Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    24-03-2012
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα την βοηθειά σας. Έχω και εγώ λίγο καιρό την panasonic hdc sd40 και έχω παρεμφερές πρόβλημα. Έχοντας γράψει σε μια sd 16gb και περνώντας τα αρχεία στον υπολογιστή δεν βλέπονται με τίποτα. Είναι σε αρχείο MTS και δοκίμασα να τα παίξω με
    1) GOM player (συνεχόμενα κρακαρίσματα εικόνας και ήχου με
    διαστήματα να παίζει κανονικά ήχο αλλά εικόνα σχεδόν σε slow motion με αποτέλεσμα να τελειώνει ο ήχος της εγγραφής και η εικόνα να παίζει ακόμα. Εικόνα και ήχος μέτρια ποιότητα).
    2) VLC player ( εικόνα και ήχος συμβάδιζαν αλλά χάλια εικόνα και ήχος με έντονα παράσιτα )
    3) Κατέβασα το Splash Lite της mirillis όπως παλιότερα ένας φίλος του forum με αντίστοιχα προβλήματα και συνέβη ότι με το GOM player από άποψη slow motion εικόνας και ήχου κανονικής ταχύτητας που δεν συμβάδιζαν(κρίμα όμως γιατί εντυπωσιάστηκα από την εικόνα, ήταν απλά τέλεια σε αντίθεση με του GOM που ήταν σχεδόν μάπα)
    4) Μετατροπή των αρχείων σε mpeg2, mp4, avi, matroska αλλά ακριβώς τα ίδια σε όλα τα παραπάνω players.
    5)Απευθείας σύνδεση της βιντεοκάμερας με την τηλεόραση. Εικόνα και ήχος τέλεια ποιότητα.

    Ελπίζω να μην σας κούρασα, αλλά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Τραβώντας την κόρη μου στην γιορτή του σχολείου γέμισε η sd 16gb και φοβάμαι να την αδειάσω με την σκέψη ότι ίσως δεν μπορέσω να ξαναδώ σωστά και με καλή ποιότητα τα αρχεία που έχω περάσει στον υπολογιστή. Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11921/876
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To MTS ειναι το format AVCHD σε Mpeg2. Συνηθως σε 720p η 1080p. Το δουλευει η Panasonic αλλα και η Sony. Για την μετατροπη του συνήθως βολεύουν τα προγράμματα που παρεχουν οι καμερες με την αγορα τους. (για ψαξε εκεινο το cd). Περαν αυτου για την αναπαραγωγη τους δοκιμασε να εγκαταστήσεις τα h264 codec η ffdshow οπου και παιζουν ακομα και με τον απλο media player. Αλλιως κατεβασε τον klite codec και παιξε τα με τον media player classic. Αν δεν παιζουν μηπως το συστημα σου ειναι πολυ παλιο...Τα 720 h 1080p εχουν απαιτησεις..
    Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema.

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα με καμερα
    Από stamlam στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-11, 09:52
  2. προβλημα με καμερα σε λαπτοπ
    Από apostatis στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-11, 21:44
  3. Πρόβλημα με κάμερα Panasonic HDC-SD40
    Από dbots στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-11, 13:36
  4. προβλημα με καμερα σε λαπτοπ
    Από nitrox40 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-11, 17:43
  5. προβλημα με καμερα mini dv
    Από μπλες στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-10, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας