Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2011
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω έναν πάροχο σταθερής τηλεφωνίας, για να αντικαταστήσω την ήδη υπάρχουσα σύνδεσή μου στον ΟΤΕ, η οποία είναι χωρίς κάποια συμφωνία, απλά με πάγιο και χρονοχρέωση. Δεν θέλω internet ή οποιαδήποτε έξτρα παροχή. Θέλω μόνο απεριόριστα αστικά και υπεραστικά (όχι κινητά). Δεν εμπιστεύομαι Γερμανό ή Πλαίσιο για να πάω και να ρωτήσω.
    Μέσω διαδικτύου, βρήκα προσφορές από Wind, HoL & OTE, όλες στα 20€ το μήνα (δεν ξέρω αν είναι με ή χωρίς ΦΠΑ).
    Έχετε κάποια άλλη πρόταση, ή κάποιο σχόλιο για το θέμα αυτό;
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassdel1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνω έναν πάροχο σταθερής τηλεφωνίας, για να αντικαταστήσω την ήδη υπάρχουσα σύνδεσή μου στον ΟΤΕ, η οποία είναι χωρίς κάποια συμφωνία, απλά με πάγιο και χρονοχρέωση. Δεν θέλω internet ή οποιαδήποτε έξτρα παροχή. Θέλω μόνο απεριόριστα αστικά και υπεραστικά (όχι κινητά). Δεν εμπιστεύομαι Γερμανό ή Πλαίσιο για να πάω και να ρωτήσω.
    Μέσω διαδικτύου, βρήκα προσφορές από Wind, HoL & OTE, όλες στα 20€ το μήνα (δεν ξέρω αν είναι με ή χωρίς ΦΠΑ).
    Έχετε κάποια άλλη πρόταση, ή κάποιο σχόλιο για το θέμα αυτό;
    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.
    Αν θέλεις κάτι οικονομικό και αξιόπιστο θα σου πρότεινα Wind και συγκεκριμένα το πακέτο Telephony M. Σου προσφέρει δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσεις με 19 ευρώ το μήνα για ένα χρόνο - είναι προσφορά. Αυτή τη στιγμή από όσο γνωρίζω δεν υπάρχε πιο προσιτό πακέτο από αυτό.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Είναι μια χαρά αυτό το πακέτο αλλά θα σου έλεγα να το ψάξεις και από Πλάισιο, που έχει Hol, Forthnet και ΟΤΕ, μήπως έχει καμία καλή προσφορά...Αλήθεια γιατί δεν τους εμπιστευεσαι;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια χαρά αυτό το πακέτο αλλά θα σου έλεγα να το ψάξεις και από Πλάισιο, που έχει Hol, Forthnet και ΟΤΕ, μήπως έχει καμία καλή προσφορά...Αλήθεια γιατί δεν τους εμπιστευεσαι;
    Γιατί είναι απλά μεταπωλητές (συνεργαζόμενα δίκτυα και μόνο) και σε περίπτωση στραβής (γίνονται αρκετές) το κατάστημα μετά θα κάνει την πάπια (ειδικά ο Γερμανός) όπως έχει γίνει όχι μία, ούτε δύο, αλλά 10οδες φορές.
    Φυσικά, γι' αυτό, πρώτος φταίχτης είναι η διοίκηση του οτέ και ο νοών νοείτω

    (αναφέρομαι σε πακέτα οτέ -και μόνο- και κυρίως για το συνεργαζόμενο δίκτυο του Γερμανού)

  5. #5
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    [QUOTE=FuS;5008809]Γιατί είναι απλά μεταπωλητές (συνεργαζόμενα δίκτυα και μόνο) και σε περίπτωση στραβής (γίνονται αρκετές) το κατάστημα μετά θα κάνει την πάπια (ειδικά ο Γερμανός) όπως έχει γίνει όχι μία, ούτε δύο, αλλά 10οδες φορές.

    Από Γερμανό δεν πολύ-ψωνίζω, οπότε δεν έχω εμπειρία...Από το Πλαίσιο πάντως που αγοράζω τακτικά, δεν έχω κανένα παράπονο και γι' αυτό πιστευω ότι και στις συνδέσεις δεν θα κάνουν μλκ...αλλωστε έχουν να σκεφτούν και την καλή τους φήμη και νομίζω ότι την παίρνουν αρκετά σοβαρά...

  6. #6
    Εγγραφή
    10-11-2011
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οι πωλητές, πουλάνε ότι έχουν να πουλήσουν. Αν για παράδειγμα ένα κατάστημα έχει μόνο HOL & OTE με 20€ το μήνα, ενώ υπάρχει προσφορά της wind με ακριβώς τις ίδιες παροχές και 1€ το μήνα, κανείς δεν θα σού μιλήσει γι' αυτήν. Θα προσπαθήσουν να σού πουλήσουν τα προϊόντα τους και μόνο.

    Πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα με σκοπό να αγοράσεις κάτι που δεν πολυπουλάνε (πχ μια τηλεόραση plasma) και θα με καταλάβεις...

  7. #7
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassdel1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πωλητές, πουλάνε ότι έχουν να πουλήσουν. Αν για παράδειγμα ένα κατάστημα έχει μόνο HOL & OTE με 20€ το μήνα, ενώ υπάρχει προσφορά της wind με ακριβώς τις ίδιες παροχές και 1€ το μήνα, κανείς δεν θα σού μιλήσει γι' αυτήν. Θα προσπαθήσουν να σού πουλήσουν τα προϊόντα τους και μόνο.

    Πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα με σκοπό να αγοράσεις κάτι που δεν πολυπουλάνε (πχ μια τηλεόραση plasma) και θα με καταλάβεις...
    Δεν έχεις άδικο σε αυτό-ότι έχουν πουλάνε, είναι λογικό-. Από την άλλη και εσύ δεν θα πας σαν πρόβατο στη σφαγή, θα έχεις κάνει λογικά μια έρευνα αγοράς πιο πριν, και από κει και πέρα θα εξετάσεις τυχόν προσφορές που έχουν τα καταστήματα...

  8. #8
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vassdel1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πωλητές, πουλάνε ότι έχουν να πουλήσουν. Αν για παράδειγμα ένα κατάστημα έχει μόνο HOL & OTE με 20€ το μήνα, ενώ υπάρχει προσφορά της wind με ακριβώς τις ίδιες παροχές και 1€ το μήνα, κανείς δεν θα σού μιλήσει γι' αυτήν. Θα προσπαθήσουν να σού πουλήσουν τα προϊόντα τους και μόνο.

    Πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα με σκοπό να αγοράσεις κάτι που δεν πολυπουλάνε (πχ μια τηλεόραση plasma) και θα με καταλάβεις...
    Ισχύει 100% αυτό που αναφέρεις, εφόσον οι υπάλληλοι παίρνουν bonus από τις πωλήσεις που πριμοδοτούν οι εκάστοτε πάροχοι. Προσωπικά θα σου πρότεινα να "αγοράσεις" σύνδεση online, όπως έκανα και εγώ με τη wind και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Πολύ χαμηλές χρεώσεις και η γραμμή μέχρι τώρα, δείχνει πολύ αξιόπιστη.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει 100% αυτό που αναφέρεις, εφόσον οι υπάλληλοι παίρνουν bonus από τις πωλήσεις που πριμοδοτούν οι εκάστοτε πάροχοι. Προσωπικά θα σου πρότεινα να "αγοράσεις" σύνδεση online, όπως έκανα και εγώ με τη wind και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Πολύ χαμηλές χρεώσεις και η γραμμή μέχρι τώρα, δείχνει πολύ αξιόπιστη.
    Συμφωνώ με Zinc.
    Κάνε την έρευνά σου και πάρε online το πακέτο που σε συμφέρει. Κι εγώ Wind εμπιστεύομαι. Οικονομική και καλή.

  10. #10
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Για νέα τηλεφωνική γραμμή σταθερής τηλεφωνίας στον πειραια πόσο χρόνο κάνει η σύνδεση Εάν ξέρει κάνεις

  11. #11
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με Zinc.
    Κάνε την έρευνά σου και πάρε online το πακέτο που σε συμφέρει. Κι εγώ Wind εμπιστεύομαι. Οικονομική και καλή.
    στα online οντως δεν παίζεται η wind! τώρα είδα έβγαλε το double play Medium με 20/μήνα!

  12. #12
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα online οντως δεν παίζεται η wind! τώρα είδα έβγαλε το double play Medium με 20/μήνα!
    Για όσους ενδιαφέρονται ιδού και το σχετικό link

  13. #13
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lex_luthor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους ενδιαφέρονται ιδού και το σχετικό link
    Spoiler:
    Όσο πάει γίνεται ποίο φθηνό το double play , άντε να γίνει φθηνό και το tripple play και να βγεi αγορα, το qouad play

  14. #14
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Όσο πάει γίνεται ποίο φθηνό το double play , άντε να γίνει φθηνό και το tripple play και να βγεi αγορα, το qouad play
    qouad play=?

  15. #15
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    qouad play=?
    Spoiler:
    phone, tv, internet, moblie phone.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιλογή παρόχου HOL στα Ιωάννινα
    Από digiforce στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-13, 14:21
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-12, 18:19
  3. Επιλογή Παρόχου
    Από kalicatzaros στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-12, 15:16
  4. Ping και επιλογη παροχου
    Από vcc στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-12, 14:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας