Σελ. 1612 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 15921602160716101611161216131614161716221632 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 24.166-24.180 από 78436
  1. #24166
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ΣΥΡΙΖΑ ο κοσμος τον ψηφισε για κατι πολυ συγκεκριμενο. Να καταργηθουν τα μνημονια γιατι οπως ειχε πει και ο Σαμαρας "το φαρμακο (μνημονιο) σκοτωνει τον ασθενη".

    Ο ΣΥΡΙΖΑ ψηφιστηκε ως κυβερνηση "σωτηριας" του λαου. Φυσικα, οπως ειχα γραψει εδω και 8-9 χρονια, ο ΣΥΡΙΖΑ ηταν ενα απολυτως systemικο κομμα (οπως και η ΧΑ - που λεει οχι στο εθνικο νομισμα, οχι στις γερμανικες αποζημιωσεις) που στοχο ειχε να παριστανει την εναλλακτικη, χωρις ομως να την εννοει. Τα λεγε και ο Τσιπρας στους αμερικανους στο brookings... λεει θα σας πουν οτι ειμαστε ριζοσπαστες αριστεροι που θα σκισουμε τα μνημονια κτλ... τιποτα απ'αυτα δεν ισχυει.

    Το catch: Για να μη ψηφισει ο λαος το ΣΥΡΙΖΑ ως την εναλλακτικη, το ΣΥΡΙΖΑ θα εδινε ως "πακετο" διαφορες αποκρουστικες πολιτικες ωστε να εχει τον ψηφοδιωκτη... Δλδ ο ΣΥΡΙΖΑ θε ελεγε "ψηφοφορε θα σε σωσω, αρκει εσυ να αποδεχτεις οτι το αιγαιο ανηκει στα ψαρια, ζητω οι λαθρομεταναστες, ζητω η "Μακεδονια", ζητω οι γαμοι ομοφυλων, ζητω η καταργηση παρελασεων, ζητω η αλλαγη της ιστοριας, ζητω η ανοχη στο εγκλημα και τους μπαχαλακηδες, ζητω η αθεϊα" κτλ κτλ.

    Στην αρχη ο ψηφοφορος κολωσε για λιγο αλλα μετα σου λεει δεν εχω και κατι να χασω, εδω με εχει εξοντωσει το πασοκ+νδ... ας φαμε στη μαπα και τα κουσουρια του συριζα αν ειναι να μας "σωσει" απ'τα μνημονια.

    Το πε και ο Τσιπρας... λεει ξερω οτι επειδη εχουμε τα ποσοστα που εχουμε δε σημαινει οτι ο λαος συμφωνει και με τις αποψεις μας ως κομμα. Μας ψηφιζει για συγκεκριμενο λογο κτλ κτλ.

    Και καπως ετσι βγααααλαμε τον Τσιιιιπρααααα....

    Ε αυτος εκανε απολυτως τα ιδια στα μνημονια και μετα μας φορτωσε και τα κουσουρια του για την ανθελληνικη και ψευτοπροοδευτικη του ατζεντα (που εννοειται οτι δεν εδραζεται στο Μαρξισμο αλλα στη παγκοσμιοποιητικη ατζεντα).

    Ε και ο λαος ειπε αμα ρε φιλε ειναι να κανουμε μνημονια, τοτε γιατι να φαω τα κουσουρια σου στη μαπα και να πουλας το μακεδονικο, να γεμιζεις τη χωρα λαθρομεταναστες, κτλ κτλ?

    Και καπως ετσι βγηηηηκεεε και ο Κουυυληηης...

    Ο οποιος οντας και αυτος 100% systemικος, εφαρμοζε την ατζεντα που εχουν χαραξει οι απ'εξω για το προτεκτορατο. Συνεχισε τα μνημονια και ολες τις κυριες ανθελληνικες ατζεντες για το μακεδονικο, τους λαθρομεταναστες, κτλ. Για να διαφοροποιηθει στα επι μερους, απλα κυνηγησε κατι μπαχαλακηδες και καταληψιες και προωθει λιγο το θεμα με την ιδιωτικη παιδεια για να διαφοροποιηθει απ'τον δηθεν "αριστερο" Τσιπρα. Δεν εχει κανει κατι αλλο ουσιαστικο. Οι κυριες ατζεντες συνεχιζονται ολοιδιες και γι'αυτο και το πολιτικο debate δεν εχει ενδιαφερον τι κανανε οι μεν και τι κανανε οι δε, αφου στους κυριους αξονες οικονομια/ανεργια/λαθρομεταναστευση/εξ. πολιτικη/κτλ κτλ, τα πραγματα παραμενουν στασιμα εως και χειροτερευουν. Δε θα αλλαξει κατι στην πραγματικοτητα του ελληνα αν στο δρομο οι ΔΙΑΣ πλεον πηγαινουν ανα 6αδες/8αδες ή αν υπαρχουν 10 λιγοτερα κτιρια με καταληψεις. Το θεμα ειναι να μειωθει η εγκληματικοτητα, να παρει μπρος η οικονομια, να σταματησουν οι ροες, κτλ κτλ. Ολα αυτα ΔΕΝ γινονται.
    Οταν καταλαβεις ότι το "συστημα" ειναι μια πελώρια αρλούμπα , θα προχωρήσεις μπροστά !


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #24167
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν καταλαβεις ότι το "συστημα" ειναι μια πελώρια αρλούμπα , θα προχωρήσεις μπροστά !
    Ετσι για να καταλαβω, εσυ ποσο "μπροστα" εχεις προχωρησει που το "καταλαβες"?

  3. #24168
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι για να καταλαβω, εσυ ποσο "μπροστα" εχεις προχωρησει που το "καταλαβες"?
    Οταν θα προχωρήσεις μπροστά και θα μπορείς να αντιληφθείς ότι έχω να σου πώ, θα σου πω και τα υπόλοιπα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #24169
    Εγγραφή
    18-10-2009
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    ISP
    ΟΤΕ
    Και μόνο που ακούμε για ανθελληνική, ψευτοπροοδευτική και παγκοσμιοποιητική ατζέντα, φτάνει...

  5. #24170
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει η ΚΝΕ με την ακροαριστερά που ανέφερες;
    Τι σχέση έχουν οι παραπάνω που ανέφερες με την ακροαριστερά;
    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ο Σύριζα ήταν αριστερό κόμμα; ..πόσο μάλλον ακροαριστερό;

    In other words, γιατί τέτοιος αχταρμάς;
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι παίζουμε την "κολοκυθιά"; Οι ιδεολογίες του Σύριζα είναι αριστερές και οι περισσότερες παραπέμπουν σε Σοσιαλισμό. Το είχα γράψει και χθες, ότι ο Σύριζα είναι ένας αχταρμάς διαφόρων παρατάξεων που ξεκίνησε ως Αριστερό κόμμα (με μερικές Ακροαριστερες "φωνές", όλα μαζί) και στο τέλος όταν κυβερνησε, πήγε πιο Δεξιά και από την ΝΔ... Όχι μόνο δεν κράτησε τις προεκλογικές μπαρούφες (δε θυμάμαι άλλο κόμμα να έχει πει τόσα ψέματα), αλλά ούτε καν τις θέσεις του...

    Τεσπα, δεν νομίζω ότι θα καταλήξουμε κάπου, δεν είμαι διατεθειμένος να το συνεχίσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Koίτα, μάλλον είσαι πολύ νέος και δεν ξέρεις, και για να σε προλάβω το ηλικιακό σχόλιο δεν πάει στη διαφορά ηλικίας μεταξύ μας αλλά στο ότι προφανώς δεν έχεις κάνει τον κόπο να μάθεις τίποτε πέρα από όσα έχεις βιώσει ηλικιακά. Είτε αυτό είναι ή απλά έχεις ένα θέμα με τη δημοκρατία ή τη Χούντα που ανέφερες, είτε θετικά ή αρνητικά προσκείμενο στη μία ή την άλλη αν και είναι προφανώς εμφανές τι προτιμάς και ας το παίζεις "δέστε τι βλακεία διάβασα" .

    Ας είναι, δεν είσαι ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που διαδικτυακά, χωρίς να έχει διαβάσει τίποτε πλην ΠΘέματος ή παρεμφερούς προσφέρει άποψη. Ίσως για ορισμένους το μέλλον να ανήκει σε εσάς....
    Σταδιακά μαθαίνω όλο και περισσότερα, αλλά δυστυχώς η αντικειμενικοτητα στα γεγονότα σπανίζει... Δύσκολο να καταλάβεις τι πραγματικά έγινε πριν χρόνια...

    Δεν διαβάζω Πρώτο Ψέμα, απλά μπαίνω για να γράφω βλακειες στα σχόλια και να ρίχνω κι άλλο το (ήδη χαμηλό) επίπεδο... Μπορεί να πέσει το μάτι μου σε κάποιο συγκεκριμένο άρθρο, αλλά δύσκολα θα με επηρεάσει...

  6. #24171
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.098
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι παίζουμε την "κολοκυθιά"; Οι ιδεολογίες του Σύριζα είναι αριστερές και οι περισσότερες παραπέμπουν σε Σοσιαλισμό. Το είχα γράψει και χθες, ότι ο Σύριζα είναι ένας αχταρμάς διαφόρων παρατάξεων που ξεκίνησε ως Αριστερό κόμμα (με μερικές Ακροαριστερες "φωνές", όλα μαζί) και στο τέλος όταν κυβερνησε, πήγε πιο Δεξιά και από την ΝΔ... Όχι μόνο δεν κράτησε τις προεκλογικές μπαρούφες (δε θυμάμαι άλλο κόμμα να έχει πει τόσα ψέματα), αλλά ούτε καν τις θέσεις του...

    Τεσπα, δεν νομίζω ότι θα καταλήξουμε κάπου, δεν είμαι διατεθειμένος να το συνεχίσω.
    Μήπως είχες νταραβέρια σαν φοιτητής με καμία δαιπίτισα και σ' έχει επηρεάσει. Αυτά που γράφεις δεν πιάνονται από πουθενά.

    Ξεκόλα και μένα με τράβηξε μία κουκλίτσα σε πορεία του ΠΑΜΕ αλλά έτσι δεν έκανα μετά από χρόνια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #24172
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάξτο λίγο αν θες.
    Η αποβιομηχανοποίηση της χώρας ήταν έργο που ξεκίνησε απο την ΝΔ με τον Κωνσταντίνο Καραμανλή και φυσικά συνέχισε με τεράστια επιτυχία ο Ανδρέας ώστε η χώρα να γίνει μια χώρα απο σερβιτόρους (αλήθεια αυτό ήταν το όραμα; )
    Τι να πρωτοθυμηθούμε (οι παλιοί τουλάχιστον)....
    Namco, Pitsos, Eskimo, Πειραική Πατραική, και χίλιες δυο άλλες επιχειρήσεις.
    Ενώ αντίθετα κάποιες ξένες επιχειρήσεις, πχ ΠΕΣΙΝΕ, απολάμβαναν καταχρηστικά και αποικιοκρατικά μέτρα, όπως ρεύμα σε τεράστιες ποσότητες κυριολεκτικά τσάμπα....
    Το φορτίο που βαρύνει και τους δυο είναι τεράστιο.
    Και επειδη ειναι τεράστιο, μου προκαλεί το λιγότερο έκπληξη, μην πω αηδία, το ότι βρίσκονται άνθρωποι που ψηφίζουν αυτά τα όρνια.

    Ισχύει ότι κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει.
    Και οι κυβερνήσεις δίνουν την πορεία στην χώρα.
    Αν λοιπόν η χώρα πάει κατα διαόλου, τότε νομίζω είναι ευκολο να καταλάβεις τις φταίει στο τέλος.
    Εκτός εαν νομίζεις ότι όλα ειναι τέλεια, και ζούμε σε ένα παράδεισο επι γής, με κανένα πρόβλημα, και κανένα απολύτως θέμα, και τσάμπα χαλάμε σάλιο εδώ μέσα.
    Η' λύστε την σχιζοφενεια στο μυαλό σας, ή αρχίστε χαπια τουλάχιστον.

    - - - Updated - - -



    Δεκτόν να υποστηριζεις την ήττα Συριζα, και εγώ μαζί σου σε αυτό. Μπορούσες να το έκανες με άλλες επιλογές πλην ΝΔ.
    Αλλά όχι, εκεί, ΝΔ.....
    Ασε, δεν πείθεις....



    Γιατι κάτι μου λέει μέσα ότι δεν έχεις την ίδια ευθυξία και με την ΝΔ; Μάλλον κομμουνιστοφάγος είσαι, εαν τα κάνουν τα δικά μας μπλέ παιδιά, εντάξει μωρέ, παιδιά είναι.....
    Γιατί εαν είχες το 1/10 της ίδιας ευθυξίας, τώρα θα έπρεπε να διαρυγνύεις τα ιματια σου.
    Πέραν μιας μικρής μείωσης του ΕΝΦΙΑ, είδες κάτι άλλο σοβαρό;
    Που και αυτό περιμενε, εαν αρχίσουν τα όργαμα απο ΕΕ και δανειστές, μπορεί να αλλάξει ο σκοπός. Προς το παρόν ευτυχώς καλά.
    Τι άλλο όμως; Ανάπτυξη; Ανεργία; Διεθνής πολιτική; Μακεδονικό; Συμφωνο Πρεσπών;
    Οπου και να πιάσεις βρωμάει.... Μόνο να στέλνει αστυνομικούς στα εξάρχεια, ντόρος να γίνεται, για να μην ασχολείται το πόπολο, τα πρόβατα, συγνώμη κιόλας αλλά μάλλον και εσύ μέσα είσαι, με τα σοβαρά ζητήματα που υποσχέθηκε λύσεις.
    Εκτός και εαν είσαι και εσύ της άποψης Πρετεντέρη, ότι ένας ήταν ο μοναδικός σκοπός να βγεί ο Κούλης, να διώξει τον Τσίπρα, και όλα τα άλλα όπως έχουν......
    Οταν λέω ότι πάσχετε όλοι απο σχιζοφρένεια....
    Ακόμα και ο εθνάρχης το είπε.



    Παρωδία ναι. Και βγάζεις ένα κόμμα που κάνει παρωδία για 40 χρόνια.
    Σχιζοφρένεια.
    Ολοι για χάπια είστε.
    Η' αφού δεν μπορείτε να αντιληφθείτε το μέγεθος της μαλακίας που δέρνει τον εγκέφαλο, φάτε σκαμπίλια απο την διεθνή πολιτική και οικονομική σκηνή. Γαμάνε όλοι την Ελλάδα, και εμείς ρίχνουμε ευθύνες ο ένας στον άλλο, και βάζουμε τους κλέφτες να μας προστατέψουν απο τους κλέφτες. Μην λοιπόν παραξενεύεστε που πάει η χώρα κατα διαόλου. ΑΠο τέτοια μυαλά και νοοτροπίες παει κατα διαόλου. Αλλες χώρες πολύ μικρότερες πάνε πολύ πολύ καλύτερα.
    Αλλά έχει σημασία τι σόι πολιτικούς βγάζεις.
    Οι άλλοι βγάζουν πολιτικούς με @@. Εμείς βγάζουμε @@ πολιτικούς. και τα ίδια σοϊα πάντα, μην χάσουμε τα γονίδια.
    Απλά σε λάτρεψα!

  8. #24173
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιάστηκε το χέρι μου να σκρολάρω! Βάλτε και κάνα spoiler βρε
    Ψήθηκα πολύ άσχημα να κάνω quote το σεντόνι μόνο και μόνο για τις αρθρίτιδες αλλά έμεινε πίσω τώρα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #24174
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν θα προχωρήσεις μπροστά και θα μπορείς να αντιληφθείς ότι έχω να σου πώ, θα σου πω και τα υπόλοιπα.
    Καταλαβα, δεν εχεις να πεις κατι επι της ουσιας.

  10. #24175
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ρε συ γράψε του Stel οτι το διχιλιαρο δεν είναι ούτε τα έξοδα του πρώτου μήνα ζωής του παιδιού...(είμαι σίγουρος οτι θα με επιβεβαιώσει ο anon)
    Ακριβώς..... Εκτός εαν το παιδί το μεγαλώνεις όπως οι Ρομά. Τότε πέραν της γέννας, δεν κοστίζει σχεδον τιποτε, αντιιθέτως, φέρνει και λεφτά στο σπίτι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αρχή είναι το διχίλιαρο και μάλιστα υπήρξε και προεκλογική κόντρα για το συγκεκριμένο. Όταν ο Κυρανάκης έγραψε ότι το επίδομα θα το παίρνουν μόνο Έλληνες πολίτες, το αριστερό κατεστημένο της χώρας προσπάθησε να το βγάλει φασίστα.
    Εαν κάνει μια τέτοια διάκριση, ναι, ειναι φασισικό. Ενα σωστό κράτος δίνει τα επιδόματα σε όλους τους κατοίκους, πρόσεξε, όχι υπηκόους, αλλά κατοίκους.
    Και εγώ έλλην υπηκοος είμαι, αλλά σωστώς δεν χαίρω των επιδομάτων, μιας και ζω στο εξωτερικό. Οπως σωστώς, παίρνω επιδόματα, εαν υπάρχουν, στην χώρα που εργάζομαι και κατοικώ μόνιμα.
    Εαν θέλουν να βοηθήσουν, συγκεκριμένα, τους έλληνες, και όχι αλλοεθνείς, υπάρχουν άλλοι τρόποι.

    Παράλληλα ο Σύριζα δεν πήρε ούτε ένα μέτρο κατά της υπογεννητικότητας. Τα 2.000 είναι η αρχή, μόνο αυτό εννοείται δε φτάνει.
    Ούτε οι άλλοι. Αντιθέτως, επι ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ κάπου το 2011 νομίζω ή 2012 σταμάτησαν και τις προσλήψεις πολύτεκνων στο δημόσιο.
    Τα σωστά κράτη έχουν άλλα συστήματα, αλλά οι δικοί μας κάνουν το κορόιδο....
    Τα άλλα συστήματα ειναι ένα ελάχιστο ποσό επίδομα τον μήνα ανα παιδί/προστατευόμενο μέλος, πχ λουξεμβούργο είναι κάπου 360 ευρώ, αλλού είναι περισσότερο. Κάθε παιδί. Κάθε μήνα.

  11. #24176
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβα, δεν εχεις να πεις κατι επι της ουσιας.
    Είδες που σου λέω;
    Να στο θέσω αλλιώς, στην αμοιβάδα μιλάς; Δε μιλάς. Τι να σου εξηγήσω;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι παίζουμε την "κολοκυθιά"; Οι ιδεολογίες του Σύριζα είναι αριστερές και οι περισσότερες παραπέμπουν σε Σοσιαλισμό. Το είχα γράψει και χθες, ότι ο Σύριζα είναι ένας αχταρμάς διαφόρων παρατάξεων που ξεκίνησε ως Αριστερό κόμμα (με μερικές Ακροαριστερες "φωνές", όλα μαζί) και στο τέλος όταν κυβερνησε, πήγε πιο Δεξιά και από την ΝΔ... Όχι μόνο δεν κράτησε τις προεκλογικές μπαρούφες (δε θυμάμαι άλλο κόμμα να έχει πει τόσα ψέματα), αλλά ούτε καν τις θέσεις του...

    Τεσπα, δεν νομίζω ότι θα καταλήξουμε κάπου, δεν είμαι διατεθειμένος να το συνεχίσω.
    Τι να συνεχίσεις; Πριν σου έκανα μια ερώτηση, έστριψες δια του αρραβώνος.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #24177
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδες που σου λέω;
    Να στο θέσω αλλιώς, στην αμοιβάδα μιλάς; Δε μιλάς. Τι να σου εξηγήσω;

    - - - Updated - - -


    Τι να συνεχίσεις; Πριν σου έκανα μια ερώτηση, έστριψες δια του αρραβώνος.
    Ok το ξεφτιλισες νομίζω.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  13. #24178
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok το ξεφτιλισες νομίζω.
    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C...BD%CE%B9%CF%81
    Δε πειράζει. Ο καθένας έχει άποψη.
    Και στη τελική, ο καθένας κερδίζει την αντιμετώπισή του.

    Ο MNP έχει κερδίσει με το σπαθί του (δες ρατσισμό, hijacking οποιουδήποτε thread για να προωθήσει την ατζέντα του περί λαθρομετανάστευσης και όχι μόνο) το δικαίωμα του σε συγκεκριμένα δικαιώματα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #24179
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    για να προωθήσει την ατζέντα του περί λαθρομετανάστευσης
    Το χεις παρει αναποδα. Εγω υποστηριζω τους νομους που ειναι ηδη εν ισχυ και απαγορευουν τη λαθρομεταναστευση. Σχεδον ολες οι χωρες του κοσμου εχουν νομους για το ποιοι επιτρεπονται να μπαινουν στην επικρατεια τους και υπο ποιες συνθηκες, συμπεριλαμβανομενης της Ελλαδας. Πχ βλεπε αντιμετωπιση των Τουρκων πραξικοπηματιων που συνελληφθησαν και δικαστηκαν για παρανομη εισοδο. Η επιλεκτικη εφαρμογη των νομων πχ στους τουρκους αλλα οχι στους πακιστανους, ΔΕΝ ειναι νομιμη ουτε συνταγματικη.

    Το αν εσυ θες να υποστηριζεις αυτους που παραβιαζουν τους ελληνικους νομους, ειτε ως λαθρομεταναστες, ειτε ως εκτελεστικη εξουσια, εμενα μου ειναι αδιαφορο. Το αποτελεσμα ειναι ιδιο: Εισαι υπερ της παρανομιας. Η δικη σου "ατζεντα" ειναι υπερ της παρανομιας. Στο λεω οσο πιο απλα γινεται για να καταλαβεις τι και ποιους υποστηριζεις.

  15. #24180
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το πρόβλημα σου είναι η υπογεννητικότητα τότε δίνεις ελαφρύνσεις σε αυτούς που έχουν παιδιά, δεν τα θεωρείς τεκμήριο.
    αν θες να βοηθήσεις την υπογεννητικότητα τότε λύνεις τα προβλήματα που έχουν οι γονείς, πχ να υπάρχουν θέσεις σε παιδικούς σταθμούς. ή προσλαμβάνεις ΑΣΕΠ ΜΟΝΟ γονείς πολύτεκνους.
    αν το πρόβλημα είναι τα έξοδα γέννας, τότε φρόντισε να έχεις στελεχωμένα με παιδίατρους, γυναικολόγους κλπ τα νοσοκομεία να μην χρειάζεται κανένας να βάλει χέρι στην τσέπη. Πλήρωσε τους παιδίατρους που είναι στο ΠΕΔΙ ώστε να είναι καλυμμένοι οι γονείς.
    αν θες να βοηθήσεις τη συγκεκριμένη ομάδα, υποχρέωσε να πηγαίνουν τα παιδιά σχολείο και στείλε φυλακή τους γονείς που τα εκθέτουν και κίνδυνο και τα εκμεταλλεύονται για να σπάσει ο κύκλος.
    κανένας δεν θα κάνει παιδί για τα 2 χιλιάρικα εφάπαξ, ή μάλλον σχεδόν κανένας. μη κοροϊδευόμαστε ψηφοθηρικό μέτρο του κερατά ήταν και είναι και έχει συγκεκριμένα αποτελέσματα τα οποία τα βλέπουμε ήδη στα φανάρια και θα τα βλέπουμε για αρκετά χρόνια ακόμα.

    δηλαδή αυτό το επίδομα είναι τόσο ενοχλητικό λόγο των αποτελεσμάτων του, παράγει νέα φουρνιά αθώων μωρών τα οποία θα βγουν στη ζητιανιά κλπ κλπ κλπ.
    Αυτά που γράφεις τα περιμένεις από πρωθυπουργό 6 μηνών ή από το μεγαλοδύναμο ?
    Χώρια που βγάζεις ένα κρυφόρατσισμό με τους Ρομά. Έτοιμο σε βρίσκω να ζητήσεις τη στείρωση τους.

Σελ. 1612 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 15921602160716101611161216131614161716221632 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας