Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα παίδες,

    Θέλω να προσθέσω στη μπάρα εργασιών των Win10, τρείς κύριες συντομεύσεις φακέλων (έγγραφα, εικόνες, στοιχεία λήψης).
    Πώς γίνεται αυτό? όσο και αν προσπάθησα, μου πάντα βγάζει μία συνολική συντόμευση του file explorer ...

    Καμιά ιδέα ??

    *Win10 Home 64bit. 22H2.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν εχω w10 μπροστα μου τωρα, αλλα αν εκανες δεξι κλικ στον καθε φακελο > δημιουργια συντομευσης στην επιφανεια εργασιας και μετα drag της συντομευσης στην taskbar?
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεξί κλίκ στην taskbar - toolbars - new toolbar και μετά διαλέγεις τον φάκελο που θέλεις να εμφανίζεται στην taskbar.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από value_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξί κλίκ στην taskbar - toolbars - new toolbar και μετά διαλέγεις τον φάκελο που θέλεις να εμφανίζεται στην taskbar.
    Καμία σχέση ... αυτή η εντολή μου βγάζει μία κάθετη συντόμευση και δεν είναι καθόλου εργονομιακή.
    Θέλω να ανοίγει αμέσως όλος ο φάκελος σε πλήρες παράθυρο.

    thanks πάντως!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω w10 μπροστα μου τωρα, αλλα αν εκανες δεξι κλικ στον καθε φακελο > δημιουργια συντομευσης στην επιφανεια εργασιας και μετα drag της συντομευσης στην taskbar?
    Δοκίμασα και έτσι .. αλλά πάλι μου βγάζει την συντόμευση του file explorer .. και όχι του εκάστοτε φακέλου.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-04-2008
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επειδή όντως είναι και στις 2 περιπτώσεις έτσι θα προτείνω μία λύση-κόλπο που έχω εφαρμόσει.

    1. Στο φάκελο του οποίου ήθελα την συντόμευση έδωσα ένα πολύ σύντομο όνομα(το μικρότερο όνομα είναι με έναν χαρακτήρα π.χ. έδωσα ως όνομα το 1 ).
    2. Τον παραπάνω φάκελο τον έβαλα σε έναν άλλο φάκελο (δηλαδή τον έκανα υποφάκελο) και έδωσα το όνομα Έγγραφα και επομένως έχω τη διαδρομή Έγγραφα\1
    3. Στην συνέχεια έκανα για τον φάκελο Έγγραφα αυτό που περιγράφεται από value_
    4. Αφού δημιουργήθηκε η συντόμευση του φακέλου με όνομα Έγγραφα στη γραμμή εργασιών πήγα εκεί που ορίζεται το πλάτος της συντόμευσης και με κλικ και σύρε αύξησα τον διαθέσιμο χώρο της και έτσι εμφανίζεται ο πρώτος υποφάκελος που έχει μέσα ο φάκελος Έγγραφα και μπορώ να κάνω κλικ κατευθείαν επάνω του και να ανοίξει αμέσως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vageo : 14-04-24 στις 18:36.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας