Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Στις 4/3 έκανα αίτηση στην wind , στις 14/3 μετά από αντιπροσφορά της forthnet έστειλα fax στο 2111201100 (νούμερο που μου έδωσε η υπάλληλος της forthnet που με έκανε την προσφορά) αίτηση υπαναχώρησης .
    Στις 19/3 (έπρεπε να περάσουν δύο εργάσιμες) πήρα τηλέφωνο στην wind και μου είπαν δεν έλαβαν την αίτηση διότι το fax άλλαξε σε 2111201100 όπου και το ξαναέστειλα .
    21/3 πήρα τηλέφωνο εκ νέου και μου είπε υπάλληλος πως έλαβε την αίτηση και την έχει προωθήσει για ακύρωση της αρχικής αίτησης .
    Λίγο μετά την ίδια ημέρα με πήρε άλλος υπάλληλος της wind (το όνομα είναι στην διάθεσή σας) κάνοντάς μου επιπλέον της αρχικής τιμής , δώρο τα πάγια των τριών πρώτων μηνών , την οποία και απέρριψα καθώς εξακολουθούσε να ήταν καλύτερη η προσφορά της forthnet .

    Σήμερα 27/3 το πρωί η γραμμή μου πήγε στην wind , όλο το πρωινό ήμουν στο τηλέφωνο με την forthnet να μου λέει πως πρέπει να πάω σε κατάστημά τους για αίτηση φορητότητας , με την προσφορά τους να ισχύει αλλά με επιπλέον κόστος ενεργοποίησης (δίκιο έχουν εδώ) .
    Από την wind μου λένε πως αφού συνδέθηκα στο δίκτυό τους θα πληρώσω την ενεργοποίηση , αλλά ίσως γλιτώσω εάν κινηθώ έγκαιρα το πρόστιμο πρόωρης διακοπής .......ίσως όμως (εξαρτάται πόσο γρήγορα θα κινηθεί η forthnet) .

    Ρωτώντας τους τι ισχύει τώρα για την γραμμή μου , μου απάντησαν πως βλέπουν στο σύστημα την αρχική τιμή δίχως το δώρο των τριών παγίων διότι το απέρριψα .

    Έστειλα πλέον μήνυμα μέσω του site της wind στα κεντρικά (όπως μου είπε ο υπάλληλος στο τηλέφωνο) ζητώντας τουλάχιστον να μου περάσουν το δώρο .

    Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει έστω με πμ , τι άλλο θα μπορούσα , ή μπορώ να κάνω .

  2. #2
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    α πολύ ωραία βλέπω πλέον οι εταιριούλες δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα, παρανομούν κατάφορα και μας κοροϊδεύουν κανονικά... σου λέει άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας

  3. #3
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταγγελία στην ΕΕΤΤ, συμπληρωνοντας τη παρακάτω φόρμα.

    http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

    Μετά άστους να τρέχουν αυτοί

  4. #4
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Το επαναφέρω καθώς λήγει σε λίγες ημέρες η σύνδεση (φυσικά αποφάσισα να παραμείνω στην wind) για να ενημερώσω πως μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ , με κάλεσαν από την wind για να μου προσφέρουν 3 μήνες δωρεάν και μη χρέωση ενεργοποίησης ώστε να μην προχωρήσω την υπόθεση .

  5. #5
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    zte
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επαναφέρω καθώς λήγει σε λίγες ημέρες η σύνδεση (φυσικά αποφάσισα να παραμείνω στην wind) για να ενημερώσω πως μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ , με κάλεσαν από την wind για να μου προσφέρουν 3 μήνες δωρεάν και μη χρέωση ενεργοποίησης ώστε να μην προχωρήσω την υπόθεση .
    παλι καλα που υπαρχει και η εεττ και δεν κανουνε οτι γουσταρουνε.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-06-2014
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό το "η γραμμή έφυγε και είναι πλέον στην άλλη εταιρία" μου το είχαν πει και εμένα όταν έκανα αίτηση φορητότητας από Wind σε HOL.
    Η Wind επέμενε πως η γραμμή δεν τους ανήκει πλέον και η HOL μου έλεγε πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο, μετά από 20 τηλέφωνα καθημερινά (και στις 2 εταιρίες) τελικά μου είπε η HOL πως δεν είχαν λάβει το φαξ ακύρωσης της φορητότητας από την Wind...

    Η όλη ιστορία είχε γίνει όπως αναφέρω σε άλλο θέμα για την ταχύτητα της VDSL (έχει πέσει στα 30mbps ενώ παίρνω από καμπίνα), τελικά έπρεπε να είχα κάνει και εγώ καταγγελία αντί για αίτηση φορητότητας.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Από σχετικό ενημερωτικό pdf της ΕΕΤΤ :

    http://www.eett.gr/opencms/export/si...ation/EETT.pdf

    Σελίδα 18

    " Τι πρέπει να κάνω εάν ο αριθμός μου μεταφέρθηκε μέσω φορητότητας χωρίς
    τη συγκατάθεσή μου; Δικαιούμαι αποζημίωσης;
    Σε περίπτωση που, χωρίς να έχετε δώσει τη συγκατάθεσή σας, είτε πραγματοποιήθηκε
    φορητότητα είτε λάβατε ειδοποίηση ότι έχετε υποβάλει αίτηση φορητότητας, πρέπει να
    απευθυνθείτε στη:
    • Νέα εταιρία και να υποβάλετε σχετική καταγγελία, καθώς και τυχόν αίτημα αποζημίωσης.
    • Προηγούμενη εταιρία για να μεριμνήσει για την επανασύνδεση του αριθμού σας στο
    δίκτυό της.
    Εφόσον αποδειχθεί φορητότητα χωρίς τη συγκατάθεσή σας, έχετε δικαίωμα αποζημίωσης
    από τη νέα εταιρία, με ποσό ίσο με το μηνιαίο πάγιο του τελευταίου λογαριασμού σας,
    πλέον τυχόν εξόδων επανασύνδεσης στην προηγούμενη εταιρία.
    Εάν δεν ικανοποιηθείτε από την απάντηση της εταιρίας στο αίτημά σας για αποζημίωση,
    μπορείτε να υποβάλετε σχετική καταγγελία στην ΕΕΤΤ (βλ. και Ερ. 92). "




    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  8. #8
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τέλος καλό όλα καλά, πάλι καλά... Περιπέτεια ρε παιδί μου...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-14, 00:44
  2. Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-14, 14:30
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 12:00
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-13, 23:07
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-13, 09:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας