Σελ. 73 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 53636871727374757883 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.081-1.095 από 1248
  1. #1081
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    αμα καρκινιαζεις για λιγα δευτερα που διαρκει το download/upload speed test τι να πουμε εμεις δηλαδη..

  2. #1082
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hmtykabatzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και ξερω τι γινεται με το προγραμμα,ειμαι ηδη 3 χρονια..Και παραμενω γιατι τηρω τις συμφωνιες μου και οχι για το ρουτερ που πωλειται 30 ευρω...Αυτο που λεω ειναι οτι τα αρχικα τους πλανα με τα τωρινα δεν ειναι ολοιδια...Και το προβλημα με το gaming παραμενει.Το μονο που δουλευει (γιατι δοκιμαζα να εχω και torrent ανοιχτο για να ξεπερναω σιγουρα τα threshold που μου ανεφεραν και σε mail τους,αλλα τα ιδια θεματα ειχα..) ειναι να το βγαζεις απο το δικτυο.Γιατι τι να το κανω αν θελω που και που να παιξω για λιγη ωρα καποιο online game, και να καρκινιαζω με το lag του whitebox που μπορει να τυχει εκεινη τη στιγμη να τεσταρει τη γραμμη.
    Κι εγώ 3 χρόνια είμαι και συνεχίζω. Ποια πλάνα έχουν αλλάξει; Το πρόγραμμα είναι το ίδιο από την αρχή μέχρι σήμερα. Φαίνεται εξάλλου και στις ετήσιες αναφορές που δίνουν.
    Δεν παίζω on-line παιχνίδια για να έχω πρόβλημα με τι ping, αλλά δεν γνωρίζω κιόλας που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα, μιας και όπως είπα το όριο που έχουν θέσει είναι πολύ μικρό.

  3. #1083
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    και εγώ είμαι 3 χρόνια και δεν βλέπω κάτι που να έχει αλλάξει (που αναφέρει ο φίλος)

    το πρόγραμμα είναι ίδιο από την πρώτη μέρα που το ξεκίνησα και δεν συμμετέχω φυσικά για την επιβράβευση του ρούτερ καθώς αν ήθελα θα μπορούσα να το έχω αγοράσει και να μην περιμένω 3+ χρόνια για να το αποκτήσω είμαι γιατί στηρίζω τέτοιες προσπάθειες που μπορούν να βελτιώσουν τα πράγματα

    για τους ίδιους λόγους στηρίζω και το ADSLgr.com που θεωρώ ότι κάνει καλή δουλειά

    για τους ίδιους λόγους στηρίζω την προσπάθεια της EETT (Υπερίων) αλλά και τις μετρήσεις που κάνει το περιβόητο OOKLA (Speedtest) για την κινητή και όχι μόνο.

  4. #1084
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-LINK 2640B
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 10(dB)
    Οταν βλέπω οτιι το προγραμμα δεν τελειώνει και οτι κατα τη γνώμη ισως δεν τελειώσει και ποτέ, ενώ αρχικά μου ανέφεραν οτι θα εχει συγκεκριμένη διάρκεια και σαν επιβράβευση μου ξεκλειδώνουν το ρουτερ αλαλ τελικά αλλιώς γίνεται δεν το θεωρώ οτι αυτα που μου ειπαν ετσι εγιναν. Και επσης το lag δεν ειναι μονο σε gaming (οπου ειναι και σοβαρο προβλημα και εχω μιλησει αρκετες φορες μαζι τους και παρατηρώ παντα βελτιωση για 1 μήνα και μετά παάλι τα ιδια) θα παρατηρηθει και στο browsing που εκεί θα το αμελησω και κατι αλλο που δεν εχει αναφερθεί σε κλησεις μεσω skype πάλι εμφανιζεται το προβλημα. Κάθε φορά μου λένε διορθώνουν τα threshold και μετα από ενα μηνα τα ιδια πάλι...Και εγω της γνωμης οτι δεν παει χαμενη αυτη η βοηθεια ειμαι, αλλα τουλάχιστον να μας προσέχουν και λιγο παραπάνω. Εχω προτείνει να φτιάξουν gaming mode, ώστε οταν το ενεργοποιει ο χρηστης οι μετρησες να αναβάλλονται αλλα μαλλον ηταν υπερβολικό.

  5. #1085
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο σκοπός του προγράμματος είναι ίδιος και απαράλλαχτος καθ' όλη την διάρκειά του.
    Αναφέρεσαι λοιπόν στη χρονική διάρκεια του προγράμματος, όπου ναι έχεις δίκιο. Κανείς όμως δεν σε υποχρεώνει να παραμείνεις για πάντα. Ενημέρωσε ότι επιθυμείς τον τερματισμό και ακολούθησε τις οδηγίες τους.

  6. #1086
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Εμ αυτα ειναι παει να παίζει κανα ΑΙΟΝ hmtykabatzas κολλάει ,
    παω εγω για κανα LoL καθε ωρα τα ιδια Ping στο θεο...
    Τέλος Δεκέμβρη κλείνω 3 χρόνια μετρήσεων οτι ηταν να δούμε το είδαμε η κατρακύλα δεν εχει τελος.... και οι κοροϊδία απο παράτα σε παράτα που θα πάει;;;
    Εχω το Tp-Link N600 Και εχω αρχίσει να σκέφτομαι στις γιορτές να το flashαρω ... εχει κανεις καμία συμβουλή, καμιά διαδικασία τι και πως ,χωρις να μας brickari???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasiliou : 06-12-14 στις 19:26.


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  7. #1087
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hmtykabatzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν βλέπω οτιι το προγραμμα δεν τελειώνει και οτι κατα τη γνώμη ισως δεν τελειώσει και ποτέ, ενώ αρχικά μου ανέφεραν οτι θα εχει συγκεκριμένη διάρκεια και σαν επιβράβευση μου ξεκλειδώνουν το ρουτερ αλαλ τελικά αλλιώς γίνεται δεν το θεωρώ οτι αυτα που μου ειπαν ετσι εγιναν. Και επσης το lag δεν ειναι μονο σε gaming (οπου ειναι και σοβαρο προβλημα και εχω μιλησει αρκετες φορες μαζι τους και παρατηρώ παντα βελτιωση για 1 μήνα και μετά παάλι τα ιδια) θα παρατηρηθει και στο browsing που εκεί θα το αμελησω και κατι αλλο που δεν εχει αναφερθεί σε κλησεις μεσω skype πάλι εμφανιζεται το προβλημα. Κάθε φορά μου λένε διορθώνουν τα threshold και μετα από ενα μηνα τα ιδια πάλι...Και εγω της γνωμης οτι δεν παει χαμενη αυτη η βοηθεια ειμαι, αλλα τουλάχιστον να μας προσέχουν και λιγο παραπάνω. Εχω προτείνει να φτιάξουν gaming mode, ώστε οταν το ενεργοποιει ο χρηστης οι μετρησες να αναβάλλονται αλλα μαλλον ηταν υπερβολικό.
    εντάξει έχεις δίκιο σε ότι αφορά την "παράταση χρόνου" είναι λίγο σπαστικό

    αλλά σε ότι αφορά τα "θέματα" που αναφέρεις με εξαίρεση το Online Gaming (όπου βρήκα μόνος μου την λύση) δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις (από την αρχή έως σήμερα) ούτε με την περιήγηση στο διαδίκτυο ούτε με το Skype ή Viber ούτε με το Youtube

    αν λάβεις υπόψη σου ότι το εσωτερικό δίκτυο αλλά και το εξωτερικό το γονατίζω σχεδόν καθημερινά καθώς είναι συνέχεια Online ένα Tablet ένα Netbook (24/7 ανοικτό και online) ένας σταθερός υπολογιστής (για μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και περιήγηση στο διαδίκτυο) και η μία από τις δύο κονσόλες για κανένα παιχνίδι

    για αυτό λέω μήπως δεν είναι θέμα του "whitebox" αλλά του παρόχου ή της γραμμής σου

    σωστή η παρατήρηση σου περί Gaming Mode (και εγώ το έχω αναφέρει)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasiliou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμ αυτα ειναι παει να παίζει κανα ΑΙΟΝ hmtykabatzas κολλάει ,
    παω εγω για κανα LoL καθε ωρα τα ιδια Ping στο θεο...
    Τέλος Δεκέμβρη κλείνω 3 χρόνια μετρήσεων οτι ηταν να δούμε το είδαμε η κατρακύλα δεν εχει τελος.... και οι κοροϊδία απο παράτα σε παράτα που θα πάει;;;
    Εχω το Tp-Link N600 Και εχω αρχίσει να σκέφτομαι στις γιορτές να το flashαρω ... εχει κανεις καμία συμβουλή, καμιά διαδικασία τι και πως ,χωρις να μας brickari???
    όταν έκανα flash στο παλιό το 100αρι (φοβόμουν μην γίνει αυτό που λες) ευτυχώς πήγαν όλα καλά και δούλεψε η μέθοδος που είχαν δημοσιεύσει κάποιοι σε ένα blog άλλωστε δεν μου είχαν δώσει όνομα χρήστη/κωδικό για το παλιό από το SamKnows απλά είπαν ότι να μην το επιστρέψω και ότι είναι δικό μου.

    στο 1000αρι δεν το έχω ψάξει αν υπάρχει τρόπος για να γίνει flash και επιστροφή στο εργοστασιακό firmware

    για αυτό περιμένω να λήξει το πρόγραμμα να μας δώσουν όνομα χρήστη/κωδικό ή ότι άλλο δώσουν για να το δουλέψω.

  8. #1088
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρκετές φορές μου έχει τύχει να μην μπορώ ούτε refresh να κάνω τη σελίδα σε απλό browsing και να έχω κάνει restart το ρούτερ και το whitebox και να μην διορθώνει με την καμία! Φαντάζομαι τα παιδιά που ασχολούνται με on-line gaming τί φρίκες τραβάνε! Έκλεισα εντελώς για 2 μέρες το whitebox, κάνω restart το ρούτερ και έχω την εντύπωση πως η γραμμή πήρε αναβολικά και σπιντάρει τρελά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος graal : 07-12-14 στις 11:37.

  9. #1089
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    τι να πω? εσείς ξέρετε εγώ μια φορά με την σύνδεση του ΟΤΕ Conn-X VDSL δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα (μόνο με το online gaming είχα θέματα άλλα τα έλυσα όπως είπα) έχω ξεχάσει τι είναι το ρεστάρτ συνέχεια ανοικτό είναι το ρούτερ αλλά και το whitebox καθώς μόνιμα τα πάντα εδώ μέσα είναι συνδεμένα στο διαδίκτυο (μόνο αν υπάρχει διακοπή ρεύματος δεν είναι ανοικτά)

  10. #1090
    Εγγραφή
    09-05-2008
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παιδιά γιατί, αφού οι gamers έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα, δεν τραβάτε το LAN από το router κατευθείαν; Και στο κάτω κάτω ας μην κάνει το whitebox σωστή μέτρηση για εκείνο το διάστημα... γνώμη μου! Φτάνουμε σε σημείο να ενδιαφερόμαστε εμείς για τις σωστές μετρήσεις και όχι οι της samknows....

  11. #1091
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    τα πραγματα ειναι απλα
    οσοι:
    1) δεν θελετε να εχετε pings στο θεο για μερικα δευτερα
    2)εχετε αναδρομο ερμη
    3) ειδατε μια ευκαιρια για να παρετε τσαμπα ρουτερ και δεν εχετε ορεξη για μετρησεις
    κλειστε το προγραμμα απλα και ωραια
    ειναι εντελως τραγικο μετα απο τρια χρονια να βλεπουμε τετοια πραγματα

  12. #1092
    Εγγραφή
    09-05-2008
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα πραγματα ειναι απλα
    οσοι:
    1) δεν θελετε να εχετε pings στο θεο για μερικα δευτερα
    2)εχετε αναδρομο ερμη
    3) ειδατε μια ευκαιρια για να παρετε τσαμπα ρουτερ και δεν εχετε ορεξη για μετρησεις
    κλειστε το προγραμμα απλα και ωραια
    ειναι εντελως τραγικο μετα απο τρια χρονια να βλεπουμε τετοια πραγματα
    ...και μην αγχώνεστε δεν σας το ζητάνε πίσω το ρούτερ... πριν 3 μήνες το βαρέθηκα και το έκλεισα...

  13. #1093
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-LINK 2640B
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasiliou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμ αυτα ειναι παει να παίζει κανα ΑΙΟΝ hmtykabatzas κολλάει ,
    παω εγω για κανα LoL καθε ωρα τα ιδια Ping στο θεο...
    Τέλος Δεκέμβρη κλείνω 3 χρόνια μετρήσεων οτι ηταν να δούμε το είδαμε η κατρακύλα δεν εχει τελος.... και οι κοροϊδία απο παράτα σε παράτα που θα πάει;;;
    Εχω το Tp-Link N600 Και εχω αρχίσει να σκέφτομαι στις γιορτές να το flashαρω ... εχει κανεις καμία συμβουλή, καμιά διαδικασία τι και πως ,χωρις να μας brickari???
    Που να χανεις και το penta στο λολ...Παντως για το n600 δεν εχω βρει κατι αξιοπιστο,ενημερωσε αν δεις κατι...

  14. #1094
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι θέλεις να βρεις για το TL-WDR3600;
    Αφού έχει μια έκδοση του OpenWRT, με κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις. Οπότε μια χαρά παίρνει οποιαδήποτε έκδοση ή ακόμη γυρνά και στο εργοστασιακό.

  15. #1095
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalitexnis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά γιατί, αφού οι gamers έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα, δεν τραβάτε το LAN από το router κατευθείαν; Και στο κάτω κάτω ας μην κάνει το whitebox σωστή μέτρηση για εκείνο το διάστημα... γνώμη μου! Φτάνουμε σε σημείο να ενδιαφερόμαστε εμείς για τις σωστές μετρήσεις και όχι οι της samknows....
    αυτό έκανα εγώ που είχα θέμα με το online gaming έβαλα την κονσόλα απευθείας στο ρούτερ του ΟΤΕ (άλλωστε αυτό μου πρότειναν και από την SamKnows που είχα επικοινωνία μαζί τους.

Σελ. 73 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 53636871727374757883 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας