Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    05-07-2006
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cyta Hellas
    Γεια σας,

    Περισσότερο γράφω για να το δει όποιος άλλος ενδιαφέρεται να αλλάξει πάροχο και να έρθει στην cyta όπως έκανα εγώ τον Σεπτέμβρη του 2012. Για ακόμα μια φορά δεν έχω τηλέφωνο και ιντερνετ, εδώ και 4 μέρες μιλάω με το "τεχνικό" τμήμα (που το μονο που μπορεί να σου πει είναι να αλλάξει καλώδια στο ρουτερ) και ακόμα τεχνικός δεν έχει φανεί. Δουλεύω πολλές φορές από το σπίτι, αλλά για ακόμα μια φορά δεν εχω υπηρεσίες.

    Επειδή λοιπόν ο λογαριασμός σας πρέπει να πληρωθεί στο τέλος του μήνα, τι μου προτείνετε να κάνω; Το τηλεφωνικό σας κέντρο επιμένει οτι δεν γίνεται τίποτα άλλο μέχρι την Δευτέρα-Τρίτη. Οπότε ποιές λύσεις υπάρχουν? Mobile internet από το κινητό για μια εβδομάδα ακόμα; θα μου τα πληρώσετε εσείς αυτά;

    Ευχαριστώ και περιμένω για ακόμα μια κλισέ απάντηση από τους εκπροσώπους σας,
    Νίκος

    (τα στοιχεία μου τα έχω στείλει παλαιότερα με pm, αν τα χρειάζεστε ξανά ευχαρίστως να τα στείλω πάλι)

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NND Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Περισσότερο γράφω για να το δει όποιος άλλος ενδιαφέρεται να αλλάξει πάροχο και να έρθει στην cyta όπως έκανα εγώ τον Σεπτέμβρη του 2012. Για ακόμα μια φορά δεν έχω τηλέφωνο και ιντερνετ, εδώ και 4 μέρες μιλάω με το "τεχνικό" τμήμα (που το μονο που μπορεί να σου πει είναι να αλλάξει καλώδια στο ρουτερ) και ακόμα τεχνικός δεν έχει φανεί. Δουλεύω πολλές φορές από το σπίτι, αλλά για ακόμα μια φορά δεν εχω υπηρεσίες.

    Επειδή λοιπόν ο λογαριασμός σας πρέπει να πληρωθεί στο τέλος του μήνα, τι μου προτείνετε να κάνω; Το τηλεφωνικό σας κέντρο επιμένει οτι δεν γίνεται τίποτα άλλο μέχρι την Δευτέρα-Τρίτη. Οπότε ποιές λύσεις υπάρχουν? Mobile internet από το κινητό για μια εβδομάδα ακόμα; θα μου τα πληρώσετε εσείς αυτά;

    Ευχαριστώ και περιμένω για ακόμα μια κλισέ απάντηση από τους εκπροσώπους σας,
    Νίκος

    (τα στοιχεία μου τα έχω στείλει παλαιότερα με pm, αν τα χρειάζεστε ξανά ευχαρίστως να τα στείλω πάλι)
    Αγαπητέ Πελάτη,

    Σχετικά με το θέμα που αναφέρετε θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και γραπτώς ότι στις 23/5/2013 επικοινωνήσατε με το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης της Εταιρείας μας, αναφέροντας πλήρη απώλεια υπηρεσιών. Αφού διενεργήθηκε εξ αποστάσεως τεχνικός έλεγχος, αποφασίστηκε η μετάβαση στο χώρο σύνδεσης τεχνικού της Εταιρείας, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 28/5/2013. Κατά την επίσκεψη του τεχνικού διαπιστώθηκε προβληματική εσωτερική καλωδίωση, οπότε και ο τεχνικός μας προέβη στις απαραίτητες διορθώσεις, αποκαθιστώντας την ανωτέρω δυσλειτουργία.

    Ως προς το ζήτημα ενδεχόμενης παραμετροποίησης της καλωδίωσης σας θα θέλαμε να τονίσουμε ότι η ύπαρξη ή μη ενδεχόμενης τροποποίησης της εσωτερικής καλωδίωσης του πελάτη δεν μπορεί να εμπίπτει, όπως είναι κατανοητό, στα όρια ευθύνης του παρόχου. Επισημαίνουμε δε ότι σε πολλές περιπτώσεις δεν απαιτείται καμία αλλαγή. Επιπρόσθετα να τονίσουμε ότι παρόλο που όπως ορίζουμε και στους όρους σύμβασης(§ 6.5), η εσωτερική καλωδίωση εμπίπτει στα όρια ευθύνης και ελέγχου του πελάτη, η Εταιρεία μας στο πλαίσιο ποιοτικής εξυπηρέτησης απέστειλε τεχνικό εκπρόσωπο στο χώρο σας σύμφωνα με τα ανωτέρω και προέβη σε αναγκαίες παραμετροποιήσεις, στο μέτρο του εφικτού, της εσωτερικής καλωδίωσης σας.

    Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να απολογηθούμε για την ταλαιπωρία που είχατε μέχρι να επιλυθεί οριστικά η βλάβη σας. Θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι οι εξ αποστάσεως έλεγχοι και ρυθμίσεις είναι βασικό στάδιο στην διερεύνηση-διαχείριση μιας βλάβης και σε καμία περίπτωση δεν αποσκοπούμε στην καθυστέρηση επίλυσης της βλάβης ή/ και στην ταλαιπωρία σας. Σε πολλές περιπτώσεις το πρόβλημα εντοπίζεται είτε σε λάθος συνδεσμολογία ή σε κάποια τοπική ρύθμιση ή ακόμη και σε εσωτερική καλωδίωση πελάτη. Σε κάθε περίπτωση σας διαβεβαιώνουμε ότι ερευνάμε την υπόθεσή σας και τον χειρισμό της βλάβης και θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια προς αποφυγήν τυχόν λανθασμένων ενεργειών που θα εντοπιστούν από την δική σας υπόθεση. Για όλα τα ανωτέρω ενημερωθήκατε από εκπρόσωπο της Εταιρείας μας στις 28/5/2013.

    Ευελπιστούμε να μπορούμε και στο μέλλον να σας παρέχουμε υπηρεσίες που να ικανοποιούν τις ανάγκες σας.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας για περαιτέρω διευκρινίσεις

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-13, 00:01
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 11:46
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-13, 17:23
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-12, 11:22
  5. Ιντερνετ Και Τηλεφωνο Σε καθε Δωματιο 2
    Από kanastasakos στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-12, 02:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας