Σελ. 284 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.246-4.260 από 4920
  1. #4246
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από partali7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σας. Δυστυχως προχτες επεσα θυμα απατης καθως ανακαλυψα μια μερα μετα οτι εγιναν εις βαρος μου 2 συναλλαγες μεσω paypal αξιας συνολικα 424 ευρω! Επι τοπου πηρα την τραπεζα και καναμε τις απαραιτητες διαδικασιες οπως ακυρωση καρτας και email με αμφισβητηση συναλλαγων. Το κακο ειναι οτι ειναι χρονοβορο ολο αυτο και αγνωστη η εκβαση του. Γι αυτο αποφασισα να τρεξω το θεμα και μεσω paypal οπου ανοιξα θεμα αμφισβητησης συναλλαγων και εκει και περιμενα την απαντηση τους. Το κακο ειναι οτι δεν δεχονται οτι ηταν μη εξουσιοδοτημενες οι συναλλαγες αυτες και το εκλεισαν το θεμα σε χρονο ρεκορ! Τι αλλο μπορω να κανω να βοηθησει την κατασταση? Η δεν υπαρχει κατι αλλο? Να περιμενω τα λεφτακια πισω ή τα κλαιω απο τωρα?
    Σας ευχαριστω.
    Λογικά δεν αντιστοιχεί σε εσένα ούτε η διεύθυνση IP του υπολογιστή που έγινε η σύνδεση, ούτε και η διεύθυνση αποστολής (εάν πρόκειται για φυσικό αντικείμενο). Ζήτησε να αναβαθμιστεί το αίτημά σου στο paypal, για να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο. Δεν πρόκειται για λάθος, αλλά για ποινικό αδίκημα.

  2. #4247
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η ενεργοποίηση του 2 step verification στο paypal, δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην πάγια εντολή πληρωμής του netflix; Έχεις κανείς εμπειρία;

  3. #4248
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ενεργοποίηση του 2 step verification στο paypal, δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην πάγια εντολή πληρωμής του netflix; Έχεις κανείς εμπειρία;
    Οι πάγιες εντολές του Paypal διεκπεραιώνονται χωρίς εσύ να μπεις στο λογαριασμό σου. Απαξ και τις ορίσεις δε χρειάζονται κάθε φορά επιβεβαίωση.

  4. #4249
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και το efood ήταν ορισμένο ως active στα payments του paypal, αλλά η πληρωμή δεν διεκπεραιώθηκε λόγω 2 step verification. Είναι διαφορετικό αυτό;

  5. #4250
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το efood ήταν ορισμένο ως active στα payments του paypal, αλλά η πληρωμή δεν διεκπεραιώθηκε λόγω 2 step verification. Είναι διαφορετικό αυτό;
    Αλλο πράγμα η μηνιαία συνδρομή συγκεκριμένη μέρα και άλλο αυτο που γράφεις.

  6. #4251
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ. Σε εσένα δουλεύει απροβλημάτιστα δηλαδή (μηνιαία χρέωση+2fa);

  7. #4252
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Σε εσένα δουλεύει απροβλημάτιστα δηλαδή (μηνιαία χρέωση+2fa);
    Τι είναι το 2fa;

  8. #4253
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    2 factor authentication: Δικλείδα ασφαλείας κατά το login σε site/ υπηρεσίες κτλ. με τη μορφή πχ. αποστολής sms, code κτλ.
    Γενικά και συγκεκριμένα.

  9. #4254
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Σε εσένα δουλεύει απροβλημάτιστα δηλαδή (μηνιαία χρέωση+2fa);
    Βεβαίως. 2 μηνιαίες συνδρομές σε υπηρεσίες εξυπηρετούνται χωρίς πρόβλημα

  10. #4255
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    Αιγαλεω
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    18670/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    siemens cl-110
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά δεν αντιστοιχεί σε εσένα ούτε η διεύθυνση IP του υπολογιστή που έγινε η σύνδεση, ούτε και η διεύθυνση αποστολής (εάν πρόκειται για φυσικό αντικείμενο). Ζήτησε να αναβαθμιστεί το αίτημά σου στο paypal, για να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο. Δεν πρόκειται για λάθος, αλλά για ποινικό αδίκημα.
    Οντως προκειται για φυσικα αντικειμενα καθως ειναι κατι εργαλεια απο μια σελιδα screwfix που εδρευει στο ηνωμενο βασιλειο. Ακριβως αυτο τους ειπα οτι δλδ εγω μενω ελλαδα και οτι η διευθυνση αποστολης δεν ειναι σε μενα. Πως ζηταω αναβαθμιση του θεματος και πως μιλαω με προυσταμενο τους;
    Εδω να σημειωσω οτι παροτι μου λενε οτι δεν δεχονται οτι οι 2 αυτες συναλλαγες ηταν παρανομες, μου εστειλαν πισω τα λεφτα της μιας χτες!! Πηρα τρελη χαρα φυσικα αλλα ταυτοχρονα με παραξενευει το πως γινεται να στελνουν τα λεφτα της μιας και την ιδια στιγμη να λενε οτι δεν ειναι παρανομες! Οταν λεω παρανομες εννοω μη εξουσιοδοτημενες.

  11. #4256
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από partali7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως προκειται για φυσικα αντικειμενα καθως ειναι κατι εργαλεια απο μια σελιδα screwfix που εδρευει στο ηνωμενο βασιλειο. Ακριβως αυτο τους ειπα οτι δλδ εγω μενω ελλαδα και οτι η διευθυνση αποστολης δεν ειναι σε μενα. Πως ζηταω αναβαθμιση του θεματος και πως μιλαω με προυσταμενο τους;
    Εδω να σημειωσω οτι παροτι μου λενε οτι δεν δεχονται οτι οι 2 αυτες συναλλαγες ηταν παρανομες, μου εστειλαν πισω τα λεφτα της μιας χτες!! Πηρα τρελη χαρα φυσικα αλλα ταυτοχρονα με παραξενευει το πως γινεται να στελνουν τα λεφτα της μιας και την ιδια στιγμη να λενε οτι δεν ειναι παρανομες! Οταν λεω παρανομες εννοω μη εξουσιοδοτημενες.
    Εφόσον δεν ανταποκρίνονται στο αίτημά σου, ζητάς ρητά να μιλήσεις με προϊστάμενο, τόσο απλά.
    Σε κάθε περίπτωση, απαραίτητα τους ενημερώνεις ότι το έχεις δηλώσει ως απάτη στην τράπεζα (ή/και στην αστυνομία).
    Παρεμπιπτόντως, μη εξουσιοδοτημένη χρήση της κάρτας είναι εξ' ορισμού παράνομη.

    Πάντως έχε υπόψη σου ότι είναι σημαντικό να μην φανεί ότι πας να πάρεις χρήματα πίσω ταυτόχρονα και από την τράπεζα και από το paypal για την ίδια συναλλαγή.

  12. #4257
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον δεν ανταποκρίνονται στο αίτημά σου, ζητάς ρητά να μιλήσεις με προϊστάμενο, τόσο απλά.
    Σε κάθε περίπτωση, απαραίτητα τους ενημερώνεις ότι το έχεις δηλώσει ως απάτη στην τράπεζα (ή/και στην αστυνομία).
    Παρεμπιπτόντως, μη εξουσιοδοτημένη χρήση της κάρτας είναι εξ' ορισμού παράνομη.

    Πάντως έχε υπόψη σου ότι είναι σημαντικό να μην φανεί ότι πας να πάρεις χρήματα πίσω ταυτόχρονα και από την τράπεζα και από το paypal για την ίδια συναλλαγή.
    Φίλε μου. Άμα ξέρεις αγγλικά πάρε τηλέφωνο και πες αυτό και αυτό.....
    Θα βγάλεις πιο εύκολα άκρη
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #4258
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZyXEL VMG1312-B10D
    Καλησπέρα, έχω κάνει έμβασμα μέσω της winbank στο λογαριασμό μου στο paypal απ'την προηγούμενη δευτέρα 24 ιουνίου και ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί το υπόλοιπο στο paypal!
    Είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο όλες τις προηγούμενες φορές εμφανίζονταν σε μία το πολύ δύο μέρες...ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

    Έχω στείλει εδώ και πέντε μέρες και την απόδειξη της winbank στην υποστήριξη του paypal και μου είπαν ότι έχουν ανοίξει trace και θα μ'ενημερώσουν μόλις έχουν νέα...πήρα τηλ και στην πειραιώς και μου είπαν ότι φαίνεται ότι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά την ίδια μέρα και ότι μπορώ αν θέλω να κάνω αίτηση ακύρωσης...

    Αρχίζω κι ανησυχώ γιατί το ποσό δεν είναι και μικρό και πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι να κάνω...καμία συμβουλή;

  14. #4259
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Superman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω κάνει έμβασμα μέσω της winbank στο λογαριασμό μου στο paypal απ'την προηγούμενη δευτέρα 24 ιουνίου και ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί το υπόλοιπο στο paypal!
    Είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο όλες τις προηγούμενες φορές εμφανίζονταν σε μία το πολύ δύο μέρες...ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

    Έχω στείλει εδώ και πέντε μέρες και την απόδειξη της winbank στην υποστήριξη του paypal και μου είπαν ότι έχουν ανοίξει trace και θα μ'ενημερώσουν μόλις έχουν νέα...πήρα τηλ και στην πειραιώς και μου είπαν ότι φαίνεται ότι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά την ίδια μέρα και ότι μπορώ αν θέλω να κάνω αίτηση ακύρωσης...

    Αρχίζω κι ανησυχώ γιατί το ποσό δεν είναι και μικρό και πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι να κάνω...καμία συμβουλή;
    θα πρέπει να σου πουν από το paypal Τι έγινε. Υποθέτω ΄τα στοιχεια των λογαριασμών Paypal και της winbank ταυτίζονται έτσι;

  15. #4260
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZyXEL VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πρέπει να σου πουν από το paypal Τι έγινε. Υποθέτω ΄τα στοιχεια των λογαριασμών Paypal και της winbank ταυτίζονται έτσι;
    ναι είναι σωστά και είναι ακριβώς ίδια με τις προηγούμενες φορές που είχα κάνει εμβάσματα

Σελ. 284 από 328 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτησεις ebay - paypal
    Από AGGANIS στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-09, 11:19
  2. Paypal
    Από Athanasios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-08, 19:21
  3. Ερωτήσεις για Paypal
    Από Spiros_k στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 13:00
  4. paypal
    Από bfhd στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-06, 22:07
  5. Ερωτήσεις για το PayPal
    Από vivalife688 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-04, 09:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας