοτητα cwmp ini αλλα ξανα τα ιδια εμφανιζει ολη την ενοτητα μετα απο λιγο.Επισης θα ηθελα να μου πεις γιατι δεν μπορω μα κανω host.Ευχαριστω!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis_dr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακολουθησα τον οδηγο σου για ping και tracerts ανεβασα το τροποποιημενο user ini στο router ολα καλα μεχρι στιγμης μπορει και κανει ping αλλα μετα απο ενα τεταρτο ξανα τα ιδια παλι οι συνδεσεις με κοκκινο φαινεται να μην μπορει να κρατησει τις ρυθμισεις απο το τροποποιημενο user ini και μου εμφανιζει την ιδια γραμμη.Επισης εσβησα οτιδηποτε υπαρχει στην ενοτητα cwmp ini αλλα ξανα τα ιδια εμφανιζει ολη την ενοτητα μετα απο λιγο.Επισης θα ηθελα να μου πεις γιατι δεν μπορω μα κανω host.Ευχαριστω!
    Ξέχασες να σβήσεις το cwmp!

  5. #5
    Εγγραφή
    14-02-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Σωστα μου ξεφυγε!οκ λυθηκε το προβλημα με το ping.Oσον αφορα το οτι δεν μπορω να κανω host και να παιξω το αγαπημενο μου παιχνιδι το flaming cliffs μεσο του hyperlobby εχεις να μου προτεινεις καποια λυση?κοιταξε ενω συνδεονται οι φιλοι μου κανονικα και διαλεγουν coalition ενω ξεκιναει ο server μου οι φιλοι μου δεν μπορουν να μπουν στο παιχνιδι καθως τους βγαζει μυνημα waiting for server και σου μιλαω για απλες αποστολες που δεν χρειαζεται πολυ ωρα να φορτωσει αυτο συμβαινει.Πορτες εχω ανοιξει στο router για το lock on μηπως ξερεις τι μπορει να φταει?

  6. #6
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis_dr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα μου ξεφυγε!οκ λυθηκε το προβλημα με το ping.Oσον αφορα το οτι δεν μπορω να κανω host και να παιξω το αγαπημενο μου παιχνιδι το flaming cliffs μεσο του hyperlobby εχεις να μου προτεινεις καποια λυση?κοιταξε ενω συνδεονται οι φιλοι μου κανονικα και διαλεγουν coalition ενω ξεκιναει ο server μου οι φιλοι μου δεν μπορουν να μπουν στο παιχνιδι καθως τους βγαζει μυνημα waiting for server και σου μιλαω για απλες αποστολες που δεν χρειαζεται πολυ ωρα να φορτωσει αυτο συμβαινει.Πορτες εχω ανοιξει στο router για το lock on μηπως ξερεις τι μπορει να φταει?
    Δεν έχω ιδέα τι είναι το hyperlobby. Αν μου πεις όμως τι σύνδεση θέλει να κάνει και τι πόρτες θέλει ανοιχτές θα μπορέσω να βοηθήσω. Είναι πρόγραμμα;

    Είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις ανοίξει τις σωστές πόρτες...;

  7. #7
    Εγγραφή
    14-02-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    το hyperlobby μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://hyperfighter.sk/modules.php?n...op=getit&lid=8

    Βασικα ειναι ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να παιξεις online διαφορα παιχνιδια και ταυτοχρονα μπορεις να κανεις chat.Επισης το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν χρειαζεται να βαλεις χειροκινητα την ip του αλλου καθως φτιαχνοντας server η κανοντας join αυτοματος σε βαζει στο παιχνιδι.Επισης αναγραφεται και το ping.
    οι πορτες για το lock on ειναι tcp udp 10308.υποψιν το hypperlobby δεν χρειαζεται port forwaring.

  8. #8
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Τις πόρτες που χρειάζεται το παιχνίδι τις έχεις ανοίξει;

    Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το uPNP. Πάντως είναι περίεργο το να μην θέλει καθόλου πόρτες το πρόγραμμα και να μη σε αφήνει να συνδεθείς. Εκτός αν κάνει και κάποια άλλη σύνδεση που δεν γνωρίζουμε.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-02-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    οχι το προγραμμα το συγκεκριμενο δεν χρειαζεται καποιες πορτες να ανοιχτουν το προβλημα που περιγραφω παραπανω συμβαινει και οταν προσπαθω να συνδεθω μεσα απο το παιχνιδι χωρις το hyperlobby.πορτες οπως σου ειπα εχω ανοιξει tcp και udp 10308.το upnp ενεργοποιημενο ηταν ολο αυτο το διαστημα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν μπορώ να κάνω firmware update στο 585v6!!!
    Από Bpie στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-08, 21:21
  2. Δεν μπορώ να κάνω port forward στο 530
    Από vfilip στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-06, 02:32
  3. Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο 530
    Από stefg555 στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-06, 01:05
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-06, 19:05
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-05, 00:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας