Σελ. 11 από 204 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 3053
  1. #151
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Αυτό είναι winter jersey. Πόσο κρύο έχει αυτή την εποχή στο Merkelland;

    Πλάκα πλάκα άρχισα να χαλβαδιάζω το jersey που πήρες, όπως επίσης και κάτι πιο 'λαφρύ, όπως αυτό. Αλλά επίσης δεν έχω καταλάβει σε τι καιρό βολεύει το καθένα.

    Πιστεύω όμως ότι αμφότερα φοριούνται κατάσαρκα, εκτός κι αν έχεις κάποια ισοθερμική φανέλα ή άλλο base layer. Δεν είναι jacket αυτό που πήρες, αλλά jersey.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 30-06-11 στις 15:40.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #152
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι winter jacket. Πόσο κρύο έχει αυτή την εποχή στο Merkelland;


    ο καιρός είναι αρκετά ανώμαλος! Χτυπάει 30άρια με πολύ υγρασία και μετά ρίχνει μια γερή βροχή που ρίχνει αισθητά τη θερμοκρασία αλλά όχι προφανώς την υγρασία (περιοδικότητα ~5 μέρες).

    Για να καταλάβεις σήμερα το πρωί πρέπει να είχε 15 βαθμούς - χθες έβρεξε. Οπότε με κοντομάνικο νιώθεις λίγο άβολα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #153
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Ναι, 15°C είναι λίγοι για κοντομάνικο και ποδήλατο. Τώρα που συνήθισα τη ζέστη ακόμα και με 20°C που έπιασε κάποια βράδια, ένιωθα άβολα στις μεγάλες κατηφόρες και έβαζα το αντιανεμικό.

    Βέβαια, αν περπατάς γρήγορα είναι μια χαρά θερμοκρασία οι 15° για κοντομάνικο, αφού μέσα σε λίγα λεπτά με φούτερ έχεις ιδρώσει.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  4. #154
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι winter jersey. Πόσο κρύο έχει αυτή την εποχή στο Merkelland;

    Πλάκα πλάκα άρχισα να χαλβαδιάζω το jersey που πήρες, όπως επίσης και κάτι πιο 'λαφρύ, όπως αυτό. Αλλά επίσης δεν έχω καταλάβει σε τι καιρό βολεύει το καθένα.

    Πιστεύω όμως ότι αμφότερα φοριούνται κατάσαρκα, εκτός κι αν έχεις κάποια ισοθερμική φανέλα ή άλλο base layer. Δεν είναι jacket αυτό που πήρες, αλλά jersey.
    Aπο τη μια λες οτι δε ξερεις ποτε φοριεται το καθενα και απο την αλλη εχεις αποψη για το Τζακετ.

    εξηγουμαι: η scott ειναι μια εταιρια που ειδικα στη ποδηλασια εχει σαφως MTB προσανατολισμους. Αυτο σημαινει γενικα οτι η χειμερινη της σειρα (σα συμβουλος μοδας γραφω)ειναι γενικα πιο ανθεκτικη στο κρυο αποτι αλλες εταιριες. Το συγκεκριμενο jersey ειναι οντως jersey αν ζεις Αλασκα ή Καναδα βορεια Αμερικη αλλα για τη χωρα μας κανει ως τζακετ. Επισης πιστευω και στη Γερμανια δε θα εχει θεμα.

    Το τζακετ στη ποδηλασια δεν ειναι οπως στα casual αλλα εχει λιγο περισσοτερα φυλλα και διαφορετικο υλικο απο τα jerseys. Δε σημαινει δηλαδη οτι θα εχει γουνα ή κουκουλα και βεβαια καμμια σχεση δεν εχει με τα αντιστοιχα του σκι (αν και εχουν παρομοια εφαρμογη/χρωματα, το γραφω γιατι η scott βγαζει και για σκι). Τελος ας μη ξεχναμε οτι δε χρειαζομαστε "βαρια" ενδυση το χειμωνα γιατι αφενος δυσκολευει στις κινησεις μα αφετερου επιφερει ιδρωτα και μικρη διαρροη πορων οποτε ειναι αχρηστα.
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  5. #155
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο τη μια λες οτι δε ξερεις ποτε φοριεται το καθενα και απο την αλλη εχεις αποψη για το Τζακετ.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενοχλεί να λέμε τις απόψεις μας όσοι δηλώνουμε μη ειδήμονες. Δεν εξέφρασα δική μου γνώμη, αλλά τόνισα το πώς πλασάρεται από την εταιρεία και το e-shop. Πλασάρεται ως winter jersey και βρίσκεται στην κατηγορία των jersey και όχι στα jacket. Από αυτό, με τις λίγες γνώσεις μου, συμπεραίνω ότι μάλλον έχει φτιαχτεί για να φοριέται κατάσαρκα στο κρύο και όχι ως επιπλέον ρούχο πάνω από άλλα.

    Δεκτή η άποψή σου για το πώς φοριέται, αλλά δε βρίσκω λόγο να φρενάρεις τους άλλους από το να γράφουν στο νήμα τις απόψεις τους. Προσωπικά δε διεκδικώ το αλάθητο, ίσα-ίσα που θεωρώ σημαντικό να μαθαίνω από τη συζήτηση και να με βγάζει κάποιος "λάθος" τεκμηριωμένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 30-06-11 στις 17:38.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  6. #156
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εξηγουμαι: η scott ειναι μια εταιρια που ειδικα στη ποδηλασια εχει σαφως MTB προσανατολισμους. Αυτο σημαινει γενικα οτι η χειμερινη της σειρα (σα συμβουλος μοδας γραφω)ειναι γενικα πιο ανθεκτικη στο κρυο αποτι αλλες εταιριες. Το συγκεκριμενο jersey ειναι οντως jersey αν ζεις Αλασκα ή Καναδα βορεια Αμερικη αλλα για τη χωρα μας κανει ως τζακετ. Επισης πιστευω και στη Γερμανια δε θα εχει θεμα.

    Το τζακετ στη ποδηλασια δεν ειναι οπως στα casual αλλα εχει λιγο περισσοτερα φυλλα και διαφορετικο υλικο απο τα jerseys. Δε σημαινει δηλαδη οτι θα εχει γουνα ή κουκουλα και βεβαια καμμια σχεση δεν εχει με τα αντιστοιχα του σκι (αν και εχουν παρομοια εφαρμογη/χρωματα, το γραφω γιατι η scott βγαζει και για σκι). Τελος ας μη ξεχναμε οτι δε χρειαζομαστε "βαρια" ενδυση το χειμωνα γιατι αφενος δυσκολευει στις κινησεις μα αφετερου επιφερει ιδρωτα και μικρη διαρροη πορων οποτε ειναι αχρηστα.
    δηλαδή αν κατάλαβα καλά προτείνεις να φοράω jersey tshirt μου και αυτό να το έχω από πάνω και να το ανοιγοκλείνω ανάλογα το πόσο ζέστη κάνει;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #157
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    αν θυμαμαι καλα το εχεις αγορασει.

    Σιγουρα (το χειμωνα) φορεσε ενα jersey /μπλουζα και οταν αισθανθεις κρυο ή οταν εχει πραγματικα κρυο βαλε και αυτο το "τζερσευ". Μπορεις να δοκιαμσεις και τωρα να δεις αν εχουν καλη εφαρμογη τα ρουχα. Ακομα μπορεις να δοκιμασεις να το φορεσεις και σκετο. Ολα αυτα εξαρτωνται

    -απο τις καιρικες συνθηκες
    -τις αντοχες του καθε οργανισμου στο κρυο

    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  8. #158
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Πάντως αυτά που λίνκαρες Ipo φαίνονται και πολύ μπάνικα. Bέβαια το μαύρο με τις 2 ρίγες θα το προτιμούσα γιατί το άλλο λες και έχεις χορηγό σου την Scott..

  9. #159
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Ναι Sen, είναι πολύ όμορφα, αλλά, όπως είπα και πριν, δεν ξέρω για τι καιρό είναι. Το ένα (winter jersey) το αγόρασε ο zoup, οπότε θα μας πει απόψεις όταν κρυώσει ο καιρός για να ξέρουμε συγκεκριμένα. Το χειμώνα έκανα ποδήλατο με θερμοκρασία μέχρι 10°C και τότε ήμουν με δύο απλά κοντομάνικα και ένα φούτερ, όλα βαμβακερά. Φυσικά αν σταματούσα για να ξεκουραστώ σε κανένα βουνό με δυνατό άνεμο, ξεπάγιαζα. Φέτος σκοπεύω να εξοπλιστώ καλύτερα. Ήδη προμηθεύτηκα αντιανεμικά, ένα λεπτό που έχω και τώρα μαζί μου και ένα χοντρό.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα (το χειμωνα) φορεσε ενα jersey /μπλουζα και οταν αισθανθεις κρυο ή οταν εχει πραγματικα κρυο βαλε και αυτο το "τζερσευ".
    Δηλαδή με 15°, μπορεί να σε κρατήσει μόνο ένα απλό μακρυμάνικο jersey; Δεν εννοώ το "winter".
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  10. #160
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Sen, είναι πολύ όμορφα, αλλά, όπως είπα και πριν, δεν ξέρω για τι καιρό είναι. Το ένα (winter jersey) το αγόρασε ο zoup, οπότε θα μας πει απόψεις όταν κρυώσει ο καιρός για να ξέρουμε συγκεκριμένα. Το χειμώνα έκανα ποδήλατο με θερμοκρασία μέχρι 10°C και τότε ήμουν με δύο απλά κοντομάνικα και ένα φούτερ, όλα βαμβακερά. Φυσικά αν σταματούσα για να ξεκουραστώ σε κανένα βουνό με δυνατό άνεμο, ξεπάγιαζα. Φέτος σκοπεύω να εξοπλιστώ καλύτερα. Ήδη προμηθεύτηκα αντιανεμικά, ένα λεπτό που έχω και τώρα μαζί μου και ένα χοντρό.



    Δηλαδή με 15°, μπορεί να σε κρατήσει μόνο ένα απλό μακρυμάνικο jersey; Δεν εννοώ το "winter".
    ναι δε θα εχεις θεμα απλώς πρεπει
    -να εχεις χειμερινα γαντια (οπωσδηποτε)
    -γυαλια ποδηλασιας(αλλα με διαφανεις φακους, προαιρετικα αλλα βοηθουν πολυ)
    -κρανος αρκετα κλειστο σιγουρα να καλυπτει αυτια)
    -απο κατω παντελονι (γενικα κατι να καλυπτει γονατα/ποδια)
    -και κατι που δε το ξερουν αρκετοι και το προτεινω ειναι καλυματα παπουτσιων! αυτα αν ειναι απο καλο υλικο (και οχι απλως λικρα) εχουν την ιδιοτητα να διατηρουν τα ποδια σε σταθερη θερμοκρασια ενω μας προφυλασουν (και εμας και τα παπουτσια) απο βροχη/νερο/υγρασια. Ομολογω δεν το ειχα δοκιμασει ποτε μεχρι που εμεινα εξωτερικο σε συνθηκες βροχη επι 3 μερες και ειδα οτι εκει ολοι τα ειχαν!! τιμη κανα 20αρι ευρα
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  11. #161
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Καλά, εσύ είσαι all weather. Άμα βρέχει δεν ξεκινάω για ποδηλασία, ενώ κοιτάζω πάντοτε τον καιρό πριν φύγω, αν δω και έχει συννεφιά.

    Τα γάντια πράγματι μου χρειάστηκαν μερικές φορές το χειμώνα και στην αρχή της άνοιξης. Σκοπεύω να πάρω μακριά γάντια το φθινόπωρο.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  12. #162
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    παιδια εχω αυτα σε κοκκινο χρωμα 10 ευρα σχεδον καινουργια

    http://www.chainreactioncycles.com/M...x?ModelID=6282

    ardi21 τα θες?
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  13. #163
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    VAMOS ARIS

  14. #164
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    τη προηγουμενη εβδομαδα αγορασα πολλα ανταλλακτικα απο ηλεκτρο-μαγαζα Αγγλια (π.χ startfitness,crc)

    αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση ειναι το evanscycles.com

    αν και αυτα που αγορασα τα ειχε σε προσφορα οι καραγκιοζηδες ετοιμασαν τα πραγματα για αποστολη μετα απο 5 μερες!!! (ουτε οι κινεζοι τετοιο πραγμα). Επιπλεον τα περιμενα πρωτα απο αυτους γιατι ειναι το μονο μαγαζι που εχει και φυσικη παρουσια (εχει αλυσιδα καταστηματων) αλλα τωρα θα ελπιζω απλως να ερθουν...καποτε
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  15. #165
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αν ψάχνετε να αγοράσετε φως για το ποδήλατο και δεν έχετε ιδέα από ορολογία (όπως εγώ), αυτή η σελίδα είναι πολύ καλή για να σας δώσει μια πρώτη ιδέα: http://planetbike.com/page/learn/lightfinder/

Σελ. 11 από 204 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 781
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-18, 12:00
  2. Αγορά και εγκατάσταση ηχητικού εξοπλισμού
    Από grayden στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 01:56
  3. Αγορα ποδηλατου
    Από vasilis_val στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-10, 01:29
  4. Αγορά ποδηλάτου
    Από ciaoant1 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-08, 19:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας