Είμαι από τους παλιούς χρήστες CU (για όσους θυμούνται είχα βάλει όταν πριν καμιά 10αριά χρόνια είχε βάλει SMS party με 100 sms προς CU κάθε Τετάρτη ), με το καιρό έγινε το κύριο νούμερό μου (έχω βέβαια κι μια cosmokarta στην άκρη για ειδικές περιπτώσεις σε άλλη συσκευή). Κάνω γενικά αρκετά προσεκτική χρήση, δηλαδή συνήθως την βγάζω με μια ανανέωση 10 (το πολύ 20) ευρώ τον μήνα, για να παίρνω και τα δωρεάν λεπτά/sms προς Vodafone, έχω κι ένα πακετάκι με 3 ευρώ για 60MB internet, ήμουν γενικά καλά (αν και τώρα που πήγα σε smartphone κάτι μου λέει πως αν βρεθώ για αρκετές μέρες μακρυά από wi-fi τα 60MB θα μου φύγουν στο λεπτό, βασίζομαι στο ότι είναι όντως απεριόριστο το "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" με 1 ευρώ)

Τις προάλλες (ψιλιάζομαι πως έχει να κάνει με το ότι κατέβασα την app της vodafone) μου ήρθε e-mail που έλεγε:

Άλλαξε τον αριθμό σου ********** σε Vodafone Καρτοπρόγραμμα
και δοκίμασε τώρα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το Καρτοπρόγραμμα
Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS για 12 μήνες
Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες
15 ευρώ κάθε μήνα για ό,τι χρήση εσύ θέλεις (αυτόματη ανανέωση στην κάρτα για Ομιλία / SMS & Internet)

με δώρο τον πρώτο μήνα..
και το σκέφτηκα μήπως τελικά αξίζει να πάω από το ένα στο άλλο..

Βέβαια έτσι όπως διαβάζω το e-mail, δεν διευκρινίζει σε ΠΟΙΟ πακέτο καρτοπρόγραμμα σε πάει, γιατί από το site της Vodafone βλέπω πως έχει καρτοπρόγραμμα 20,25,35 αλλά όχι 15..
Εκτός αν εννοεί πχ να μπω στο Καρτοπρόγραμμα 20 και αυτή θα μου δίνει ΕΠΙΠΛΕΟΝ 15 ευρώ κάθε μήνα προς χρήση (που θα είναι καλή φάση αν μπορώ να βάζω κανένα πακέτο ομιλίας και προς τις άλλες εταιρίες ή σταθερά και να είμαι κύριος, τα 20 ευρώ του προγράμματος σπάνια θα τα φτάνω )

Έκανα μια σύγκριση λίγο στις χρεώσεις, για κλήσεις στο καρτοσυμβόλαιο λέει 0,33 ευρώ το λεπτό, με CU βγαίνει 0,372 ευρώ το λεπτό.. Για SMS, το καρτοσυμβόλαιο λέει 0,1240 ευρώ/SMS, στην CU είναι 0,0915 ευρώ/SMS..


Αξίζει λέτε; Μήπως μου διαφεύγει καμιά λεπτομέρεια;