Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΤΥΧΕΡΟ
    Καλησπέρα καμία πρόταση για tablet pc περίπου στα 150€ ;
    Έχω δει αρκετά στο androidtabletspcs
    Αndroid ή windows για λειτουργικό ;

  2. #2
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    χμ, για windows θα πρέπει να περιμένεις λίγο τα windows 8 μιας και tablet με windows 7 ούτε καν για δοκιμή δεν αξίζει να το πάρεις...
    Sent From My Computer Using Firefox

  3. #3
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Ρίξε μια ματιά και στο www.e-tablet.gr

  4. #4
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Για τι χρήση;
    Μέσα ή έξω από το σπίτι;
    Μέγεθος οθόνης;

  5. #5
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Tablet 8" Bitmore Tab88 1GHz, Capacitive Multitouch 8Gb με νέα ή ανανέωση σύνδεσης Forthnet κοστίζει 159,90€ . Δεν νομίζω να βρεις σε αυτά τα χαρακτηριστικά καλύτερη τιμή. Χωρίς σύνδεση κοστίζει 229€ (όπου και πάλι συμφέρει).

  6. #6
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tablet 8" Bitmore Tab88 1GHz, Capacitive Multitouch 8Gb με νέα ή ανανέωση σύνδεσης Forthnet κοστίζει 159,90€ . Δεν νομίζω να βρεις σε αυτά τα χαρακτηριστικά καλύτερη τιμή. Χωρίς σύνδεση κοστίζει 229€ (όπου και πάλι συμφέρει).
    Εχμμμ .... Αν είναι να πάρει κινέζικο φυσικά μπορεί να βρεί σε πού καλύτερη τιμή:

    Ainol Novo 7 Elf
    Με ποιο καινούριο λειτουργικό Android 4
    Με καλύτερο επεξεργαστή Cortex A10 και ταχύτερο 1,2 Ghz
    Με διπλάσια μνήμη 1GB
    Με καλύτερη ανάλυση οθόνης 1024Χ600 αντί της ηλίθιας 800Χ480
    Με επίσημο android market (πολύ σημαντικό)
    Με τα μισά λεφτά 116€ μαζί με τα μεταφορικά

    Σιγά μην κάνουμε μάγκες τους εγχώριους αλήτες (δεν αναφέρομαι μόνο στη forthnet) που πουλάνε παλιότερης γενιάς tablet στην διπλάσια τιμή

  7. #7
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχει μια σημαντική διαφορα... δεν παρέχεται με "εγχωρια 2 ετη εγγύηση" (εαν δεν σε πειράζει)
    Ειναι με μικρότερη οθόνη... Το Bitmore σε λιγες μέρες θα βγάλει αναβάθμιση και θα μπορείς να του περάσεις και Android 4.0 (εαν αυτό είναι το πρόβλημα).Υπάρχει κανένα που να ειναι κατασκευής ας πούμε ...ιαπωνίας? όλα στην κίνα δεν κατασκευάζονται. Το συγκεκριμένο το έχεις δοκιμάσει?

  8. #8
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμμμ .... Αν είναι να πάρει κινέζικο φυσικά μπορεί να βρεί σε πού καλύτερη τιμή:

    Ainol Novo 7 Elf
    Με ποιο καινούριο λειτουργικό Android 4
    Με καλύτερο επεξεργαστή Cortex A10 και ταχύτερο 1,2 Ghz
    Με διπλάσια μνήμη 1GB
    Με καλύτερη ανάλυση οθόνης 1024Χ600 αντί της ηλίθιας 800Χ480
    Με επίσημο android market (πολύ σημαντικό)
    Με τα μισά λεφτά 116€ μαζί με τα μεταφορικά

    Σιγά μην κάνουμε μάγκες τους εγχώριους αλήτες (δεν αναφέρομαι μόνο στη forthnet) που πουλάνε παλιότερης γενιάς tablet στην διπλάσια τιμή

    απο που ερχονται αυτα; εχουν δασμους;

  9. #9
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει μια σημαντική διαφορα... δεν παρέχεται με "εγχωρια 2 ετη εγγύηση" (εαν δεν σε πειράζει)
    Δεν με πειράζει γιατί όχι σε δύο χρόνια άλλα σε 6 μήνες η τιμή του θα πέσει στο μισό οπότε αν χαλάσει με τα λεφτά που γλιτώνω μπορώ να πάρω άλλα δύο
    Ναι υπάρχουν περσινά μοντέλα με 60-70€

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι με μικρότερη οθόνη...
    Θεωρώ την 7" οθόνη καλύτερη άν θέλεις να το παίρνεις μαζί σου έξω γιαυτό ρώτησα τον topic starter αν το θέλει για μέσα ή έξω από το σπίτι
    Πάντως υπάρχουν με αντίστοιχα χαρακτηριστικά του bitmore και σε 10" αν θέλεις, με τα μισά πάλι λεφτά
    Παραβλέπεις βέβαια την ανάλυση που θεωρώ σημαντική
    Είναι σαν να παίρνεις 50άρα plasma με 800Χ600 ανάλυση ... θα το έκανες;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Bitmore σε λιγες μέρες θα βγάλει αναβάθμιση και θα μπορείς να του περάσεις και Android 4.0 (εαν αυτό είναι το πρόβλημα)
    Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει επίσημο Android market πράγμα που καθιστά άχρηστο το tablet

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κανένα που να ειναι κατασκευής ας πούμε ...ιαπωνίας? όλα στην κίνα δεν κατασκευάζονται.
    Υπάρχουν και επώνυμα ευρωπαϊκά αλλά η τιμή τους είναι απαράδεκτη, με τα λεφτά που ζητάνε παίρνεις Laptop Αν μπορούσε η Forthnet με αυτά τα λεφτά να δώσει ένα Asus, Motorola, Accer ή Samsung τότε θα το έλεγα προσφορά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FSHOPAXD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο το έχεις δοκιμάσει?
    Όχι δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δύο Οι απαντήσεις μου βασίζονται σε αυτά που έχω διαβάσει στο Internet οπότε δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση καθώς δεν τα κατασκευάζω εγώ
    Την άποψη μου είπα απλά σε μια ερώτηση που έθεσε ένας συμφορουμίτης
    Ας διαβάζει και τις δικές μου και τις δικές σου απαντήσεις και ας κρίνει τι τον συμφέρει περισσότερο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο που ερχονται αυτα; εχουν δασμους;
    Αν διαλέξεις δωρεάν παράδοση απλό συστημένο δεν έχουν
    Αν διαλέξεις Express με EMS πάλι δεν έχεις πρόβλημα Σε DHL υπάρχει πιθανότητα αλλά μπορείς να ζητήσεις να αναγράψουν πάνω «Δωρο» για να αποφύγεις αυτή τη πιθανότητα
    Έχω ακούσει ότι μερικά μαγαζιά τα εισάγουν πρώτα στην Αγγλία και τα στέλνουν από εκεί γιατί ότι παίρνεις απο Ευρωπαϊκή ένωση δεν έχει δασμούς
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία πάντως απλά αναμεταδίδω ότι διάβασα

  10. #10
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Stelios, εψαξα λιγο τις τιμες και τα μοντελα. Απαραδεκτα ακριβα. Ψαχνω να βρω ενα tablet της προκοπης με διπυρηνο κα δε βρισκω. Εχει ενα malate με tegra 2 επεξεργαστη (ειναι διπυρηνος, χωρις 3g, 810 gr, 5-6 ωρες αυτονομια 351 ευρω. Με 399 πουλαει το mediamarkt to xoom με 32 gb μνημη, 3g, με διπλασια αυτονομια. Πανω κατω τις ιδιες τιμες εχει και το simplyelectronics. φυσικα μιλαμε για επωνυμα μηχανηματα με εγγυηση. Αν υπαρχει καποιο σοβαρο μηχανημα και δεν το εχω δει, βοηθησε με.

  11. #11
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.701/15.237
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4,5(dB) / 21(dB)
    Ασχολήθηκα με το Bitmore κάποιες ώρες χθες για να το σετάρω για ένα φίλο.
    Είναι γρήγορο, όμορφο, ελαφρύ και μπαίνει android market πολύ εύκολα.
    Ταινίες(δεν δοκιμασα hd), παιχνίδια, εφαρμογές όλα οκ εκτός του Skype που για παίξει η κάμερα ήθελε tweaks και ακουστικά για να ακούς τον άλλον...

    Αν είχε 1024x768 ανάλυση θα ήταν τοπ στα 150€...
    Πάντως ο φίλος μου είναι ενθουσιασμένος μιας και είναι το πρώτο του tablet.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι Tweaks χρησιμοποίησες για το Skype ? Video όλα ΟΚ με το Bitmore?
    Και απαντήσεις για τον φίλο stelios4711 :
    1ο Εγγύηση, εστω ότι το φέρνεις από την Κίνα με τα 100€ και δεν λειτούργει, έχει κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε βλάβη μέσα στο πρώτο τρίμηνο, π.χ. με την μπαταρία κλπ, τι κάνεις? απλά το πετάς...
    2ο Η ανάλυση για τις συγκεκριμένες ιντσες ειναι μια χαρά και δεν βλέπω κάτι προβληματικό στην λειτουργία και τα πράγματα που θέλει κανείς να τρέξει με το Tablet δηλαδη Android εφαρμογές. Αμα θέλεις σύνδεσε το HDMI mini και σου στέλνει στην τηλεόρασή σου HD Video με 1920 ανάλυση :Ρ
    (Βεβαια υπάρχει ένα πρόβλημα με το Dual Display , αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα...)
    3ο Καθόλου άχρηστο, το Android Market απλά δεν ειναι εγκατεστημένο, μέσα σε 30 δευτερόλεπτα το έχεις κανονικά και μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις όπως το θέλεις.
    4ο Πάρε σε παρακαλώ την συσκευασία, πλακέτες κλπ ή κάποιο άλλο σημείο του επώνυμου ευρωπαικού με την απαράδεκτη τιμή... και πες μου σε ποια χώρα είναι κατασκευασμένο. Αμφιβάλλω εαν θα βρεις κάτι διαφορετικό από το Made in PRC. Η μήπως τα επώνυμα... ASUS ... Acer... Samsung ... Motorolla δεν κατασκευάζονται στην κίνα?
    Φυσικά και εγώ θα ήθελα μια φερράρι με κάθε σύνδεση και τότε πραγματικά 10 εκατ. Ελληνες θα γινόταν όχι απλά πελάτες αλλά και μέτοχοι της εταιρίας.
    Διαφέρει σημαντικα εαν δουλέψει κανείς κάτι και να το δοκιμάσει σε ένα Hands On TEST από το να δει ακομη και χιλιάδες Video στο youtube.

    To Bitmore για τα χρήματά του και αυτά που προσφέρει θεωρώ μετά και από το μηνιαίο Test ότι αξίζει τα χρήματά του. Eαν κάποιος φίλος θέλει να μάθει να συνδέει την Smart Internet TV του ας στειλει ενα PM, πραγματικά το χάρηκα ως Feature. Είχε προηγηθεί στιχομυθία με τεχνικό του Customer Support της LG που με είχε απαγοητεύσει για την δυνατότητα προσθήκης πληκτρολογίου ή κάποιου άλλου μέσου ελένχου της τηλεόρασης.
    Τώρα Tablet - Internet & Τηλεόραση πάνε πακέτο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FSHOPAXD : 20-01-12 στις 00:47. Αιτία: auto merged post

  13. #13
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stelios, εψαξα λιγο τις τιμες και τα μοντελα. Απαραδεκτα ακριβα. Ψαχνω να βρω ενα tablet της προκοπης με διπυρηνο κα δε βρισκω. Εχει ενα malate με tegra 2 επεξεργαστη (ειναι διπυρηνος, χωρις 3g, 810 gr, 5-6 ωρες αυτονομια 351 ευρω. Με 399 πουλαει το mediamarkt to xoom με 32 gb μνημη, 3g, με διπλασια αυτονομια. Πανω κατω τις ιδιες τιμες εχει και το simplyelectronics. φυσικα μιλαμε για επωνυμα μηχανηματα με εγγυηση. Αν υπαρχει καποιο σοβαρο μηχανημα και δεν το εχω δει, βοηθησε με.
    Αν θέλεις 3g, αυτονομία, διπύρηνο και επώνυμο σε αυτή τη κατηγορία τιμής 300-400€ ρίξε μια ματιά σε αυτά
    Huawei Media Pad τιμή 350€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ
    Dell streak 7 τιμή 300€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ
    Acer Iconia Tab A101 χαρακτηριστικά εδώ τιμή περίπου 300€ αλλά λίγο που το έψαξα δεν το βρήκα σε κάποιο online μαγαζί
    Samsung Galaxy Tab τιμή 367€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ

    Όλα είναι 7" , υπάρχουν και τα αντίστοιχα τους σε 10" και τρέχουν honeycomb

    Πάντως επειδή θεωρώ τα tablet gadget και όχι κάτι που θα αντικαταστήσει το PC δεν έχω ψάξει πολύ αυτή τη κατηγορία τιμής οπότε δεν είμαι πολύ ενημερωμένος γιατί δύσκολα θα έδινα πάνω απο 150€ για tablet όταν τα netbook αρχίζουν από 200€

  14. #14
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις 3g, αυτονομία, διπύρηνο και επώνυμο σε αυτή τη κατηγορία τιμής 300-400€ ρίξε μια ματιά σε αυτά
    Huawei Media Pad τιμή 350€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ
    Dell streak 7 τιμή 300€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ
    Acer Iconia Tab A101 χαρακτηριστικά εδώ τιμή περίπου 300€ αλλά λίγο που το έψαξα δεν το βρήκα σε κάποιο online μαγαζί
    Samsung Galaxy Tab τιμή 367€ εδώ χαρακτηριστικά εδώ

    Όλα είναι 7" , υπάρχουν και τα αντίστοιχα τους σε 10" και τρέχουν honeycomb

    Πάντως επειδή θεωρώ τα tablet gadget και όχι κάτι που θα αντικαταστήσει το PC δεν έχω ψάξει πολύ αυτή τη κατηγορία τιμής οπότε δεν είμαι πολύ ενημερωμένος γιατί δύσκολα θα έδινα πάνω απο 150€ για tablet όταν τα netbook αρχίζουν από 200€
    Αυτο προσπαθω να σου εξηγησω Stelios οτι οι πηγες και τα μοντελα που δινεις ειναι απαραδεκτα ακριβα, και οτι αντι να βοηθησεις καποιον να κανει μια σωστη αγορα ισως τον παρασυρεις να παραγγειλει κατι λαθος. Τα μεν κινεζικα που παραπεμπεις στο πρωτο σου ποστ υστερουν κατα πολυ σε χαρακτηριστικα, υπαρχει ο κινδυνος επιβολης δασμων και δεν ξερω τι γινεται με το service και την εγγυηση. Επιπλεον τα "καλα" μοντελα αυτων των ιστοσελιδων δεν εχουν καν τα ιδια χαρακτηριστικα. Για τα δε επωνυμα που εχεις βρει, οι τιμες ειναι ολες ακριβες. 367 ευρω για το samsung το 7αρι ειναι πολλα. 351 ευρω για Huawei 7αρι με μονο 8 gb επισης οταν το media markt πουλαει με 399 ευρω Motorola 32 gb, 3g στις 10.1 ιντσες με δωρο το docking station. Αρα δεν ειναι παντα οι εγχωριοι πωλητες ακριβοι οπως ισχυριζεσαι, αλλα απ'οτι φαινεται πολλοι απατεωνισκοι ξενοι.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.701/15.237
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    4,5(dB) / 21(dB)
    @FSHOPAXD
    Ανέβασα το Skype έτοιμο patched για το Bitmore.
    http://www.fileserve.com/file/AWBSwH...._2.1.0.46.apk

    Μην το κάνεις update και επίσης πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποιες επιλογές από το Advanced Menu για την κάμερα...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής έως 150€
    Από tsakman στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-11, 00:00
  2. Αγορά οθόνης έως 150 ευρώ με ενσωματωμένα ηχεία και δέκτη τηλεόρασης
    Από axinosgr στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-11, 00:08
  3. Αγορά κάρτας γραφικών ~ 150 ευρώ
    Από Dark Dominion στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-07, 09:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας