Σελ. 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 198
  1. #151
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά τα ερωτήματα (όπως και τα προβλήματα στις μεγαλουπόλεις) και να τα βάλουμε σε μια σειρά.

    Όταν είχε φτάσει το φυσικό αέριο στην γειτονιά πριν περίπου 7 χρόνια αν θυμάμαι σωστά, οι δρόμοι και τα πεζοδρόμια ήταν βομβαρδισμένο τοπίο. Όλες οι οικοδομές πέρασαν παροχές και κουτί και μπήκαν στις λίστες αναμονής για συνδέσεις. Η κατάσταση στα πεζοδρόμια και κυρίως στον δρόμο πήρε χρόνια να ομαλοποιηθεί.

    Τα εξωτερικά λούκια για τα βρομόνερα γίνανε γιατί τα υπόγεια χωνευτά βούλωσαν και οι υδραυλικοί έκριναν ότι είναι αδύνατο να αποσυμφορηθούν και τα έκαναν έτσι. Δεν ξέρω περισσότερα να σας πω για αυτό.

    Για τα αυτοκίνητα στο πεζοδρόμια τώρα. Είναι μια κατάσταση που καθιέρωσαν οι κάτοικοι για να μπορούν να παρκάρουν και από τις δυο πλευρές του δρόμου. Οι περισσότερες οικογένειες έχουν από 2 αυτοκίνητα και πάνω και η ανεύρεση θέσης στάθμευσης είναι κάτι που τους οδηγεί στην απελπισία

    Ζημιές στα καλώδια του ΟΤΕ έχουν υποπέσει στην αντίληψη μου τουλάχιστον δυο. Σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η μια προήλθε από τα συνεργεία του φυσικού αερίου και η άλλη πιθανώς από τις προηγούμενες εργασίες της HCN. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν βλέπω τους βανδαλισμούς αυτής της εταιρείας με καλό μάτι. 3 μήνες μετά την προηγούμενη επίσκεψη τους και το πρόβλημα που δημιουργήθηκε.
    ααα πες το ρε συ οτι έχεις πρόβλημα με την σύνδεση σου, μην μας λές όλα τα ωραία περί δρόμων κλπ

  2. #152
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ακόμη και οι τεχνικοί του ΟΤΕ δεν είναι σίγουροι (πιθανώς αναφέρεις) για την παλιά βλάβη, αλλά εσύ έβγαλες το πόρισμα.
    Αύριο-μεθαύριο, με ποιον μαγικό τρόπο θα έρθει η οπτική ίνα στην οικοδομή σου ή σε όλους τους δρόμους του δήμου σου;
    Ανάπτυξη και υποδομές δεν θέλουμε; Πως θα γίνουν αυτές;

  3. #153
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Δεν είναι κάτι που έκρυψα, το γράφω και στο δεύτερο σχόλιο μου. Το πρόβλημα μου είχε λυθεί και είναι κακό να μην θέλω να προκύψει κι άλλο ώστε να μην είμαι πάλι στο έλεος των τεχνικών του ΟΤΕ;

    Δεν μπορώ όμως να μην αναφέρω και το πρόβλημα με την καταστροφή του δρόμου που απασχολεί και τον περισσότερο κόσμο εδώ. Άσχετο αν εδώ επειδή είναι τεχνολογικό φόρουμ είμαστε οι περισσότεροι διατεθειμένοι να κάνουμε θυσίες υπέρ της ανάπτυξης της τεχνολογίας.

  4. #154
    Εγγραφή
    09-10-2004
    Περιοχή
    Πευκοχώρι Χαλκιδικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 18(dB)
    Υποτίθεται ότι ο Δήμος κοινοποιεί τα έργα που θα πραγματοποιήσει κάθε εταιρία ώστε να εκδηλώσουν και άλλοι ενδιαφέρον για εκσκαφες στους δρόμους και να μην έχουμε Αυτό το σκάψε κάθε δύο μήνες.

  5. #155
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθανε σήμερα σε οικοδομή δίπλα μου για εγκατάσταση. Προκάλεσαν αναστάτωση στην γειτονιά με τις θορυβώδεις και ενοχλητικές εργασίες τους. Κατέστρεψαν για δεύτερη φορά τον ασφαλτοτάπητα που είχε στρωθεί σωστά από την αρχή πριν από 2,5 χρόνια. Αξίζει όλη αυτή η φασαρία για να ικανοποιήσει την φαντασίωση τους ένας ένοικος σε βάρος όλως των υπολοίπων;
    αν προκυψει καποια βλαβη στην γραμμη σου αξιζει να φτιαχτει εις βαρος ολων των αλλον?ή καλυτερα να μεινεις χωρις τηλεφωνο και internet?

  6. #156
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν προκυψει καποια βλαβη στην γραμμη σου αξιζει να φτιαχτει εις βαρος ολων των αλλον?ή καλυτερα να μεινεις χωρις τηλεφωνο και internet?
    Αυτό τώρα το θεωρείς έξυπνο επιχείρημα; Διάβασε πιο προσεκτικά όσα έχω γράψει παραπάνω και πιστεύω θα καταλάβεις. Να επισημάνω επίσης ότι κλείσαμε ήδη 5 μέρες χωρίς να έρθουν να κλείσουν τις τρύπες που άφησαν.

  7. #157
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daywalker06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αμάξια πανω στο πεζοδρόμιο δεν πειράζουν κανέναν, οπως και τα τρισάθλια λουκια για τα βρομόνερα
    Ουτε και το παπακι
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  8. #158
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό τώρα το θεωρείς έξυπνο επιχείρημα; Διάβασε πιο προσεκτικά όσα έχω γράψει παραπάνω και πιστεύω θα καταλάβεις. Να επισημάνω επίσης ότι κλείσαμε ήδη 5 μέρες χωρίς να έρθουν να κλείσουν τις τρύπες που άφησαν.
    Αρκετα εξυπνο ωστε να μην μπορεσεις να απαντησεις ή αν απαντησεις θα αναιρεσεις ολα οσα εχεις πει.

  9. #159
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό τώρα το θεωρείς έξυπνο επιχείρημα; Διάβασε πιο προσεκτικά όσα έχω γράψει παραπάνω και πιστεύω θα καταλάβεις. Να επισημάνω επίσης ότι κλείσαμε ήδη 5 μέρες χωρίς να έρθουν να κλείσουν τις τρύπες που άφησαν.
    Δεν απαντάς όμως στα ερωτήματα που σου θέτουν, αλλά αναμασάς τα δικά σου θεωρήματα.

  10. #160
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαντάς όμως στα ερωτήματα που σου θέτουν, αλλά αναμασάς τα δικά σου θεωρήματα.
    Ποια ερωτήματα δεν απαντάω, αυτό για το παπάκι; Δεν έχω ιδέα ποιανού είναι το μηχανάκι τι να απαντήσω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν προκυψει καποια βλαβη στην γραμμη σου αξιζει να φτιαχτει εις βαρος ολων των αλλον?ή καλυτερα να μεινεις χωρις τηλεφωνο και internet?
    Οι ενστάσεις μου για την συγκεκριμένη εταιρεία έχουν να κάνουν με τον τρόπο και την προχειρότητα που δουλεύει. Εγώ δεν μπορώ να καταπιώ ούτε τις βλάβες που προκαλεί στο δίκτυο του ΟΤΕ, ούτε τις καταστροφές στο οδόστρωμα. Αν σε κάποιους αυτό φαίνεται παράξενο, δεν μπορώ και ούτε με ενδιαφέρει να τους πείσω για το αντίθετο.

  11. #161
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια ερωτήματα δεν απαντάω, αυτό για το παπάκι; Δεν έχω ιδέα ποιανού είναι το μηχανάκι τι να απαντήσω;
    Σε ποια απ' όλες έδωσες απάντηση;
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως ακριβώς ικανοποιείτε "εις βάρος"; Επειδή είχατε μια μέρα θόρυβο από οικοδομικές εργασίες;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια αέριο έχετε στην οικοδομή σας;
    Τηλέφωνο;
    Ρεύμα;
    Γιατί οι δίπλα οικοδομές να πρέπει να υπομένουν ότι και εσύ σήμερα για να έχεις εσύ ρεύμα, αέριο, τηλέφωνο και νερό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο-μεθαύριο, με ποιον μαγικό τρόπο θα έρθει η οπτική ίνα στην οικοδομή σου ή σε όλους τους δρόμους του δήμου σου;
    Ανάπτυξη και υποδομές δεν θέλουμε; Πως θα γίνουν αυτές;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν προκυψει καποια βλαβη στην γραμμη σου αξιζει να φτιαχτει εις βαρος ολων των αλλον?ή καλυτερα να μεινεις χωρις τηλεφωνο και internet?

    Οι ενστάσεις μου για την συγκεκριμένη εταιρεία έχουν να κάνουν με τον τρόπο και την προχειρότητα που δουλεύει. Εγώ δεν μπορώ να καταπιώ ούτε τις βλάβες που προκαλεί στο δίκτυο του ΟΤΕ, ούτε τις καταστροφές στο οδόστρωμα. Αν σε κάποιους αυτό φαίνεται παράξενο, δεν μπορώ και ούτε με ενδιαφέρει να τους πείσω για το αντίθετο.
    Το υπογραμμισμένο δεν ισχύει, αφού ο ίδιος γράφεις "Σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η μια προήλθε από τα συνεργεία του φυσικού αερίου και η άλλη πιθανώς από τις προηγούμενες εργασίες της HCN".

    Μακρυά από την καμπούρα μας κι όπου θέλει ας είναι.

  12. #162
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Επειδή δεν σας έδωσα μασημένη τροφή με παράθεση στον καθένα ξεχωριστά και απάντηση στο ερώτημα του καθενός όσο άσχετο και αν αυτό είναι; Έχω ασχοληθεί με λούκια, αυτοκίνητα, μηχανάκια, τηλεφωνικό δίκτυο και πρέπει να ασχοληθώ επίσης με ΔΕΗ, αέριο, ύδρευση, αποχέτευση για να κάνετε την πλάκα σας;

    Το γιατί αμφισβητείς την άποψη του τεχνικού του ΟΤΕ δεν μπορώ να το καταλάβω. Με το που έφτασε στην γειτονιά μου είπε για τις τρύπες που είδε και ανέφερε συγκεκριμένα ότι τα συνεργεία της εταιρείας αυτής «σκάβουν σε βάθος 40 εκατοστών και μας δημιουργούν προβλήματα». Αν εσύ δεν το δέχεσαι έλα να κάνεις δική σου πραγματοσύνη και μην ειρωνεύεσαι.

  13. #163
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    "Σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η μια προήλθε από τα συνεργεία του φυσικού αερίου και η άλλη ΠΙΘΑΝΩΣ από τις προηγούμενες εργασίες της HCN".
    Το παραπάνω το έγραψες εσύ και όχι κάποιο άλλο μέλος. Ο ίδιος ο ΟΤΕ δεν είναι βέβαιος, αλλά εσύ έχεις βγάλει το πόρισμα.

    Δεν απάντησες σε κάνενα από τα ερωτήματα που τέθηκαν. Απλά έγραφες επανειλημμένως και μόνον για τις απαράδεκτες εργασίες της HCN.

  14. #164
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα αναλυτικά για να μην έχει παράπονο ο jkoukos ή κάποιος άλλος

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως ακριβώς ικανοποιείτε "εις βάρος"; Επειδή είχατε μια μέρα θόρυβο από οικοδομικές εργασίες;
    Ο θόρυβος εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί πολύ. Ειδικά αν γίνεται με γνώμονα το κοινό καλό είναι απολύτως θεμιτός.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια αέριο έχετε στην οικοδομή σας;
    Τηλέφωνο;
    Ρεύμα;

    Γιατί οι δίπλα οικοδομές να πρέπει να υπομένουν ότι και εσύ σήμερα για να έχεις εσύ ρεύμα, αέριο, τηλέφωνο και νερό;
    Έχουμε αέριο, τηλέφωνο, ρεύμα και νερό. Πλην του αερίου που έγραψα κάποια πράγματα νωρίτερα, τα άλλα έγιναν πριν 40 χρόνια και δεν έχω προσωπική άποψη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν προκυψει καποια βλαβη στην γραμμη σου αξιζει να φτιαχτει εις βαρος ολων των αλλον?ή καλυτερα να μεινεις χωρις τηλεφωνο και internet?
    Αν προκύψει κάποια βλάβη στην γραμμή μου και κατ' επέκταση στην οικοδομή μου είναι απολύτως νόμιμο να επιδιορθωθεί. Το αν μια επιδιόρθωση ή μια νέα τεχνική προσθήκη προκαλέσει προβλήματα σε άλλα δίκτυα κοινής ωφέλειας, είναι κάτι που διώκεται νομικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Σύμφωνα με τους τεχνικούς του ΟΤΕ η μια προήλθε από τα συνεργεία του φυσικού αερίου και η άλλη ΠΙΘΑΝΩΣ από τις προηγούμενες εργασίες της HCN".
    Το παραπάνω το έγραψες εσύ και όχι κάποιο άλλο μέλος. Ο ίδιος ο ΟΤΕ δεν είναι βέβαιος, αλλά εσύ έχεις βγάλει το πόρισμα.

    Δεν απάντησες σε κάνενα από τα ερωτήματα που τέθηκαν. Απλά έγραφες επανειλημμένως και μόνον για τις απαράδεκτες εργασίες της HCN.
    Μην περιμένεις να σου φέρω και κάποια επίσημη τεχνική γνωμάτευση από τους τεχνικούς του ΟΤΕ, για να δεχθείς κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο σου φαίνεται αδιανόητο. Αυτά μου είπαν, αυτά μετέφερα.

    Αλήθεια γιατί δεν αμφισβητείς ότι η πρώτη βλάβη μπορεί να προέκυψε από τις εργασίες εγκατάστασης του φυσικού αερίου; Μήπως το φυσικό αέριο δεν είναι τόσο "techie" ώστε να χρειαστεί να το υπερασπιζόμαστε δημόσια;

  15. #165
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Αν προκύψει κάποια βλάβη στην γραμμή μου και κατ' επέκταση στην οικοδομή μου είναι απολύτως νόμιμο να επιδιορθωθεί. Το αν μια επιδιόρθωση ή μια νέα τεχνική προσθήκη προκαλέσει προβλήματα σε άλλα δίκτυα κοινής ωφέλειας, είναι κάτι που διώκεται νομικά.

    Πιστευω να καταλαβες οτι δεν απαντησες σε αυτο που ρωταω.
    Απολυτος νομιμα ειναι και τα εργα που κανει και η hcn.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mike_871 : 21-01-16 στις 14:48.

Σελ. 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2107
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-24, 16:36
  2. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13
  3. World of Warcraft και HCN στη Θεσσαλονίκη
    Από Cyriano στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 18:07
  4. Πρόβλημα με sony vaio vgn-a295hp touch pad cable
    Από kermas στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 13:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας