Σελ. 1 από 141 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 2107
  1. #1
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    νομιζω καιρος ειναι να ανοιχτει ενα τοπικ μονο για το N4..προς το παρον μαλλον ειμαστε ο bianconero και γω,αλλα φανταζομαι θα ρθουν κ αλλα παιδακια

    θα θελα να ρωτησω τον φιλο πως τα παει η cm...

    ολες οι custom Που ειδα βιντεακια στο νετ,σκαλωνουν λιγο και πολλοι λενε οτι σαν τη μαμα,δεν εχει..μεχρι στιγμης δεν εχω ουτε ενα κολληματακι,τιποτα,2 ραμ ειναι αυτα..

    VAMOS ARIS

  2. #2
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Δεν μπορώ να ξέρω πώς είναι η μαμά rom, ξεκλείδωσα bootloader, έκανα root και πέρασα CM από το 1ο λεπτό που άνοιξα το κινητό (άλλωστε μέχρι να έρθει το κινητό από Γερμανία που το πήρα, είχα 'χάσει' το DOA).
    Σκάλωμα δεν έχω δει κανένα, εκτός και αν νομίζω ότι δεν υπάρχει γιατί προέρχομαι από το Desire, ενώ κάποιος το καταλαβαίνει. Στο myphone, για να καταλάβεις, όλοι έχουν βάλει και το Touch Increase Responsiveness MOD λέγοντας τα καλύτερα και ό,τι έπρεπε να υπάρχει ήδη στο κινητό από την ίδια την Google, κι εγώ που το πέρασα δεν είδα καμιά διαφορά.
    Τώρα, τα σκαλώματα που έχεις δει στα videos μπορεί να ωφείλονται σε πολλά: launcher, kernel και δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο.
    Η πείρα μου πάντως στα 2.5 χρόνια με κινητό Android και άπειρες αλλαγές rom μού έχει δείξει ότι αν δε βάλεις τη rom να τη δοκιμάσεις ο ίδιος, δεν βγαίνει άκρη. Tην ίδια πχ. Sensation port rom που χρησιμοποιούσα εγώ στο Desire, την έβαζαν και άλλοι και ενώ σ' εμένα πετούσε, σε άλλους είτε δεν bootαρε ή σερνόταν από το setup ακόμη, και την έβγαζαν την ίδια στιγμή.

    Η CM για μένα είναι κορυφή, θα την πρότεινα με κλειστά μάτια, άλλωστε σχεδόν όλες οι γνωστές που υπάρχουν επάνω στην CM πατάνε και βάζουν και διάφορα επιπλέον mods, που η CM team αρνείται να τα βάλει ή απλά δεν έχει έρθει η ώρα τους.
    Δεν μπαίνω καν στον κόπο να δοκιμάσω κάποια άλλη, από αυτές που έχουν δοκιμαστεί από άτομα στο myphone και έχουν γράψει ΤΑ καλύτερα. Απλά, όποτε δε βαριέμαι ή αν διαβάσω στο log ότι διόρθωσαν κάτι σημαντικό ή πρόσθεσαν κάτι καινούριο, flashάρω την τελευταία version.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  3. #3
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εχουν γραψει οντως τα καλυτερα τα παιδια...αλλα δε ξερω αν ειναι οντως ετσι...

    κοιτα και γω απορω με τον εαυτο μου πως δεν εχω φλασαρει ακομα

    απο μπαταρια πως πας?

    επισης,η cm εχει το mod που μπορεις να μικρυνεις τα soft keys?
    VAMOS ARIS

  4. #4
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουν γραψει οντως τα καλυτερα τα παιδια...αλλα δε ξερω αν ειναι οντως ετσι...

    κοιτα και γω απορω με τον εαυτο μου πως δεν εχω φλασαρει ακομα

    απο μπαταρια πως πας?

    επισης,η cm εχει το mod που μπορεις να μικρυνεις τα soft keys?
    Είτε το φορτίζω κάθε μέρα ή μου κρατάει 1.5 μέρα (ποτέ περισσότερο) αναλόγως τη χρήση που κάνω. Συνήθως πάντως, κάθε βράδυ το φροτίζω, με auto brightness και screen on ~4h20min.

    Το mod που αναφέρεις δεν υπάρχει και δε νομίζω να υπάρξει ποτέ καθώς η ομάδα πιστεύει ότι είναι βασικό χαρακτηριστικό του τηλεφώνου. Τώρα, ίσως αν τελειοποιήσουν τόσο τη rom και το μόνο που θα έχουν να κάνουν θα είναι απλά να διορθώνουν προβλήματα που θα παρουσιάζονται, να το βάλουν ως επιλογή στις ρυθμίσεις, για να αλλάζει το μέγεθός τους όποιος θέλει, αν και δε το νομίζω. Σε λίγο θα ασχολούνται με την 4.2.2 και τα τότε προβλήματα, αργότερα με την 5.x κ.ο.κ.
    Εμένα δε μ' ενδιαφέρει καθόλου, ακόμη και να υπήρχε ως επιλογή δεν θα τα άλλαζα. Το μέγεθος τους είναι μια χαρά.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μια χαρα..την εχω κατεβασει κ λεω να τη δοκιμασω
    VAMOS ARIS

  6. #6
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλή τιμούλα (με αυτά που λένε για το playstore κλπ)...

    Με χαλάει βέβαια η έλλειψη sd ...


    Με την εγγύηση όσοι το φέρνουν απο έξω τι γίνετα;ι

  7. #7
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή τιμούλα (με αυτά που λένε για το playstore κλπ)...

    Με χαλάει βέβαια η έλλειψη sd ...


    Με την εγγύηση όσοι το φέρνουν απο έξω τι γίνετα;ι
    Ισχύει πανευρωπαϊκά.
    Τώρα το τί λένε οι υπάλληλοι της LG (θα έχουν εγγύηση ΜΟΝΟ όσες συσκευές αγοραστούν από ελληνικά καταστήματα) όταν μιλάς μαζί τους, είναι άλλο θέμα..


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  8. #8
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Το Galaxy Nexus είναι μια εκπληκτική συσκευή ακόμα και σήμερα, που κάνει πολύ πιο ακριβά και πιο καινούργια κινητά να ντρέπονται. Το Nexus 4 είναι ενα Galaxy Nexus βελτιωμένο σε όλους τους τομείς, σε κάποιους πολύ σε κάποιους λίγο. Μόνο σε ένα θέμα δεν υπάρχει προβάδισμα για το Nexus 4, και αυτό είναι η οθόνη.

    Στο θέμα ποιότητα κατασκευής και ποιότητα υλικών το Nexus 4 δεν έχει αντίπαλο. Είναι εκπληκτικό, και αφήνει το Gnexus πολυ πίσω.

    Το GPS του είναι εντυπωσιακό, δεν χαμπαριάζει απο εσωτερικούς χώρους κλπ. Πραγματικά σφαίρα το κλείδωμα δορυφόρων ίσως λόγω υποστήριξης glonass.

    Σε wifi, σημα 3g κλπ δεν είδα διαφορες. Το speaker του τηλεφώνου είναι σαφέστατα πιο δυνατό από το αδύναμο speaker του Galaxy Nexus, αλλά όχι και πιο ποιοτικό σε πιστότητα.

    Ο επεξεργαστής στα benchmark δίνει παντού διπλάσια score από ότι έβγαζε το Gnexus. Σε real life use το Nexus 4 είναι πιο snappy αλλά με ασήμαντες διαφορές. Στο δε browsing για κάποιο λογο, το Galaxy ανοιγε non cached σελιδες 0.5 sec πριν το Nexus 4. Βέβαια το Galaxy Nexus ήταν καιρο γνωστό ότι έκανε ξεδιαντροπα γρήγορο browsing.

    Αρκετά καλύτερη διάρκεια η μπαταρία του 4. Εκτός από τα επιπλέον mAh φαίνεται ότι τα 28nm του Krait κάνουν καλή δουλειά. Επίσης η πλάτη του Nexus 4 ζεσταίνεται πολύ λιγότερο από το Gnexus.

    Στο θέμα οθόνη:

    Προσωπικά προτιμώ την 720p pentile Super Amoled του Galaxy Nexus. Η οποία Amoled δεν ήταν τόσο καλη όσο του S3 ή του Note 2.

    Η amoled έχει ζωντανά χρώματα και τέλειο μαύρο. Και μπορείς πανεύκολα και ξεκούραστα να την χρησιμοποιησεις για διάβασμα ψηφιακών βιβλίων. Βέβαια η Amoled χάνει σε λευκό σε και σε brightness. Επίσης χάνει σε readability κατω από direct sunlight και στην κατανάλωση όταν απεικονίζει λευκό. Και τα saturated χρώματα της είναι μονο σε max brightness settings.

    Η ips του Nexus 4 είναι πολύ φωτεινή, και κρατάει σωστή απεικόνιση των χρωμάτων σε low brightness. Το λευκό της είναι άριστο και το μαύρο της αστείο αν συγκριθεί με Amoled. Παρόλα αυτά είναι μέχρι στιγμής η καλύτερη ips που έχω δει (έρχονται τα 1080p).

    Η κάμερα του 4 είναι προφανώς καλύτερη. Το flash το ιδιο δυνατό. Η εγγραφή βίντεο σε 1080 δεν έχει lag.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlag : 11-02-13 στις 17:41.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Υπάρχει πάντως τροπος να τονισεις τα χρωματα και να μοιάζουν σαν της amoled.. Σαν ψεύτικα δλδ..
    VAMOS ARIS
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  10. #10
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Σήμερα βελτίωσα και τον ήχο,πολυ καλύτερα τα πράματα
    VAMOS ARIS
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  11. #11
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα βελτίωσα και τον ήχο,πολυ καλύτερα τα πράματα
    Να υποθέσω με το BEATS+XLOUDER BEATS+XLOUDER Audio Improvement Patch;
    Aυτό τί κάνει ακριβώς;
    Δεν έχω πρόβλημα με την ένταση του ήχου (μιλάω για τα ringtones) όταν είμαι εν κινήσει. Μια χαρά το ακούω, το πρόβλημα είναι όταν έχεις το κινητό πάνω σε τραπέζι, έπιπλο κτλ. Εκεί είναι που δεν ακούγεται καθόλου, μιας και το ηχείο που βρίσκεται στην πλάτη του τηλεφώνου μπουκώνει.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  12. #12
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ναι εκει ειναι προβλημα,βελτιωθηκε καπως.εκει που βλεπω βελτιωση ειναι οταν παιζω καποιο παιχνιδι.πριν δεν ακουγα σχεδον τιποτα,τωρα αρκετα.παραμενει παντως ενα μεγαλο μειον του τηλεφωνου
    VAMOS ARIS

  13. #13
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για όποιον ενδιαφέρεται, η συσκευή έρχεται Ελλάδα κατ' αποκλειστικότητα από τη Wind. Εδώ υπάρχει και σχετική φόρμα προπαραγγελίας. Από ότι διάβαζα δε θα ξεπερνάει σε τιμή τα 449 ευρώ, που είναι λογικότατη για αυτή την κορυφαία πρόταση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zinc : 12-02-13 στις 01:49.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όποιον ενδιαφέρεται, η συσκευή έρχεται Ελλάδα κατ' αποκλειστικότητα από τη Wind. Εδώ υπάρχει και σχετική φόρμα προπαραγγελίας. Από ότι διάβαζα δε θα ξεπερνάει σε τιμή τα 449 ευρώ, που είναι λογικότατη για αυτή την κορυφαία πρόταση

    Και θα δίνει και δώρο τον ασύρματο φορτιστή;

  15. #15
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θα δίνει και δώρο τον ασύρματο φορτιστή;
    Ναι ο ασύρματος φορτιστής θα είναι δώρο ενώ το κινητό θα ερθει αποκλειστικά από το δίκτυο της Wind

Σελ. 1 από 141 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Nexus 4
    Από blackjim στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-13, 22:02
  2. Μηνύματα: 270
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-13, 00:39
  3. Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-12, 00:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας