Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 123
  1. #91
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotisdiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αναγκάζομαι να μένω με το WhatsUp καθότι η Cosmote έχει σχεδόν παντού 3G σήμα.
    Και μένεις με τα 120mb με 3 euro που αν δεν τα διπλασιάσουν είναι 60 που αν ασχοληθείς δεν φτάνουν για τίποτα !

    Αυτά βλέπει η cosmote και δεν βγάζει προσφορές !

  2. #92
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotisdiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια τα πακετάκια της Wind, τέλεια και τα Mb's αλλά μόνο για εντός μεγάλων πόλεων.
    Δυστυχώς η απώλεια 3G σήματος απο την επαρχεία και ειδικά στις περιοχές που κινούμαι με αποτρέπουν απο το να μεταβώ και αναγκάζομαι να μένω με το WhatsUp καθότι η Cosmote έχει σχεδόν παντού 3G σήμα.

    Όταν τα διπλανά μαγαζιά έχουν ξεκινήσει να λανσάρουν 4G είναι κρίμα να διαφημίζεις την αναβάθμιση του 3G σου ΜΟΝΟ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
    Μα για τι 4G μιλάμε? Γιατί άραγε η apple δεν έχει κάνει ακόμα συμβατό το iphone με το 4G στην Ελλάδα? Δεν λέει κάτι αυτό?

  3. #93
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πα...ντζάρια αναβαθμίσεις έχει κάνει η Wind με το 3G. Τσεκάρω μια F2G σύνδεση και στη μισή Αττική δεν πιάνει καν 3G, ένα πάναργο Edge έχει! (Καλλιθέα, Ηλιούπολη, Μαρούσι, Κυψέλη...)

  4. #94
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotisdiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια τα πακετάκια της Wind, τέλεια και τα Mb's αλλά μόνο για εντός μεγάλων πόλεων.
    Δυστυχώς η απώλεια 3G σήματος απο την επαρχεία και ειδικά στις περιοχές που κινούμαι με αποτρέπουν απο το να μεταβώ και αναγκάζομαι να μένω με το WhatsUp καθότι η Cosmote έχει σχεδόν παντού 3G σήμα.

    Όταν τα διπλανά μαγαζιά έχουν ξεκινήσει να λανσάρουν 4G είναι κρίμα να διαφημίζεις την αναβάθμιση του 3G σου ΜΟΝΟ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
    Μα για τι 4G μιλάμε? Γιατί άραγε η apple δεν έχει κάνει ακόμα συμβατό το iphone με το 4G στην Ελλάδα? Δεν λέει κάτι αυτό?
    Έβαλε η Vodafone 8 κεραίες δε ξέρω πόσες ακριβώς και διαφημίζει 4G
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  5. #95
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πα...ντζάρια αναβαθμίσεις έχει κάνει η Wind με το 3G. Τσεκάρω μια F2G σύνδεση και στη μισή Αττική δεν πιάνει καν 3G, ένα πάναργο Edge έχει! (Καλλιθέα, Ηλιούπολη, Μαρούσι, Κυψέλη...)
    Ηλιούπολη Αθήνας έχω ανεβάσει speedtest τα πάει αρκετα καλα γενικά στις γύρω περιοχές έχω πιάσει πολυ καλές ταχύτητες 6Mbps κλπ είχα ανοίξει θέμα με speedtest αλλα δεν είχε συμμετοχή .

    Ένα θα πω σύγκριση με jazzer στους αμπελοκηπους wind vs cosmote και η wind έβγαλε 1Mbps παραπάνω...
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  6. #96
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θυμάμαι ακριβώς δρόμους στην Ηλιούπολη, αλλά κατεβαίνοντας τη Βουλιαγμένης, πίσω από τα σχολεία, έχει μια πλατεία. 500 μέτρα πιο κάτω ήμουν και τα Χριστούγεννα δεν είχε 3G.
    Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από τη Cosmote (που δεν είχα ποτέ), αλλά νομίζω ακόμα είναι πάρα πολύ πίσω από τις άλλες. Τουλάχιστον από τη Vodafone που νομίζω ότι δεν έχω βρει μέρος στην Αττική που να μην έχει κάλυψη, καλή ή λιγότερο καλή.

  7. #97
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θυμάμαι ακριβώς δρόμους στην Ηλιούπολη, αλλά κατεβαίνοντας τη Βουλιαγμένης, πίσω από τα σχολεία, έχει μια πλατεία. 500 μέτρα πιο κάτω ήμουν και τα Χριστούγεννα δεν είχε 3G.
    Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από τη Cosmote (που δεν είχα ποτέ), αλλά νομίζω ακόμα είναι πάρα πολύ πίσω από τις άλλες. Τουλάχιστον από τη Vodafone που νομίζω ότι δεν έχω βρει μέρος στην Αττική που να μην έχει κάλυψη, καλή ή λιγότερο καλή.
    Είχα Vodafone και στο Παγκράτι όπου έμενα μπορώ να σου καταγράψω δύο οδούς όπου δεν υπήρχε ίχνος σήματος (με έπαιρναν τηλέφωνο και ερχόταν μόνο το μήνυμα που έλεγε ότι είχα κλήση), εν αντιθέσει με τη Wind που είναι μια χαρά, φουλ σήμα. Αυτά είναι πως θα σου κάτσει, δεν είναι δυνατόν να πιάνουν παντού τέλεια όλες! Εγώ αυτή τη στιγμή επιδιώκω το πιο οικονομικό, που να μην μου δημιουργεί σοβαρά προβλήματα όμως... (γιατί τα προβλήματα δεν τα γλιτώνεις)

  8. #98
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα Vodafone και στο Παγκράτι όπου έμενα μπορώ να σου καταγράψω δύο οδούς όπου δεν υπήρχε ίχνος σήματος (με έπαιρναν τηλέφωνο και ερχόταν μόνο το μήνυμα που έλεγε ότι είχα κλήση), εν αντιθέσει με τη Wind που είναι μια χαρά, φουλ σήμα. Αυτά είναι πως θα σου κάτσει, δεν είναι δυνατόν να πιάνουν παντού τέλεια όλες! Εγώ αυτή τη στιγμή επιδιώκω το πιο οικονομικό, που να μην μου δημιουργεί σοβαρά προβλήματα όμως... (γιατί τα προβλήματα δεν τα γλιτώνεις)
    Δε θέλω να ακουστώ σαν fanboi αλλά είχα 12-13 χρόνια Vodafone συμβόλαιο. Ποτέ, ούτε μία φορά, δεν είχα πρόβλημα να βγάλω ή να λάβω κλήση, να στείλω ή να λάβω μήνυμα. Τουλάχιστον δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ίσως επειδή είχα μεγάλο πάγιο και με πρόσεχαν, δεν ξέρω. Ώσπου με τσαντίζει η Vodafone κάποια στιγμή τον περασμένο μήνα (γιατί είναι πράγματι %^&* εταιρία κάποιες φορές) και βουτάω το νούμερο και το πάω δοκιμαστικά στο F2G.
    Aρκετά πράγματα μου έκαναν αρνητική εντύπωση στη Wind, όπως η οργάνωση της, η υποστήριξη, οι μεγάλες αναμονές της τηλ. εξυπηρέτησης, οι πληροφορίες στο site, κλπ. Όσον αφορά το ζουμί όμως, οι κλήσεις βγαίνουν/έρχονται αμέσως και η ποιότητά της κλήσης είναι εφάμιλλη της Voda.
    Παρατήρησα όμως ότι τουλάχιστον ένα εισερχόμενο sms από καρτοκινητό Voda καθυστέρησε τουλάχιστον 2 λεπτά να παραληφθεί. Άλλη μία φορά το σήμα από 4-5/5 γραμμές, εξαφανίστηκε για κάποια λεπτά και επανήλθε μόνο του. Το σημαντικότερο όμως είναι το τελείως προβληματικό 3G δίκτυο. Είναι πραγματικά γελοίο να μην έχεις 3G στο Μαρούσι στην περιοχή Mall - OΑΚΑ ή σε όλη την Καλλιθέα ή στην πλατεία Αμερικής, στην Κυψέλη.
    Είμαι στη Wind 2 βδομάδες και δεν είχα χρόνο να τσεκάρω πολλά, αλλά αν συνεχίσει έτσι... δεν αξίζει.

  9. #99
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Όλα τα χρονια ειχα Vodafone , μετα πηγα cosmote what's up και τωρα ειμαι υπερ ευχαριστημένος σε f2g.
    Όσες φορές έχω πάρει στην wind δεν περίμενα ίσως παίζει ρόλο η ώρα δε ξέρω.

    Εδω έχω φτιάξει το θέμα οποίος θέλει να αρχίσουμε αν είναι να τρέχουμε speedtest εγω είμαι μέσα, δεν χρεώνει δεδομένα για το συγκεκριμένο speedtest η wind

    http://www.adslgr.com/forum/threads/654941-Wind-Speed-Win-Speedtest

    Edit κάτι που θυμήθηκα κάποτε είχα πάει σε κατάστημα Vodafone να πάρω ένα αξεσουάρ κινητής και περίμενα 30 λεπτα γιατι η υπάλληλος δεν είχε συνειδητοποιήσει ότι δεν είχε χαρτί ο εκτύπωτης Χαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lagman : 18-01-13 στις 18:38.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  10. #100
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χάλια μαύρα
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    ADB
    Να κάνω μια ερώτηση; Γιατί ποιό λόγο πιστεύετε οτι η Wind ΔΕΝ έχει χάρτη κάλυψης 3G δικτύου στο site;

    Όσοι κυκλοφορούν εκτός Αθηνών ή Θεσσαλονίκης φαντάζομαι θα το έχουν καταλάβει.

  11. #101
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotisdiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση; Γιατί ποιό λόγο πιστεύετε οτι η Wind ΔΕΝ έχει χάρτη κάλυψης 3G δικτύου στο site;

    Όσοι κυκλοφορούν εκτός Αθηνών ή Θεσσαλονίκης φαντάζομαι θα το έχουν καταλάβει.
    Χάρτης κάλυψης υπάρχει στα καταστήματα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  12. #102
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακριβώς. Μόνο στα χαρτιά υπάρχει η κάλυψη.

  13. #103
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Μόνο στα χαρτιά υπάρχει η κάλυψη.
    Σήμερα έπιασα 6Mbps στον ταυρο που ήμουν με το αυτοκίνητο και 5 και κάτι αργότερα στην Καλλιθέα.

    Χαλάω κάτι λιγότερο απο 600 mb τον μήνα με το 3G.

    Πήγαινε στο κατάστημα της wind στην ηλιούπολη πές που έχεις πρόβλημα αν μπορούν να κάνουν κάτι, διαφορετικά άλλαξε πάροχο μην κάθεσε αφου δεν υπάρχει κάλυψη εκει που θέλεις. Αυτό είναι το ωραίο με το καρτοκινητο αλλάζεις πάροχο την επόμενη μέρα...

    Προσωπικα Vodafone δεν θα πάω ποτε εάν δεν αλλάξει πολιτική, γιατι παλιότερα έκοβε το tethering και σήμερα κόβει το VoIP και το viber κλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lagman : 20-01-13 στις 03:32.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  14. #104
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έπιασα 6Mbps στον ταυρο που ήμουν με το αυτοκίνητο και 5 και κάτι αργότερα στην Καλλιθέα.

    Χαλάω κάτι λιγότερο απο 600 mb τον μήνα με το 3G.

    Πήγαινε στο κατάστημα της wind στην ηλιούπολη πές που έχεις πρόβλημα αν μπορούν να κάνουν κάτι, διαφορετικά άλλαξε πάροχο μην κάθεσε αφου δεν υπάρχει κάλυψη εκει που θέλεις. Αυτό είναι το ωραίο με το καρτοκινητο αλλάζεις πάροχο την επόμενη μέρα...

    Προσωπικα Vodafone δεν θα πάω ποτε εάν δεν αλλάξει πολιτική, γιατι παλιότερα έκοβε το tethering και σήμερα κόβει το VoIP και το viber κλπ.
    Σε ποιο σημείο περίπου έπιασες 5Mbps; Εγώ δεν έχω τύχη στην Καλλιθέα πάντως. Ήμουν σήμερα Village Φαλήρου και μέχρι και μαρίνα Φλήσβου πετούσε το 3G εκεί. Μου έκανε εντύπωση.
    Δεν έχω και πολλές επιλογές σε εταιρίες πάντως. Cosmote δεν πάω με τίποτα, όλο προβλήματα έχει, η Wind είναι υπο δοκιμή και μέχρι στιγμής έχει τη χειρότερη κάλυψη 3G και Vodafone δε θέλω να ξαναγυρίσω (αν και ήμουν ευχαριστημένος). Θα δείξει...

  15. #105
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    έχει υποθεί πολλές φορές, το τέλειο σήμα δεν υπάρχει...όπως επίσης και η τέλεια εταιρία με τα τέλεια προγράμματα κινητής/ίντερνετ.

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-11, 02:20
  2. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-11, 12:52
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-10, 13:23
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-10, 22:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας