Σελ. 140 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 120130135138139140141142145150 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.086-2.100 από 2259
  1. #2086
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    να γνωρίζετε ότι υπάρχουν 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα που χρησιμοποιεί το ΕΦΚΑ αλλά και άλλες δημόσιες υπηρεσίες/οργανισμοί που έχουν υψηλή χρέωση.

  2. #2087
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.300
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    να γνωρίζετε ότι υπάρχουν 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα που χρησιμοποιεί το ΕΦΚΑ αλλά και άλλες δημόσιες υπηρεσίες/οργανισμοί που έχουν υψηλή χρέωση.
    Να χρεώνεσαι και να μην σε εξυπηρετούν κιόλας. Ραντεβού μόνο μέσω https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p
    αλλά και εκεί για γέλια είναι. Όλα σχεδόν πιασμένα είναι για τρεις μήνες.
    Επιμένω όμως και βρίσκω

  3. #2088
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να χρεώνεσαι και να μην σε εξυπηρετούν κιόλας. Ραντεβού μόνο μέσω https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p
    αλλά και εκεί για γέλια είναι. Όλα σχεδόν πιασμένα είναι για τρεις μήνες.
    Επιμένω όμως και βρίσκω
    Αυτό λες εσύ

    εγώ είχα ένα ατύχημα κατά την εργασία μου (όταν ήμουν εκτός των κεντρικών γραφείων σε ένα υποκατάστημα) στο οποίο χτύπησα στον αριστερό ώμο με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω τον γνωστό επίδεσμο/νάρθηκα στο αριστερό χέρι και να είναι ακινητοποιημένο υπό γωνία 90 μοιρών τουλάχιστον για 15 ημέρες (αν υπέγραφαν αναρρωτική άδεια) επειδή όμως δεν υπογράφουν οι αρμόδιοι την αναρρωτική άδεια όπως καταλαβαίνεις θα φοράω αυτό το πράγμα για τουλάχιστον 30 ημέρες στις οποίες θα παίρνω τα χάπια και θα βάζω και την αλοιφή.

  4. #2089
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω ραντεβου ΙΚΑ εσταυρωμενου 9 φορες ακυρωση - επαναπρογραμματισμος 4 μηνες και δε ντρεπονται

  5. #2090
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.300
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λες εσύ

    εγώ είχα ένα ατύχημα κατά την εργασία μου (όταν ήμουν εκτός των κεντρικών γραφείων σε ένα υποκατάστημα) στο οποίο χτύπησα στον αριστερό ώμο με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω τον γνωστό επίδεσμο/νάρθηκα στο αριστερό χέρι και να είναι ακινητοποιημένο υπό γωνία 90 μοιρών τουλάχιστον για 15 ημέρες (αν υπέγραφαν αναρρωτική άδεια) επειδή όμως δεν υπογράφουν οι αρμόδιοι την αναρρωτική άδεια όπως καταλαβαίνεις θα φοράω αυτό το πράγμα για τουλάχιστον 30 ημέρες στις οποίες θα παίρνω τα χάπια και θα βάζω και την αλοιφή.
    Ποιοι νωρίς είναι οι υπεύθυνοι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω ραντεβου ΙΚΑ εσταυρωμενου 9 φορες ακυρωση - επαναπρογραμματισμος 4 μηνες και δε ντρεπονται
    Κλείνει διπλά και τριπλά ραντεβού ή με άλλους γιατρούς σε κοντινές περιοχές

    Έχουμε ξεχωριστό topic για τον ΕΟΠΥΥ
    http://bit.do/fTrDZ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 09-02-22 στις 21:56.

  6. #2091
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοι νωρίς είναι οι υπεύθυνοι;

    - - - Updated - - -



    Κλείνει διπλά και τριπλά ραντεβού ή με άλλους γιατρούς σε κοντινές περιοχές

    Έχουμε ξεχωριστό topic για τον ΕΟΠΥΥ
    http://bit.do/fTrDZ
    το σύστημα υγείας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να βάλει την σφραγίδα/υπογραφή στην αναρρωτική άδεια και πρόσεξε δεν ισχυρίζομαι ατύχημα που συνέβηκε κατά την διάρκεια της εργασίας μου (το οποίο φυσικά ισχύει καθώς είμαι εντός ωραρίου εργασίας και σε χώρο της εργασίας μου) αλλά αναλαμβάνω την ευθύνη να πω ότι δεν πρόσεξα έτσι έπαθα το ατύχημα στο οποίο χτύπησα το χέρι μου και τώρα θέλω να γίνω καλά το συντομότερο δυνατόν.

    ε δεν γίνεται αυτό καθώς δεν υπογράφουν για την αναρρωτική άδεια έτσι θα φοράω τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που θα μου ακινητοποιεί το χέρι σε γωνία 90 μοιρών και αντί να θέλω 15 ημέρες θα χρειαστούν 30 ημέρες ίσως και περισσότερες με φάρμακα/αλοιφές κτλ...

    μετά απορούν γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα υγείας και τους ίδιους τους γιατρούς.

  7. #2092
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.298
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σύστημα υγείας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να βάλει την σφραγίδα/υπογραφή στην αναρρωτική άδεια και πρόσεξε δεν ισχυρίζομαι ατύχημα που συνέβηκε κατά την διάρκεια της εργασίας μου (το οποίο φυσικά ισχύει καθώς είμαι εντός ωραρίου εργασίας και σε χώρο της εργασίας μου) αλλά αναλαμβάνω την ευθύνη να πω ότι δεν πρόσεξα έτσι έπαθα το ατύχημα στο οποίο χτύπησα το χέρι μου και τώρα θέλω να γίνω καλά το συντομότερο δυνατόν.

    ε δεν γίνεται αυτό καθώς δεν υπογράφουν για την αναρρωτική άδεια έτσι θα φοράω τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που θα μου ακινητοποιεί το χέρι σε γωνία 90 μοιρών και αντί να θέλω 15 ημέρες θα χρειαστούν 30 ημέρες ίσως και περισσότερες με φάρμακα/αλοιφές κτλ...

    μετά απορούν γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα υγείας και τους ίδιους τους γιατρούς.
    Ορίστε? Ερώτηση όταν έσπασε το χέρι σου λογικά πήγες στο νοσοκομείο.....τους είπες να σου δώσουν και χαρτι αναρρωτικής ή το ζήτησες αργότερα

  8. #2093
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε? Ερώτηση όταν έσπασε το χέρι σου λογικά πήγες στο νοσοκομείο.....τους είπες να σου δώσουν και χαρτι αναρρωτικής ή το ζήτησες αργότερα
    το πρόβλημα είναι ότι

    δεν έσπασα κανένα χέρι

    δεν έχω κανένα κάταγμα ούτε ράγισμα (το δείχνει και η ακτινογραφία)

    αν είχα κάταγμα/ράγισμα θα έδιναν αναρρωτική στο νοσοκομείο (θα ήταν υποχρεωμένοι άλλωστε να το κάνουν) και δεν θα με ένοιαζε αν χαρακτηριστεί εργατικό ατύχημα ή το οτιδήποτε

    απλά κάτι έγινε στον αριστερό ώμο μου το οποίο για να διορθωθεί θέλει ακινητοποίηση (με τον ειδικό επίδεσμο/νάρθηκα που το ακινητοποιεί σε θέση υπό 90 μοίρες) - ξεκούραση σε συνδυασμό με χάπια παυσίπονα/αντιφλεγμονώδη και με αλοιφή

    αλλά αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να γίνει χωρίς αναρρωτική άδεια

    έτσι εκεί που θα ήθελα 15 ημέρες για να συνέλθει και να μπορώ να είμαι 100% παραγωγικός στην εργασία μου

    τώρα θα χρειαστώ 30 ημέρες + ότι θα φοράω αυτό το πράγμα που θα με εμποδίζει να εργαστώ γιατί σκέψου ότι γράφω στον υπολογιστή με το ένα χέρι...

    όλα αυτά γιατί δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη να υπογράψουν για αναρρωτική άδεια.

  9. #2094
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.298
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ε δεν ειμαστε καλα. Σε αλλη δομη υγειας? Σε κεντρο υγειας προτεινω να κλεισεις ραντεβου και να τους προσκομισεις συνταγογραφησεις χαπιων να σε εξετασουν για να σε αναλαβουν.

  10. #2095
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε δεν ειμαστε καλα. Σε αλλη δομη υγειας? Σε κεντρο υγειας προτεινω να κλεισεις ραντεβου και να τους προσκομισεις συνταγογραφησεις χαπιων να σε εξετασουν για να σε αναλαβουν.
    όλα αυτά έγιναν στο ΚΥ της περιοχής μου και σε γνωστό νοσοκομείο της περιοχής

    χρεώθηκα δύο ημέρες από την κανονική μου άδεια.

    ήδη τα παυσίπονα τέλος (7 ημέρες) όπως κατα αντιφλεγμονώδες και η αλοιφή

    παραμένει ο επίδεσμος/νάρθηκας οποίος με ενοχλεί...γιατί όπως καταλαβαίνετε η φύση της δουλειάς μου/διασκέδασης μου περιλαμβάνει τον υπολογιστή.

    δεν πειράζει...

    δεν θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 11-02-22 στις 13:05.

  11. #2096
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Για να επιστρεψουμε στο θεμα μας.
    Μεγαλη πλακα στο youtube με "εταιρια επενδυσεων". (scam baiting)
    Η αλλη λυση πριν την φραγη.

    https://www.youtube.com/watch?v=blxOWkCVlmQ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος customer : 15-04-22 στις 14:03.

  12. #2097
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.293
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    2130392750 Nova Προσφορές/Πωλήσεις

    Με πήραν σήμερα στο κινητό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #2098
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Ατελειωτα τα νούμερα Κάθε μέρα περνάω και 1 στην blacklist του fritz. Εμένα με έχουν βάλει στο μάτι στην ζενιθ. Παιρνουν τηλέφωνο δεν ενδιαφέρομαι λέω και block. Ξανα παίρνουν άλλη μέρα από άλλο τηλέφωνο. Δεν φτάνει που με παίρνουν ενω είμαι στο άρθρο 11, δεν ενημερώνουν και την βάση τους ότι δεν ενδιαφέρομαι....

  14. #2099
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Το κόλπο που έχουν βρει είναι να λένε "είναι τυχαία η κλήση", ή μου είπε ένας τις προάλλες ότι μου έδωσαν τον τάδε αριθμό και τους καλώ όλους +1.

    Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν λίστες, θα έπρεπε να τις ελέγχουν προτού καλέσουν, είτε είναι τυχαία η κλήση, είτε είναι "τυχαία".

    Πριν κάποιο καιρό με ζήτησε κάποιος (στο κινητό) με ονομ/μο (μου), και όταν τον ρώτησα που βρήκε το τηλέφωνο, μου είπε ότι ήταν τυχαία η κλήση. Του λέω "ρε μπαγάσα δεν πας να παίξεις κανένα τζόκερ, που βρήκες τυχαία και το ονομ/μο"
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #2100
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόλπο που έχουν βρει είναι να λένε "είναι τυχαία η κλήση", ή μου είπε ένας τις προάλλες ότι μου έδωσαν τον τάδε αριθμό και τους καλώ όλους +1.

    Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν λίστες, θα έπρεπε να τις ελέγχουν προτού καλέσουν, είτε είναι τυχαία η κλήση, είτε είναι "τυχαία".

    Πριν κάποιο καιρό με ζήτησε κάποιος (στο κινητό) με ονομ/μο (μου), και όταν τον ρώτησα που βρήκε το τηλέφωνο, μου είπε ότι ήταν τυχαία η κλήση. Του λέω "ρε μπαγάσα δεν πας να παίξεις κανένα τζόκερ, που βρήκες τυχαία και το ονομ/μο"
    Το "είναι τυχαία τα νούμερα που καλούμε" το έχουνε κάνει δικαιολογία εδώ και καιρό μερικοί, λες και είναι αποδεκτή εξήγηση. Δηλαδή άμα πάρω εγώ σβάρνα το δρόμο και χτυπάω κουδούνια στην τύχη, αυτό σημαίνει πως δεν ενοχλούνται οι ιδιοκτήτες; Τι πάει να πει "στην τύχη" δηλαδή; Το βασικό (βάσει GDPR) είναι να έχεις αποδεδειγμένα εξασφαλίσει την συναίνεση του καλούμενου, κι αυτό ξεκάθαρα δεν ισχύει, είτε είναι οι τηλεφωνικοί αριθμοί τυχαίοι, είτε δεν είναι.

Σελ. 140 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 120130135138139140141142145150 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας