Σελ. 193 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 173183188191192193194195198203213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.881-2.895 από 3539
  1. #2881
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καλύτερος MTL ατμοποιητής του 2017 ο Berserker Mini.
    Εγώ έχω βάλει στο μάτι για την κοπέλα μου τον Vapefly Galaxies MTL RDTA που έχει πάρει πάρα πολύ καλά reviews. Πολλές επιλογές σε airflow (bottom & side), εύκολο στήσιμο, εύκολη αναπλήρωση, καλή γεύση, χαμηλή τιμή.
    O Berserker Mini βγαζει καλη γευση αλλα ειναι ΠΟΛΥ σφικτος για τα γουστα μου. Κραμπα στο λαιμο παθαινεις για να ρουφηξεις

    Και ο Galaxies ειναι πολυ καλος. Ωραια γευση αλλα επισης αρκετα σφικτος για τα γουστα μου. Οχι οσο σφικτος οσο ο Berserker ομως...

    Για μενα οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη στην αγορα απο MTL RTA ειναι ο Siren 2. Τρομερη γευση και οσο σφικτος χρειαζεται ωστε να θεωρειται καθαρα τσιγαρισια η τζουρα του χωρις να με κουραζει κιολας.

    Ελαχιστα πισω απο το Siren 2 βαζω τον Ares και τον Hastur.

    Εδω και μηνες στηνω καθε πρωι το Siren 2 και το Hastur, παιρνω απο 300-400 τζουρες απο τον καθεναν (καπου εκει οριακα ειναι που αρχιζει να χαλαει η γευση ελαχιστα) και βγαζω ολη τη μερα πιο ευχαριστημενος απο ποτε!

  2. #2882
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Ναι ισχυει, ειναι αρκετα σφιχτος ακομα και στην μεγαλυτερη τρυπα. Καλα για τις μικροτερες δεν το συζηταμε Οποιος ομως θελει κατι τετοιο, νομιζω ειναι απο τις πρωτες επιλογες. Απλα καλο ειναι να το δοκιμασει πρωτα, αν μπορει, γιατι παιζει να μην ειναι αυτο που φανταζεται.

    Και o Ares καλος, τον εχει φιλος, και πιο αερατος. Να πω την αληθεια σοβαρες διαφορες στην γευση σε αυτους τους ατμοποιητες -που ειναι γνωστοι και καλοι- δεν εχω δει ποτε μου. Ελαχιστες ειναι, αν υπαρχουν. Απορω με καποιους που λενε "αα διαφορετικη γευση". Ισως να ειναι πιο ευαισθητοι.

    Απο εκει και περα διαλεγεις αναλογα με την τζουρα που θες, το μεγεθος κτλ. Εγω παραδειγμα ηθελα τον μικροτερο 22αρη φουλ τσιγαρισιο.
    No Justice - No Peace

  3. #2883
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχω καταλάβει σωστά, οι Beserker είναι με 'δικά μας' DIY αντιστάσεις, σωστά; Ή μπορώ να αγοράσω έτοιμα; Ο λόγος που ρωτώ είναι πως χρησιμοποιώ τον Smok Alien αλλά έχω βαρεθεί τον φοβερά αντιαισθητικό του ήχο στο ρούφηγμα

    Από την άλλη είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του χρησιμοποιώντας ένα Joytech Cuboid που δεν το αλλάζω με τίποτα.

    Να ρωτήσω συνεπώς, μη έχοντας χρόνο για να στήνω δικά μου κόλπα (δεν με νοιάζει ακόμα και αν θέλει 5 δευτερόλεπτα, προτιμώ να αγοράζω αντιστάσεις): Τι έχετε να προτείνετε αν υπάρχει σε κάτι αντίστοιχο με πλούτο σε ατμό αλλά χωρίς φανφάρες στο DIY και χωρίς αυτό το φύσιγμα που με κάνει να μοιάζω λες και αναπνέει ο Darth Vader;

    Δεν έχω πρόβλημα με το κόστος και προτιμώ να πληρώσω ποιότητα. Επίσης, είμαι αρκετά άσχετος πλέον με την αγορά και συνεπώς θέλω λίγο hand-holding
    Έχεις δοκιμάσει το κόλπο με το σελοτέιπ? Κλείσε με ένα μικρό κομμάτι σελοτέιπ το airflow τελείως και μετά με ένα μυτερό εργαλείο άνοιξε τρύπα στο σελοτέιπ όσο μεγάλη θες. Αν το έκανες σωστά, η ροή αέρα παραμένει ανεμπόδιστη αλλά οι μαλακές άκρες του σελοτέιπ δημιουργούν επιπλέον turbulence με αποτέλεσμα να μειώνεται το σφύριγμα.

    Smok Alien δεν είναι το mod? Ατμοποιητή πρέπει να έχεις τον TFV8 Baby Beast λογικά. Έχω διαβάσει στο internet ότι το QC των TFV8 αντιστάσεων έχει πέσει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να κρατάνε οι αντιστάσεις 2-3 μέρες με το ζόρι. Έχεις δοκιμάσει άλλες συμβατές αντιστάσεις? Οι Eleaf HW1 λένε είναι οι καλύτερες στα χαμηλά watt (και κάνουν temp control επειδή είναι stainless steel), οι Vaporesso NRG για περισσότερα watt (50+) χωρίς temp control όμως.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  4. #2884
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δοκιμάσει το κόλπο με το σελοτέιπ? Κλείσε με ένα μικρό κομμάτι σελοτέιπ το airflow τελείως και μετά με ένα μυτερό εργαλείο άνοιξε τρύπα στο σελοτέιπ όσο μεγάλη θες. Αν το έκανες σωστά, η ροή αέρα παραμένει ανεμπόδιστη αλλά οι μαλακές άκρες του σελοτέιπ δημιουργούν επιπλέον turbulence με αποτέλεσμα να μειώνεται το σφύριγμα.

    Smok Alien δεν είναι το mod? Ατμοποιητή πρέπει να έχεις τον TFV8 Baby Beast λογικά. Έχω διαβάσει στο internet ότι το QC των TFV8 αντιστάσεων έχει πέσει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να κρατάνε οι αντιστάσεις 2-3 μέρες με το ζόρι. Έχεις δοκιμάσει άλλες συμβατές αντιστάσεις? Οι Eleaf HW1 λένε είναι οι καλύτερες στα χαμηλά watt (και κάνουν temp control επειδή είναι stainless steel), οι Vaporesso NRG για περισσότερα watt (50+) χωρίς temp control όμως.
    Thans Erebos, ιδιαίτερα για τις αντιστάσεις όπου είχα μία υποψία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #2885
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Eπανερχομαι για τον Berseker mini.

    Καλος χρυσος αλλα στο πρωτο στησιμο εχω leak καθε φορα που γεμιζω κανονικα απο πανω. Δεν ξερω αν φταιει τo οτι δεν εχω βρει το κουμπι του ακομα, θα δω και στα επομενα στησιματα. Γενικα παντως εχω διαβασει για leaks σε φορουμ και φταιει η πιεση που ασκει το top cap στο υγρο οταν το βιδωνεις, απ'οτι λενε.

    Προς το παρον ακολουθω μια συγκεκριμενη -γνωστη- διαδικασια στο γεμισμα η οποια λυνει το προβλημα 100% μεχρι τωρα. Για οποιον, ισως, ενδιαφερεται ειναι αυτη:

    1. close air flow

    2. open and fill it up.

    3. put the top cap on, turn one round the cap till it catches on. flip it upside down and tighten the top cap.

    4. open afc

    5. flip it right side up.

    Ειναι λιγο ενοχλητικο διοτι ετσι χανεις στην ουσια ενα μεγαλο μερος απο την ευκολια του γεμισματος απο πανω, αλλα οκ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 23-08-18 στις 22:11.
    No Justice - No Peace

  6. #2886
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Επίσης ardi να προσέχεις πόσο σφιχτά "δένεις" τα κομμάτια του ατμο, όπως εξίσου σημαντικό ρόλο για τις διαρροές παίζει και η αναλογία PG/VG με την ποσότητα απο το βαμβάκι που θα βάλεις στην αντίσταση.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #2887
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Γενικα οσο πιο λιγο βαμβακι βαζεις (στο εσωτερικο της αντιστασης και στα αυλακια παροχης υγρου) τοσο περισσοτερες διαρροες εχεις.

    Επισης εχω προσεξει οτι οταν βαζω λιγο βαμβακι αρχιζει και χαλαει η γευση πιο γρηγορα.

    Απο την αλλη μερια οταν το παρακανεις με το βαμβακι και στουμπωσει, δεν τραβαει πολυ καλα, οποτε πρεπει να βρεθει η χρυση τομη. Γενικα παντως ειμαι της θεωριας "προς το πολυ" βαμβακι στα στησιματα μου!

  8. #2888
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ναι George, αλλά αν έχεις +1cm coil ?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #2889
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι George, αλλά αν έχεις +1cm coil ?
    Να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα ποση την εχω σε μηκος (την αντισταση)

    Απλα ξερω την εσωτερικη διαμετρο, τις σπειρες, το παχος του συρματος και τα Ohm.

  10. #2890
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης ardi να προσέχεις πόσο σφιχτά "δένεις" τα κομμάτια του ατμο, όπως εξίσου σημαντικό ρόλο για τις διαρροές παίζει και η αναλογία PG/VG με την ποσότητα απο το βαμβάκι που θα βάλεις στην αντίσταση.
    Aυτο με το σφιξιμο του ατμο δεν το ηξερα. Παιζω με 65/35 VG/PG οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο, ειναι παχυρευστο.

    Στο επομενο στησιμο θα βαλω λιγο περισσοτερο βαμβακι και θα τον σφιξω λιγοτερο να δω.

    Επισης θα δοκιμασω με 28αρι συρμα απο 26αρι που εχω, γιατι διαβασα οτι παιζει καλυτερα ο berseker.
    No Justice - No Peace

  11. #2891
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης θα δοκιμασω με 28αρι συρμα απο 26αρι που εχω, γιατι διαβασα οτι παιζει καλυτερα ο berseker.
    Βασικα το συρμα δε νομιζω να εχει να κανει με τον ατμοποιητη. Απλα εχει να κανει με τα Ohm που θελεις να εχει η αντισταση σου (σε σχεση με τις σπειρες και τη διαμετρο που θελεις φυσικα).

    Προσωπικα μετα απο χιλιαδες στησιματα και δοκιμες (με διαφορετικα συρματα-διαμετρους-σπειρες) εχω καταληξει σε 26αρι συρμα, 30 mm αξονα, 7.5 σπειρες και μου βγαινει γυρω στο 1 Ohm το οποιο παιζω με 16 Watt ρευμα.

    Αλλα αυτο φυσικα ειναι καθαρα θεμα γουστου!

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα το πιο σημαντικο...

    Spaced coils φυσικα, οχι micro coils!

  12. #2892
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Kαι γω πλεον μονο sapced κανω.
    No Justice - No Peace

  13. #2893
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα το συρμα δε νομιζω να εχει να κανει με τον ατμοποιητη. Απλα εχει να κανει με τα Ohm που θελεις να εχει η αντισταση σου (σε σχεση με τις σπειρες και τη διαμετρο που θελεις φυσικα).

    Προσωπικα μετα απο χιλιαδες στησιματα και δοκιμες (με διαφορετικα συρματα-διαμετρους-σπειρες) εχω καταληξει σε 26αρι συρμα, 30 mm αξονα, 7.5 σπειρες και μου βγαινει γυρω στο 1 Ohm το οποιο παιζω με 16 Watt ρευμα.

    Αλλα αυτο φυσικα ειναι καθαρα θεμα γουστου!

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα το πιο σημαντικο...

    Spaced coils φυσικα, οχι micro coils!
    Για όσους δεν χρησιμοποιούν κάποιο calculator, καλό είναι να αναφέρουμε και το υλικό. Στην περίπτωσή σου μάλλον εννοείς Kanthal.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο με το σφιξιμο του ατμο δεν το ηξερα. Παιζω με 65/35 VG/PG οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο, ειναι παχυρευστο.

    Στο επομενο στησιμο θα βαλω λιγο περισσοτερο βαμβακι και θα τον σφιξω λιγοτερο να δω.

    Επισης θα δοκιμασω με 28αρι συρμα απο 26αρι που εχω, γιατι διαβασα οτι παιζει καλυτερα ο berseker.
    Συνήθως δεν πάει ο συνδυασμός "περισσότερο βαμβάκι" με "λεπτότερο σύρμα" επειδή το βαμβάκι πιθανότατα να σου παραμορφώσει τις σπείρες καθώς θα προσπαθείς να το περάσεις από μέσα.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #2894
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ardi21 το 35% PG είναι αρκετή για να κάνει το τελικό μίγμα πολλλλύ αραιό...(πχ δοκίμασε ένα 10ml με ~20% PG)
    Με την αλαγή σύρματος μπορεί να καταφέρεις μέχρι και αλλαγή στη γεύση του υγρού σου...Για αυτό έχε κατα νου:
    Μην παίξεις πολλλύ πιο χαμηλά σε αντίσταση απο οτι παίζεις τώρα.
    Μην αρχίσεις να φτιάχνεις coils με 10+ σπείρες για να μείνεις στα Ohm που παίζεις τώρα με το πιο χοντρό σύρμα.
    Πρόσεξε αν το σύρμα σου, σε δεδομένο πυρήνα, μπορεί να χωρέσει στο deck του ατμο σου.
    Με μονά σύρματα μπορείς να παίξεις και λίγο κάτω απο το 1Ω- ~ 0.8Ω, 0.7Ω-->~25Watt...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  15. #2895
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως δεν πάει ο συνδυασμός "περισσότερο βαμβάκι" με "λεπτότερο σύρμα" επειδή το βαμβάκι πιθανότατα να σου παραμορφώσει τις σπείρες καθώς θα προσπαθείς να το περάσεις από μέσα.
    Ναι το γνωριζω. Ξερω την πoσοτητα για να μην στραβωσουν οι σπειρες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ardi21 το 35% PG είναι αρκετή για να κάνει το τελικό μίγμα πολλλλύ αραιό...(πχ δοκίμασε ένα 10ml με ~20% PG)
    Με την αλαγή σύρματος μπορεί να καταφέρεις μέχρι και αλλαγή στη γεύση του υγρού σου...Για αυτό έχε κατα νου:
    Μην παίξεις πολλλύ πιο χαμηλά σε αντίσταση απο οτι παίζεις τώρα.
    Μην αρχίσεις να φτιάχνεις coils με 10+ σπείρες για να μείνεις στα Ohm που παίζεις τώρα με το πιο χοντρό σύρμα.
    Πρόσεξε αν το σύρμα σου, σε δεδομένο πυρήνα, μπορεί να χωρέσει στο deck του ατμο σου.
    Με μονά σύρματα μπορείς να παίξεις και λίγο κάτω απο το 1Ω- ~ 0.8Ω, 0.7Ω-->~25Watt...
    Αλλαγη υγρου δεν κανω με τιποτα. Εχω βρει αυτο που μου αρεσει.

    Αυτην την στιγμη παιζω με 26αρι, 2.5 πυρηνα στα 0.65 Ohm και 21-22 watt. Ομως στο berseker ερχεται πιο ζεστος ο ατμος, σε σχεση με τον αερατο goblin που ειχα, οποτε θα δοκιμασω με 28αρι, περιπου στο 1 ohm οπου ειναι ακριβως οι ιδιες σπειρες (περιπου 5). Διαβασα οτι αποδιδει καλυτερη γευση.

    Το θεμα ειναι να λυσω το προβλημα των διαρροων με την καταλληλη ποσοτητα βαμβακιου. Το στησιμο του συρματος ειναι δευτερευον. Aπλα ειπα να δοκιμασω και με λεπτοτερο, να δω πως παιζει. Ελπιζω να τα καταφερω και να φταιει το βαμβακι για τα leaks.

    Τωρα βεβαια που αφησα να τελειωσει σχεδον ολο το υγρο, εκλεισα τον αερα και γεμισα κανονικα απο πανω, χωρις την διαδικασια με το top cap, δεν μου εδωσε leak. Δεν ξερω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 24-08-18 στις 16:53.
    No Justice - No Peace

Σελ. 193 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 173183188191192193194195198203213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Dimmer 1-10V για ηλεκτρονικό ballast
    Από George_GPS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-11, 16:42
  2. Software για να κοψετε το τσιγάρο !!
    Από f15 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 15:08
  3. Βοήθεια για ηλεκτρονικό εξάρτημα (RS-232 adaptor)...
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 05:31
  4. Ερωτηματολόγιο για το Ηλεκτρονικό Εμπόριο
    Από ndan_gr στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 21:27
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 10:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας