Σελ. 1150 από 1401 ΠρώτηΠρώτη ... 11301140114511481149115011511152115511601170 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.236-17.250 από 21015
  1. #17236
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει 4 στο σπίτι και 3 στη δουλειά ήδη... είναι πολύ καλές και έχουν και μεγάφωνο (να χώνεις καντήλια )
    Όποιος θέλει έχω και το direct link rtsp για να μπορεί να την περάσει σε καταγραφικό αν και δεν χρειάζεται αν της βάλεις μια sdcard να καταγράφει εκεί όποτε υπάρχει κίνηση.
    Εμεις παντως στην... επαυλη δεν εχουμε βαλει ουτε καν συναγερμο, ειδικος στο χωρο των security, μας ειχε πει οτι οσο πιο πολλα εμφανη μετρα ασφαλειας παιρνεις, τοσο πιο πολυ προκαλεις.
    Spoiler:
    Εαν σε στοχοποιησουν, την εβαψες. Ο διπλανος μας εχει ταμπελα πως ΔΗΘΕΝ υπαρχει σκυλος... Ασε που ακομη και ολο το σπιτι να σηκωσουν, ανθρακες ο θησαυρος. Στην χειροτερη θα μας βοηθησουν να αντικαταστησουμε την παλιατσαρια. Μεχρι και την πορτα του κηπου αφηνουμε ανοικτη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 11-03-21 στις 12:16.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #17237
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.517
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμεις παντως στην... επαυλη δεν εχουμε βαλει ουτε καν συναγερμο, ειδικος στο χωρο των security, μας ειχε πει οτι οσο πιο πολλα εμφανη μετρα ασφαλειας παιρνεις, τοσο πιο πολυ προκαλεις.
    Spoiler:
    Εαν σε στοχοποιησουν, την εβαψες. Ο διπλανος μας εχει ταμπελα πως ΔΗΘΕΝ υπαρχει σκυλος... Ασε που ακομη και ολο το σπιτι να σηκωσουν, ανθρακες ο θησαυρος. Στην χειροτερη θα μας βοηθησουν να αντικαταστησουμε την παλιατσαρια. Μεχρι και την πορτα του κηπου αφηνουμε ανοικτη.
    Στην πυλωτη είναι βρε οι κάμερες και τις εβαλα για την πολυκατοικία κυρίως για τα αυτοκίνητα και τις μηχανές όλων. Όλοι έχουν πρόσβαση και βλέπουν αν θέλουν. Μας έχουν τσακίσει από τότε που έγινε το lockdown.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #17238
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αγόρασα δυο τέτοιες από τον Kaizer στα 55 ευρώ και οι 2 μαζί με τα τροφοδοτικά και παρακολουθώ από το κινητό.
    Οι τιμές έχουν διπλασιαστεί μέσα σε ένα εξάμηνο.
    Τουλάχιστον όταν λείπω ξέρω τι μου γίνεται. Άψογη εικόνα και αξιοπιστία ακόμα και την νύχτα. Άμεση εγκατάσταση χωρίς πολλά πολλά.
    Θυμάμαι παλαιότερα πόσο μπέρδεμα ήταν να εγκαταστήσουμε μια Lynksis. Μιλάμε για αρχαιολογία και εικόνα για τα σκουπίδια.
    Κάποια στιγμή θα πάω σε άλλο σύστημα ασφαλείας.

  4. #17239
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.707
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμεις παντως στην... επαυλη δεν εχουμε βαλει ουτε καν συναγερμο, ειδικος στο χωρο των security, μας ειχε πει οτι οσο πιο πολλα εμφανη μετρα ασφαλειας παιρνεις, τοσο πιο πολυ προκαλεις.
    Spoiler:
    Εαν σε στοχοποιησουν, την εβαψες. Ο διπλανος μας εχει ταμπελα πως ΔΗΘΕΝ υπαρχει σκυλος... Ασε που ακομη και ολο το σπιτι να σηκωσουν, ανθρακες ο θησαυρος. Στην χειροτερη θα μας βοηθησουν να αντικαταστησουμε την παλιατσαρια. Μεχρι και την πορτα του κηπου αφηνουμε ανοικτη.
    Σε αυτό άσε με να διαφωνήσω. Τα μέτρα ποτέ δεν έβλαψαν κανέναν. Έχω προσωπικά βάλει κλειδαριά Omega μαζί με Geminy, όπου μέχρι την περίοδο όπου τις εγκατέστησα, αυτός ο συνδυασμός δεν είχε ποτέ παραβιαστεί. Ο μόνος τρόπος για να την ανοίξεις είναι με τρυπάνι διαμαντιού, ή πολύ απλά να πάρεις ένα αλυσοπρίονο και να κατεβάσεις όλη την πόρτα, κάτι που το 99,9% των διαρρηκτών φυσικά και δε θα προτιμήσει διότι η λογική είναι μπαίνουμε και βγαίνουμε σε όσο πιο σύντομο διάστημα γίνεται για να μη γίνουμε αντιληπτοί.
    Το ίδιο και στις μπαλκονόπορτες. Υπάρχουν ειδικές "δαγκάνες - κροκοδειλάκια" όπου κλείνει από μέσα και δε μπορεί να ανοίξει η πόρτα. Πάλι για να μπείς θα πρέπει να σπάσεις το τζάμι, και να δημιουργήσεις φασαρία.
    Όσον αφορά τις κάμερες, εκτός από τον εξωτερικό χώρο όπου φαίνονται και μπορεί να λες πως προκαλείς, υπάρχουν και ωραιότατες εσωτερικού χώρου. Πλέον με την άνθηση της τεχνολογίας, μπορούν να δημιουργηθούν σενάρια όπου όταν φεύγεις απ'το σπίτι να σου έρχονται ειδοποιήσεις για την ύπαρξη κίνησης μέσα στο σπίτι. Fun fact: Το καλοκαίρι ένα παιδί σε ένα γκρουπ που είμαι, ανέβασε την ιστορία του για την εγκατάσταση όπου έχει κάνει, διότι του χτύπησε ειδοποίηση και άνοιξε η κάμερα στο κινητό του. Εκεί είδε μέσα τον κλέφτη μέσα να αλωνίζει, και απευθείας απευθύνθηκε στην αστυνομία. Για καλή του τύχει, είχε αστυνομικούς έξω στο δρόμο εκεί που ήταν, και απευθείας τους έδειξε τι συμβαίνει, και η αστυνομία άμεσα πήγε στον χώρο και περίμενε πολύ απλά στον από κάτω όροφο μέχρι που βγήκε ο κλέφτης μόνος του και πήγε απευθείας επάνω τους με όλα τα κλοπιμαία στα χέρια.

    Bottom line: Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις εν έτη 2021 για να ασφαλήσεις το σπίτι σου. Από gadget τα οποία μπαίνουν στις πόρτες και σε ειδοποιούν αν άνοιξαν οι πόρτες, από κάμερες όπου μπορούν να δουλέψουν αν ανιχνεύσουν κίνηση και να σε ειδοποιούν, από το να υπάρχει ειδοποίηση αν ανιχνεύσουν κίνηση σε συγκεκριμένο σημείο της κάμερας (πχ η κάμερα της πόρτας βλέπει μακριά και τον δρόμο όπου υπάρχουν αυτοκίνητα, οπότε μπορείς να αποκλείσεις εκείνο το σημείο για να μη σου έρχονται συνέχεια ειδοποιήσεις), από κλειδαριές όπως αυτή που σου ανέφερα όπου αν δεν μπορούν να ανοίξουν, στη χειρότερη θα κάνεις τον άλλον να πρέπει να περάσει πολύ χρόνο μπροστά απ'την πόρτα σου, κάτι το οποίο δε θέλει, και φυσικά πολλά άλλα.

    Υ.Γ. 9/10 οι κλέφτες που κλέβουν ανοίγουν σε συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων, όπου ο λόγος που κλέβουν είναι ανάγκης ή ηλιθιότητας (πχ πρεζάκια όπου το μυαλό τους έχει καεί). Δεν υπάρχουν ανάμεσά μας και 100άδες Danny Ocean (Ocean's 11) ή Arsene Lupin για να οργανώσουν τις ληστείες όπως τις έχουμε στο μυαλό μας.

  5. #17240
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.416
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα δυο τέτοιες από τον Kaizer στα 55 ευρώ και οι 2 μαζί με τα τροφοδοτικά και παρακολουθώ από το κινητό.
    Οι τιμές έχουν διπλασιαστεί μέσα σε ένα εξάμηνο.
    Τουλάχιστον όταν λείπω ξέρω τι μου γίνεται. Άψογη εικόνα και αξιοπιστία ακόμα και την νύχτα. Άμεση εγκατάσταση χωρίς πολλά πολλά.
    Θυμάμαι παλαιότερα πόσο μπέρδεμα ήταν να εγκαταστήσουμε μια Lynksis. Μιλάμε για αρχαιολογία και εικόνα για τα σκουπίδια.
    Κάποια στιγμή θα πάω σε άλλο σύστημα ασφαλείας.
    Tι εννοείς έχουν διπλασιαστεί;
    Αυτα τα μοντέλα υπάρχουν πάνω από 5 χρόνια στην αγορά.
    Είχα πάρει μια τέτοια πριν 3-4 χρόνια στα 30ευρώ από Κινα. Πολύ βασικά μηχανάκια, δεν είναι για επαγγελματική χρήση και αν στηρίζεσαι στους κινέζικους σερβερς, έχεις 50% πιθανότητα να χάσεις και κανένα αλερτ αν δουν κίνηση. Οπότε καμία σχέση με άψογη αξιοπιστία που λες.
    Εσύ με ποιος σερβερς τα δουλεύες;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #17241
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.707
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Α, και κάτι ακόμα.

    Όταν σε στοχοποιούν, συνήθως το κάνουνε γιατί βλέπουν εσένα έξω να κάνεις κάτι, οπότε στη συγκεκριμένη περίπτωση παίζει ρόλο ο παράγοντας άνθρωπος και όχι το σπίτι. πχ πήγες στην τράπεζα και ήταν από πίσω σου και είδες πως έβγαλες 10 χιλιάρικα, ήταν έξω και σε είδαν να οδηγάς το κάμπριο, κάποιες οργανωμένες σπείρες όπου ίσως είχαν άτομα σε τράπεζες, τους ειδοποίησαν πως έβγαλες πολλά χρήματα, κοκ
    Όταν σου στοχοποιούν το σπίτι, τις περισσότερες φορές παίζουν παράγοντες όπως: Λείπουν όλοι οι ένοικοι για δουλειές ή βλέπουν πως "αδειάζει η πολυκατοικία εν ώρα εργασίας (πρωινές συνήθως και μεσημεριανές ώρες), βρίσκουν εύκολο τρόπο να μπούνε μέσα στην πολυκατοικία, δεν έχεις πόρτα ασφαλείας, ή το αγαπημένο μου, ενώ έχεις πόρτα ασφαλείας, δεν την κλειδώνεις. Ειδικά με αυτό πολύς κόσμος την πατάει και νομίζει πως επειδή η πόρτα είναι ασφαλείας, πως δεν ανοίγει εύκολα. Όταν βάλαμε την πόρτα ασφαλείας, για να δείξω στη μάνα μου πόσο λάθος έχει, βγήκα και έκλεισα την πόρτα πίσω μου χωρίς να έχω κλειδιά. Εκείνη άρχισε να ωρύεται, και με την ταυτότητα μου την άνοιξα σε 2 δευτερόλεπτα. Έμεινε με το στόμα ανοιχτό, και με κοιτούσε σα χάνος.

  7. #17242
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.416
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό άσε με να διαφωνήσω. Τα μέτρα ποτέ δεν έβλαψαν κανέναν. Έχω προσωπικά βάλει κλειδαριά Omega μαζί με Geminy, όπου μέχρι την περίοδο όπου τις εγκατέστησα, αυτός ο συνδυασμός δεν είχε ποτέ παραβιαστεί. Ο μόνος τρόπος για να την ανοίξεις είναι με τρυπάνι διαμαντιού, ή πολύ απλά να πάρεις ένα αλυσοπρίονο και να κατεβάσεις όλη την πόρτα, κάτι που το 99,9% των διαρρηκτών φυσικά και δε θα προτιμήσει διότι η λογική είναι μπαίνουμε και βγαίνουμε σε όσο πιο σύντομο διάστημα γίνεται για να μη γίνουμε αντιληπτοί.
    Το ίδιο και στις μπαλκονόπορτες. Υπάρχουν ειδικές "δαγκάνες - κροκοδειλάκια" όπου κλείνει από μέσα και δε μπορεί να ανοίξει η πόρτα. Πάλι για να μπείς θα πρέπει να σπάσεις το τζάμι, και να δημιουργήσεις φασαρία.
    Όσον αφορά τις κάμερες, εκτός από τον εξωτερικό χώρο όπου φαίνονται και μπορεί να λες πως προκαλείς, υπάρχουν και ωραιότατες εσωτερικού χώρου. Πλέον με την άνθηση της τεχνολογίας, μπορούν να δημιουργηθούν σενάρια όπου όταν φεύγεις απ'το σπίτι να σου έρχονται ειδοποιήσεις για την ύπαρξη κίνησης μέσα στο σπίτι. Fun fact: Το καλοκαίρι ένα παιδί σε ένα γκρουπ που είμαι, ανέβασε την ιστορία του για την εγκατάσταση όπου έχει κάνει, διότι του χτύπησε ειδοποίηση και άνοιξε η κάμερα στο κινητό του. Εκεί είδε μέσα τον κλέφτη μέσα να αλωνίζει, και απευθείας απευθύνθηκε στην αστυνομία. Για καλή του τύχει, είχε αστυνομικούς έξω στο δρόμο εκεί που ήταν, και απευθείας τους έδειξε τι συμβαίνει, και η αστυνομία άμεσα πήγε στον χώρο και περίμενε πολύ απλά στον από κάτω όροφο μέχρι που βγήκε ο κλέφτης μόνος του και πήγε απευθείας επάνω τους με όλα τα κλοπιμαία στα χέρια.

    Bottom line: Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις εν έτη 2021 για να ασφαλήσεις το σπίτι σου. Από gadget τα οποία μπαίνουν στις πόρτες και σε ειδοποιούν αν άνοιξαν οι πόρτες, από κάμερες όπου μπορούν να δουλέψουν αν ανιχνεύσουν κίνηση και να σε ειδοποιούν, από το να υπάρχει ειδοποίηση αν ανιχνεύσουν κίνηση σε συγκεκριμένο σημείο της κάμερας (πχ η κάμερα της πόρτας βλέπει μακριά και τον δρόμο όπου υπάρχουν αυτοκίνητα, οπότε μπορείς να αποκλείσεις εκείνο το σημείο για να μη σου έρχονται συνέχεια ειδοποιήσεις), από κλειδαριές όπως αυτή που σου ανέφερα όπου αν δεν μπορούν να ανοίξουν, στη χειρότερη θα κάνεις τον άλλον να πρέπει να περάσει πολύ χρόνο μπροστά απ'την πόρτα σου, κάτι το οποίο δε θέλει, και φυσικά πολλά άλλα.

    Υ.Γ. 9/10 οι κλέφτες που κλέβουν ανοίγουν σε συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων, όπου ο λόγος που κλέβουν είναι ανάγκης ή ηλιθιότητας (πχ πρεζάκια όπου το μυαλό τους έχει καεί). Δεν υπάρχουν ανάμεσά μας και 100άδες Danny Ocean (Ocean's 11) ή Arsene Lupin για να οργανώσουν τις ληστείες όπως τις έχουμε στο μυαλό μας.
    Μια επιπλέον παράμετρος.
    Αν ο σωστός κλέφτης σε βάλει στο μάτι, Ο,ΤΙ και αν κάνεις (και πιτμπουλ να χώσεις μέσα στο σπίτι), θα το βρεις ανοιγμένο. Και αυτοί δεν ανήκουν στο 1/10 όπως λες. Είναι πολλοί παραπάνω.
    Τέλος.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #17243
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.324
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ό,τι αντέχει η τσέπη μας σε κανονικό μέτρο ασφαλείας και όχι απλό αποτρεπτικό καλό είναι. Μου έχει τύχει μία φορά στο παρελθόν και το πιο μεγάλο θέμα είναι η αναστάτωση μετά μέχρι να αντικαταστήσεις τα κλεμένα, να διορθώσεις ζημιές και να ξαναβρείς την ψυχική σου ηρεμία, παρά η μικρή (στη δική μου περίπτωση) οικονομική ζημιά. Διαβάζουμε και μαθαίνουμε τόσα και τόσα. Εδώ ανοίγουν αποθήκες σε υπόγεια, που οι περισσότεροι έχουν σαβούρα μέσα ή σκοτώνουν ηλικιωμένους γιατί νομίζουν και καλά πως έχουν κάπου κρυμμένο κομπόδεμα.
    hnesne

  9. #17244
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.707
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια επιπλέον παράμετρος.
    Αν ο σωστός κλέφτης σε βάλει στο μάτι, Ο,ΤΙ και αν κάνεις (και πιτμπουλ να χώσεις μέσα στο σπίτι), θα το βρεις ανοιγμένο. Και αυτοί δεν ανήκουν στο 1/10 όπως λες. Είναι πολλοί παραπάνω.
    Τέλος.
    Ο σωστός ο κλέφτης (τι λέω Θεέ μου :P ) όμως που περιγράφεις, για να έρθει και να μου μπει μέσα στο σπίτι θα ξέρει αν έχω ή δεν έχω κάτι μέσα, δε θα μπει στον κόπο να μπει αν δεν είναι σίγουρος πως θα βρει κάτι συγκεκριμένο.

  10. #17245
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι εννοείς έχουν διπλασιαστεί;
    Αυτα τα μοντέλα υπάρχουν πάνω από 5 χρόνια στην αγορά.
    Είχα πάρει μια τέτοια πριν 3-4 χρόνια στα 30ευρώ από Κινα. Πολύ βασικά μηχανάκια, δεν είναι για επαγγελματική χρήση και αν στηρίζεσαι στους κινέζικους σερβερς, έχεις 50% πιθανότητα να χάσεις και κανένα αλερτ αν δουν κίνηση. Οπότε καμία σχέση με άψογη αξιοπιστία που λες.
    Εσύ με ποιος σερβερς τα δουλεύες;
    Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Απόλυτα για βασική χρήση. Δεν αντικαθιστούν με τίποτα ένα σύστημα συναγερμού και άλλα μέτρα. Το λέω εγώ που έχω ασχοληθεί επαγγελματικά με την ασφάλεια και δεν έχω σύστημα συναγερμού στο σπίτι. Συνδέονται άμεσα χωρίς προβλήματα. Δεν αναφέρθηκα σε επαγγελματική χρήση.
    Δεν ξέρω πόσο έχουν στην Κίνα αλλά δες πόσο έχουν εδώ. Οι παραγγελίες από Κίνα δεν είναι εύκολες πλέον. Άνετα παρακολουθείς ένα δωμάτιο μωρού ή ενός ανθρώπου με προβλήματα όμως και ίσως κάτι παραπάνω. Ξεκάθαρα πράγματα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 11-03-21 στις 13:54.

  11. #17246
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.416
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Απόλυτα για βασική χρήση. Δεν αντικαθιστούν με τίποτα ένα σύστημα συναγερμού και άλλα μέτρα. Το λέω εγώ που έχω ασχοληθεί επαγγελματικά με την ασφάλεια και δεν έχω σύστημα συναγερμού στο σπίτι. Συνδέονται άμεσα χωρίς προβλήματα. Δεν αναφέρθηκα σε επαγγελματική χρήση.
    Δεν ξέρω πόσο έχουν στην Κίνα αλλά δες πόσο έχουν εδώ. Οι παραγγελίες από Κίνα δεν είναι εύκολες πλέον. Άνετα παρακολουθείς ένα δωμάτιο μωρού ή ενός ανθρώπου με προβλήματα όμως και ίσως κάτι παραπάνω. Ξεκάθαρα πράγματα
    Καλά από ξεκάθαρες απαντήσεις δίνεις ρεσιτάλ.
    Απλά απέφυγες να απαντήσεις και στις 2 ερωτήσεις.
    Μήπως σε δυσκόλεψε να τις δεις, να τις αναφέρω ξανά:
    1) Τι εννοείς διπλασιασμό στις τιμές; Πόσο είχε πριν και πού τις είχες δει τις τιμές;
    2) Ποιον σέρβερ χρησιμοποιείς;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #17247
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά από ξεκάθαρες απαντήσεις δίνεις ρεσιτάλ.
    Απλά απέφυγες να απαντήσεις και στις 2 ερωτήσεις.
    Μήπως σε δυσκόλεψε να τις δεις, να τις αναφέρω ξανά:
    1) Τι εννοείς διπλασιασμό στις τιμές; Πόσο είχε πριν και πού τις είχες δει τις τιμές;
    2) Ποιον σέρβερ χρησιμοποιείς;
    Είσαι πάντα ερειστικός και επιθετικός και μάλιστα όχι μόνο με μένα. Ωρες ώρες και προσβλητικός. Οπότε σταματάω και τον διάλογο μαζί σου. Λυπάμαι που και σε αυτήν την σελίδα υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές.

  13. #17248
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.416
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι πάντα ερειστικός και επιθετικός και μάλιστα όχι μόνο με μένα. Ωρες ώρες και προσβλητικός. Οπότε σταματάω και τον διάλογο μαζί σου. Λυπάμαι που και σε αυτήν την σελίδα υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές.
    Πόσο εύκολο είναι να καταφύγει κάποιος σε χαρακτηρισμούς όταν δεν έχει τι να απαντήσει για απλά πράγματα.
    Τι έγινε σου χαλάσαμε το όνειρο επειδή νόμιζες ότι σου θίξαμε την σούπερ-ντούπερ κάμερα;
    Και εγώ λυπάμαι που σε πολλούς τομείς φαίνεται ότι προσπαθείς να το παίξεις ειδήμων, αλλά δεν βγαίνω πουθενά να σε χαρακτηρίσω νομίζω.
    Οπότε get used to it και άσε τα μελοδραματικά ποστ.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #17249
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν σε καταστήματα όπως Πλαίσιο, public κτλ χωρίς το τροφοδοτικό κοστίζουν γύρω στα 40 ευρώ έκαστη. Σε Σκρουτζομάγαζα πολύ φθηνότερα αλλά όταν παραγγείλεις στις περισσότερες φορές λέει μη διαθέσιμο. Βρήκα και αγόρασα 2 στα 55 με τροφοδοτικά. Στο jumbo περισσότερα θα έδινα για δύο ψευτοπαγίδες...
    Σε Κινέζικο server έχω συνδεθεί σε κινητό με εφαρμογή της Xiaomi και δεν ασφαλίζω τράπεζα αλλά έναν απλό χώρο. Λέω και πάλι Βασική Χρήση. Εσύ λες άλα νταλα για σούπερ ντούπερ κάμερα όχι εγώ.

    Μήπως θέλεις να σου ανεβάσω και απόδειξη αγοράς; Από Κίνα ή από όπου αλλού μπορείς να τις βρεις πάλι περίπου στα ίδια με τον κίνδυνο τελωνείου. Δώσε link με τιμές που αναφέρεις με αποστολή Ελλάδα και όχι αναμονή ένα μήνα και να μην είναι κλώνοι.

    Νομίζω σε κάλυψα αλλά εσύ θα συνεχίσεις να επιτίθεσαι!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 11-03-21 στις 20:15.

  15. #17250
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ. 9/10 οι κλέφτες που κλέβουν ανοίγουν σε συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων, όπου ο λόγος που κλέβουν είναι ανάγκης ή ηλιθιότητας (πχ πρεζάκια όπου το μυαλό τους έχει καεί). Δεν υπάρχουν ανάμεσά μας και 100άδες Danny Ocean (Ocean's 11) ή Arsene Lupin για να οργανώσουν τις ληστείες όπως τις έχουμε στο μυαλό μας.
    μακράν οι περισσότεροι διαρρήκτες είναι οι ψαγμένοι ή έμπειροι (σεσημασμένοι στο αντικείμενο). Αυτοί με την ανάγκη που λες συνήθως προτιμούν άλλες, αμεσότερες, "λύσεις".

Σελ. 1150 από 1401 ΠρώτηΠρώτη ... 11301140114511481149115011511152115511601170 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορές καταστημάτων
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-09, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας