Σελ. 11 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 3539
  1. #151
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    λοιπον εχω σοβαρο προβλημα με το τσιγαρο τρομερο εθισμο.

    Με το ηλεκτρονικο θα την βολεψω ? Μπορει να μου δωσει καποιος ενα λινκ με δοκιμασμενο
    ποιοτικο ηλεκτρονικο τσιγαρο ? Που βγαζει καθαρη νικοτικη μονο χωρις αλλα παραγωγα ?
    Καπνο δε με νοιαζει δεν θελω να βγαζει θελω να βγαζει καθαρη νικοτινη οπως στο κανονικο τσιγαρο
    χωρις υποπροιοντα καυσης ...
    Υπαρχει λυση ?
    Δεν με νοιαζει η τιμη θελω μονο να εχει ιδιο ρυθμο εισχώρησης η νικοτινη με το κανικο τσιγαρο και να μην εχει αλλα
    υποπροιοντα εκτος απο καθαρη νικοτινη ...
    Υπαρχει κατι τετοιο ?
    Την ζημια εμενα δεν μου την κανει η νικοτινη αλλα πισα τα μονοξείδια κτλπ.
    Παρολο που καπνιζω ειμαι υπερ της ολοκληρωτικης απαγορευσης του τσιγαρου αλλα και ολων των ανθυγιεινών φαγητων
    οπως γλυκα λιπαρα κτλπ.Οχι αυξηση τιμης αλλα ολοκληρωτικη απαγορευση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 11-12-11 στις 03:30.

  2. #152
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    mpetou, η λύση για εσένα είναι τα πιπάκια Νικορέτ. (Ή ότι άλλο αντίστοιχο υπάρχει).

    Στην ουσία είναι πιπάκια με ειδικές αμπούλες νικοτίνης. Απλά εισπνέεις και παίρνεις τη "δόση" σου. Θα το βρεις στα φαρμακεία. (Εκεί επιτρέπεται να υπάρχει νικοτίνη LOL). Το χρησιμοποίησα πέρσι για 5 μήνες περίπου. Κάνει δουλειά, αλλά δεν βγάζει "καπνό". Γιαυτό το αντικατέστησα με το ηλ. τσιγάρο.

  3. #153
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ειχα παρει τσιχλες nicorete τις 4mg και κανανε δουλεια για την εξαρτηση αλλα μου κανανε σκατα το λαιμο και τη γευση και τις παρατησα...

    Αυτα τη βγαζουνε την νικοτινη σε μορφη ατμου οπως γινετε στο τσιγαρο?

    Κανω στριφτα και πλεον εχω προβλημα αναπνευστικο ( το πρωι μαυρα χαλια )σαν ασθμα ενα πραμα και μολις ελατωσω το καπνισμα περναει.
    Εχω δεν κανω λιγο καπνισμα ολη τη μερα (δηλαδη με σταθερο ρυθμο) αλλα το κανω με μορφη pulses.
    Δηλαδη κανω πολλα τσιγαρα μαζεμενα σταματω και μετα τα ιδια.
    Τσιγαρα κανονικα δεν τα μπορω μονο καπνο στριφτα κανω..
    Ηλεκτρονικο τσιγαρο βρηκα ενα παρατημενο njoy αλλα μαλλον δεν ειχε μεσα νικοτινη γιατι δεν καταλαβαινα τιποτα εβγαζε ψευτικο καπνο αλλα δεν ειχε μεσα νικοτινη και αυτος ο ψευτικος καπνος μου εκανε ποιο πολυ βηχα απο το κανονικο τσιγαρο σε καθε ρουφιξια μου ερχοτανε να βηξω.

    Αυτα τα πιπακια θα τα παρω αλλα εχεις να μου προτεινεις και καποιο ηλεκτρονικο τσιγαρο δυνατο
    χωρις αλλα παραπροιοντα εκτος απο νικοτινη ? και καπνο να βγαζει δεν με πειραζει αρκει αυτος ο καπνος
    να μην εχει εκδοχα μεσα και να ειναι 100% αδρανης.
    Τη χοντρη ζημια στο τσιγαρο την κανει ο καπνος και οχι η νικοτινη γιατι τοτε που πειρα τις τσιχλες δεν εχει προβλημα αναπνευστικο ενω έπαιρνα καλη δοση νικοτινης.
    Το προβλημα με τις τσιχλες και τα patchakia nicorete ειναι οτι δεν εχουνε γρηγορο περασμα στο αιμα και ειναι σαν μια φλατ κατασταση.Γι αυτο επιμενω σε ατμοποιημενη νικοτινη... που αποροφατε αμεσως οπως και στο τσιγαρο.
    Τελος το τσιγαρο δεν ειναι συνηθεια που λενε καποιοι ειναι καθαρα εξαρτηση σε ουσια τη νικοτινη που κανει τρελλο εθισμο
    και αμα πας να το κοψεις ψιλοτρελενεσαι. Δεν εισαι γενικα καλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 11-12-11 στις 05:31.

  4. #154
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν βγάζει καπνό, αλλά ατμό.
    Θα σου πρότεινα να δεις τα δύο nobacco που προτάθηκαν πιο πάνω, και αν είναι δυνατόν να τα δοκιμάσεις. Να ξέρεις πάντως, πως και το καλύτερο ΗΤ δεν μπορεί να βγάλει την πυκνότητα του καπνού, ειδικά σε σχέση με τα στριφτά τσιγάρα (10 μέρες χωρίς craven εγω!). Βοηθάει όμως στην ψυχολογική εξάρτηση του να "καπνίζεις", προσφέροντας όμως και την απαραίτητη δόση νικοτίνης στον εξαρτημένο. Προσωπικά εμένα πιο πολύ μου λείπει η διαδικασία του στριψίματος παρά το ίδιο το στριφτό.

    Ξεκίνα λοιπόν με ένα "δυνατό" ηλεκτρονικό τσιγάρο, και κάποιο υγρό με νικοτίνη. Υπάρχουν πολλών περιεκτικοτήτων. Εγώ ξεκίνησα με το "marlboro 5mg" αλλά θα πάρω και ένα πιο βαρύ από βδομάδα ώστε να κάνω μίξεις, αναλόγως με την προτίμησή μου.

    Να ξέρεις πως χρειάζεται χρόνο για να μάθεις να ατμίζεις σωστά. Και γω στην αρχή πνιγόμουν με τον ατμό, ή ρουφούσα λίγο/πολύ, το'καιγα δηλαδή το θέμα. Από τη στιγμή που ανακάλυψα πως λειτουργεί πιο σωστά το δικό μου ΗΤ, κανένα πρόβλημα.. Και αυτή η αίσθηση ή μάλλον η έλλειψη μπουκώματος το πρωί, μετά από βράδυ κρεπάλης, δεν συγκρίνεται με τίποτα

  5. #155
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος το τσιγαρο δεν ειναι συνηθεια που λενε καποιοι ειναι καθαρα εξαρτηση σε ουσια τη νικοτινη που κανει τρελλο εθισμο
    και αμα πας να το κοψεις ψιλοτρελενεσαι. Δεν εισαι γενικα καλα
    υπάρχουν και τα κέντρα διακοπής καπνίσματος και μάλιστα σε όλα σχεδόν τα δημόσια νοσοκομεία.
    Εγώ είμαι 1000% μαζί σου, το κάπνισμα πρέπει να αντιμετωπίζεται σαν νόσος, πρώτα πρώτα από τον ίδιο τον χρήστη/ασθενή, αυτό είναι το πρώτο και σημαντικότερο βήμα. Το επόμενο είναι να καταλάβει ο χρ'ηστης/ασθενής πως δεν υπάρχει αντιμετώπιση με ημίμετρα

  6. #156
    Εγγραφή
    03-11-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Από τις παρακάτω προσφορές ποια σας φαίνεται καλύτερη?
    Ποιό από αυτά τα ΗΤ είναι καλύτερο και γιατί?

    eGo-T
    E-cig
    eGo-T 2

  7. #157
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Η nobacco είδα έχει και σημείο πώλησης στην πόλη μου.. Θα πάω να τσεκάρω κι από κοντά..

  8. #158
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Περιοχή
    Bologna, Italy
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Infostrada
    Καλησπέρα,

    Να κάνω και εγώ την ερώτηση μου,

    Τη Παρασκευή πήρα το nobacco want και μέσα σε δυο μέρες έχω δει μια πρόοδο απ τα δυο πακέτα τη μέρα βέβαια είναι νωρίς για να βγάλω σαφές συμπέρασμα. Όμως, απ το πακέτο με τα 2 ΗΤ, το ένα μάλλον δε δουλεύει και εξηγούμαι:
    Ο ατμοποιητής-τανκ "χάνει υγρό". Η μπαταρία του μάλλον δεν δουλεύει σωστά. Δοκίμασα να τα κάνω mix το ένα με το άλλο για να δω ποιο είναι το πρόβλημα αλλά τελικώς το ένα ολόκληρο δε δουλεύει σωστά. Απ' το μαγαζί που το πήρα μου πρότειναν να πάρω τηλέφωνο την εταιρία τη Δευτέρα και να ζητήσω αντικατάσταση. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία με τη Nobacco;

  9. #159
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Όταν λες "χάνει υγρά", εννοείς κατά τη διάρκεια του ατμίσματος να σου έρχεται υγρό στο επιστόμιο; Μήπως βάζεις υπερβολικά λίγο/πολύ στο tank;
    Εγώ έχω παρατηρήσει υγρασία στο επιστόμιο κατά το άτμισμα, όταν κοντεύει να εξαντληθεί το υγρό στο tank. Επίσης, όταν δεν το χρησιμοποιώ, φροντίζω να το αποθηκεύω κάθετα, σαν στυλό δηλαδή, με το επιστόμιο προς τα πάνω για να αποφευχθούν οι μικροδιαρροές.

  10. #160
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Περιοχή
    Bologna, Italy
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Infostrada
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες "χάνει υγρά", εννοείς κατά τη διάρκεια του ατμίσματος να σου έρχεται υγρό στο επιστόμιο; Μήπως βάζεις υπερβολικά λίγο/πολύ στο tank;
    Όχι, περίπου 2/3 του τανκ. Η "υγρασία" αυτή είναι στο κάτω μέρος, κοντά στην επαφή της μπαταρίας. Επίσης όταν ρουφάω μου έρχεται αέρας, σαν ένα τρύπιο καλαμάκι. Πιο πολύ με προβληματίζει το γεγονός πως ενώ το ένα δουλεύει απροβλημάτιστα, το άλλο δε δουλεύει. Δοκίμασα τον ατμοποιητή που χάνει με την άλλη μπαταρία, ίδιο πρόβλημα.
    Δοκίμασα τον ατμοποιητή που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή χωρίς πρόβλημα με τη 2η μπαταρία, ίδιο πρόβλημα.

  11. #161
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redfever7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Να κάνω και εγώ την ερώτηση μου,

    Τη Παρασκευή πήρα το nobacco want και μέσα σε δυο μέρες έχω δει μια πρόοδο απ τα δυο πακέτα τη μέρα βέβαια είναι νωρίς για να βγάλω σαφές συμπέρασμα. Όμως, απ το πακέτο με τα 2 ΗΤ, το ένα μάλλον δε δουλεύει και εξηγούμαι:
    Ο ατμοποιητής-τανκ "χάνει υγρό". Η μπαταρία του μάλλον δεν δουλεύει σωστά. Δοκίμασα να τα κάνω mix το ένα με το άλλο για να δω ποιο είναι το πρόβλημα αλλά τελικώς το ένα ολόκληρο δε δουλεύει σωστά. Απ' το μαγαζί που το πήρα μου πρότειναν να πάρω τηλέφωνο την εταιρία τη Δευτέρα και να ζητήσω αντικατάσταση. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία με τη Nobacco;
    Απο την στιγμη που μπορεις να κανεις αντικασταση βαση εγγύησης γιατι να καθεσαι και να ασχολεισαι με το να δεις τι φταει , θα παρεις ενα καινουργιο που θα εχει την ιδια λειτουργια με το καλο που εχεις στα χερια σου και εισαι οκ..

  12. #162
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Δυο μέρες είμαι με το HT και τραβάω περίπου 300 ρουφηξιές την μέρα με 16mg νικοτίνης.
    Σήμερα δοκίμασα να ανάψω πραγματικό τσιγάρο και δεν μπορούσα να το καπνίσω με τίποτα.
    Νομίζω ότι παίρνω υπερβολική δώση νικοτίνης.
    Τα αρωματικά υγρά έχουν καθόλου νικοτίνη η είναι 0;

  13. #163
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redfever7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, περίπου 2/3 του τανκ. Η "υγρασία" αυτή είναι στο κάτω μέρος, κοντά στην επαφή της μπαταρίας. Επίσης όταν ρουφάω μου έρχεται αέρας, σαν ένα τρύπιο καλαμάκι. Πιο πολύ με προβληματίζει το γεγονός πως ενώ το ένα δουλεύει απροβλημάτιστα, το άλλο δε δουλεύει. Δοκίμασα τον ατμοποιητή που χάνει με την άλλη μπαταρία, ίδιο πρόβλημα.
    Δοκίμασα τον ατμοποιητή που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή χωρίς πρόβλημα με τη 2η μπαταρία, ίδιο πρόβλημα.

    Εφόσον έχεις διαρροή στο κάτω μέρος είναι κατά πάσα πιθανότητα ελαττωματικός ατμοποιητής. Αέρας έρχεται και σε μένα, αλλά μάλλον σε μικρότερο βαθμό από ότι σε σένα, γιατί δεν ενοχλεί. Αυτό συνάδει και με τη διαρροή που έχεις στο κάτω μέρος, παίρνει αέρα γιατί υπάρχει κενό.
    Γνώμη μου, αφού είναι καινούριο το σετ, πηγαίνεις για αντικατάσταση.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο μέρες είμαι με το HT και τραβάω περίπου 300 ρουφηξιές την μέρα με 16mg νικοτίνης.
    Σήμερα δοκίμασα να ανάψω πραγματικό τσιγάρο και δεν μπορούσα να το καπνίσω με τίποτα.
    Νομίζω ότι παίρνω υπερβολική δώση νικοτίνης.
    Τα αρωματικά υγρά έχουν καθόλου νικοτίνη η είναι 0;
    Τα ίδια και γω. Παρασκευή βράδυ στα τσακίρ κέφια (3ο ποτό) πήγα να ανάψω τράκα στριφτό, και μου βρωμούσε, όπως το πρώτο τσιγάρο που έκανα ποτέ. Αηδία σκέτη.
    Όσο για τη νικοτίνη, πάρε κάποιο υγρό χαμηλότερης περιεκτικότητας. Εγώ πήρα με 5mg και δε μου φαίνεται καθόλου λίγο, και ας κάπνιζα 25-30 χοντρά στριφτά την μέρα. Με δύο υγρά μπορείς να κάνεις και μίξεις ώστε να φέρνεις το υγρό στα μέτρα σου.
    Σχετικά με τα αρωματικά υγρά, ακόμα και τα "καπνικά" (αυτά με νικοτίνη δηλαδή), έχουν κάποιο άρωμα σχετικό (π.χ. "marlboro", καπνού κλπ). Υπάρχουν και με νικοτίνη χωρίς άρωμα, αλλά δεν έχω δοκιμάσει και νομίζω πως θα μυρίζει άσχημα η σκέτη νικοτίνη κατά την εκπνοή. Από την άλλη, δεν έχω βρει και μηδενικής νικοτίνης χωρίς κάποιο άρωμα (φρούτο συνήθως).

    Αργότερα, θα ψαχτώ με δικές μου "βάσεις" υγρών, περιεκτικότηες και γεύσεις και θα ποστάρω αποτελέσματα, απλά προς το παρόν βολεύομαι με το ετοιματζίδικο 5άρι "marlboro".

  14. #164
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Μαγκες παρτε το αποφαση και κοψτε το μια κι εξω μαχαιρι!
    Ουτε τσιρότα, ουτε πιπες(!!) ουτε τιποτα!

    Μια αποφαση ειναι... δυσκολη μεν ... αλλα ολα ειναι στο μυαλο μας!

    Ειδικα πλεον πιστευω ειναι πανευκολο να το κοψει καποιος καθως ειναι πιο πολλά τα μερη που απαγορευεται το τσιγάρο!

  15. #165
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Verde, καπνίζεις;
    Εδώ πάντως, Βόρεια Ελλάδα και επαρχία γενικότερα δεν απαγορεύεται και πουθενά. Ίσως στα νοσοκομεία μόνο, και πάλι όχι παντού.

    Όπως και να'χει η διαδικασία ΚΤ->ΗΤ έχει οφέλη, ακόμα και αν μείνει ως έχει, χωρίς διακοπή του (πλέον) ατμίσματος

Σελ. 11 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας