Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    23-01-2013
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα Κωστας από Νίκαια Πειραια ,θα σας πω για την WIND μηπως και προφυλαξω και κανεναν αλλο . Πριν 50 μέρες περιπου ενα απογευμα με παιρνει ενας στο σταθερό από την WIND για προσφορα στο σταθερό & στο κινητο ,μεχρι εκείνη τη στιγμή ήμουν σταθερό στην HOL & κινητό vodafone συνδιαστικό πακετο με 43 όλα μαζί το μήνα. Το λέω στον τύπο ότι φίλε μου πληρώνω λίγα και μου λέει με τις ίδιες παροχές στο σταθέρο (απερ.κλησεις αστικα υπεραστικα & 24 ιντερνετ) & κινητό με 300 λεπτα δωρεάν χρόνο ομιλίας & δώρο ένα ασύρματο τηλεφωνο με 36,50 ευρώ όλα μαζί χωρίς καμία άλλη χρέωση.Το σκέφτομαι λίγο και λέω 6,5 ευρω το μηνα λιγότερα στους δύσκολους καιρούς που ζούμε και λέω εντάξει και ρώτησα και δεύτερη & τρίτη φορά σίγουρα 36,5 ? ΝΑΙΙΙ μου απαντάει απο την WIND τελική τιμή. Οκ λέω ωραία μου στέλνουν ενα courier μετα από δυο μερες προσκομιζω λογ/μο vodafone & hol & φωτοτυπια ταυτοτητας ,υπογραφω και το χαρτομανι και ολα οκ μεχρι εκεινη τη στιγμη. Ο γολγοθάς μου μολις είχε ξεκινησει γινομαι συνδρομητης από τις 6/12/2012 στο σταθερό & από τις 15/12/2012 στο κινητο (καθυστερησε μια βδομαδα δεν πειραζει) έρχεται ο πρώτος λογ/μος ΜΟΝΟ για το ΣΤΑΘΕΡΟ στις 15/12/2012 74,00 ευρω με με τέλη ενεργοποίησης που κανείς δεν ανέφερε με διπλό πάγιο που κανείς δεν ανέφερε με χρέωση για υπηρεσίες 4 & 5/12/2012 που δεν ειχα καν τηλεφωνο . Επίπλέον τις 10 μέρες που απολάμβανα τις τρομερες υπηρεσίες της WIND ειχα μιλησει με το τεχνικό τμήμα τουλάχιστον 10 φόρες για προβλήματα ταχύτητας , το modem ασύρματα δεν επαιζε με τίποτα αφήστε τις πολλαπλες διακοπές & όλα αυτα πριν μου έρθει ο λογ/μος ,εφοσον έλαβα και τον λογ/μο που αντι για 36,50 ευρω το μηνα σταθερό & κινητό μαζί μόνο για την μια βδομαδα που ήμουν συνδρομητης δηλ απο τις 6/12/2012 μέχρι τις 15/12/2012 που μου ήρθε ο λογ/μος ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ 74 ευρώ αρχισα να ψυλιαζομαι την ΑΠΑΤΗ .Καλούσα στην WIND στην κινητη να μάθω ποσο θα μου έρθει το πάγιο εξηγουσα για την προσφορά αλλα αυτοι τα δικά τους ,για να μην μακρυγορω ήρθε και ο λογ/μος του κινητου μαζί με τον 2ο του σταθερού ...Δεν έχω και μουσικη υποκρουση για να σας τον πω 48 ευρώ για ουτε μηνα στο κινητό και 107,50 στο σταθερο για ενα μηνα και μια βδομαδα σύνολο 155 παρα κατι λεπτά .Ξαναρχίζω τα τηλεφωνα με την απειλη της καταγγελιας (εχω 'ηδη κανει 2 & προχωραω) μου απαντανε οτι διορθώθηκαν οι λογ/μοι και απο εδω και περα θα απολαμβάνω ένα πάγιο 24 ευρω για το σταθερό και 22 ευρω για το κινητο συνολο 46 ευρω μηνιαίως ,λεω δεν καταλάβατε καλα έγω έλαβα προσφορα 36,50 ευρώ από εσας ακουστε την ΕΦΟΣΟΝ ΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ και αν δεν μπορείται να μου δωσετε την προσφορα που ΕΣΕΙΣ μου κανατε έλατε και πάρτε το εξοπλισμό σας και αντε στο καλο. Σημειωτεον ότι το ασυρματο τηλεφωνο δεν μου το ειχαν στειλει παρα μονο μετα απο δική μου αναφορά ότι ξερετε ο ανθρωπος εκεινος που λεγοταν ταδε μου είχε πει και για μια ασυρματη συσκευη δηλ .απατεωνια στην απατεωνια ότι γλυτωσουμε και οτι μπορουμε να χρεωσουμε το ανυποψιαστο θυμα. Για τις παρανομες χρεώσεις ουδεμία αναφορα οταν τους ρωτάς ο καθε υπαλληλακος εκει σου λεει τα δικα του ,ατελειωτες ώρες αναμονης ασε το δε αστείο οτι στην κινητη μερα παρα μερα βγαινει ηχογραφημενο μυνημα οτι αυτη την στιγμη αδυνατουν να σε εξυπηρετησουν ΧΑΧΑ εταιρία τηλεπικοινωνιων και δεν αδυνατουν να σε εξυπηρετησουν αρε μονο στην Ελλαδίτσα συμβαινουν αυτα. Τι πιο απλο από αυτο που τους ζήτησα να ακούσουν οι ίδιοι την τηλεφωνική προσφορά που μου έκαναν και να μου δώσουν το πάγιο που ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΑΝ και οχι ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ με χρεωσεις οτι ΝΑΝΑΙ και τελευταιο ειναι οτι αυτο το γογονος αποτελει αθεμιτο ανταγωνισμο προς τις αλλες εταιρίες ,δηλ να υποσχονται αλλη τιμη στο προιον που πουλανε και σε αλλη να το δινουν. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ σε οτι σας προσφέρουν γιατι εμενα με κοροιδεψαν απο την WIND.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    [εκτός θέμοτος]
    Στα πληκτρολόγια υπάρχει και το πλήκτρο Enter ...
    [/εκτός θέμοτος]

  3. #3
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ δεν "αγοράζουμε" από το τηλέφωνο! Πρέπει να έχει ειπωθεί δεκάδες φορές εδώ μέσα.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλη μια φορά
    ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΆΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

    Την περασμένη εβδομάδα με είχαν πάρει τηλέφωνο και όταν τους είπα πως έχω συμβόλαιο σε άλλον πάροχο, άρχισαν τα κουφά, πως δεν ισχύει πρόστιμο αποχώρησης, κανένας δεν το πληρώνει κλπ.

    Ήμουν στην δουλειά και δεν είχα πολύ χρόνο να τους δουλέψω
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ τις προάλλες τρόλαρα έναν της HOL που ήρθε στο μαγαζί και άρχισε να λέει για τις οπτικές ίνες στο μπιντέ. Είχα κόσμο και του είπα να περάσει την επόμενη μέρα. Την επόμενη που πέρασε, του έδειξα το netfaster που ήταν κρεμασμένο στον τοίχο (πριν βάλω το 2200). Έπρεπε να δείτε τη φάτσα του.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  6. #6
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λες ότι ήρθε κούριερ, υποθέτω ότι σου έφερε κάποιο συμβόλαιο και το υπέγραψες, σωστά; Κράτησες αντίγραφο; Εαν ναι, πάνω στο συμβόλαιο τι γράφει;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #7
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Σωστά τα λέει ο goku. Στο τηλέφωνο μπορεί να έλεγαν φούμαρα, όταν ήρθε ο κούριερ, έλεγξες πριν υπογράψεις; αν ναι τι; Στις μέρες μας, θα πρέπει να είσαι διπλά πονηρεμένος και να το ψάχνεις! Τώρα περαστικά...
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  8. #8
    Εγγραφή
    10-08-2012
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Μαμά Intracom
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 44.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άν έχεις κρατήσει ονόματα, ώρες κλήσεις κλπ. μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ

  9. #9
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή με ενδιαφέρει και μένα αυτό, γιατί πήρα προσφορά από Vodafone στο τηλέφωνο, πώς διασφαλίστε με email?
    Δεν νομίζω να κάθονται να στέλνουν email για όλες τις προσφορές που κάνουν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #10
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Ε ρε αυτή η wind δεν παίζεται.Πόσοι και πόσοι την έχουν πατήσει.Σε κάποιον έλεγε πως δεν θα πληρώσει τέλη αποσύνδεσης στον Οτε,στην άλλη με line att 41 πως θα κουμπώνει τουλάχιστον 17 Mbps download.Προσωπικές μου εμπειρίες που τις άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά.
    Η καθεμιά εταιρία στο χώρο λέει ότι μαλακία της κατέβει για να πείσει και να πουλήσει.Οι εποπτικές αρχές είναι απούσες κι εμείς προσπαθούμε μέσω των social media και forum να πούμε τον πόνο μας γιατί κανείς άλλος δεν μας ακούει.
    Φταίμε κι εμείς όμως,γιατί πάμε σαν πρόβατα επί σφαγή και μετά μας φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς.Συμβόλαιο υπογράφουμε και την υπογραφή(όπως και κάτι άλλο) προσέχουμε που την βάζουμε.
    Και κάτι τελευταίο:Η καραμέλα της ΕΕΤΤ πρέπει να σταματήσει.Θέλω να μου πείτε πόσοι έχετε κάνει καταγγελία,τι απάντηση πήρατε από την εταιρία και αν ενημερωθήκατε ποτέ για την έκβαση της καταγγελίας σας.

  11. #11
    Εγγραφή
    10-08-2012
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Μαμά Intracom
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 44.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι τελευταίο:Η καραμέλα της ΕΕΤΤ πρέπει να σταματήσει.Θέλω να μου πείτε πόσοι έχετε κάνει καταγγελία,τι απάντηση πήρατε από την εταιρία και αν ενημερωθήκατε ποτέ για την έκβαση της καταγγελίας σας.
    Καμία καραμέλα. Έχω κάνει 3 φορές καταγγελία στην EETT. Πάντα έχω εξυπηρετηθεί

    1) Στην HOL και πήρα τα χρήματα μου πίσω
    2) Στην COSMOTE για παράνομη χρέωση στο 0.facebook.com και έγινε πίστωση στον λογαριασμό μου
    3) Στα ΕΛ.ΤΑ. (πρόσφατη)

  12. #12
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φταίμε κι εμείς όμως,γιατί πάμε σαν πρόβατα επί σφαγή και μετά μας φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς.Συμβόλαιο υπογράφουμε και την υπογραφή προσέχουμε που την βάζουμε.
    Εγώ θα μείνω εκεί.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-01-2013
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    To συμβόλαιο το εχω αλλα δεν μου λεει κατι συγκεκριμενο οτι δηλ. θα πληρώνεις για σταθερό & κινητό αυτά τα λεφτα, να μου πεις δεν το διάβασες? σωστά δεν το διάβασα με τον courier κρεμασμενό από πάνω μου και να βαράνε τα τηλεφωνα μου (ήμουν στην δουλεια), ειναι απατεωνες οι ανθρωποι και εμεις τα προβάτα όπως ειπε παραπάνω ο φίλος . Ασε που στην συγκεκριμένη εταιρία δεν υπαρχει ενας υπευθυνος να του μιλησεις ολα τα θεματα προωθουνται στο πουθενα όπως φαινεται . Τετοια συμπεριφορα ουτε τα πρώτα χρόνια που προσπαθουσαμε να βγαλουμε ακρη με τις εταιρίες. Εχω προχωρησει σε καταγγελία στην γενικη γραμματεια καταναλωτη και στο συνήγορο του καταναλωτη χωρίς καμια απάντηση , το μόνο που μου είπαν τηλεφωνικά είναι ότι έχουν πολλές καταγγελίες για την WIND συγκεκριμένα.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Και ξαναρωτω, ποιος πήρε προσφορά και από ποια εταιρεία σε γραπτή μορφή;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #15
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξαναρωτω, ποιος πήρε προσφορά και από ποια εταιρεία σε γραπτή μορφή;
    Δε δίνουν σε οικιακούς γραπτές προσφορές προφανώς. Και ακόμα και να δίνουν, δε τις δίνει ο ανειδίκευτος στο CC.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απίστευτες τιμές κινητών στην Wind!
    Από TheUser στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-12, 17:40
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-12, 13:06
  3. Κλείδωμα μέσω imei στην wind
    Από JethroTull στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-12, 17:34
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-12, 19:18
  5. Καταγγελια σε Vodafone για αντιμετώπιση με χαλασμένο iPhone
    Από engdpali στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-12, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας