Σελ. 174 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.596-2.610 από 3539
  1. #2596
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Προς το παρόν βολέψου με έτοιμα υγρά 29gk....Τώρα κάνουν τις μεταγγίσεις σε μικρότερα φιαλίδια (σφυράω κλέφτικα).
    Υπάρχει μια πολλλλύ μικρή περίπτωση αν πας σε μαγαζί που ψωνίζεις συνέχεια να σου δώσει/βρείς στη ζούλα.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  2. #2597
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Δικες μου προμηθειες εχω, περναω ανετα κανα διμηνο/τριμηνο ακομα, αλλα θελω να βαλω στο τριπακι και αλλους που φοβηθηκαν με τις νεες τιμολογησεις. Και δεν θυμομουν τη φαση οπως διαμορφωνεται απο εδω και στο εξης.

  3. #2598
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω κανα δυο φιλους, που τους ηρθε τωρα να γυρισουν απο το κανονικο τσιγαρο σε ΗΤ, αλλα που ειδα πως χαλαστηκαν οταν τους πληροφορησα για τα νεα κοστολογια, ψαχνω πληροφοριες για το πως και που θα πρεπει να ρωτησω και βρω νικοτινουχα βαση για ατμισμα. Εχω ηδη προμηθευτει μηδενικη απο φαρμακειο, αλλα ο συγκεκριμενος δεν ηθελε να μου δωσει νικοτινη. Υπαρχει καποιο link ή οδηγιες για βαση νικοτινης, εχτω και υψηλη που θα την εξισορροπησω με μηδενικη;
    εγώ προμηθεύομαι συγκεκριμένη βάση - άρωμα - υγρά από κατάστημα ΗΤ έτσι δεν ξέρω/γνωρίζω να σε βοηθήσω φίλε μου συγνώμη.

  4. #2599
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικες μου προμηθειες εχω, περναω ανετα κανα διμηνο/τριμηνο ακομα, αλλα θελω να βαλω στο τριπακι και αλλους που φοβηθηκαν με τις νεες τιμολογησεις. Και δεν θυμομουν τη φαση οπως διαμορφωνεται απο εδω και στο εξης.
    Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ...
    Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.
    Black list λέμε...........
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #2600
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ...
    Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.
    Black list λέμε...........
    Ελα μωρε ο ανθρωπος εβαλε ενα "μικρο" καπελο :P Παντως εγω οταν επαιρνα pink mule ηταν 9€ τα 18mg. Δε μου φαινεται περιεργο που καποιοι θα το εκμεταλευτουν τωρα αυτο. Πρακτικα οι βασεις τωρα αν εγω επαιρνα την abuelos π.χ 11€ τα 100ml πες + 10€ ο φορος = τα 10 ml δεν πρεπει να κανουν πανω απο 2,1€... Εγω προλαβα και πηρα μια μισολιτρη 20αρα βαση. Οταν τελειωσει με το καλο παμε για οριστικο κοψιμο

  6. #2601
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Δεν ήταν το παράδειγμά μου "το μαγαζί" ειδικά,αλλά η Pink Mule και ο εδώ αντιπρόσωπος ΚΑΙ ΟΣΟΙ ακολουθήσουν την ίδια τακτική. Ήδη βλέπω κάτι περίεργα 10ml έτοιμα υγρά στα 8 ευρώ.
    Όλοι αυτοί έχουν συγκεκριμένο φορέα που τους εκπροσωπεί (ΣΕΕΗΤ τον λένε)...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #2602
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ήταν το παράδειγμά μου "το μαγαζί" ειδικά,αλλά η Pink Mule και ο εδώ αντιπρόσωπος ΚΑΙ ΟΣΟΙ ακολουθήσουν την ίδια τακτική. Ήδη βλέπω κάτι περίεργα 10ml έτοιμα υγρά στα 8 ευρώ.
    Όλοι αυτοί έχουν συγκεκριμένο φορέα που τους εκπροσωπεί (ΣΕΕΗΤ τον λένε)...
    Δεν θα ειναι μονο η pink mule να εισαι σιγουρος. Εγω περιμενω τα περισσοτερα καταστηματα 3-3,5€ τα 10ml

  8. #2603
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoslykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα ειναι μονο η pink mule να εισαι σιγουρος. Εγω περιμενω τα περισσοτερα καταστηματα 3-3,5€ τα 10ml
    Το παράδειγμα της Pink mule το έδωσα γιατί,την αγόρασα πρόσφατα και είμαι σίγουρος οτι πολλοί ατμιστές θα έχουν καβατζώσει ΛΙΤΡΑ απο την συγκεκριμένη μάρκα μιας και ήταν απο τις μεγάλες εταιρίες που έδωσαν τεμάχια του λίτρου και σε μεγάλες περιεκτικότητες νικοτίνης.
    Αν δεν μπορεί μια τέτοια εταιρία να δώσει φθηνό προϊόν ,όπως και ήταν οι 100ml συσκευασίες της προ TPD, τότε τι να περιμένουμε απο τους άλλους ? Μείωση ποιότητας για να κρατήσουν τις τιμές ή διπλασιασμό τιμών και "ποιότητα" ?
    Με ένα τέτοιο μπουκαλάκι καταρχήν δεν μπορείς να φτιάξεις 100ml τελικό προϊόν αν ατμίζεις κάπου στα 10mg νικοτίνης (ούτε καν 6mg)....Φυσικά η τιμή στα 100ml, πάει στο x4.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #2604
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ θα πω μόνο το εξής και αφορά τα καταστήματα ΗΤ που ανήκουν στο ΣΕΕΗΤ

    η αισχροκέρδεια τιμωρείτε με έλλειψη πελατείας και φυσικά το γνωστό σε όλους λουκέτο

  10. #2605
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Περιοχή
    ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.535
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το βάλω το λινκ για να γελάσουμε ΟΛΟΙ μαζί με τα καραγκιοζιλίκια και την κλεψιά των εμπόρων/μαγαζιών ΗΤ...
    Την τελευταία φορά που αγόρασα Pink Mule ήταν τον Δεκέμβρη,στις γιορτές...100ml/36mg--> 14 ευρώ.
    Black list λέμε...........
    Mα την βάση έβαλες και εσύ;;
    Βάλε τα σύρματα και τα βαμβάκια που είναι και τα "φτηνά αναλώσιμα"

  11. #2606
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Ξεχνάτε κάτι, ότι ο ΕΦΚ είναι 0.1 ευρώ ανα ml, αρα συν 1 ευρώ το δεκάμελο, συν το ΦΠΑ του ΕΦΚ (ναι! ο ΕΦΚ "πληρώνει" ΦΠΑ) οπότε ο φόρος στο δεκάμελο είναι 1,24 ευρώ. Πρέπει επισης να προστεθούν επίσης τα έξοδα της συσκευασίας....
    Οπότε αν δεχτούμε ότι μια βάση κόστιζε 1 ευρώ ανα ml (κοινή τιμή για 20mg ας πούμε 10 ευρώ/100ml), πρέπει να προσθέσουμε το 1,24 του φόρου και σίγουρα άλλα 60-80 λεπτά σαν έξοδα εμφιάλωσης μαζί με τον φόρο τους. Τελικά πιστεύω ότι θα βλέπουμε το δεκάμελο στην καλύτερη περίπτωση κάπου στα 3-3.5 ευρώ.... Ναι! δυστυχώς μιλάμε για ένα 3Χ-4Χ για τα DIY από την εφαρμογή του νόμου....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 04-03-17 στις 23:42.

  12. #2607
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    H λεπτομερεια και το ενδιαφερον , θα ειναι το κατα ποσον θα συμφερει πλεον το DIY υγρο παρασκευασμα, εναντι των ετοιμων των εταιρειων. Συν φυσικα ο λογος εναντι του κανονικου τσιγαρου.

  13. #2608
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Εννοείται ότι το DIY γίνεται πλέον αρκετά ακριβότερο και η τιμή του είναι πολύ κοντά στα έτοιμα, ειδικά για αυτούς που χρησιμοποιούν υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης....
    Βέβαια περιμένω ότι θα δούμε και χαμηλώτερες τιμές στις βάσεις όταν ηρεμήσει η αγορά.... πχ εδω
    Εχουμε καιρό! τουλάχιστον εγώ, μέχρι να καταναλώσω τα 1.5 λίτρα 28αρας ( περίπου 6 λίτρα τελικής βάσης) ποιος ζει ποιος πεθαίνει (που λέει και μια ψυχή)...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 05-03-17 στις 00:08.

  14. #2609
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάτε κάτι, ότι ο ΕΦΚ είναι 0.1 ευρώ ανα ml, αρα συν 1 ευρώ το δεκάμελο, συν το ΦΠΑ του ΕΦΚ (ναι! ο ΕΦΚ "πληρώνει" ΦΠΑ) οπότε ο φόρος στο δεκάμελο είναι 1,24 ευρώ. Πρέπει επισης να προστεθούν επίσης τα έξοδα της συσκευασίας....
    Οπότε αν δεχτούμε ότι μια βάση κόστιζε 1 ευρώ ανα ml (κοινή τιμή για 20mg ας πούμε 10 ευρώ/100ml), πρέπει να προσθέσουμε το 1,24 του φόρου και σίγουρα άλλα 60-80 λεπτά σαν έξοδα εμφιάλωσης μαζί με τον φόρο τους. Τελικά πιστεύω ότι θα βλέπουμε το δεκάμελο στην καλύτερη περίπτωση κάπου στα 3-3.5 ευρώ.... Ναι! δυστυχώς μιλάμε για ένα 3Χ-4Χ για τα DIY από την εφαρμογή του νόμου....
    Ξες οτι το παράδειγμα με τα "καινούργια","childproof", με όλες τις "σημάνσεις","μελένια" μπουρουμπουρου μπουκάλια κάποιοι μπορούν να τα πουλήσουν/αγοράσουν 0.0002 ευρώ/τεμάχιο ε....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  15. #2610
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα πέσουν οι τιμές, τα 4.5-5 ευρώ που ζητιουνται σήμερα είναι εξωφρενικά....
    Σιγουρα το κόστος των υλικών συσκευασίας δεν θα ξεπερνά τα μερικά λεπτά, το δε κόστος παραγωγής-εμφιάλωσης-διαχείρισης των φιαλιδίων θα πέσει δραματικά με τον κατάλληλο εξοπλισμό. Πιστεύω ότι 2.5-3 ευρώ ειναι ένα εφικτό νούμερο.

Σελ. 174 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας