Σελ. 5210 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 5190520052055208520952105211521252155220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 78.136-78.150 από 78436
  1. #78136
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι η ίδια δικαιολογία!!
    Οκ.. μάλλον θα είμαι και εγώ θιασώτης αυτής της χρυσής εποχής 2015-2019 που η χώρα πήγε βζιιινν και τους θέλω πίσω... με έπιασες.

    Βρε κάποια πράγματα δεν αμφισβητούνται, ειδικά η ελευθερία να μπορεί μια κυβέρνηση να νομοθετήσει ελεύθερη. Όχι ότι τώρα είμαστε ελεύθεροι αλλά καμία μα καμία σχέση με πριν.

    - - - Updated - - -

    Όπως και να έχει, ότι και να έχει γίνει μέχρι τώρα, εγώ περιμένω το εξής πριν της εκλογές

    "ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΩΝ"

    Μετά από 4 χρόνια, απευθείας αναθέσεων σε ημετέρους, παρακράτους, μαφιών, καταστροφή πολιτισμού-υγείας-παιδείας-αθλητισμού, μοτοκρος, μασαμπούκας, ακρίδων, βουτιών κλπ, επιτέλους θα δοθεί λύση.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #78137
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ.. μάλλον θα είμαι και εγώ θιασώτης αυτής της χρυσής εποχής 2015-2019 που η χώρα πήγε βζιιινν και τους θέλω πίσω... με έπιασες.

    Βρε κάποια πράγματα δεν αμφισβητούνται, ειδικά η ελευθερία να μπορεί μια κυβέρνηση να νομοθετήσει ελεύθερη. Όχι ότι τώρα είμαστε ελεύθεροι αλλά καμία μα καμία σχέση με πριν.

    - - - Updated - - -

    Όπως και να έχει, ότι και να έχει γίνει μέχρι τώρα, εγώ περιμένω το εξής πριν της εκλογές

    "ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΩΝ"

    Μετά από 4 χρόνια, απευθείας αναθέσεων σε ημετέρους, παρακράτους, μαφιών, καταστροφή πολιτισμού-υγείας-παιδείας-αθλητισμού, μοτοκρος, μασαμπούκας, ακρίδων, βουτιών κλπ, επιτέλους θα δοθεί λύση.
    Τόσο βζιιν πηγαίνανε και τόσο τους είχανε βάλει το μαχαίρι στο λαιμό που τα κόβανε μόνοι τους χωρίς να τους ζητήσουν τίποτα
    https://www.cnn.gr/kosmos/story/1027...-gia-varoyfaki

    Το Τζοβόλα δώστα όλα πάει το δοκιμάσαμε, κανείς δεν μπορεί να νομοθετεί ότι θέλει,

  3. #78138
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο βζιιν πηγαίνανε και τόσο τους είχανε βάλει το μαχαίρι στο λαιμό που τα κόβανε μόνοι τους χωρίς να τους ζητήσουν τίποτα
    https://www.cnn.gr/kosmos/story/1027...-gia-varoyfaki

    Το Τζοβόλα δώστα όλα πάει το δοκιμάσαμε, κανείς δεν μπορεί να νομοθετεί ότι θέλει,
    Το 19 υπήρχε Βαρουφάκης? Επίσης κοιτάμε τι λέει ο Γερούν Γερά και ο Βάστα Σόιμπλε θεέ? μάλιστα..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #78139
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 19 υπήρχε Βαρουφάκης? Επίσης κοιτάμε τι λέει ο Γερούν Γερά και ο Βάστα Σόιμπλε θεέ? μάλιστα..
    Οχι του ακούμε μόνο όταν μας συμφέρει, όπως και το ΔΝΤ και την τρόικα, συγνώμη θεσμούς

  5. #78140
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι του ακούμε μόνο όταν μας συμφέρει, όπως και το ΔΝΤ και την τρόικα, συγνώμη θεσμούς
    Βρε χριστιανέ μου, αντιλαμβάνεσαι πως δεν μπορείς να συγκρίνεις επ' ουδενί τις 2 περιόδους 15-19 με 19-23? θα ξεχάσουμε και αυτά που ζήσαμε και γιατί τα ζήσαμε? και επαναλαμβάνω, εγώ δεν είμαι για να στηρίξω το Σύριζα και νομίζω το έχεις καταλάβει αυτό και τις φαντασίες που είχαν πριν και όταν ανέλαβαν για το ποιος διοικεί αυτή την χώρα, τις ήπιαν πολύ γρήγορα και αυτοί αλλά και εμείς με τους χορούς και τα νταούλια.

    Μιλάω καθαρά για το τι έκανε κάποιος που τουλάχιστον 3 χρόνια ήταν ελεύθερος να κάνει ότι γούσταρε. Βγήκε δηλαδή ο λαοπρόβλητος να πει "θα κάνουμε αυτό και αυτό για να προστατέψουμε τους ιθαγενείς μας"??? έχει κάνει κάτι για το λαό αυτό το παλικάρι 3-4 χρόνια τώρα? ποιο? την μείωση του ένφια? τι έχει κάνει ρε φίλε για να τον στηρίξω? από το κακό στο χειρότερο πάμε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #78141
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε χριστιανέ μου, αντιλαμβάνεσαι πως δεν μπορείς να συγκρίνεις επ' ουδενί τις 2 περιόδους 15-19 με 19-23? θα ξεχάσουμε και αυτά που ζήσαμε και γιατί τα ζήσαμε? και επαναλαμβάνω, εγώ δεν είμαι για να στηρίξω το Σύριζα και νομίζω το έχεις καταλάβει αυτό και τις φαντασίες που είχαν πριν και όταν ανέλαβαν για το ποιος διοικεί αυτή την χώρα, τις ήπιαν πολύ γρήγορα και αυτοί αλλά και εμείς με τους χορούς και τα νταούλια.

    Μιλάω καθαρά για το τι έκανε κάποιος που τουλάχιστον 3 χρόνια ήταν ελεύθερος να κάνει ότι γούσταρε. Βγήκε δηλαδή ο λαοπρόβλητος να πει "θα κάνουμε αυτό και αυτό για να προστατέψουμε τους ιθαγενείς μας"??? έχει κάνει κάτι για το λαό αυτό το παλικάρι 3-4 χρόνια τώρα? ποιο? την μείωση του ένφια? τι έχει κάνει ρε φίλε για να τον στηρίξω? από το κακό στο χειρότερο πάμε.
    Μουφα μείωση ενφια; μούφα εισφορά αλληλεγγύης; μούφα ΕΦΚ καφέ, κρασιου;
    Οχι φίλε, αντίθετα με τους άλλους που λέγανε θα κόψουμε φόρους κλπ που τελικά όχι μόνο δεν κόψανε αλλά και αυξήσανε αυτός αυτά που είπε προεκλογικά τα κάνει

  7. #78142
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μουφα μείωση ενφια; μούφα εισφορά αλληλεγγύης; μούφα ΕΦΚ καφέ, κρασιου;
    Οχι φίλε, αντίθετα με τους άλλους που λέγανε θα κόψουμε φόρους κλπ που τελικά όχι μόνο δεν κόψανε αλλά και αυξήσανε αυτός αυτά που είπε προεκλογικά τα κάνει
    Οκ έχεις δίκιο, σωθήκαμε. Εγώ γλίτωσα 50€ το χρόνο αλλά πληρώνω για όλα τα άλλα (τροφή, ένδυση, ενέργεια, καύσιμα, ηλεκτρονικά, τα πάντα μιλάμε) ένα συν 20-40% και πρέπει να πω και ευχαριστώ?
    Πόση αξία έχει χάσει ο μισθός μου αυτά τα 3 χρόνια? δεν μου λες και εμένα? είμαι θετικός λες στο ισοζύγιο? γιατί άλλα λες και άλλα βλέπω στην τσέπη μου και η τσέπη μου λέει την πικρή αλήθεια.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #78143
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ έχεις δίκιο, σωθήκαμε. Εγώ γλίτωσα 50€ το χρόνο αλλά πληρώνω για όλα τα άλλα (τροφή, ένδυση, ενέργεια, καύσιμα, ηλεκτρονικά, τα πάντα μιλάμε) ένα συν 20-40% και πρέπει να πω και ευχαριστώ?
    Πόση αξία έχει χάσει ο μισθός μου αυτά τα 3 χρόνια? δεν μου λες και εμένα? είμαι θετικός λες στο ισοζύγιο? γιατί άλλα λες και άλλα βλέπω στην τσέπη μου και η τσέπη μου λέει την πικρή αλήθεια.
    Και δεν είσαι ο μόνος, ούτε είναι μόνη η Ελλάδα που τα πληρώνει έτσι, κάτι άλλαξε ξέρεις, εκτος αν νομίζεις πως με Τον Αλέξη δεν θα αλλάζανε αυτά, υπάρχει κόσμος που το πιστεύει

  9. #78144
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν είσαι ο μόνος, ούτε είναι μόνη η Ελλάδα που τα πληρώνει έτσι, κάτι άλλαξε ξέρεις, εκτος αν νομίζεις πως με Τον Αλέξη δεν θα αλλάζανε αυτά, υπάρχει κόσμος που το πιστεύει
    Έχουν ανέβει 30-40% τα πάντα στα σουπερ μάρκετ στη Γαλλία ή Γερμανία πχ? δεν νομίζω.
    Όσο αφορά για τον Αλέξη, δεν νομίζω τίποτα, θεωρώ όμως πως λειτουργεί αλλιώς το μυαλό του και δεν θα ήταν 1ο κυρίαρχο να φάνε οι κολλητοί του.
    Διαφωνείς? θες να μιλήσουμε για σκάνδαλα που έγιναν την περίοδο 15-19 και 19-23? μην με βάζεις σε αυτή τη θέση σε παρακαλώ γιατί δεν στηρίζω Σύριζα αλλά έχω το νιονιό να καταλαβαίνω πως αλλιώς αντιμετώπιζε (στο μυαλό του τουλάχιστον) ο Σύριζα το φτωχό λαό και αλλιώς ο Κούλης.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #78145
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν ανέβει 30-40% τα πάντα στα σουπερ μάρκετ στη Γαλλία ή Γερμανία πχ? δεν νομίζω.
    Όσο αφορά για τον Αλέξη, δεν νομίζω τίποτα, θεωρώ όμως πως λειτουργεί αλλιώς το μυαλό του και δεν θα ήταν 1ο κυρίαρχο να φάνε οι κολλητοί του.
    Διαφωνείς? θες να μιλήσουμε για σκάνδαλα που έγιναν την περίοδο 15-19 και 19-23? μην με βάζεις σε αυτή τη θέση σε παρακαλώ γιατί δεν στηρίζω Σύριζα αλλά έχω το νιονιό να καταλαβαίνω πως αλλιώς αντιμετώπιζε (στο μυαλό του τουλάχιστον) ο Σύριζα το φτωχό λαό και αλλιώς ο Κούλης.
    Ναι έχουν ανέβει.

    Ναι αλλα οι μισθοί σε 3,2,1

  11. #78146
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Στην τελική σαν άνθρωπος ενίσταμαι στην προπαγάνδα και το δούλεμα. Μπορεί να είναι λάθος δεν ξέρω αλλά με βγάζει από τα ρούχα μου το δούλεμα που τρώω ολημερίς και ολονυχτίς στα ΜΜΕ και από το στόμα των κυβερνητικών... δεν πάει άλλο αυτό... όλα είναι καλά, όλα είναι τέλεια.. είμαστε οι μαμάω και αριστεύουμε και βζιιν....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχουν ανέβει.

    Ναι άλλα οι μισθοί σε 3,2,1
    Όχι οι μισθοί.. να δώσει λεφτά σε συντάξεις και να αφήσουν τις συλλογικές. Ο κόσμος γυρίζει αλλιώς πια στον ιδιωτικό τομέα. Μην δίνεις όπλα μόνο στους ολιγάρχες με τα 10ωρα και τις βλακείες... άσε μας επίσημα να μπορούμε να διαπραγματευτούμε τους μισθούς μας. Να χέσω και τους Συριζαίους που είπαν πως θα το κάνουν και λάκισαν σε αυτό... που τελικά αυτό είναι χειρότερο γιατί αυτοί το έταξαν και δεν το έκαναν ενώ ο Κούλης ποτέ δεν είπε κάτι τέτοια.. α είμαι τίμιος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #78147
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νοημα μου ειναι οτι επιδοτωντας ενα δανειο, δημιουργεις στρεβλωση και αδικια και σε εναν που ειναι συνεπης και πληρωνει.
    Του λες με λιγα λογια οτι εισαι ηλιθιος που αποφασισες να εισαι συνεπης και να παρεις το ακριβοτερο δανειο με σταθερο επιτοκιο.

    Οποτε αν ρωτας εμενα προσωπικα δεν θελω ουτε προστασια αλλα ουτε επιδομα δανειου - ξεκαθαρους και δικαιους κανονες θελω για ολους που να τηρουνται.
    Γιατι μια λαθος αποφαση ενος πολιτη (π.χ. το φθηνοτερο δανειο) να πρεπει να το πληρωσει το κρατος, αρα εγω κι εσυ;
    Όταν δίνεις δάνειο υπάρχει ρίσκο και από τις δύο πλευρές. Ως τώρα, πληρώναμε το ρίσκο και των τραπεζών και των πιστολέρο. Από δω και μπρος, θα πληρώνουμε μόνο των τραπεζών, οπότε ιδού πεδίο δόξης λαμπρό για τον χαζούλη που καλημερίζει πλαστικές κούκλες να διορθώσει την αδικία. Just don't hold your breath.
    Υπογραφή

  13. #78148
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.196
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν δίνεις δάνειο υπάρχει ρίσκο και από τις δύο πλευρές. Ως τώρα, πληρώναμε το ρίσκο και των τραπεζών και των πιστολέρο. Από δω και μπρος, θα πληρώνουμε μόνο των τραπεζών, οπότε ιδού πεδίο δόξης λαμπρό για τον χαζούλη που καλημερίζει πλαστικές κούκλες να διορθώσει την αδικία. Just don't hold your breath.
    Κάτι θα κάνει για προεκλογικούς και μόνο λόγους γιατί ο πνιγμένος πλέον ψάχνει για μαλλί να πιαστεί...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #78149
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουδεμία απολύτως αντίρρηση, άλλωστε το λέω από την αρχή πως στόχος της κυβέρνησης αυτής είναι να βγάλει κόσμο στο δρόμο για να κερδίσουν τα funds και να έρθει μεγαλύτερη ανάπτυξη στο "real estate".

    Αλλά, οι υποστηρικτές και εκπρόσωποι της κυβέρνησης ας είναι ειλικρινείς στο θέμα αυτό και ας μη λένε πως φταίειοΣύριζα αλλά ας παραδεχτούν τουλάχιστον ότι αυτός είναι ο στόχος της ΝΔ και ας πρόσεχαν τόσο όσοι την ψήφισαν και τους πιάνει η μέγγενη, όσο και τα κόμματα αριστεράς ή "αριστεράς" κλπ

    Τουλάχιστον εδώ να μην παίζουμε με τη νοημοσύνη μας, that's all
    Σωστό και αυτό φυσικά.

    Όλοι Ελληνόπουλα είστε, μη τσακώνεστε.

  15. #78150
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχουν ανέβει.

    Ναι αλλα οι μισθοί σε 3,2,1
    NAI ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ.
    Ειναι ιδιοι? Απαντα σε αυτο και άσε τις υπεκφυγές. Πως κάνεις συγκριση μιας χωρας με μια άλλη οταν διαφέρει το βασικο εισόδημα;
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

Σελ. 5210 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 5190520052055208520952105211521252155220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας