Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2004
    Περιοχή
    Βούλα
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Το συντομα είναι σχετικό..και εξαρταται απο 2 πραγματα..
    Δηλαδή...
    Εκεί που μένεις έχει διαθέσιμες πορτες;Αν ναι οκ...Αν όχι...
    Την αιτηση για την επιστροφη που την εκανες;
    Μπορει να επεστρεψε η τηλεφωνια στον Οτε τη Πεμπτη αλλά η διαδικασία για το connx δε ξεκιναει αυτοματα..Πρεπει καποιος να το δει και να το κανει..
    Οποτε την παρασκευή ξεκινησαν τη διαδικασία;Ή δε το ειδαν και ξεκινησε τη δευτερα ή τη τρίτη ή δεν εχει ξεκινήσει ακόμα..?
    Εαν εχει ξεκινησει κανονικά πάντως η ενεργοποιηση του ιντερνετ + υπαρχουν πόρτες δε θα αργησεις πολύ ακόμα..Μέχρι τετάρτη το πολύ..

  3. #3
    Εγγραφή
    26-01-2004
    Περιοχή
    Βούλα
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πορτες υπαρχουν απο ότι μου είπανε... Η αίτηση έγινε τη Δευτέρα και καλα... Αλλη βλακεία απο εκεί... Αντί να τα βάζουν την ίδια μέρα που μπαινει και το τελ υπάρχει αυτη η καθυστέρηση...Αλλο ενα ΣΚ χωρίς internet...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-02-2005
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΡΧΑΝΕΣ
    Router
    Pirelli A4201G
    SNR / Attn
    17.0(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Trooper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πορτες υπαρχουν απο ότι μου είπανε... Η αίτηση έγινε τη Δευτέρα και καλα... Αλλη βλακεία απο εκεί... Αντί να τα βάζουν την ίδια μέρα που μπαινει και το τελ υπάρχει αυτη η καθυστέρηση...Αλλο ενα ΣΚ χωρίς internet...

    Έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να δουλεύεις Internet μέχρι και την τελευταία μέρα που θα άλλαζαν την σύνδεση.Νομίζω ότι υπάρχει νόμος γιαυτό το θέμα.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Trooper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?
    Παρε στο 134 και ρωτα αν υπαρχει και αιτηση για ιντερνετ. Υπαρχει μια πιθανοτητα να μην το ζητησε ο παροχος που ησουν πριν τον ΟΤΕ.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  6. #6
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    O καλύτερος (και μοναδικός) τρόπος είναι κάνοντας μια κλήση στο 134 ή ρωτώντας σε ένα oteshop.

    To πόσο γρήγορα γίνεται (συνήθως πολύ γρήγορα) εξαρτάται και από την κίνηση των αιτημάτων την δεδομένη χρονική στιγμή και που αφορούν το dslam αυτό.

    Τα συστήματα περνούν σήμερα τις αναβαθμίσεις για το ΦΠΑ (και για κάποιες ώρες ακόμη) οπότε θα καθυστερήσει και από εκεί λίγο μάλλον

  7. #7
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fusmoker Εμφάνιση μηνυμάτων
    O καλύτερος (και μοναδικός) τρόπος είναι κάνοντας μια κλήση στο 134 ή ρωτώντας σε ένα oteshop.

    To πόσο γρήγορα γίνεται (συνήθως πολύ γρήγορα) εξαρτάται και από την κίνηση των αιτημάτων την δεδομένη χρονική στιγμή και που αφορούν το dslam αυτό.

    Τα συστήματα περνούν σήμερα τις αναβαθμίσεις για το ΦΠΑ (και για κάποιες ώρες ακόμη) οπότε θα καθυστερήσει και από εκεί λίγο μάλλον
    Καμία καθυστέρηση δεν θα υπάρξει λόγω ΦΠΑ....Δεν έχει καμία σχέση το τιμολόγιο με το νέο ΦΠΑ με τα αιτήματα για υλοποίηση

  8. #8
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν το έθεσα εγώ σωστά

    Δεν αναφέρομαι για τα αιτήματα που έχουν ήδη καταχωρηθεί. Αυτά έχουν πάρει το δρόμο τους για ενεργοποίηση.

    Αναφέρομαι σε αυτές τις αιτήσεις που ήταν να καταχωρηθούν εχτές (μετά το μεσημέρι) που τα πληροφοριακά κάνανε update και ήταν off.
    (και θα περαστούν αύριο)

  9. #9
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Trooper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?
    Και εγω πηγα στον ΟΤΕ απο αλλον παροχο,εκανε 25 μερες η μεταφορα αλλα μεχρι να γινη η αλλαγη ειχα και internet και τηλεφωνο απο τον προιγουμενο παροχο.Πρωτα θα εχης τηλεφωνο και μετα θα γινη η συνδεση conn-x.Δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχεις internet.Τωρα εχεις τηλεφωνια ΟΤΕ???Εαν ναι σε μια-δυο μερες θα εχης και net.Αν οχι παρε το 134 και πες τους γιατι δεν εχεις net και ποτε θα γινη η μεταφορα.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-01-2004
    Περιοχή
    Βούλα
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μαλλον δεν το είχα πει σωστά, είχα internet μέχρι να μου γίνει η μεταφορα του τηλεφώνου. Απλά μετα τη μεταφορά αντι να κανει 1-2 μέρες που θα περίμενα, εκανε 8 μέρες τελικά, μετα απο πιέσεις που και πάλι δε ξέρω αν είχανε αποτέλεσμα, ή αν απλά τότε θα το φτιάχνανε.

Παρόμοια Θέματα

  1. ποτε θα γινει η ενεργοποιηση???
    Από noname85 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-08, 22:59
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-08, 23:48
  3. υπάρχει τρόπος να μάθω αν ο Η/Υ θελει αναβάθμιση ram
    Από nikgik στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 17:49
  4. Υπάρχει τρόπος να μάθω πόση ισχύς του τροφοδοτικού μου απομένει;
    Από drumgor στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-06, 11:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας