Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές.

    Έχω ένα θέμα με τον ΟΤΕ όσον αφορά την ταχύτητα της σύνδεσης μου.
    Πριν 4 χρόνια περίπου συγχρόνιζα στα 15mbps περίπου σταθερά. Κάπου εκεί έκοψα το ίντερνετ το οποίο και ξανασυνδέθηκε 1 χρόνο μετά περίπου.
    Μετά την επανασύνδεση συγχρόνιζα στα 5-6.5mbps όμως δε το έτρεχα το θέμα λόγω του ότι δε πολύ-χρησιμοποιούσα τη γραμμή. Εδώ όμως και 1 χρόνο περίπου που το κυνηγάω λίγο περισσότερο το θέμα δεν έχω καταφέρει να βγάλω κάποια άκρη.
    Άλλες φορές στην εξυπηρέτηση πελατών μου έλεγαν πως η ταχύτητα αυτή είναι φυσιολογική για την περιοχή μου και όταν προσπαθούσα να τους αντικρούσω με επιχειρήματα (όντας πάνω του μετρίου γνώστης όσον αφορά τις συνδέσεις / ρούτερ κλπ), μασούσαν τα λόγια τους. Άλλες πάλι φορές το έδιναν για βλάβη χωρίς όμως κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.
    Το αποκορύφωμα παρ'όλα αυτά ήταν πριν λίγες ημέρες που δήλωσα πάλι βλάβη.
    Μέσω του τηλεφωνικού κέντρου μου είπε η κοπέλα πως θα ζητήσει να με περάσουν από άλλη γραμμή γιατί απ'ότι φαίνεται η γραμμή στην οποία είμαι συνδεδεμένος έρχεται από πολύ μακρυά.

    Την επόμενη ημέρα ήρθαν οι τεχνικοί του ΟΤΕ για έλεγχο της βλάβης. Σημειωτέον πως 2 ώρες πριν έρθουν η γραμμή συγχρόνιζε στα 5.5mbps όπως πάντα τα τελευταία 4 χρόνια. Εφόσον λοιπόν ήρθαν παίρνει τηλέφωνο ο τεχνικός σε κάποιον δικό του, λέει "κάνε το ταδε τηλ επανεκκίνηση", και μετά την επανεκκίνηση κουμπώνει το δικό του ρούτερ στη γραμμή και μου λέει πως είναι όλα εντάξει και πως η ταχύτητα είναι νορμάλ. Κοιτάω του ρουτεράκι του και είχε συγχρονίσει στα 9.5mbps κάτι πρωτοφανές για τα συνηθισμένα δεδομένα. Σκέφτομαι "οκ, δεν είναι όπως παλιά αλλά υπάρχει εμφανής βελτίωση", θεωρώντας πως με είχαν αλλάξει γραμμή όπως μου είχαν πει και από το τηλεφωνικό κέντρο.
    Σε αυτό το σημείο θεώρησα πως όλα ήταν κομπλέ ακόμη και αν δεν ήταν αυτό ακριβώς που περίμενα. Σωστά; Λάθος.
    2 ώρες μετά, τρώει επανεκκίνηση του ρούτερ στα ξαφνικά και μπαίνω στις ρυθμίσεις και βλέπω πως είμαι συγχρονισμένος πάλι στα 5.5mbps.
    Κάπου εκεί μου ανέβηκαν τα σκ@τα στο κεφάλι. Πλέον θεωρώ ότι η παλιά καλή εξυπηρέτηση του ΟΤΕ με είχε φλομώσει στο ψέμα συγχρονίζοντας τη γραμμή μου στα 9.5 για λίγες ώρες μέχρι να καλμάρει το θέμα.

    Είμαι πελάτης του ΟΤΕ εδώ και περίπου μια δεκαετία όσον αφορά το ίντερνετ και ειλικρινά πρώτη φορά σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε άλλη εταιρία.
    Δε ξέρω όμως πως να κινηθώ όσον αφορά αυτό το θέμα και τι υποτίθεται ότι πρέπει να κάνω;
    Επίσης σε περίπτωση που παω σε κάποια άλλη εταιρία θα βρω λύση στο πρόβλημά μου ή θα τρέχω πάλι; Εσείς τι προτείνετε;

    Χίλια συγγνώμη, παρεπιπτόντως για το τεράστιο post και παραθέτω τα στοιχεία του ρούτερ μήπως βοηθήσουν:

    Downstream Upstream
    SNR Margin : 8.5 dB 10.6 dB
    Line Attenuation : 29.9 dB 13.5 dB
    Data Rate : 5984 kbps 943 kbps

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kατ'αρχήν θα πρέπει να κάνεις τον παρακάτω έλεγχο για να είσαι σίγουρος για την εσωτερική σου εγκατάσταση.
    Αν διαπιστώσεις ότι η εγκατάσταση σου είναι εντάξει και δεν βγάλεις άκρη με τον ΟΤΕ κοίταξε για άλλο πάροχο.
    Βάσει των στοιχείων του ρούτερ σου θα έπρεπε να κλειδώνεις περίπου σε τριπλάσια ταχύτητα και ούτε καν στα 9.5mbps. Μην δεχτείς ούτε αυτή την ταχύτητα γιατί είναι κοροιδία και θα πρέπει να μάθουν να σέβονται τους πελάτες τους.
    Απείλησε τους με διακοπή συμβολαίου γιατί μόνο έτσι υπάρχει περίπτωση να ταρακουνηθούν λίγο.

    Καλές γιορτές

    EΛΕΓΧΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
    Η ποιό ασφαλής μέθοδος για να κάνεις έλεγχο στην εσωτερική εγκατάσταση του σπιτιού σου είναι η εξής: Θα πρέπει να κάνεις μία μέτρηση στον κατανεμητή του ΟΤΕ με τον εξοπλισμό, ρούτερ + laptop, να είναι συνδεδεμένος ΜΟΝΟ στήν γραμμή του ΟΤΕ η οποία θα έχει ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΕΙ απο την οριολωρίδα. Επίσης η σύνδεση με την γραμμή πρέπει να γίνει ΧΩΡΙΣ να παρεμβάλλεται το splitter αλλά ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ πάνω σε αυτήν. Μετά θα κάνεις την ίδια μέτρηση στην πρίζα του σπιτιού που έχεις συνδεδεμένο το ρούτερ. Αν έχεις πολύ μικρή απόκλιση είσαι OK. Aν δείς οτι έχεις μεγάλη διαφορά θα πρέπει να βρείς την πρίζα του σπιτιού στην οποία έρχεται το καλώδιο από τον κατανεμητή, να ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ το υπόλοιπο δίκτυο που πηγαίνει στο σπίτι, και να κάνεις πάλι μέτρηση ΜΟΝΟ με το καλώδιο που πάει μέχρι τον κατανεμητή. Αν είσαι ΟΚ σημαίνει οτι έχει πρόβλημα η εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού, αν οχι θα σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το καλώδιο απο το σπίτι μέχρι τον κατανεμητή, οπότε ενεργείς αναλόγως.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ναι μεν το σωστό είναι να απομονώσεις το εσωτερικό δίκτυο και να κάνεις δοκιμή αλλά επειδή είναι μπελαλίδικο και μπορείς να κάνεις ζημιά υπάρχει το πιο απλό. Bγάλε τις συσκευές από τις πρίζες και άσε μόνο το ρούτερ χωρίς σπλίτερ. Κλείσε άνοιξε το ρούτερ και δες στατιστικά αλλά και αν έχει συγχρονίσει σε adsl2+ καθώς και το annex.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μεν το σωστό είναι να απομονώσεις το εσωτερικό δίκτυο και να κάνεις δοκιμή αλλά επειδή είναι μπελαλίδικο και μπορείς να κάνεις ζημιά υπάρχει το πιο απλό. Bγάλε τις συσκευές από τις πρίζες και άσε μόνο το ρούτερ χωρίς σπλίτερ. Κλείσε άνοιξε το ρούτερ και δες στατιστικά αλλά και αν έχει συγχρονίσει σε adsl2+ καθώς και το annex.
    ....μισές δουλειές.... δηστυχώς.....

    Καλές γιορτές
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είναι όλοι τεχνικοί και το πιθανότερο είναι να κάνουν ζημιά κατά τις εργασίες τους.

    Καλές γιορτές.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι όλοι τεχνικοί και το πιθανότερο είναι να κάνουν ζημιά κατά τις εργασίες τους.

    Καλές γιορτές.
    Αν δεν ξέρουν ζητάνε την βοήθεια κάποιου φίλου που ξέρει ή ενός τεχνικού. Το να ξεκαθαρίσεις μια και καλή αν φταίει η εγκατάσταση σου ή ο πάροχος είναι κάτι σημαντικό από το να ψάχνεις στα τυφλά. Αν είσαι σίγουρος για την εγκατάσταση σου τους αντιμετωπίζεις διαφορετικά, γιατί η πρώτη δικαιολογία τους για ότι σου συμβαίνει, είναι ότι φταίει η εγκατάσταση σου. Μετά ξέρεις πώς να τους μιλήσεις και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ τα αυτονόητα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλου και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Δε χρειάζονται τσακωμοί, εφόσον όλοι προσπαθούν να βοηθήσουν και όλες οι γνώμες είναι δεκτές και όλες πιστεύω θα βοηθήσουν
    Φυσικά δεν είμαι τεράστιος γνώστης σε σχέση με τα μέλη του φόρουμ, παρ'όλα αυτά δεν είμαι και ένας απλός μέτριος χρήστης. Έχω λοιπόν δοκιμάσει τα πάντα από θέματα συνδεσμολογίας.
    Επίσης την προηγούμενη φορά που ήρθαν οι τεχνικοί, (το καλοκαίρι περίπου) με είχαν παραπέμψει σε ηλεκτρολόγο διότι όπως είπαν ήταν θέμα εσωτερικής καλωδίωσης σπιτιού.
    Αφού εγώ κάλεσα ηλεκτρολόγο, κούμπωσαμε το ρουτερ στη γραμμή του ΟΤΕ απ'ευθείας και είδαμε πως η ταχύτητα είναι η ίδια.
    Ο ηλεκτρολόγος, όντας γνώστος, μου είπε πως είναι συνηθισμένα κόλπα του ΟΤΕ αυτά και πως στέλνει τον κοσμάκη από ηλεκτρολόγο ενώ το πρόβλημα είναι στις γραμμές του.

    Ένα σύντομο ιστορικό των βλαβών:

    Την πρώτη φορά που ήρθε τεχνικός προσπαθούσε να με πείσει πως το 5.5 που συγχρονίζω είναι απολύτως φυσιολογικό και ΜΑΛΙΣΤΑ, προσπαθούσε να με πείσει πως είμαι και τυχερός γι'αυτο το 5.5.
    Την δεύτερη φορά μου είπαν πως το πρόβλημα είναι στην καλωδίωση του σπιτιού και να καλέσω ηλεκτρολόγο.
    Την τρίτη και τελευταία με συγχρόνισαν για λίγες ώρες στα 9.5 και προσπάθησαν να με πείσουν πως όλα είναι εντάξει και φυσιολογικά. Λίγες ώρες μετά απ'τό 9.5 έπεσα στο 5.5 πάλι.

    Πιστεύετε πως είναι καλύτερα να τους απειλήσω με διακοπή συμβολαίου; Γιατί δε νομίζω να ιδρώσει το αυτάκι τους από τέτοια

    Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας

  8. #8
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    To ότι κούμπωσες το router στη γραμμή (υποθέτω εννοείς στη πρίζα εσωτερικά του διαμερίσματός σου) δε λέει κάτι. Μπορεί το πρόβλημα να είναι στα καλώδια πίσω από την πρίζα ή στην καλωδίωση της πολυκατοικίας. Για να κάνεις σωστό έλεγχο διάβασε αυτό
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  9. #9
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ότι κούμπωσες το router στη γραμμή (υποθέτω εννοείς στη πρίζα εσωτερικά του διαμερίσματός σου) δε λέει κάτι. Μπορεί το πρόβλημα να είναι στα καλώδια πίσω από την πρίζα ή στην καλωδίωση της πολυκατοικίας. Για να κάνεις σωστό έλεγχο διάβασε αυτό
    Φίλε yiapap, εννοώ πως το κούμπωσα απ'ευθείας στην γραμμή του ΟΤΕ, εξωτερικά του σπιτιού (εκεί που φτάνει η γραμμή του ΟΤΕ και μετά συνδέεται με το σπίτι). Απλώς ξεσυνδέσαμε το σπίτι με τον ηλεκτρολόγο και κουμπώσαμε πάνω το ρούτερ. (ουσιαστικά δηλαδή το βήμα 4 στο guide που μου έστειλες)
    Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, 5.5 έδινε η γραμμή του ΟΤΕ, 5.5 έπιανα κι εγώ εντός του σπιτιού.
    Ακόμη και όταν ήρθαν οι τεχνικοί, 9.5 έπιαναν στην γραμμή του ΟΤΕ (μετά το τηλεφωνάκι του τεχνικού και την επανεκκίνηση στο ρούτερ μου), 9.5 και εντός του σπιτιού και προσπαθούσε να με πείσει πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε με την καλωδίωση του σπιτιού ούτε όμως και με τον ΟΤΕ.
    Φάσκουν κι'αντιφάσκουν κατ'εμέ.

    Να σημειώσω επίσης πως υπάρχουν 2 νεόκτιστα διαμερίσματα (3ετίας) πάνω από εμένα και έχουμε τις ίδιες ταχύτητες.
    Επίσης το πρωί πέρασα από ένα oteshop και μου είπαν πως απέχω περί τα 1200m από το κεντρικό του ΟΤΕ και (άκουσον-άκουσον) να είμαι ευχαριστημένος που πιάνω 5.5!

    Πλέον το θέμα έχει καταντήσει παρανοϊκό. Εφόσον είναι τόσο αποφασισμένοι να μη διορθώσουν το πρόβλημα και με πηγαίνουν από ψέμα σε ψέμα, δεν βάζουν τουλάχιστον μια σημείωση στην "καρτέλα" μου (διότι πιστεύω πως υπάρχει κάποιο CRM) ώστε να μου λένε συντονισμένα το ίδιο ψέμα.

    PS: Επειδή μου αρέσει να λέω τα θετικά όπως και τα αρνητικά: Διατηρώ 2 γραμμές ΟΤΕ, μια στον Βόλο (που υπάρχει το πρόβλημα) και μια στα Γρεβενά. Στα Γρεβενά η εξυπηρέτηση είναι άψογη με άμεση ανταπόκριση, πολύ καλές ταχύτητες και εξυπηρετικότατους τεχνικούς. Όσες βλάβες είχα αντιμετωπίσει στα Γρεβενά τα τελευταία 4 χρόνια λύθηκαν εντός 2 ωρών. Όσον αφορά τον Βόλο όμως είμαι απολύτως απογοητευμένος.

    Και πάλι χίλια συγγνώμη για τα μεγάλα μου ποστ. Θεωρώ όμως πως πρέπει να είμαι αναλυτικότατος εφόσον τους κατηγορώ ευθέως.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sleazyroxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    PS: Επειδή μου αρέσει να λέω τα θετικά όπως και τα αρνητικά: Διατηρώ 2 γραμμές ΟΤΕ, μια στον Βόλο (που υπάρχει το πρόβλημα) και μια στα Γρεβενά. Στα Γρεβενά η εξυπηρέτηση είναι άψογη με άμεση ανταπόκριση, πολύ καλές ταχύτητες και εξυπηρετικότατους τεχνικούς. Όσες βλάβες είχα αντιμετωπίσει στα Γρεβενά τα τελευταία 4 χρόνια λύθηκαν εντός 2 ωρών. Όσον αφορά τον Βόλο όμως είμαι απολύτως απογοητευμένος.
    Δυστυχώς έτσι είναι. Γιατί δεν περνάς από τον ΟΤΕ Βόλου να ζητήσεις να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο;
    Στα 1200m έπρεπε να πιάνεις ΠΟΛΥ περισσότερο (~15-20Mbps). Ακόμη κι αν το attenuation σου είναι πραγματικό και είσαι στα ~2Km πάλι θα έπρεπε να πιάνεις 10-15.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #11
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα το τρέξω το θέμα όσο δε πάει γιατί θα ήθελα να είναι η έσχατη λύση η αλλαγή παρόχου. Παρ'όλα αυτά έχω ένα τελευταίο ερώτημα.
    Απ'ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα μάλλον θα είναι στη γραμμή από το καφαο μέχρι το σπίτι. Σε περίπτωση που δε βγάλω άκρη με τον ΟΤΕ και αναγκαστώ να αλλάξω πάροχο, θα μπορέσει ο άλλος πάροχος να ασκήσει πίεση στον ΟΤΕ ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα ή θα μπλέξω χειρότερα;

    Κατανοώ πως είναι ένα ίσως δύσκολο ερώτημα στο οποίο να μην υπάρχει σαφής απάντηση παρ'όλα αυτά θα με βοηθούσε εάν το ήξερα αυτό.

    Ευχαριστώ και πάλι

  12. #12
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Modulation και annex έχεις ελέγξει;

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sleazyroxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το τρέξω το θέμα όσο δε πάει γιατί θα ήθελα να είναι η έσχατη λύση η αλλαγή παρόχου. Παρ'όλα αυτά έχω ένα τελευταίο ερώτημα.
    Απ'ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα μάλλον θα είναι στη γραμμή από το καφαο μέχρι το σπίτι. Σε περίπτωση που δε βγάλω άκρη με τον ΟΤΕ και αναγκαστώ να αλλάξω πάροχο, θα μπορέσει ο άλλος πάροχος να ασκήσει πίεση στον ΟΤΕ ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα ή θα μπλέξω χειρότερα;

    Κατανοώ πως είναι ένα ίσως δύσκολο ερώτημα στο οποίο να μην υπάρχει σαφής απάντηση παρ'όλα αυτά θα με βοηθούσε εάν το ήξερα αυτό.

    Ευχαριστώ και πάλι
    Μπές εδώ, πήγαινε στην υπηρεσία call back και δήλωσε το πρόβλημα σου. Ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα παραπόνων. Τώρα στο ερώτημα αν ο άλλος πάροχος μπορεί να ασκήσει πίεση στον ΟΤΕ...... η ιστορία έχει δείξει ότι ο συνδρομητής γίνεται μπαλάκι μεταξύ των δύο, ρίχνοντας ο ένας το πρόβλημα στον άλλον. Elladistan.........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Modulation και annex έχεις ελέγξει;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 133177
    Τα έχω τσεκάρει όλα δυστυχώς. Μακάρι να ήταν το πρόβλημα στη μεριά μου για να είχε λυθεί και μια ώρα νωρίτερα.

    Μπές εδώ, πήγαινε στην υπηρεσία call back και δήλωσε το πρόβλημα σου. Ζήτα να μιλήσεις με το τμήμα παραπόνων. Τώρα στο ερώτημα αν ο άλλος πάροχος μπορεί να ασκήσει πίεση στον ΟΤΕ...... η ιστορία έχει δείξει ότι ο συνδρομητής γίνεται μπαλάκι μεταξύ των δύο, ρίχνοντας ο ένας το πρόβλημα στον άλλον. Elladistan.........
    Απλά έχω καταλάβει ότι θα φάω το τρέξιμο της ζωής μου τώρα που έμπλεξα..και αμφιβάλλω κιόλας αν θα βγάλω κάποια άκρη. Με κόβω μάλιστα σε κανά χρόνο από τώρα απλά να αποδέχομαι το γεγονός όπως έχει γίνει και με πολλούς άλλους ακόμη. Ελλαδιστάν δε λες τίποτα....

    Edit: Κάτι που ξέχασα να πω, είναι πως όταν ήρθαν οι τεχνικοί πριν λίγες ημέρες μου είπαν πως με έχει κλειδώσει ο ΟΤΕ στα 12 mbps για να μην έχω αποσυγχρονισμούς (?!), χωρίς να έχω ζητήσει ποτέ κάτι τέτοιο και χωρίς να έχω δηλώσει ποτέ βλάβη για αποσυγχρονισμούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sleazyroxx : 25-12-13 στις 00:54.

  15. #15
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν χρειάζεται να ζητήσεις εσύ να σε κλειδώσουν σε μια ταχύτητα,προφανώς και γνωρίζουν τις δυνατότητες της κάθε γραμμής.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ταχύτητα copy paste σε Fujitsu Q600 Nas + Windows 7 64bit.
    Από andreasp στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 00:44
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-13, 07:47
  3. Προβλημα με ταχυτητα
    Από Jimmisardo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 142
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 20:46
  4. VDSL Cyta προβλημα με ταχυτητα Wireless vs Wired
    Από MeddlingMageGR στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-13, 11:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας