Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49,97/49,9
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14,4(dB) / 11,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή συμβαίνουν διάφορα παράξενα με το Lion, πράγματα που δεν μπορώ να τα εξηγήσω ακριβώς, είναι όπως δεν μπορείς να εξηγήσεις, γιατί είναι καλό το iPhone.
    Η αίσθηση που μου αφήνει το Lion, είναι κάκιστη. Κολληματάκια, δεν βλέπει τους εξωτερικούς δίσκους μου κ.α.

    Θέλησα λοιπόν να πάω στο Snow Leopard. Το μηχάνημα μου ήρθε με Lion.
    Με μία αναζήτηση στο Internet, δεν βρήκα σε κάποιο Official μέρος να κατεβάσω το λειτουργικό, με χρήματα κανονικά.

    Είδα κάτι T0ρρεnts που έγραφαν κάτι Kernel, κλπ.

    Επειδή θέλω Officialy πράγματα, πήρα τη Systemgraph και με ενημέρωσαν ότι από τη στιγμή που ήρθε με Lion, δεν μπορώ να κάνω Downgrade. Θα κολλήσει στο μιλαράκι ή θα φάω kernel Panic.

    Γνωρίζετε κάτι επί του θέματος;
    Ευχαριστώ.
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz, Mac OSX Lion / iPad 4G 16GB | White / iPhone 4 16GB | Black
    FX 8150 oc@4.6 Ghz 1.38V / ASUS Crosshair V Formula / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / ASUS EAH 5870 1GB GPU oc@1GHz / Intel 320 Series 120GB / Silverstone Tj07 - Black / Corsair TX750v2 / Windows 8 Pro x64
    Apogee HD/Heatkiller GPU-X³/MPC655/360 Radiator

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ολόσωστη η Systemgraph. Δεν υπάρχει κανένα Retail DVD του Snow Leopard που να μπορεί να φορτώσει στο μηχάνημά σου.
    Σιγουρα πρέπει να αναζητήσεις αλλού τους λόγους των κολλημάτων και όχι στο Lion. Ποιες εφαρμογές τρέχεις, με πόση μνήμη, χρήση περιφερειακών, κτλ.
    Ρίξε μια ματιά και στο Console, στο system.log μήπως καταγράφεται κάτι εκεί.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

  3. #3
    Εγγραφή
    03-11-2010
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Fastpath
    Το πρόβλημα σου δεν είναι να βρεις ένα DVD Snow Leopard,το πρόβλημα είναι να μπορέσει αυτό να εγκατασταθεί.
    Πιθανότατα αυτό ΔΕΝ γίνεται γιατί λόγω της κλειστής φύσης της Apple,το SL δεν υποστηρίζει το νέο hardware,φτιάχτηκε για συγκεκριμένα μοντέλα και το hardware σου τότε δεν υπήρχε.

    Με λίγα λόγια το downgrade μάλλον δεν γίνεται,πάρε ένα backup και δοκίμασε όμως,δεν χάνεις κάτι.
    Λύσεις μπορείς να αναζητήσεις στο OSX86 project,για drivers,patch,kexts κτλ

  4. #4
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    πριν όμως κάνεις πατέντες δοκίμασε να ακολουθήσεις τις συμβουλές του macgiorgosgr. είναι κρίμα να κάνεις πατέντες τύπου OSX86 και patches σε native apple μηχάνημα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49,97/49,9
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14,4(dB) / 11,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macgiorgosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολόσωστη η Systemgraph. Δεν υπάρχει κανένα Retail DVD του Snow Leopard που να μπορεί να φορτώσει στο μηχάνημά σου.
    Σιγουρα πρέπει να αναζητήσεις αλλού τους λόγους των κολλημάτων και όχι στο Lion. Ποιες εφαρμογές τρέχεις, με πόση μνήμη, χρήση περιφερειακών, κτλ.
    Ρίξε μια ματιά και στο Console, στο system.log μήπως καταγράφεται κάτι εκεί.
    Γιώργο φίλε μου, το "πρόβλημα" δεν έχει να κάνει ούτε με βλάβη Software, ούτε με Hardware. Όπως βλέπεις έχω 12GB RAM στο μηχανάκι.
    Είναι θέμα κακής αίσθησης. Για παράδειγμα όταν ανοίγω πρώτη φορά το σύστημα ή κάνω επανεκκίνηση τα Spaces καθώς ανοίγουν, κάνουν σπασμωδικές κινήσεις. Αυτό ίσως διορθώνεται με έναν SSD.
    Το ίδιο όταν πατάω το "+" στο Manage Widgets. Την πρώτη φορά που το πατάω κάνει σπασμωδική κίνηση.
    Όλα τα παραπάνω καθώς και άλλες λεπτομέρειες ας πούμε ότι είναι θέματα αισθητικής.

    Τα σοβαρά προβλήματα είναι ότι δεν μου αναγνωρίζει τους εξωτερικούς 3.5" δίσκους μου, που έχω στο PC. Όταν τους βάζω στο Mac, βγάζει μήνυμα "The disk you inserted was not readable by this computer". Φίλος μου με Lepard όταν είχε Mac, μου έλεγε ότι ένα χρόνο που το είχε, ποτέ δεν είχε παρόμοιο πρόβλημα.

    Το ίδιο συμβαίνει αν κάνω τους δίσκους Share στο PC. "the operation cannot be completed because the item....."

    Στις αρχές το πληκτρολόγιο κάποιες φορές έχανε τη σύνδεση και την έβρισκε μετά από 1-2 δευτερόλεπτα. Μου έγραφε δηλαδή "Connected".

    Πριν λίγες μέρες ενώ είχα ανοιχτό το Pages και έσβησα το πληκτολόγιο για να το καθαρίσω, κράσαρε το Pages.

    3-4 μέρες μετά ενώ έγραφα στο Pages, δεν έγραφε το πληκτρολόγιο. Ήταν κανονικά συνδεδεμένο και το Caps Lock δούλευε αν το πάταγα. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα όλα ήταν μία χαρά.

    Σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη κάνει τρεμόπαιγμα στη φωτεινότητα. Αυτό το έχουν πάρα πολλοί απ' ότι διάβασα. Δεν με ενοχλεί βέβαια τόσο, αφού συμβαίνει σχεδόν σπάνια και σε κάποιες ειδικές συνθήκες φωτισμού. Λένε ότι ίσως με κάποιο Update θα διορθωθεί.

    Είναι αρκετά τα προβληματάκια, τα περισσότερα εκ των οποίων αδυνατώ να τα αναφέρω, καθώς έχουν να κάνουν με την αίσθηση. Όπως είπα και στο προηγούμενο Post, δεν μπορώ να πω γιατί το iPhone ή το iPad είναι φοβερές συσκευές. Σου δίνουν μία πολύ όμορφη αίσθηση.
    Αντίθετα το iMac με Lion, δεν την δίνει. Χρήστες με SL λένε πως είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι, αντίθετα χρήστες με Lion, αναφέρουν πολύ συχνά προβλήματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mozart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα σου δεν είναι να βρεις ένα DVD Snow Leopard,το πρόβλημα είναι να μπορέσει αυτό να εγκατασταθεί.
    Πιθανότατα αυτό ΔΕΝ γίνεται γιατί λόγω της κλειστής φύσης της Apple,το SL δεν υποστηρίζει το νέο hardware,φτιάχτηκε για συγκεκριμένα μοντέλα και το hardware σου τότε δεν υπήρχε.

    Με λίγα λόγια το downgrade μάλλον δεν γίνεται,πάρε ένα backup και δοκίμασε όμως,δεν χάνεις κάτι.
    Λύσεις μπορείς να αναζητήσεις στο OSX86 project,για drivers,patch,kexts κτλ
    Θα ήθελα να εγκαταστήσω το SL και να παίξει αμέσως χωρίς πατέντες. Αν είναι να κάνω λύσεις Hackintosh, δεν αξίζει φυσικά τον κόπο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    πριν όμως κάνεις πατέντες δοκίμασε να ακολουθήσεις τις συμβουλές του macgiorgosgr. είναι κρίμα να κάνεις πατέντες τύπου OSX86 και patches σε native apple μηχάνημα.
    Δεν θέλω με τίποτα να κάνω πατέντες.

    Ότι Apple έχω θέλω να είναι νόμιμο και χωρίς σπασμένα και πειραγμένα πράγματα.
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz, Mac OSX Lion / iPad 4G 16GB | White / iPhone 4 16GB | Black
    FX 8150 oc@4.6 Ghz 1.38V / ASUS Crosshair V Formula / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / ASUS EAH 5870 1GB GPU oc@1GHz / Intel 320 Series 120GB / Silverstone Tj07 - Black / Corsair TX750v2 / Windows 8 Pro x64
    Apogee HD/Heatkiller GPU-X³/MPC655/360 Radiator

  6. #6
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίθετα το iMac με Lion, δεν την δίνει. Χρήστες με SL λένε πως είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι, αντίθετα χρήστες με Lion, αναφέρουν πολύ συχνά προβλήματα.
    Αυτή είναι και η δική μου αίσθηση αλλά θέλω να κάνω ένα clean install το lion για να σιγουρευτώ.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #7
    Εγγραφή
    25-04-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    fritzfon 7140
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    μια χαρά θα παίξει και με snow το Imac σου το δικό μου για ενα μήνα δεν είχε λιονταράκι με snow το πήρα και εκανα upgrade μετά σε λιοντάρι πάντως και με τον λέοντα δεν έχω θέματα και εξωτερικούς και τα πάντα μου βλέπει
    software είναι το θέμα σου δοκιμασε να εγκαταστησεις αυτο http://osxfuse.github.com/
    μπα και παίζει τίποτα απο τέτοια ασυμβατότητα κανε και ενα repair disk permitions και μάλλον οκ θα είσαι στο δικό μου με 8gb μνήμη κεντάει το lion

    Model Name: iMac
    Model Identifier: iMac11,3
    Processor Name: Intel Core i3
    Processor Speed: 3,2 GHz
    Number of Processors: 1
    Total Number of Cores: 2
    L2 Cache (per Core): 256 KB
    L3 Cache: 4 MB
    Memory: 8 GB
    Processor Interconnect Speed: 5.86 GT/s

  8. #8
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49,97/49,9
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14,4(dB) / 11,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Systemgraph είπε πως αν είχε SL και πήγα σε Lion, τότε ναι, γίνεται να γυρίσω πάλι σε SL.
    Από τη στιγμή όμως που ήρθε με Lion, δεν γίνεται.

    Θα το δοκιμάσω έχοντας κάνει πρώτα ένα Back Up Time Machine για να μας φύγει η περιέργεια.
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz, Mac OSX Lion / iPad 4G 16GB | White / iPhone 4 16GB | Black
    FX 8150 oc@4.6 Ghz 1.38V / ASUS Crosshair V Formula / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / ASUS EAH 5870 1GB GPU oc@1GHz / Intel 320 Series 120GB / Silverstone Tj07 - Black / Corsair TX750v2 / Windows 8 Pro x64
    Apogee HD/Heatkiller GPU-X³/MPC655/360 Radiator

  9. #9
    Το avatar του μέλους gkontos
    gkontos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Systemgraph είπε πως αν είχε SL και πήγα σε Lion, τότε ναι, γίνεται να γυρίσω πάλι σε SL.
    Από τη στιγμή όμως που ήρθε με Lion, δεν γίνεται.

    Θα το δοκιμάσω έχοντας κάνει πρώτα ένα Back Up Time Machine για να μας φύγει η περιέργεια.
    Η Systemgraph ακολουθεί την επίσημη πολιτική της Apple. Πέτα το Lion και βάλε SL να βρεις την υγειά σου. Όταν ξαναβγεί Snow Lion το ξανασκεφτόμαστε.
    Στείλε και στην Apple ένα συγχαρητήριο email για την πολιτική τους.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πόσες φορές πρέπει να το γράψω; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ RETAIL DVD που να μπορεί να τρέξει σε νεότερα μηχανήματα. Όσοι γράφετε να "πετάξει το Lion", θα πρέπει να είστε έτοιμοι να του δώσετε λύση, συγκεκριμένη, με ξεκάθαρη διαδικασία. Όταν, ξαναγράφω, όταν αποκτήσετε εμπειρία στον Mac, παραπάνω από δέκα λεπτά με το ΔΙΚΟ σας μηχάνημα, τότε το ξανασυζητάμε. Δεν υπάρχει "η πολιτική της Apple". Υπάρχουν γεγονότα. Είτε το δέχεστε, είτε όχι.

    Darkania, αν πιστεύεις ότι είναι θέμα Hardware (προσωπικά θα υποψιαζόμουν άλλα εγκατεστημένα software ή δίσκο), τότε επικοινωνείς με σέρβις και βρίσκετε λύση. Το Lion δεν έχει κανένα πρόβλημα, εκτός από τις παλιές εφαρμογές που δεν γράφτηκαν για Intel. Σίγουρα δεν αντιμετωπίζει [b]το Lion[/b ]τα προβλήματα που περιγράφεις. Σίγουρα δεν είναι θέμα software το τρεμόπαιγμα της οθόνης, π.χ..
    Πάμε παρακάτω.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

  11. #11
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49,97/49,9
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14,4(dB) / 11,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το τρεμοπαιγμα της οθονης το εχουν πολλοι δυστυχως.
    https://discussions.apple.com/message/17010691#17010691

    Το μηχανημα ειναι μια χαρα, απλα το Lion ειναι καπως. Ισως να εχω συνηθισει με Windows και να περναω τη δυσκολη φαση της προσαρμογης.

    Κοβεις το κεφαλι σου οτι δεν γινεται;

    Επισης ισως υπαρχει το DVD.
    Αν καποιος εχει παρει το γνησιο DVD και το εχει βαλει στο Internet;
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz, Mac OSX Lion / iPad 4G 16GB | White / iPhone 4 16GB | Black
    FX 8150 oc@4.6 Ghz 1.38V / ASUS Crosshair V Formula / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / ASUS EAH 5870 1GB GPU oc@1GHz / Intel 320 Series 120GB / Silverstone Tj07 - Black / Corsair TX750v2 / Windows 8 Pro x64
    Apogee HD/Heatkiller GPU-X³/MPC655/360 Radiator

  12. #12
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελευταίο Retail DVD Snow Leopard είναι το 10.6.3. Ο iMac 2011 απαιτεί τουλάχιστον 10.6.6 (τα πρώτα μοντέλα που βγήκαν τότε). Το Retail DVD δεν τον υποστηρίζει και δεν είναι απλά εκτίμηση, είναι γεγονός. Δεν είναι το θέμα πού θα το βρεις δηλαδή, και να το βρεις δεν θα παίξει.
    Από την άλλη, μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται. Τρόποι υπάρχουν και φυσικά δεν κόβω το κεφάλι μου. Ένας τρόπος: custom install DVD με Package Maker extract και πρόσθεση του Combo10.6.8Upd. Πολύς χρόνος και πολλή δουλιά. Δεύτερος τρόπος: Target disk mode και εγκατάσταση από μηχάνημα που υποστηρίζει το Snow και στο καπάκι εφαρμογή ComboUpd. Τρίτος τρόπος: Εγκατάσταση σε εξωτερικό δίσκο από υποστηριζόμενο μηχάνημα και κλώνος του μετά στον iMac.
    Παρ'όλ'αυτά, τα logs τα έλεγξες; Activity Monitor, μήπως τρέχει κάτι αόρατο που "ρουφάει" επεξεργαστή, λ.χ. ένας κολλημένος εκτυπωτής. Τα γνωστά "γιατροσόφια" του PRAM reset και SMC reset τα δοκίμασες; Κάποιες φορές και αυτά τα απλά λύνουν μεγάλα προβλήματα. Κάνε έναν έλεγχο στη μνήμη, δες τα logs μήπως αναφέρεται κάποιο disk error, κτλ. Το πρόβλημα με τους δίσκους που δεν εμφανίζονται ας πούμε, σίγουρα δεν είναι γνωστό πρόβλημα του Lion, εκτός αν συζητάμε για τίποτα τρελά file systems, του στυλ ReiserFS οπότε δεν υπάρχει εγγενής υποστήριξη και πρέπει να βρεις άλλους τρόπους. Μπορεί όμως να φανερώνει πρόβλημα hardware του iMac.

    Επικοινώνησε με Apple ή κάποιο σερβις, δεν χάνεις τίποτα και θα μάλλον θα καταλάβουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ειδικότερο.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

  13. #13
    Εγγραφή
    03-11-2009
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49,97/49,9
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14,4(dB) / 11,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μαλιστα.
    Οι τροπο που πειγραφεις, σημαινουν οτι πολυ απλα δεν γινεται. Αν ειναι να κανω Hackintosh δεν αξιζει.
    Θελω επισημα κιριλε πραγματα.

    Μα αν τους φορμαρω στο PC σβηνοντας μαλιστα το Partition και δημιουργησω νεο παντα σε NTFS, τους διαβαζει. Το παραξενο ειναι οτι και πριν NTFS ηταν. Ποιος ξερει πως το ειχα κανει τοτε που τους αγορασα.
    Δεν απασχολει κατι το CPU. Οταν παω σπιτι, γινεται να ποσταρω απο καπου καποιον Log;

    Στο PC εχω SSD και ισως να εχω μαθει στις τρελες ταχυτητες που οπως και να εχει ενας HDD δεν μπορει να δωσει.
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz, Mac OSX Lion / iPad 4G 16GB | White / iPhone 4 16GB | Black
    FX 8150 oc@4.6 Ghz 1.38V / ASUS Crosshair V Formula / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / ASUS EAH 5870 1GB GPU oc@1GHz / Intel 320 Series 120GB / Silverstone Tj07 - Black / Corsair TX750v2 / Windows 8 Pro x64
    Apogee HD/Heatkiller GPU-X³/MPC655/360 Radiator

  14. #14
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    373
    Downloads
    75
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Official δεν νομίζω να βρεις για τον απλό λόγο του ότι βγάζει η apple το υποστηρίζει και δεν θέλει πίσω γυρίσματα...άδικο νομίζω... Όπως και με το iPhone.....τώρα μη official θα υπάρχει στάνταρ
    και μια συμβουλή καλύτερα δοκιμή σε virtual machine και μετά κανονική εγκατάσταση ειδικά αν είναι σε πράγμα της apple

  15. #15
    Εγγραφή
    13-01-2012
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αποψή μου: ή κάνεις ένα clean install τα lion ή το πας για service και τους λες το και το

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-09, 01:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας