Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Πριν λίγες μερες μου έδωσαν το πολυμηχάνημα του τίτλου μαζί με με 3 έγχρωμα μελάνια (μη αυθεντικά @work απο πλαίσιο) αφου τα αυθεντικά που είχε μέσα ήθελαν αλλαγή.

    Οταν τον άνοιξα εβγαζε οτι θέλουν αντικατάσταση τα έγχρωμα αλλά οταν τα άλλαξα δεν τα αναγνώρισε. Μετά απο 1-2 powercycles και μερικά κουμπώματα - ξεκουμπώματα τα αναγνωρίζει ως αυθεντικά αλλά τα δείχνει άδεια και αρνείται να τυπώσει έγχρωμα!!

    Εχει κανείς με ίδιο μηχάνημα (ή εστω παρεμφερες που να παίρνει τα ίδια μελάνια) καμια πρόταση;;
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  2. #2
    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περιοχή
    Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μερες μου έδωσαν το πολυμηχάνημα του τίτλου μαζί με με 3 έγχρωμα μελάνια (μη αυθεντικά @work απο πλαίσιο) αφου τα αυθεντικά που είχε μέσα ήθελαν αλλαγή.

    Οταν τον άνοιξα εβγαζε οτι θέλουν αντικατάσταση τα έγχρωμα αλλά οταν τα άλλαξα δεν τα αναγνώρισε. Μετά απο 1-2 powercycles και μερικά κουμπώματα - ξεκουμπώματα τα αναγνωρίζει ως αυθεντικά αλλά τα δείχνει άδεια και αρνείται να τυπώσει έγχρωμα!!

    Εχει κανείς με ίδιο μηχάνημα (ή εστω παρεμφερες που να παίρνει τα ίδια μελάνια) καμια πρόταση;;
    Φίλε μου καλέ , εγώ σε καινούργιο μηχάνημα , πήρα και μελανάκια ( όχι γνήσια ) μου κανε αυτό ακριβώς που αναφέρεις ! Τα πήγα πίσω στο πλαίσιο , και μου έδωσαν γνήσια , πλήρωσα μόνο τη διαφορά . Επίσης προτείνω ΠΑΝΤΑ γνήσιο μελανάκι , ας είναι ακριβότερο . Αν δε μας ''παίρνει'' οικονομικά ( στο μετά , γιατί ένα πολυμηχάνημα , πρέπει να κοιτάμε το ..........μετά την αγορά του ) ψάχνουμε αυτό που μας συμφέρει . τωρα , αν στο έδωσαν δώρο ......................γνήσια και προχώρα ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.
    Case HAF-932 / PCU Corsair RM850 / mb Asus Crosshair V Formula-Z /CPU amd phenom ii x4 965 4.08ghz / RAM Kingston HyperX 2 X 8,00 GB DDR3 2133 / GPU SHAPPHIRE 7870 XT with boost / SSD samsung evo 2 Χ 250 Raid 0 / wd black 2x640 sata3 / wd blue 2x500 sata2

  3. #3
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cuprakatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου καλέ , εγώ σε καινούργιο μηχάνημα , πήρα και μελανάκια ( όχι γνήσια ) μου κανε αυτό ακριβώς που αναφέρεις ! Τα πήγα πίσω στο πλαίσιο , και μου έδωσαν γνήσια , πλήρωσα μόνο τη διαφορά . Επίσης προτείνω ΠΑΝΤΑ γνήσιο μελανάκι , ας είναι ακριβότερο . Αν δε μας ''παίρνει'' οικονομικά ( στο μετά , γιατί ένα πολυμηχάνημα , πρέπει να κοιτάμε το ..........μετά την αγορά του ) ψάχνουμε αυτό που μας συμφέρει . τωρα , αν στο έδωσαν δώρο ......................γνήσια και προχώρα ... Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.
    Ναι μου το χάρισαν το μηχάνημα αλλά μετά απο ψάξιμο που εριξα στο net έχει πολλά θέματα με τα μελάνια, ακόμα και με αυθεντικά cartridges!! Καθάρισα και την κεφαλή (η οποία έβγαλε πολύ μελάνι) χωρίς αποτέλεσμα.

    Επειδή όμως δεν έχω όρεξη να σπάσω τα νεύρα μου για την hp σκέφτηκα να το κρατήσω οπως είναι για αποκλειστικά για ασπρόμαυρες εκτυπώσεις, σκαναρίσματα και φωτοτυπίες αφου έχω και εναν photosmart 8250 που τυπώνει άψογα έγχρωμα και τα αυθεντικά μελάνια εχουν λογική τιμή!

    Όπως και να χει ευχαριστώ για την απάντηση
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  4. #4
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Καλημέρα και απο εμένα! Έχω κι εγώ τον HP 6500 wireless E709n και αφου έκανα το λάθος απότι φαίνεται και άρχισα να του βάζω επαναγεμισμένα μελάνια εδώ και περίπου 3 μήνες, ξαφνικά μετά τη 2η αναγόμωση άρχισε να μην μου τα αναγνωρίζει (αρχικά τα έγχρωμα). Αφού τα πήγα στο υποκατάστημα της Cartidgeworld εδώ στη γειτονιά μου άλλαξε το τσιπάκι όπως είπε επειδή λέει καταμετράει σελίδες και δεν είναι δυνατόν να τυπώνεις με το ίδιο τσιπακι άπειρες σελίδες. Αφού μου τα αντικατέστησε και τα τοποθέτησα πάλι στον εκτυπωτή, ξαφνικά παρουσίασε πρόβλημα και το μαύρο και αφόυ το αντικατέστησα και αυτό συνέβη το εξής:

    Ενώ και τα τέσσερα μελάνια φάινονται κανονικά στο εργαλείο απεικόνισης στον υπολογιστή, ο εκτυπώτης αναφέρει πρόβλημα στην κεφαλή εκτύπωσης! Σκέφτηκα να πάρω στην πλάτη το μηχάνημα και να το πάω στο Cartidgeworld θεωρώντας ότι είναι δική τους ευθύνη.. μήπως έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Το μήχάνημα φυσικά είναι εκτός εγγύησης!

  5. #5
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geodimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και απο εμένα! Έχω κι εγώ τον HP 6500 wireless E709n και αφου έκανα το λάθος απότι φαίνεται και άρχισα να του βάζω επαναγεμισμένα μελάνια εδώ και περίπου 3 μήνες, ξαφνικά μετά τη 2η αναγόμωση άρχισε να μην μου τα αναγνωρίζει (αρχικά τα έγχρωμα). Αφού τα πήγα στο υποκατάστημα της Cartidgeworld εδώ στη γειτονιά μου άλλαξε το τσιπάκι όπως είπε επειδή λέει καταμετράει σελίδες και δεν είναι δυνατόν να τυπώνεις με το ίδιο τσιπακι άπειρες σελίδες. Αφού μου τα αντικατέστησε και τα τοποθέτησα πάλι στον εκτυπωτή, ξαφνικά παρουσίασε πρόβλημα και το μαύρο και αφόυ το αντικατέστησα και αυτό συνέβη το εξής:

    Ενώ και τα τέσσερα μελάνια φάινονται κανονικά στο εργαλείο απεικόνισης στον υπολογιστή, ο εκτυπώτης αναφέρει πρόβλημα στην κεφαλή εκτύπωσης! Σκέφτηκα να πάρω στην πλάτη το μηχάνημα και να το πάω στο Cartidgeworld θεωρώντας ότι είναι δική τους ευθύνη.. μήπως έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Το μήχάνημα φυσικά είναι εκτός εγγύησης!

    Αν googlαρεις θα βρεις πολλές αναφορές γι αυτό. Έχουν θέμα αυτοί οι hp γενικώς με την κεφαλή! Σαφής λύση όμως δεν υπάρχει...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  6. #6
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν googlαρεις θα βρεις πολλές αναφορές γι αυτό. Έχουν θέμα αυτοί οι hp γενικώς με την κεφαλή! Σαφής λύση όμως δεν υπάρχει...
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Παρόμοια Θέματα

  1. BΑΣΕΙΣ ΧΑΡΤΙΟΥ (ΦΤΕΡΑ) ΓΙΑ HP OFFICEJET 6310
    Από nontasaggelis στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-13, 21:51
  2. HP officejet Pro 8000 wireless: Τυπώνει σελίδα ευθυγράμμισης σχεδόν συνέχεια
    Από Silence στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-13, 13:52
  3. Πολυμηχάνημα HP OFFICEJET 4500 - απάντηση στο fax
    Από chralexo στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-13, 15:34
  4. HP OFFICEJET 4500
    Από alsthom στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-12, 08:43
  5. HP Εκτυπωτης με μελανια HP 363
    Από baskon στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-12, 10:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας