Σελ. 21 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 4031
  1. #301
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. 7749 και ημερομηνία 25-02-2019.
    Η καταγγελία σας με αριθμό 41334 έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες

    ΟΤΕ ΑΕ

    Αυτή την απάντηση πήρα σήμερα από ΕΕΤΤ,
    πιστεύετε ότι θα κάνει τίποτα ο ΟΤΕ ;

  2. #302
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. 7749 και ημερομηνία 25-02-2019.
    Η καταγγελία σας με αριθμό 41334 έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες

    ΟΤΕ ΑΕ

    Αυτή την απάντηση πήρα σήμερα από ΕΕΤΤ,
    πιστεύετε ότι θα κάνει τίποτα ο ΟΤΕ ;
    Ναι καλε, θα σε αφησει ατελως να φυγεις απο την εταιρία, και θα σου προτείνουν adsl εως 24mbps.

  3. #303
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ζήτημα είναι ότι δεν θέλω να φύγω και είναι η δεύτερη καταγγελία που κάνω αλλά να έχω αυτή την ταχύτητα. Είναι τόσο δύσκολο να δίνουν αυτό που πουλάνε ;

  4. #304
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Επειδή σήμερα είχα μια κουβέντα με κάτι φιλαράκια
    είναι εφικτό να σου δώσουν VDSL από τα παλιά καφάο η όχι?

  5. #305
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Constantine4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή σήμερα είχα μια κουβέντα με κάτι φιλαράκια
    είναι εφικτό να σου δώσουν VDSL από τα παλιά καφάο η όχι?
    Απο το αστικο το εκανε η wind Και μετα σε γυρνουσε σε 24αρι.

  6. #306
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγχρονίζω στα 32 με 33 έχω ήδη vdsl αλλά δεν το λες vdsl αυτό.

  7. #307
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το αστικο το εκανε η wind Και μετα σε γυρνουσε σε 24αρι.
    Είναι σαν ιδέα άκυρη. Εγώ προσωπικά το θεωρώ κόλπο μάρκετινγκ να σε τσιμπήσει ως πελάτη.
    Πάντως εντελώς άθλιο αυτό το πράγμα. Όλο το Ηράκλειο να είναι σκαμμένο και τα έργα να έχουν βάλτωσει. Από την άλλη Αμμουδάρα που ήδη με τον πΟΤΕ έπιανε VDSL τώρα πλέον έχει οπτικές ίνες με τον ίδιο πάροχο. Το αστείο; Εγώ που είμαι Αμμουδάρα ( Άγιο Δημήτριο ) μέχρι πέρυσι δεν ειχε καν γραμμές για νέες συνδεσεις

  8. #308
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σαν ιδέα άκυρη. Εγώ προσωπικά το θεωρώ κόλπο μάρκετινγκ να σε τσιμπήσει ως πελάτη.
    Πάντως εντελώς άθλιο αυτό το πράγμα. Όλο το Ηράκλειο να είναι σκαμμένο και τα έργα να έχουν βάλτωσει. Από την άλλη Αμμουδάρα που ήδη με τον πΟΤΕ έπιανε VDSL τώρα πλέον έχει οπτικές ίνες με τον ίδιο πάροχο. Το αστείο; Εγώ που είμαι Αμμουδάρα ( Άγιο Δημήτριο ) μέχρι πέρυσι δεν ειχε καν γραμμές για νέες συνδεσεις
    Δεν ειναι ολο το ηρακλειο σκαμενο. Το Ηρακλειο δεν εχει vdsl, γιατι συγγνωμη, δες ποσοι μενουν στα ΑΚ αριαδνη, κνωσσος, και θερισσος και δες ποσοι μενουν αμμουδαρα :P

    Εγω δεν καταλαβαινω κατι, γιατι παραπονιεσαι; Αφου στην αμμουδαρα ο ΟΤΕ βαζει οπτικες, σημαινει οτι η 24αρα θα εχει αρχη απο το καφαο VDSL οποτε ειναι μια μικρη αναβαθμιση ετσι και αλλιως. Τα εργα που εκαναν τωρα, λογικα σε λιγο καιρο θα δωθουν προς χρηση, καθως πρεπει να ενημερωσει η cosmote τους αλλους παροχους, για την διαθεση χοντρικης vdsl, και επειτα να δωσει.

  9. #309
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι ολο το ηρακλειο σκαμενο. Το Ηρακλειο δεν εχει vdsl, γιατι συγγνωμη, δες ποσοι μενουν στα ΑΚ αριαδνη, κνωσσος, και θερισσος και δες ποσοι μενουν αμμουδαρα :P

    Εγω δεν καταλαβαινω κατι, γιατι παραπονιεσαι; Αφου στην αμμουδαρα ο ΟΤΕ βαζει οπτικες, σημαινει οτι η 24αρα θα εχει αρχη απο το καφαο VDSL οποτε ειναι μια μικρη αναβαθμιση ετσι και αλλιως. Τα εργα που εκαναν τωρα, λογικα σε λιγο καιρο θα δωθουν προς χρηση, καθως πρεπει να ενημερωσει η cosmote τους αλλους παροχους, για την διαθεση χοντρικης vdsl, και επειτα να δωσει.
    Αγαπημένε φίλε,
    Διαμαρτύρομαι όπως λες λόγω του ότι εν μέσω του 21ου αιώνα που διανύουμε, διαδικτυακά βρισκόμαστε εκεί που δεν ήμουν ούτε το 2004.
    Τώρα σύμφωνω ότι πρέπει πρώτα να καλυφθεί το Ηράκλειο ως κέντρο λόγω πληθυσμιακής ευρύτητας .
    Βέβαια αυτό δεν το συμμερίζονται όλοι καθώς VDSL έχει η Γούρνες, τα Καλεσα και η Τύλισος δηλαδή τα χωριά. Συνεπώς τα κριτήρια τους μόνο πληθυσμιακά δεν τα λες.
    Σημείωσε ότι και εγώ κέντρο μένω και δεν έχω VDSL. Στο Γάζι θα μεταφερθω σε περιοχή που παίρνει ίντερνετ από ΚΑΦΑΟ απλό κι εντάσσεται για κάποιο χαζό λόγο στην Θερισσο αν και απέχει από αυτή 5 χιλιόμετρα. Την Αμμουδάρα την αναφέρω διότι στα 520 μέτρα με τα πόδια σύμφωνα με το Google maps έχει ΚΑΦΑΟ ο ΟΤΕ για VDSL. Επίσης δεν νομίζω να έσκαψε ο ΟΤΕ αλλά η WIND ,αλλά για κάποιο λόγο ο ΟΤΕ δίνει στους πελάτες του από την οπτική που πέρασε η WIND. Ενδεχομένως λόγω του ότι έχει ήδη ΚΑΦΑΟ εκεί για VDSL? Δεν το γνωρίζω.

  10. #310
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι απο τη θερισσο παιρνει και αμμουδαρα και γαζι, αλλα εχει καποια καμπινα vdsl εδω και χρονια και στο τερμα του γαζιου (εκει που ειναι τα φαναρια για εθνικο) εχει κοντα 24/1, οποτε λογικα θα εχει διαθεσιμοτητα vdsl. Εαν βαλεις αλλο παροχο, θα εχεις χαμηλη ταχυτητα (μη με ρωτησεις τι και πως, cyta κλειδωνε 6mbps, ote 16mbps ).

    Δινουν την αναβαθμιση σε περιοχες που δεν υπηρχε ή ηταν εντελως κατω του μετριου (2mbps) και επειτα τα αστικα κεντρα.

    Απο τα καφαο της αμμουδαρας, επισης γινεται το ιδιο οπως το γαζι, σημαντικο λογο εχει το αν το τηλεφωνο ειναι voip(οπου ο οτε το κουμπωνει στη καμπινα vdsl) ή pots, οπου παιρνει απο το α/κ χωρις καποια αναμετάδοση.

    Στις αναθεσεις της ΕΕΤΤ δεν ειναι νομιζω wind, αλλα οτε οπου επρεπε να ειχε παραδοθει q4 2018.

    Προσωπικα, σαν συνδρομητης,οτε με voip, θα χαιρομουν να ημουν σε δικτυο ΟΤΕ, καθως και την αναμεταδοση απο την καμπινα vdsl θα ειχα και την ολικη εξυπηρετηση, δηλαδη: η vdsl καμπινα οποιας εταιριας, τροφοδοτει το κλασσικο καφαο του οτε, οποτε αν εχω πχ καμπινα vdsl wind και συνδεση wind, θα δωσω βλαβη στη wind και θα μου λενε οτι φταιει ο ΟΤΕ. Το αναποδο και στον ΟΤΕ θα μου λενε οτι φταιει η wind. Παντως σε αυτη τη περιπτωση, πιο πολλες πιθανοτητες δινω να συνεχιζει να χαλαει και να σκορπαει crc errors τα ζευγαρια της καμπινας adsl(της παλιας) παρα της νεας vdsl.

  11. #311
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι απο τη θερισσο παιρνει και αμμουδαρα και γαζι, αλλα εχει καποια καμπινα vdsl εδω και χρονια και στο τερμα του γαζιου (εκει που ειναι τα φαναρια για εθνικο) εχει κοντα 24/1, οποτε λογικα θα εχει διαθεσιμοτητα vdsl. Εαν βαλεις αλλο παροχο, θα εχεις χαμηλη ταχυτητα (μη με ρωτησεις τι και πως, cyta κλειδωνε 6mbps, ote 16mbps ).

    Δινουν την αναβαθμιση σε περιοχες που δεν υπηρχε ή ηταν εντελως κατω του μετριου (2mbps) και επειτα τα αστικα κεντρα.

    Απο τα καφαο της αμμουδαρας, επισης γινεται το ιδιο οπως το γαζι, σημαντικο λογο εχει το αν το τηλεφωνο ειναι voip(οπου ο οτε το κουμπωνει στη καμπινα vdsl) ή pots, οπου παιρνει απο το α/κ χωρις καποια αναμετάδοση.

    Στις αναθεσεις της ΕΕΤΤ δεν ειναι νομιζω wind, αλλα οτε οπου επρεπε να ειχε παραδοθει q4 2018.

    Προσωπικα, σαν συνδρομητης,οτε με voip, θα χαιρομουν να ημουν σε δικτυο ΟΤΕ, καθως και την αναμεταδοση απο την καμπινα vdsl θα ειχα και την ολικη εξυπηρετηση, δηλαδη: η vdsl καμπινα οποιας εταιριας, τροφοδοτει το κλασσικο καφαο του οτε, οποτε αν εχω πχ καμπινα vdsl wind και συνδεση wind, θα δωσω βλαβη στη wind και θα μου λενε οτι φταιει ο ΟΤΕ. Το αναποδο και στον ΟΤΕ θα μου λενε οτι φταιει η wind. Παντως σε αυτη τη περιπτωση, πιο πολλες πιθανοτητες δινω να συνεχιζει να χαλαει και να σκορπαει crc errors τα ζευγαρια της καμπινας adsl(της παλιας) παρα της νεας vdsl.
    Στο πατρικό μου είμαι με voip, στο νεο σπιτι δεν έχω ιδέα τι γραμμή θα μπει ή τι γραμμή υπάρχει στον κάτω όροφο που ειναι προς ενοικίαση.
    Όσο για την ανάθεση είμαι σιγουρότατος οτι ειναι wind. Είδα τον αριθμό της καμπίνας στην Γ Ανάθεση της Wind (Καμπίνα 109)

  12. #312
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρα εννοεις οτι εφτιαξε η wind την 1η καμπινα στην αμμουδαρα;Αυτο ειναι ειδηση, την εχει εγκαταστησει;

  13. #313
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα εννοεις οτι εφτιαξε η wind την 1η καμπινα στην αμμουδαρα;Αυτο ειναι ειδηση, την εχει εγκαταστησει;
    Ξέρω ότι τα έργα στην Αμμουδάρα και στο Γάζι τα έχει η WIND κι αυτό το λέω με βάση το excel της ΕΕΤΤ. Επίσης ο φίλος μου είχε VDSL του ΟΤΕ και πλέον έχει Οπτική ίνα από ΟΤΕ. Οπότε υποθέτω πως την μίσθωσε την γραμμή ο ΟΤΕ από την wind. Τώρα εάν δεν πιάνεται η Αμμουδάρα στις επικείμενες αναβαθμίσεις του ΟΤΕ τότε κάνω λάθος. Πάντως για την καμπίνα και την περιοχή που με ενδιαφέρει την καταγράφει ρητά το αρχείο που λέγαμε ότι είναι για Q2 2019.
    Έχω φάει κόλλημα. Κάθε μέρα μπαίνω στη διαύγεια για να δω πότε θα εγκριθούν τα έργα για οδοποιία στον δήμο Μαλεβιζίου

  14. #314
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ζητούμενο είναι ότι θα μου απαντήσουν γραπτώς μέχρι την ημερομηνία που έχει οριστεί από τον ΕΕΤΤ η θα με συνδέσουν με ....

  15. #315
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η forthnet nova η όπως διάολο θα τη λένε έχει ανοίξει στο site στη δημοκρατίας διαθέσιμο vdsl ? Νοικιάζοντας από ΟΤΕ η wind ?

Σελ. 21 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας