Σελ. 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 326
  1. #166
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Καλημερα, μολις μετακομισα Τουμπα (Θεσσαλονικη) και σκεφτομαι να μην κανω μεκομιση την γραμμη μου Forthnet, αφου ετσι και αλλιως θα παρω αλλο νουμερο (ημουν Μηχανιωνα).
    μια απο τις επιλογες μου ειναι και η HCN, τι λετε αξιζει? απο αυτα που διαβασα μαλλον μπερδευτικα αντι να σχηματισω αποψη....

  2. #167
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, μολις μετακομισα Τουμπα (Θεσσαλονικη) και σκεφτομαι να μην κανω μεκομιση την γραμμη μου Forthnet, αφου ετσι και αλλιως θα παρω αλλο νουμερο (ημουν Μηχανιωνα).
    μια απο τις επιλογες μου ειναι και η HCN, τι λετε αξιζει? απο αυτα που διαβασα μαλλον μπερδευτικα αντι να σχηματισω αποψη....
    Σε ποια περιοχή είσαι ακριβώς;

    Έχει στο δρόμο μπροστά από το σπίτι σου ήδη δίκτυο;

    Αν όχι, θα πρέπει να περιμένεις αρκετούς μήνες μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου.
    مفاجأة

  3. #168
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Δικτυο εχει, και μαλιστα εδω και καιρο, ειμαι στην Πρωτογενους.
    το θεμα μου ομως ειναι οτι καποια πραγματα που διαβασα, για αποσυνδεσεις, κακη ποιοτητα τηλεφωνου και κατα διαστηματα χαμηλες ταχυτητες, με φοβισαν...

  4. #169
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Τα μηνυματα που διαβασες ειναι αρκετα παλια. Σημερα η κατασταση ειχει ομαλοποιηθει. Για να συνδεση πρεπει να γινει εκσκαφη που σημαινει αδειοδοτηση και καθυστερισεις που εξαρτώνται απο δεκαδες θεματα, αρα πρεπει να εχεις υπομονη.
    Οσον αφορα τις υπηρεσιες θεωρω οτι ειναι μια δικαιη συμφωνια, το αν σε εξυπηρετουν οι υπηρεσιες της ειναι δικο σου θεμα.

    Ειναι σημαντικο να ξερεις οτι μπορεις αν θελεις να κανεις την αιτηση, να συνδεθεις και οποια στιγμη θελεις να παγωνεις τη συνδεση και να τη ξαναενεργοποιεις αμεσα.

  5. #170
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Απ' οτι βλεπω στο προφιλ σου εσυ εισαι στην HCN, εισαι ευχαριστημενος?
    αντιμετωπιζεις κανενα απο τα προβληματα που ειχαν γραφει?

  6. #171
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Φυσικά και αντιμετώπισα στον παρελθόν, ειδικά πριν ένα χρόνο.
    Για την ιστορία θα πω ότι αντίστοιχα προβλήματα αντιμετώπισα το τελευταίο εξάμηνο που ήμουν συνδρομητής στη περιβόητη Forthnet πριν μερικά χρόνια όταν αυτή ανδρωνόταν, άσχετα που εκείνοι δε το παραδέχτηκαν ποτέ.
    Αν ψάχνεις κόσμο αγγελικά φτιαγμένο είσαι σε λάθος πλανήτη. Παντού θα υπάρξουν προβλήματα.

    Παντός για να απαντήσω ευθέως στην ερώτηση σου, σου λέω ότι εδώ και αρκετό καιρό δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.
    Οπότε μη μασάς, προχωρά.

  7. #172
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    οπως ειπα, εκανα αιτηση στην CYTA, αλλα αυτο δεν με ενοχλει, θα κανω και μια αιτηση στην HCN αφου θελω τις γρηγορες ταχυτητες και δεν με πειραζει να εχω 2 γραμμες, ασε που στην HCN δεν θα εχω δεσμευσεις και οποτε δεν χρειαζομαι ταχυτητες θα την κοβω την συνδεση

  8. #173
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λόγω ιδιαιτερου προβλήματος εξαιτίας του δρόμου που μένω είχα ακυρώσει την αιτηση που είχα κάνει .μερικούς μήνες μετά με ενημερώνουν ότι το πρόβλημα λύθηκε και μπορώ να συνδεθω αν το επιθυμώ .στο μεταξύ όμως έχω ήδη ανανεώσει την adsl για 2 χρονια...θέλω να ρωτησω μπορώ να διακοψω την adsl χωρίς τέλος διακοπής;(λίγο άσχετο με το τοπικ)
    Και δεύτερον αν τις έχω παράλληλα υπάρχει τρόπος να συνδιασω τις δύο γραμμές ώστε να έχω το άθροισμα σαν τελική ταχύτητα; Πχ 6mbit που συνδεομαι με την hol και 10mbit από την hcn σύνολο 16..κάτι διάβασα για broadband bonding αλλά δεν εβγαλα άκρη..

  9. #174
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iguana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω ιδιαιτερου προβλήματος εξαιτίας του δρόμου που μένω είχα ακυρώσει την αιτηση που είχα κάνει .μερικούς μήνες μετά με ενημερώνουν ότι το πρόβλημα λύθηκε και μπορώ να συνδεθω αν το επιθυμώ .στο μεταξύ όμως έχω ήδη ανανεώσει την adsl για 2 χρονια...θέλω να ρωτησω μπορώ να διακοψω την adsl χωρίς τέλος διακοπής;(λίγο άσχετο με το τοπικ)
    Και δεύτερον αν τις έχω παράλληλα υπάρχει τρόπος να συνδιασω τις δύο γραμμές ώστε να έχω το άθροισμα σαν τελική ταχύτητα; Πχ 6mbit που συνδεομαι με την hol και 10mbit από την hcn σύνολο 16..κάτι διάβασα για broadband bonding αλλά δεν εβγαλα άκρη..
    Ποια εταιρια εχεις;
    Λιγο δυσκολο να το κοψεις χωρις τελος αποσυνδεσης, εκτος κι αν γινει καμια τροποποιηση ή καποια παραβιαση του συμβολαιου σου με υπαιτιοτητα της εταιριας σου οποτε και θα εχεις δικαιωμα για καταγγελια της συμβασης σου.
    Μπορεις να κανεις broadband bonding, εχει και τα θετικα και τα αρνητικα του. Εχει βεβαια και κοστος, που κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει, καλυτερα να πληρωσεις τελος αποσυνδεσης και να παρεις μια καλυτερη γραμμη απο HCN παρα να μπεις σε τετοιο λουκι.

  10. #175
    Εγγραφή
    27-12-2013
    Περιοχή
    Χαριλάου Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2490/29993 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    19.4(dB) / 4.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν μετακομίζω και εγώ στη Χαριλάου και σκέφτομαι να βάλω και εγώ HCN. Θέλω να ρωτήσω.. είχε κανείς από εσάς πρόβλημα με την πολυκατοικία για την εγκατάσταση του κουτιού και την καλωδίωση μέχρι το διαμέρισμα;

  11. #176
    Εγγραφή
    18-10-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toumpeki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μετακομίζω και εγώ στη Χαριλάου και σκέφτομαι να βάλω και εγώ HCN. Θέλω να ρωτήσω.. είχε κανείς από εσάς πρόβλημα με την πολυκατοικία για την εγκατάσταση του κουτιού και την καλωδίωση μέχρι το διαμέρισμα;
    φιλε μου δεν νομιζω να εχεις προβλημα..το εξωτερικο κουτι τους ειναι στο μεγεθος σαν αυτα του φυσικου αεριο και μετα ενα απλο καλωδιο.

  12. #177
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Το δίκτυο της HCN παραμένει ανατολική Θεσ/νίκη; Για εμάς προς τα δυτικά δεν έχει ακόμα τίποτα να υποθέσω ε;

  13. #178
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Μήπως γνωρίζει κάποιος αν τα λεπτά που προσφέρουν για κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για διεθνείς κλήσεις;

  14. #179
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπέρα σε όλους
    συνδέθηκα και εγώ επιτέλους , δοκιμαστικά στο 120 για αρχή. Έχω διαπιστώσει μια δυο αποσυνδεσεις για κάποια ώρα τις πρώτες ημέρες λειτουργίας και επίσης το speedtest.net μου δειχνει πολύ διαφορετικά αποτελέσματα κάθε φορά. Πχ μόνο το πρωι νωρις εχω δει 116mbit τις υπόλοιπες ώρες βλέπω άλλωτε 35 , 70 , 25 μέχρι και 7 κάποια στιγμή. είναι φυσιολογικό να παίζουν έτσι οι τιμές;Συμβαίνει μονο στην 120αρα αυτό , αν έχω πχ 20 θα είναι κολημένο εκεί γύρω πάντα;Η εσωτερική καλωδίωση αν έχει πρόβλημα επηρεάζει και την ταχύτητα η μπορεί να προκαλέσει μόνο αποσυνδέσεις ;
    εχω το dlink ρουτερ

  15. #180
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Μετά από πολλές αναβολές, από την πλευρά μου, αφού έχω ΟΤΕ πλέον εδώ και 2-3 μήνες ( την CYTA την έστειλα ειδικά μετά τις 2 απανωτές αυξήσεις) και είμαι ευχαριστημένος, είπα να βάλω παράλληλα και την HCN, οπότε χθες ήρθαν και πέρασαν την εσωτερική καλωδίωση.
    μου είπαν ότι θα χρειαστούν περίπου έναν μήνα μέχρι να περάσουν το κουτί και την γραμμή στον δρόμο, οπότε περιμένω (αν και δεν με καίει ).
    ελπίζω σύντομα να έχω νέα να σας μεταφέρω.
    Έχω όμως μια απορία για την καλωδιακή τηλεόραση.... πρέπει να την υποστηρίζει η συσκευή μου? μου είπαν ότι αν δεν την υποστηρίζει θα βλέπω μόνο τα ψηφιακά κανάλια και όχι το πακέτο του ASTRA... και πως θα ξέρω αν η τηλεόρασή μου τα υποστηρίζει? είναι μια Phillips με ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή το μοντέλο είναι 32PFL8404H και είναι 5-6 χρονών...

Σελ. 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αργεί στην Ελλάδα η μετάβαση στην ψηφιακή τηλεόραση
    Από Georgevtr στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 22:43
  3. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-08, 15:32
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 19:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας