Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 141
  1. #1
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG 200G
    Κατ'αρχήν sorry για το διπλοποστάρισμα.
    Βλέπω ότι αρκετός κόσμος έχει θέμα με περιορισμένη μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών.
    Εγώ μπόρεσα τελικά και το ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα, βοηθώντας ένα φίλο μου που είναι κάτοχος iQTalk, αφού προσπάθησα αρκετά και λέω να το μοιραστώ με όλους εσάς. Σε πολλούς ίσως να είναι γνωστή η διαδικασία.
    Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχουμε κάνει root στη συσκευή μας.
    Πριν κάνουμε root θα πρέπει να έχουμε επιλέξει από το μενού ρυθμίσεις στο κινητό μας α) να επιτρέπεται η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές (allow unsigned programs) και β) εντοπισμός σφαλμάτων όταν το USB είναι συνδεδεμένο (enable USB debugging).
    Για να κάνετε root στο iQTalk μπορείτε να χρησιμοποιήσετε είτε το SuperOneClick (το κατεβάζετε από εδώ: http://download.cnet.com/SuperOneCli...-75447027.html), είτε το UnlockRoot Pro v3.34 (το κατεβάζετε από εδώ: http://www.unlockroot.com/download.html) το οποίο εγώ προτιμώ και αυτό χρησιμοποίησα.
    Tο root και η custom rom δεν επηρεάζει την εγγύηση όσο αφορά τα hardware της συσκευής. Επηρεάζει όμως το software. Δηλαδή αν πάμε για service τηλέφωνο με custom rom/root και δυσλειτουργία λογισμικού υπάρχει χρέωση επαναφοράς 25€, απ'ότι μου είπαν από την MLS.
    Άρα ότι κάνετε είναι με δική σας ευθύνη και μόνο!
    Αφού λοιπόν έχουμε τελειώσει με το root, ακολουθούμε τη διαδικασία που περιγράφεται στο αρχείο που επισυνάπτω.
    Πάντα και πριν οποιαδήποτε ενέργεια κάνουμε, τραβάμε ένα backup για να είμαστε ήσυχοι για παν ενδεχόμενο.
    Να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τον yiapap για την πολύτιμη βοήθειά του καθώς και τον nnn.
    Τέλος να επισημάνω ότι αυτά που παραθέτω εδώ και στο αρχείο που επισυνάπτω, σαφώς και δεν είναι δική μου δουλειά, απλά τα συγκέντρωσα ύστερα από ψάξιμο στο internet και από κάποια πράγματα που ήξερα έχοντας κάνει κάποιες παρεμβάσεις στο δικό μου κινητό (HD2).
    Βάζω και μια φωτό για το πως διαμορφώθηκε η μνήμη του κινητού μετά την διαδικασία που περιγράφω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MLS iQTalk.jpg 
Εμφανίσεις:  82 
Μέγεθος:  149,7 KB 
ID: 119511
    Αυτά. Αν κάποιος έχει κάποια απορία και μπορώ να απαντήσω, ευχαρίστως.

    Edit: [ by yiapap: Για Crystal εδώ ]
    Attached Files Attached Files
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 10-09-13 στις 18:09.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από q10gr8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο με την σκονη μεσα απο το γυαλι ειναι γεγονος.
    Μετα απο 2 φορες που το εχω στειλει στην Mls και μου το καθαρισαν, ακομη και τωρα με χρηση 2 μηνων, παλι εχει πιασει σκονη.
    Μετα λυπης μου αυτο το γεγονος και το οτι εχει τοσο μικρη μνημη που δεν μπορεις να βαλεις καμμια σχεδον εφαρμογη, με εχουν κανει να μετανοιωσω για την αγορα του Iq talk.
    Θα επικοινωνησω με την εταιρια για να δω τι θα γινει...
    https://play.google.com/store/apps/d...ci5tZ3VhcmQiXQ..

    Ένα καλό πρόγραμμα που θα σώσει λίγο την κατάστασή...με την μνήμη αλλα μην περιμένεις θαύματα χωρίς root!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fforward72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ'αρχήν sorry για το διπλοποστάρισμα.
    Βλέπω ότι αρκετός κόσμος έχει θέμα με περιορισμένη μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών.
    Εγώ μπόρεσα τελικά και το ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα, βοηθώντας ένα φίλο μου που είναι κάτοχος iQTalk, αφού προσπάθησα αρκετά και λέω να το μοιραστώ με όλους εσάς. Σε πολλούς ίσως να είναι γνωστή η διαδικασία.
    Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχουμε κάνει root στη συσκευή μας.
    Πριν κάνουμε root θα πρέπει να έχουμε επιλέξει από το μενού ρυθμίσεις στο κινητό μας α) να επιτρέπεται η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές (allow unsigned programs) και β) εντοπισμός σφαλμάτων όταν το USB είναι συνδεδεμένο (enable USB debugging).
    Για να κάνετε root στο iQTalk μπορείτε να χρησιμοποιήσετε είτε το SuperOneClick (το κατεβάζετε από εδώ: http://download.cnet.com/SuperOneCli...-75447027.html), είτε το UnlockRoot Pro v3.34 (το κατεβάζετε από εδώ: http://www.unlockroot.com/download.html) το οποίο εγώ προτιμώ και αυτό χρησιμοποίησα.
    Tο root και η custom rom δεν επηρεάζει την εγγύηση όσο αφορά τα hardware της συσκευής. Επηρεάζει όμως το software. Δηλαδή αν πάμε για service τηλέφωνο με custom rom/root και δυσλειτουργία λογισμικού υπάρχει χρέωση επαναφοράς 25€, απ'ότι μου είπαν από την MLS.
    Άρα ότι κάνετε είναι με δική σας ευθύνη και μόνο!
    Αφού λοιπόν έχουμε τελειώσει με το root, ακολουθούμε τη διαδικασία που περιγράφεται στο αρχείο που επισυνάπτω.
    Πάντα και πριν οποιαδήποτε ενέργεια κάνουμε, τραβάμε ένα backup για να είμαστε ήσυχοι για παν ενδεχόμενο.
    Να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τον yiapap για την πολύτιμη βοήθειά του καθώς και τον nnn.
    Τέλος να επισημάνω ότι αυτά που παραθέτω εδώ και στο αρχείο που επισυνάπτω, σαφώς και δεν είναι δική μου δουλειά, απλά τα συγκέντρωσα ύστερα από ψάξιμο στο internet και από κάποια πράγματα που ήξερα έχοντας κάνει κάποιες παρεμβάσεις στο δικό μου κινητό (HD2).
    Βάζω και μια φωτό για το πως διαμορφώθηκε η μνήμη του κινητού μετά την διαδικασία που περιγράφω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MLS iQTalk.jpg 
Εμφανίσεις:  82 
Μέγεθος:  149,7 KB 
ID: 119511
    Αυτά. Αν κάποιος έχει κάποια απορία και μπορώ να απαντήσω, ευχαρίστως.

    Πολύ καλά νέα αυτά κ σε ευχαριστούμε για τον σύντομο οδηγό ακόμα δεν τολμάω να το κάνω... ίσως σε αργότερο χρόνο. Μια ερώτηση οι mls εφαρμογές στην custom rom τρέχουν και εγκαταστάθηκαν κανονικά; Επίσης εσύ πια custom rom έβαλες/προτείνεις; Αν κάποιος άλλος έχει βάλει/κάνει να μας πει εμπειρία χρήσης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villager : 07-02-13 στις 10:37.
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath

    Μετά από πολλές προπάθειες τελικά δούλεψε ορίζοντας το 2ο partition (1GB) ως FAT32 (δεν δούλευε όταν το έκανα και επέλεγα ext2/3 με μήνυμα mount:no such device)!
    Μετακίνησα αρκετές εφαρμογές, μια εκ των οποίων έκανε και update από το Play και το update μπήκε κανονικότατα στο partition της SD!
    Επίσης το Talk&Call δουλευει κανονικότατα από την SD!
    Εξαιρετική δουλειά fforward72.
    Θα μετακινήσω τα μηνήματα σε νέο νήμα για να είναι εύκολα προσβάσιμα!

    <edit>
    Επειδή το FAT32 είναι πολύ πιο ευαίσθητο από το ext συστήνω να μην γίνεται αφαίρεση- προσθήκη της κάρτας ενόσω το τηλέφωνο είναι σε λειτουργία. Κάνετε πάντα απενεργοποίηση πριν αφαιρέσετε, προσθέσετε την κάρτα SD.
    <edit2>
    Δεν χρειάζεται να διαγραφούν τα partitions της κάρτας (βήμα 5). Μπορείτε να επιλέξετε Move/Resize (από το αριστερό pane) να μειώσετε το μέγεθος του κύριου partition κατά 1000 αυξάνοντας ταυτόχρονα το unallocated space after κατά 1000. Και μετά στο unallocated space να δημιουργήσετε το 2ο, κρυφό partition (fat32/primary).
    Εννοείται ΠΡΩΤΑ backup των πάντων!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 07-02-13 στις 14:26.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG 200G
    Πολύ καλά νέα αυτά κ σε ευχαριστούμε για τον σύντομο οδηγό ακόμα δεν τολμάω να το κάνω... ίσως σε αργότερο χρόνο. Μια ερώτηση οι mls εφαρμογές στην custom rom τρέχουν και εγκαταστάθηκαν κανονικά; Επίσης εσύ πια custom rom έβαλες/προτείνεις; Αν κάποιος άλλος έχει βάλει/κάνει να μας πει εμπειρία χρήσης.[/QUOTE]
    Δεν έχω βάλει custom rom γιατί το κινητό δεν είναι δικό μου. Αλλά θα ψάξω για συμβατές και θα σου προτείνω. Για να βάλεις custom rom πρέπει να έχεις εγκαταστήσει CWM recovery (έχω ετοιμάσει οδηγό για το πως την φλασάρουμε στο IqTalk. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα θα μιλήσω με τους admin για να το αναρτήσω). Ναι δουλεύουν κανονικότατα στην stock rom οι εφαρμογές της mls! Η γνώμη μου είναι πάντως να το κάνεις. Διόρθωσα χτες τον οδηγό όσο αφορά το 2ο partition το οποίο το φορμάρουμε με FAT32 και όλα κομπλέ. Αν κάνεις backup την κάρτα σου δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Και ότι κι αν γίνει θα έχεις ότι βοήθεια χρειαστείς από μένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων


    <edit2>
    Δεν χρειάζεται να διαγραφούν τα partitions της κάρτας (βήμα 5). Μπορείτε να επιλέξετε Move/Resize (από το αριστερό pane) να μειώσετε το μέγεθος του κύριου partition κατά 1000 αυξάνοντας ταυτόχρονα το unallocated space after κατά 1000. Και μετά στο unallocated space να δημιουργήσετε το 2ο, κρυφό partition (fat32/primary).
    Εννοείται ΠΡΩΤΑ backup των πάντων!
    Σωστός yiapap!

  5. #5
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    102 MB ελεύθερα. Και όλες οι επόμενες θα πηγαίνουν στο κρυφό partytion (εκ του party )
    Άλλη μια συμβουλή. Μην μεταφέρετε το Go Launcher και τις εφαρμογές που είναι σημειωμένες ως odex.
    Αν το κάνετε και η κάρτα ή το partition χαλάσει τότε η συσκευή δεν θα μπουτάρει.

    Πως μπορούμε να πάρουμε backup/image την SD με δεδομένο ότι το κρυφό partition δεν φαίνεται από τα Windows;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #6
    Εγγραφή
    04-11-2012
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πραγματι δουλευει, ολα μια χαρα! Ευχαριστουμε πολυ ολα τα παιδια που ασχολουνται, ενδιαφερονται και μας ανοιγουν τα ματια.. χωρις αυτες τις συμβουλες τους θα ειχαμε γενικα μαυρα μεσανυχτα οσον αφορα το συγκεκριμενο κινητο! Τωρα πια δεν εχει να ζηλεψει σχεδον τιποτα σε σχεση με τα υπολοιπα της κατηγοριας του! Καποιες εφαρμογες που δεν μας αφηνει να κανουμε συνδεση, πχ weather μπορουμε απο τις ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ να τις μετατρεψουμε σε εφαρμογη χρηστη, και μετα να κανουμε τη συνδεση.. Αλλα θελει προσοχη ποιες θα επιλεξουμε για μετατροπη..

  7. #7
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιες εφαρμογες που δεν μας αφηνει να κανουμε συνδεση, πχ weather μπορουμε απο τις ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ να τις μετατρεψουμε σε εφαρμογη χρηστη, και μετα να κανουμε τη συνδεση.. Αλλα θελει προσοχη ποιες θα επιλεξουμε για μετατροπη..
    Σωστά, ξέχασα να το αναφέρω. Weather, iQInstaller, Email έφυγαν ήδη στο κρυφό partition με αυτόν τον τρόπο. Άλλες όπως Maps, Voice κτλ. έφυγαν στο /dev/null
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #8
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή για να καταλάβω δεν χρειάζεται άλλη rom και αυτή που έχω τώρα -mls- και με τις ρυθμίσεις της θα μείνει ανέπαφη; Πω πω ρε παιδιά με χετε ψήσει αρκετά κ ήδη ετοιμάζω backup την SD, κάτι άλλο backup; εσωτερικής μνήμης;


    ---update---
    ...είτε το UnlockRoot Pro v3.34 (το κατεβάζετε από εδώ: http://www.unlockroot.com/download.html) το οποίο εγώ προτιμώ και αυτό χρησιμοποίησα.....
    Ρε σεις το comodο τρελάθηκε με ιούς και warnings!!!! Αυτό χρησιμοποιήσατε;;;; Όπα όπα ειδικά στο firefox από το πουθενά http://www.delta-search.com/ ?????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος villager : 07-02-13 στις 20:44.
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή για να καταλάβω δεν χρειάζεται άλλη rom και αυτή που έχω τώρα -mls- και με τις ρυθμίσεις της θα μείνει ανέπαφη; Πω πω ρε παιδιά με χετε ψήσει αρκετά κ ήδη ετοιμάζω backup την SD, κάτι άλλο backup; εσωτερικής μνήμης;


    ---update---


    Ρε σεις το comodο τρελάθηκε με ιούς και warnings!!!! Αυτό χρησιμοποιήσατε;;;; Όπα όπα ειδικά στο firefox από το πουθενά http://www.delta-search.com/ ?????
    Eγώ χρησιμοποιούσα το SuperOneClick. Απλά να ξέρεις ότι κάποια AV θα αναγνωρίσουν ένα αρχείο zerglings-κάτι ως ιό. ΔΕΝ είναι ιός, καραελεγμένο εδώ και πολύ καιρό.
    Το unlockroot.com ήθελε οπωσδήποτε κατά την εγκατάσταση να βάλω ένα Babylon κάτι search bar που μου ψιλοέσκισε τον FF, αλλά απεγκαταστάθηκε χωρίς πρόβλημα (δες στο add/remove programs).
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    --> Καλά το UnlockRoot Pro v3.34 έχει δεκάδες malware!!!!! <---

    Ευτυχώς έχω 4 ήμερες ακόμα απ το HITMANPRO!

    Το SuperOneClick φαίνεται πιο έμπιστο κ είναι από την ομάδα xda-developers.com, μάλλον λες για το ακόλουθο αρχείο: https://www.virustotal.com/file/77ec...is/1360260835/
    που είναι κάτω απο τον φάκελο exploits
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  11. #11
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG 200G
    Κι εμένα μου έβγαλε το deltasearch μόνο του! Άλλαξα πάλι από τις ρυθμίσεις την home page και οκ. Πάντως το UnlockRoot Pro v3.34 κάνει το root πιο ξεκούραστα, (δεν έχει ιους) απλά πατάς το κουμπί και όλα γίνονται. Απλά σε ζαλίζει λίγο προτείνοντας να εγκαταστήσεις κάτι μπάρες κλπ. Κάνεις απεγκατάσταση μετά και τέλος. Τώρα ότι βολεύει τον καθένα, και τα δύο την κάνουν τη δουλειά τους. Φίλε villager όπως το είπες: δεν χρειάζεται άλλη rom και αυτή που έχεις τώρα -mls- και με τις ρυθμίσεις της θα μείνει ανέπαφη!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fforward72 : 07-02-13 στις 22:29.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ευχαριστώ fforward72 φιλέ μου μας έχεις σώσει! Μόλις το έκανα κ εγώ με το SuperOneClick, που δεν είναι τόσο δύσκολο και αυτό! Στο άλλο το HitManPro βρήκε το babylon και κάτι άλλο

    Μια ερώτηση: Όταν συνδέω το usb στο pc πλέον μόνο φορτίζει και δεν έχω επιλογή για usb mass storage, τώρα τι κάνουμε;
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  13. #13
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Linksys WAG 200G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση: Όταν συνδέω το usb στο pc πλέον μόνο φορτίζει και δεν έχω επιλογή για usb mass storage, τώρα τι κάνουμε;
    Κατ´αρχην να μου πεις κατι μηπως το βρουμε. Πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου, αποθηκευτικος χωρος, πατας το κουμπι μενου και συνδεση υπολογιστη μεσω usb. Εκει πρεπει να ειναι απο τις 3 επιλογες, τσεκαρισμενη η επιλογη ενεργ. αποθ. χωρου usb. Ειναι οντως?

  14. #14
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fforward72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ´αρχην να μου πεις κατι μηπως το βρουμε. Πηγαινε στις ρυθμισεις του κινητου, αποθηκευτικος χωρος, πατας το κουμπι μενου και συνδεση υπολογιστη μεσω usb. Εκει πρεπει να ειναι απο τις 3 επιλογες, τσεκαρισμενη η επιλογη ενεργ. αποθ. χωρου usb. Ειναι οντως?
    Φιλέ μου στην rom mls που έχω εγώ δεν υπάρχει το μενού αυτό! Το ψάχνω ώρες δεν το βρίσκω πουθενά. Επίσης έκανα μια βλακεία κ το Clean Master έσβησα το play και το youtube και ίσως έχει κάνει μαντάρα τα Links του link2sd

    (Clean Master είναι καλό αλλά με το Link2sd θέλει προσοχή ίσως βρει στο AppManager/Temp APK λανθασμένα κάποια αρχεία μην τα σβήσετε!)

    Επίσης όταν κάνω reboot το κινητό το Link2sd θέλει ξανά soft-rebot, και σε εσάς έτσι κάνει; Πως αποθηκεύουμε την εσωτερική rom; Μπορώ να το γυρίσω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις; Πω πω πάει το ΣΚ με αυτό θα με φάει :
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  15. #15
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλέ μου στην rom mls που έχω εγώ δεν υπάρχει το μενού αυτό! Το ψάχνω ώρες δεν το βρίσκω πουθενά. Επίσης έκανα μια βλακεία κ το Clean Master έσβησα το play και το youtube και ίσως έχει κάνει μαντάρα τα Links του link2sd

    (Clean Master είναι καλό αλλά με το Link2sd θέλει προσοχή ίσως βρει στο AppManager/Temp APK λανθασμένα κάποια αρχεία μην τα σβήσετε!)

    Επίσης όταν κάνω reboot το κινητό το Link2sd θέλει ξανά soft-rebot, και σε εσάς έτσι κάνει; Πως αποθηκεύουμε την εσωτερική rom; Μπορώ να το γυρίσω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις; Πω πω πάει το ΣΚ με αυτό θα με φάει :
    Mου το έκανε χθες σε κάποια φάση αλλά δεν του έδωσα σημασία επειδή με τα root/unroot το Babylon search και τα υπόλοιπα είχα αλλάξει τα φώτα στον Η/Υ μου. Σήμερα δουλευει κανονικά.
    Όταν κάνεις reboot δεν χρειάζεται τίποτε, δουλευει στο παρασκήνιο το Link2SD.
    Το Play δεν ήταν καλή ιδέα να το σβήσεις, το youtube είναι μάλλον αδιάφορο. Δες αν μπορείς να το κατεβάσεις και εγκαταστήσεις ξανά από εδώ.

    Επίσης εγώ ήδη έβγαλα το App2SD. Γενικά δεν είναι πολύ καλή ιδέα να έχεις πολλαπλές τέτοιες εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκηνιο πειράζοντας θέσεις αρχείων, rom κτλ.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. MLS IqTalk Crystal / SoundBlaster Live! 24bit usb
    Από nikosmelt στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-13, 18:45
  2. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-13, 20:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας