Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα σας.ειμαι συνδρομητης full llu στην ΝΕΤΟΝΕ εδω και μερικα χρονια...ειμαι ευχαριστημενος αλλα ηθελα να ρωτησω το εξης...τα 40ε σχεδον που πληρωνω το μηνα ειναι πολλα???υπαρχει κατι αντιστοιχο με λιγοτερα λεφτα η καποιος τροπος να πετυχω καλυτερη προσφορα???επειδη βλεπω οτι γενικα εχουνε πεσει οι τιμες και γινονται και πολλες προσφορες.ηδη μ ειπανε απο την βονταφον για εκπτωση εαν βαλω ΗΟL.ΟΠΟΙΟς μπορει ας βοηθησει
    ευχαριστω!

  2. #2
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Δες αυτές τις 2 προσφορές της ΟΝ:

    1) http://www.on.gr/el/products/residen...unlimited.html
    2) http://www.on.gr/el/products/residen...ited_plus.html

    Αν επιλέξεις την ΟΝ δε θα έχεις 2 γραμμές όπως έχεις τώρα αλλά μια και θα είναι PSTN.
    Μπορείς να ζητήσεις 2η με επιπλέον χρέωση.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από laios23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 40ε σχεδον που πληρωνω το μηνα ειναι πολλα???υπαρχει κατι αντιστοιχο με λιγοτερα λεφτα η καποιος τροπος να πετυχω καλυτερη προσφορα???
    Mπορείς να ζητήσεις να αλλάξει το πακέτο σου σε Standard Pack, το οποίο έχει μία τηλεφωνική γραμμή (αντί 2 που έχεις τώρα), και έχει μηνιαίο πάγιο €31,80.
    http://www.netone.gr/default.aspx?id=2&aid=83

    Ωστόσο και τα πακέτα που σου πρότειναν στη hol από Vodafone μία γραμμή έχουν, οπότε τη σύγριση θα πρέπει να την κάνεις με τα €31,80 της NetOne και όχι με τα €40.

  4. #4
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπορείς να ζητήσεις να αλλάξει το πακέτο σου σε Standard Pack, το οποίο έχει μία τηλεφωνική γραμμή (αντί 2 που έχεις τώρα), και έχει μηνιαίο πάγιο €31,80.
    http://www.netone.gr/default.aspx?id=2&aid=83

    Ωστόσο και τα πακέτα που σου πρότειναν στη hol από Vodafone μία γραμμή έχουν, οπότε τη σύγριση θα πρέπει να την κάνεις με τα €31,80 της NetOne και όχι με τα €40.
    Αν το δεις απ την οπτική value for money και η HOL και η ON τον συμφέρουν περισσότερο.
    Με τη HOL απ τη μια θα έχει τις εκπτώσεις, με την ΟΝ απ την άλλη, στα ίδια χρήματα θα έχει και 60 κλήσεις κινητά.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ειναι αξιπιστες αυτες οι δυο εταιρειες?????δεν θελω να εχω προβληματα αποσυνδεσεις κτλ.γιατι αν μη τι αλλο με την ΝΕΤΟΝΕ δεν ειχα το παραμικρο...αν θα αλλαξω θα παω ΗΟΛ λογω της εκπτωσης της βονταφον

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από laios23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι αξιπιστες αυτες οι δυο εταιρειες?????δεν θελω να εχω προβληματα αποσυνδεσεις κτλ.γιατι αν μη τι αλλο με την ΝΕΤΟΝΕ δεν ειχα το παραμικρο...αν θα αλλαξω θα παω ΗΟΛ λογω της εκπτωσης της βονταφον
    Πόσο λιγότερο από τα €31,80 θα σου βγαίνει η hol με την έκπτωση της βονταφον;

  7. #7
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    βγαινει3ε πιο φθηνη στο σταθερο και κανα δεκαρικο στον λογαριασμο του κινητου...τωρα θα μ πεις για 13ε??ε γιατι λεφτα ειναι και αυτα.εφοσον βεβαια προκειται για αξιοπιστη εταιρεια σαν την ΝΕΤΟΝΕ γιατι αν δεν ειανι προτιμω να δινω 13ε παραπανω και να εχω το κεφαλι μ ησυχο!

  8. #8
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από laios23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βγαινει3ε πιο φθηνη στο σταθερο και κανα δεκαρικο στον λογαριασμο του κινητου...τωρα θα μ πεις για 13ε??ε γιατι λεφτα ειναι και αυτα.εφοσον βεβαια προκειται για αξιοπιστη εταιρεια σαν την ΝΕΤΟΝΕ γιατι αν δεν ειανι προτιμω να δινω 13ε παραπανω και να εχω το κεφαλι μ ησυχο!
    Όχι το ίδιο αξιόπιστη δεν είναι.

    Κάτσε εκεί που είσαι καλύτερα αν δεν έχεις πρόβλημα με τα χρήματα

  9. #9
    Εγγραφή
    20-10-2005
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Όπως συνηθίζω να λέω. Κόσμος είναι χαρούμενος και στην ΟΝ. Το θέμα είναι αν υπάρξει ζήτημα, τι γίνεται? Εδώ που είσαι ξέρεις ότι θα βρεθεί λύση άμεσα και αξιόπιστα. Αλλού?

  10. #10
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9.447 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    SpeedTouch ST780WL
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 25.5(dB)
    Κάτσε στα αυγά σου καλύτερα. Για τον ίδιο λόγο πήγα στην On για 5 μέρες και βλαστιμούσα την ώρα και τη στιγμή...

  11. #11
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    "Μεταφορά απο ΝΕΤΟΝΕ σε αλλο παροχο..Αξίζει???"

    μπα...
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  12. #12
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    τα 13 ευρώ/μηνα, δεν ειναι αμελητέα. Αλλωστε, αυτή είναι περίπου η διαφορά της ΝΕΤΟΝΕ από τον ΟΤΕ, στον οποίο ψιλο-εγγυημένα, θα είχαμε όλοι μας τα λιγότερα προβλήματα.
    Παρολαυτα, θεωρώ ότι με την ΟΝ ρισκάρεις πολύ.
    Κάποτε ήμουν στη hol, μου εχουν μείνει καλές εντυπώσεις, αλλά και εκεί ειχα τεχνικά προβλήματα, αποσυνδεσεις και λάθη στο λογιστηριο...
    Θεωρώ ότι αν εχεις βρει τη "βολή" σου σε μια εταιρεία, και δεν εχεις πρόβλημα, δεν υπάρχει μεγαλος λόγος να την αλλάξεις...

    Αν θέλεις για οικονομία, βγαλε τη 2η γραμμή (αν δεν την χρειάζεσαι), και πέφτεις στα 32/μηνα.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  13. #13
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παρολαυτα, θεωρώ ότι με την ΟΝ ρισκάρεις πολύ.
    Κάποτε ήμουν στη hol, μου εχουν μείνει καλές εντυπώσεις, αλλά και εκεί ειχα τεχνικά προβλήματα, αποσυνδεσεις και λάθη στο λογιστηριο...
    Υποκειμενικά πράγματα..
    Εσύ του λες ότι ρισκάρει στην ΟΝ αλλά απ τη HOL είχες θετικές εντυπώσεις.
    Εγώ είμαι της άποψης ότι η HOL δεν είναι και η καλύτερη φάση γενικότερα σε θέματα οργάνωσης κλπ. Κοινώς όσο δουλεύει οκ. Αν χαλάσει.. Πλησιάζει τη ForthNet.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magnan Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Μεταφορά απο ΝΕΤΟΝΕ σε αλλο παροχο..Αξίζει???"

    μπα...

    Κι όμως σήμερα παραλίγο να κάνω αίτηση τη Wind για το "ONE". Αν έχεις και κινητό Wind, η διαφορά σε χρήματα είναι πολύ μεγάλη (γύρω στα -35Ε το μήνα θα βγαίνει ατομικά σε εμένα για όλα+ ότι θα έχω 50 λεπτά επιπλέον χρόνο ομιλίας εκμεταλλεύσιμο και από το σταθερό-Τα διεθνή που έχω στη Netone μου είναι άχρηστα.).Απλά μπήκα στο section της Wind και κόλωσα.
    Τι θα γίνει επιτέλους με αυτόν τον δακτύλιο σε εμάς; Θα λειτουργήσει ποτέ να έχουμε κάποιο δέλεαρ τουλάχιστον; Κάθε μέρα που περνάει "κρυώνω" και περισσότερο με το Netone...

  15. #15
    Εγγραφή
    12-09-2010
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σκέψου μόνο ότι Wind = Tellas, με ό,τι κι αν αυτό συνεπάγεται...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μεταφορα φορητότητας MSN σε άλλο πάροχο
    Από casper_13 στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-10, 00:54
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-08, 15:53
  3. Αξιζει από άλλο πάροχο σε Net One;
    Από sportis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 23:00
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 22:22
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-07, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας