Σελ. 322 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 302312317320321322323324327332342 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.816-4.830 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #4816
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι.

    Κάνεις mount την καινούργια τοποθεσία, scan και τέλος clean library.

  2. #4817
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι.

    Κάνεις mount την καινούργια τοποθεσία, scan και τέλος clean library.
    Ήθελα να το κάνω και ως πείραμα, κανονικά θα έπρεπε να ήταν πολύ γρήγορο και άκοπο.
    Τελικά όμως πέθανε η κάρτα SD αμέσως μετά που έκανα export library πάνω της, οπότε αναγκαστικά το έστησα από την αρχή σε άλλη.

    Στην περίπτωση που περιγράφεις:
    Κάνοντας mount τη νέα τοποθεσία και scan, λογικά πρέπει να έχεις διπλά αρχεία στη βιβλιοθήκη, σωστά?
    Αν μετά αφαιρέσεις το παλιό mount και κάνεις clean, τότε μένουν μόνο τα νέα, διατηρώντας πληροφορίες για ποιά έχεις δει παλαιότερα, ή όχι?

  3. #4818
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να το κάνω και ως πείραμα, κανονικά θα έπρεπε να ήταν πολύ γρήγορο και άκοπο.
    Τελικά όμως πέθανε η κάρτα SD αμέσως μετά που έκανα export library πάνω της, οπότε αναγκαστικά το έστησα από την αρχή σε άλλη.

    Στην περίπτωση που περιγράφεις:
    Κάνοντας mount τη νέα τοποθεσία και scan, λογικά πρέπει να έχεις διπλά αρχεία στη βιβλιοθήκη, σωστά?
    Αν μετά αφαιρέσεις το παλιό mount και κάνεις clean, τότε μένουν μόνο τα νέα, διατηρώντας πληροφορίες για ποιά έχεις δει παλαιότερα, ή όχι?
    Ακριβως έτσι όπως το γράφεις με έναν μικρό ενδοιασμό για το τελευταίο σημείο όπου είμαι 99% μόνο σίγουρος. Θα σου πω στα σίγουρα το βράδυ.

  4. #4819
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνοντας mount τη νέα τοποθεσία και scan, λογικά πρέπει να έχεις διπλά αρχεία στη βιβλιοθήκη, σωστά?
    Αν μετά αφαιρέσεις το παλιό mount και κάνεις clean, τότε μένουν μόνο τα νέα, διατηρώντας πληροφορίες για ποιά έχεις δει παλαιότερα, ή όχι?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως έτσι όπως το γράφεις με έναν μικρό ενδοιασμό για το τελευταίο σημείο όπου είμαι 99% μόνο σίγουρος. Θα σου πω στα σίγουρα το βράδυ.
    Όχι, τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη έκδοση του kodi.
    Μου έχει τύχει να έχω διπλή εγγραφή στην βιβλιοθήκη (τοπικό αρχείο και από addon) και μόνο το ένα να έχει γίνει mark as watched. Ενώ θα έπρεπε να είναι και τα δύο, καθώς έχω trakt

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις τι ειναι το "αναπαραγωγη > when playback ends > force container refresh" στις ρυθμισεις του covenant?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως, ασημαντη λειτουργια. Ευχαριστω παντως.
    Τώρα που το ξαναείδα. Μόνο άχρηστη δεν την λες για όποιον έχει library (και για όποιον δεν έχει, καιρός να αναρωτηθεί γιατί ).
    Σταματάς την αναπαραγωγή και μετά την συνεχίζεις από εκεί που έμεινες.
    πχ το εικονίδιο play στα δεξιά του τίτλου:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot000.jpeg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  226,5 KB 
ID: 187571

    και όταν πας να το ξεκινήσεις:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot001.jpeg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  232,4 KB 
ID: 187572

    Και το καλύτερο είναι τα πρώτα 9:58 τα είχα δει σε άλλο kodi

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως προσθέτει πολύ delay στο navigation μέσω του add-on σε κάποιες περιπτώσεις (αν σταματήσει η αναπαραγωγή του stream που βλέπεις αργεί πολύ να ξαναφορτωσει η λίστα με τα streams - άσχετα αν έχεις κάνει authorise το trakt ή όχι).
    Ενώ στη library όλα είναι αστραπιαία

  5. #4820
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ναι όντως, το αυτόματο sync watched status/resume point δίνει πολύ value.
    Μακάρι να το έκανε το trakt add-on και στα τοπικά αρχεία, αλλά αυτό θέλει να κάνεις manual sync μετά την προβολή, να λάβει το trakt.tv το status, και στο αλλο μηχάνημα να κάνεις πάλι manual sync για να λάβει το status απ'το trakt.tv...

    PS έχω ξεκινήσει να χρησιμοποιώ κι εγώ library μέσω covenant, από τότε που έμεινα από δίσκους και έβαλα real-debrid. Καλά πάει, λίγο το dialog με τις πηγές μου τη σπάει (δεν πιάνει στην library το directory) που αν θες να αλλάξεις stream πρέπει να ξαναφορτωσει πηγές.
    Γενικά σειρές πάντως μεσω rd βλέπω σε καλύτερη ποιότητα από αυτά που έβλεπα πριν που μου τα έφερνε ο θείος. Ταινίες δεν θα το'λεγα.

  6. #4821
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μεχρι χθες ολα επαιζαν μια χαρα και ειδα και 2 επεισοδια Τελευταιο Παπορι.

    Σημερα παω να δουλεψω Covenant να δω το τελευταιο επεισοδιο της σεζον. Ξεκιναει να διαβαζει sources, μετράει 500+ SD, 6 HD και 2 FHD. Μολις τελειωνει πεταει μηνυμα No Streams available. Στο μεταξυ οταν μενουν 6 τελευταια sources που σου βγαζει τα ονοματα τους, εμφανιζει κατι πεθαμενα που δεν τα εχω δει ποτε ξανα. Δεν βγαζει δλδ τα γνωστα openload, gvideo κτλ.

    Δοκιμαζω με Lucifer τα ιδια, δοκιμαζω με Star Trek και Orville τα ιδια.

    Δοκιμαζω Elyssium και παρολο που ειχα φτιαξει το api κλειδακι και δουλευε τωρα και αυτο βγαζει No Streams available.

    Έχει παιξει κατι?

    Restart kodi, clear cache, restart pc δεν εδωσαν λυση.

    Edit: Δοκιμασα και με ταινιες, τυχαιες και καποιες που ειχα ηδη δει προσφατα και εμφανιζει και εκει No Streams available, παρολο που κατα το search δειχνει οτι βρισκει και SD και HD και FHD sources.

    Forced auto-update Colossus κ Covenant ναδα, clear providers & clear cache απο τα settings του Covenant ναδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 30-10-17 στις 22:57.

  7. #4822
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεχρι χθες ολα επαιζαν μια χαρα και ειδα και 2 επεισοδια Τελευταιο Παπορι.

    Σημερα παω να δουλεψω Covenant να δω το τελευταιο επεισοδιο της σεζον. Ξεκιναει να διαβαζει sources, μετράει 500+ SD, 6 HD και 2 FHD. Μολις τελειωνει πεταει μηνυμα No Streams available. Στο μεταξυ οταν μενουν 6 τελευταια sources που σου βγαζει τα ονοματα τους, εμφανιζει κατι πεθαμενα που δεν τα εχω δει ποτε ξανα. Δεν βγαζει δλδ τα γνωστα openload, gvideo κτλ.

    Δοκιμαζω με Lucifer τα ιδια, δοκιμαζω με Star Trek και Orville τα ιδια.

    Δοκιμαζω Elyssium και παρολο που ειχα φτιαξει το api κλειδακι και δουλευε τωρα και αυτο βγαζει No Streams available.

    Έχει παιξει κατι?

    Restart kodi, clear cache, restart pc δεν εδωσαν λυση.

    Edit: Δοκιμασα και με ταινιες, τυχαιες και καποιες που ειχα ηδη δει προσφατα και εμφανιζει και εκει No Streams available, παρολο που κατα το search δειχνει οτι βρισκει και SD και HD και FHD sources.

    Forced auto-update Colossus κ Covenant ναδα, clear providers & clear cache απο τα settings του Covenant ναδα.
    κάνε και ενα reboot του router

  8. #4823
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεχρι χθες ολα επαιζαν μια χαρα και ειδα και 2 επεισοδια Τελευταιο Παπορι.

    Σημερα παω να δουλεψω Covenant να δω το τελευταιο επεισοδιο της σεζον. Ξεκιναει να διαβαζει sources, μετράει 500+ SD, 6 HD και 2 FHD. Μολις τελειωνει πεταει μηνυμα No Streams available. Στο μεταξυ οταν μενουν 6 τελευταια sources που σου βγαζει τα ονοματα τους, εμφανιζει κατι πεθαμενα που δεν τα εχω δει ποτε ξανα. Δεν βγαζει δλδ τα γνωστα openload, gvideo κτλ.

    Δοκιμαζω με Lucifer τα ιδια, δοκιμαζω με Star Trek και Orville τα ιδια.

    Δοκιμαζω Elyssium και παρολο που ειχα φτιαξει το api κλειδακι και δουλευε τωρα και αυτο βγαζει No Streams available.

    Έχει παιξει κατι?

    Restart kodi, clear cache, restart pc δεν εδωσαν λυση.

    Edit: Δοκιμασα και με ταινιες, τυχαιες και καποιες που ειχα ηδη δει προσφατα και εμφανιζει και εκει No Streams available, παρολο που κατα το search δειχνει οτι βρισκει και SD και HD και FHD sources.

    Forced auto-update Colossus κ Covenant ναδα, clear providers & clear cache απο τα settings του Covenant ναδα.
    Έχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο θέμα...

  9. #4824
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Η τελευταία έκδοση έχει bug στο Dialog & Autoplay stream selection.
    Settings/Playback/Default action -> Directory και δουλεύει.

    Φυσικά προς το παρόν δεν δουλεύει η library, μιας και εκεί δεν πιάνει το directory setting.

  10. #4825
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Kodi: New ‘spyware’ addon watches what you do to see if you’ve been streaming films and TV illegally
    https://www.independent.co.uk/life-s...-a8027331.html

    και στο reddit
    https://www.reddit.com/r/Addons4Kodi...you_do_to_see/

    Αυτο ελειπε απο το kodi, ενα προσθετο που θα λεει στο χρηστη τι θα κανει, παρακολουθωντας τον! Και το χειροτερο ειναι οτι ερχετια σαν εξαρτηση καποιων skins!
    ديميتريس

  11. #4826
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kodi: New ‘spyware’ addon watches what you do to see if you’ve been streaming films and TV illegally
    https://www.independent.co.uk/life-s...-a8027331.html

    και στο reddit
    https://www.reddit.com/r/Addons4Kodi...you_do_to_see/

    Αυτο ελειπε απο το kodi, ενα προσθετο που θα λεει στο χρηστη τι θα κανει, παρακολουθωντας τον! Και το χειροτερο ειναι οτι ερχετια σαν εξαρτηση καποιων skins!
    Προς το παρον διαβαζω οτι "ερχεται" μεσω καποιων skins. Δεν μπορουμε να απαγορευσουμε στο Kodi να κανει auto-update τα skins? Ασε που δεν βλεπω το λογο να εχει auto-update στα skins εξαρχης (αν εχει κατι τετοιο το Kodi) καθως το skin δεν ειναι source ή add-on να πρεπει να ειναι συνεχεια ενημερωμενο.

  12. #4827
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.379
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    TERRARIUM και δεν κολλάει πουθενά και πάντα Έχει πόσα streams.
    Το KODI όλο προβλήματα.

    Αν κάποια στιγμή βάλουν και φουλ 5.1 λινκς στο TERRARIUM, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να ξαναδουλεψει κάποιος το KODI για ταινίες και σειρές.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #4828
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν και θυμαμαι να το εχω ξαναπει, το terrarium ειναι μονο για android, ειναι closed source απ' οτι φαινετια και ειναι εντελως διαφορετικο σαν σκεπτικο απο το kodi. Βασικα, πιο πολυ σε εναλλακτικο του popcorntime μου κανιε.

    Οποιος θελει ταινιες με πραγματικα μεγαλο bitrate, 5.1 ηχο, χωρις προβληματικους hosts κλπ στη μεση, βαζει kodi με quasar και εναν αξιοπιστο provider για να τις τραβαει, πχ rarbg.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 31-10-17 στις 13:57.
    ديميتريس

  14. #4829
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    ακριβως, αν κάποιος ειναι καλυμένος με το terrarium δεν είχε λόγο εξαρχής να βάλει kodi

  15. #4830
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και θυμαμαι να το εχω ξαναπει, το terrarium ειναι μονο για android, ειναι closed source απ' οτι φαινετια και ειναι εντελως διαφορετικο σαν σκεπτικο απο το kodi. Βασικα, πιο πολυ σε εναλλακτικο του popcorntime μου κανιε.
    Αρα αν καποιος το θελει για λυση pc το ξεχναει εκτος και αν δουλευει με πατεντες να μπουταρεις με android live cd κτλ.
    Το μονο σπαστικο με το Kodi ειναι οτι μπορει να βγει μια εκδοση και να τιναξει οτι εχεις ρυθμισει στον αερα. Μπορει να βγει ενα update ενος add-on και να τιναξει τα παντα στον αερα. Να βγει ενας dev να αλλαξει ενα dependancy και να τιναξει τα παντα στον αερα κ.ο.κ.
    Αρα συνεχεια εισαι στο ψαξιμο, στα φορουμς και στον γουγλη για να βρεις λυσεις.

Σελ. 322 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 302312317320321322323324327332342 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας