Σελ. 8 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 500
  1. #106
    Εγγραφή
    05-11-2016
    Ηλικία
    99
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    απεναντι απ το σπιτι μου παντως , το σιδερενιο καπακι πανω στο δρομο γραφει ΟΤΕ επανω του :P (πειραιας μια παραλληλη απο τη ψαρρων)

  2. #107
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Λογω δουλειας (πωλητης) γυριζω αρκετες περιοχες του λεκανοπεδιου.Σημερα στο Πειραια και περιξ ειδα τα εξης.
    1.Εχουν ριξει υγρη πισσα στα χαντακια για να ριξουν κανονικη πισσα στην Χατζηκυριακου στο υψος του καταστηματος super market "fresh" για οποιον γνωριζει την περιοχη.Στενο χαντακι οποτε λογικα εργα του ΟΤΕ.
    2.Χωρις να εχουν γινει σκαψιματα για χαντακι εχει κανει ενα συνεργειο εκει "εργοταξιο" το παλιο κουτι του ΟΤΕ με αριθμο 269 στην Καλλιπολη.Ειδα τυπο να ξεμπλεκει ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ πλεξουδα καλωδια καθισμενος σε σκαμνακι.Δεν ειδα καινουρια καμπινα καπου για αναμονη να την βαλουν,μπορει να μην εχει παει ομως και το φορτηγο να την αφησει ακομα.Γραφω μονο οτι ειδα.

  3. #108
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογω δουλειας (πωλητης) γυριζω αρκετες περιοχες του λεκανοπεδιου.Σημερα στο Πειραια και περιξ ειδα τα εξης.
    1.Εχουν ριξει υγρη πισσα στα χαντακια για να ριξουν κανονικη πισσα στην Χατζηκυριακου στο υψος του καταστηματος super market "fresh" για οποιον γνωριζει την περιοχη.Στενο χαντακι οποτε λογικα εργα του ΟΤΕ.
    2.Χωρις να εχουν γινει σκαψιματα για χαντακι εχει κανει ενα συνεργειο εκει "εργοταξιο" το παλιο κουτι του ΟΤΕ με αριθμο 269 στην Καλλιπολη.Ειδα τυπο να ξεμπλεκει ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ πλεξουδα καλωδια καθισμενος σε σκαμνακι.Δεν ειδα καινουρια καμπινα καπου για αναμονη να την βαλουν,μπορει να μην εχει παει ομως και το φορτηγο να την αφησει ακομα.Γραφω μονο οτι ειδα.
    Σε κάποια σημεία που δεν χωράει να μπει καινούργια καμπίνα, μεταφέρουν τα καλώδια σε άλλο σημείο

  4. #109
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάποια σημεία που δεν χωράει να μπει καινούργια καμπίνα, μεταφέρουν τα καλώδια σε άλλο σημείο
    Για την 269 δεν ειμαι σιγουρος για το τι κανανε.
    Επειδη μολις ειδα παλαιοτερα posts για την περιοχη στην Χατζηκυριακου περι vodafone,θα ξαναπερασω να δω τι λενε τα καπακια στους κομβους των χαντακιων τι λενε πανω και θα κανω update.

    - - - Updated - - -

    Ακυρο για ΟΤΕ στην Χατζηκυριακου ειναι VODAFONE.Καλημερα παιδες.
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  5. #110
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Σε όλο το Α/Κ Φρεαττύδας έχει αναλάβει η Vodafone το VDSL και τις καμπίνες. Δηλαδή από Πειραική / Σχολή Δοκίμων έως Πασαλιμάνι. Αρα ό,τι είδες σε Καλλίπολη / Χατζηκυριάκειο κτλ της VF είναι. Προχωράνε, σίγουρα, τώρα θα δούμε εντός του '17 τι θα κάνουν ακριβώς είναι μέσα στα 5-6 πιλοτικά αστικά κέντρα της...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #111
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Τα έργα εκεί σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά που βρίσκονται? συζητήθηκε και είδα και στον χάρτη και τις καμπίνες εκεί στην Αιγάλεω αλλά και στο θεμιστόκλειο αλλά Αγίου Δημητρίου, Ψαρρών κτλ δεν βλέπω την παραμικρή κίνηση. Συνεχίζονται προς τα κάπου αυτά στο θεμιστόκλειο ή αυτά στην Αιγάλεω ή έχουν παγώσει?
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  7. #112
    Εγγραφή
    05-11-2016
    Ηλικία
    99
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έργα εκεί σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά που βρίσκονται? συζητήθηκε και είδα και στον χάρτη και τις καμπίνες εκεί στην Αιγάλεω αλλά και στο θεμιστόκλειο αλλά Αγίου Δημητρίου, Ψαρρών κτλ δεν βλέπω την παραμικρή κίνηση. Συνεχίζονται προς τα κάπου αυτά στο θεμιστόκλειο ή αυτά στην Αιγάλεω ή έχουν παγώσει?
    Στην Δογάνης έχουν βάλει κάποιες και τη βδομαδα που μας περασε ειχε παλι τεχνικους του οτε και κατι κοιτουσαν μεσα στο κουβουκλιο..

  8. #113
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Δογάνης μέχρι τι ύψος περίπου έχουν βάλει? (Αγίου Δημητρίου γυρνάω απο δουλειά οπότε δεν έχω προσέξει Δογάνης.. ώρα για μια παράκαμψη)
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  9. #114
    Εγγραφή
    05-11-2016
    Ηλικία
    99
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    περνα απ το «γαλατάδικο» και θα δεις την καμπινα νουμερο 234 :P Δεν ξερω αν δουλευει ακομα ως vdsl .. :P παντως την βαλανε πριν κανα 2μηνο ,ενω προχθες ηταν καποιοι οτετζηδες και κατισκαλιζανε μεσα στην καμπινα..

  10. #115
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Α μιλάμε για ΠΟΛΥ χαμηλά έχουμε ακόμα μέχρι τέρμα πάνω
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  11. #116
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Τελικά αφού θυμήθηκα και ανέβηκα μια μέρα απο Δογάνης αντί για Αγ. Δημητρίου, είδα πως εκτός απ το Γαλατάδικο, έχουν βάλει νέες καμπίνες και πιο ψηλά στην Δογάνης και η τελευταία που είδα ήταν 2 στενά πάνω απ την πλατεία (2-3 στενά πάνω απ το ύψος του θεμιστόκλειου δηλαδή.. βέβαια δεν ξέρω που θα έπρεπε να υπάρχουν καμπίνες στην περιοχή για να δω αν άλλαξαν)
    Πιο ψηλά δεν είδα κάτι (εγώ πχ είμαι άλλα 4-5 στενά πιο ψηλά στα σύνορα με Νίκαια επί της Ψαρρών) και δυστυχώς δεν είδα πουθενά το παραμικρό σκάψιμο...
    Μετά τις ανακοινώσεις του Δημάρχου Νίκαιας-Ρέντη φαίνεται να υπάρχει πλέον έντονη κινητικότητα απο την μεριά της Νίκαιας αλλά δεν βλέπω την ίδια κινητικότητα πλέον απ την μεριά του Πειραιά (και άντε εγώ πάνω στα σύνορα να βγάλω άκρη που δεν θα ξέρω ποιος θα σκάβει και γιατί)
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  12. #117
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    EDIT: Άκυρο
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails dslam.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 24-03-17 στις 17:27.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  13. #118
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Πέρα απ την Δογάνης που έχουν φτάσει σίγουρα στο ύψος που είπα (πιθανόν και ψηλότερα αλλά δεν ξέρω που αλλού έχει ΚΑΦΑΟ), είδα σήμερα ότι έχουν προχωρήσει και Αγίου Δημητρίου μέχρι τουλάχιστον λίγο πριν την Αγχιάλου (είτε σκαψίματα είτε έτοιμα ΚΑΦΑΟ) .. υπάρχει αρκετή κινητικότητα στην περιοχή τελικά.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  14. #119
    Εγγραφή
    05-11-2016
    Ηλικία
    99
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Σημερα κατεβηκα την Ψαρρων, σκαβουνε και εκει

  15. #120
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Ναι κάτι πήρε χθες το μάτι μου στα πεταχτά (μέχρι λίγο πιο ψηλά απ την Εκκλησία προς την Π.Ράλλη δηλαδή γύρω στα 3 στενά πιο χαμηλά απο εμένα) αλλά δεν μπόρεσα να δω αν είναι για VDSL ή κάτι άλλο... το πρόβλημα μου είναι ότι εγώ δεν ξέρω που βρίσκεται το ΚΑΦΑΟ απ το οποίο παίρνω εγώ.. κάποτε ήξερα που είναι (στην γωνία απ το σπίτι μου μπροστά σε ένα χαμόσπιτο) αλλά το έχω "χάσει" εδώ και κοντά 16-17 χρόνια απ όταν το χαμόσπιτο γκρεμίστηκε για να φτιαχτεί μια πολυκατοικία στην θέση του.. μακάρι να ήξερα που στο καλό πήγε... όσο και αν έχω ψάξει δεν...
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

Σελ. 8 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  3. hol φοιτητικό στον πειραιά
    Από paulotsa στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-12, 20:33
  4. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-12, 15:05
  5. Μηνύματα: 119
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-12, 21:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας