Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 109
  1. #76
    Εγγραφή
    25-11-2007
    Περιοχή
    Νέα Κηφισιά
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δελτίο Τύπου:
    Η εταιρία WIND HELLAS ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ ανακοινώνει την από 05/05/2014 μείωση της διάρκειας ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 12 μήνες σε 6 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, νέων και υφιστάμενων συνδρομητών, στα καρτοκινητά WIND Card, Q card και WIND F2G .

    Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 12 μήνες που ισχύει σήμερα. Σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα των 6 μηνών δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή.


    Για διάστημα άλλων 6 μηνών, πάντως, ο συνδρομητής θα δύναται να λαμβάνει μη χρεώσιμες κλήσεις από τρίτους ή/και να προβεί σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας του. Εν συνεχεία, για άλλον ένα μήνα, θα μπορεί μόνο να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας και όχι να πραγματοποιήσει ή να λάβει κλήσεις. Μετά και την πάροδο 13 συνολικά μηνών από την τελευταία ανανέωση, η WIND Ελλάς θα καταργεί τη σύνδεση και ο συνδρομητής θα χάνει τον τηλεφωνικό του αριθμό.

    Κατά τα λοιπά, ισχύουν και εφαρμόζονται οι γενικοί όροι παροχής υπηρεσιών στο δίκτυο της WIND Ελλάς, ως τροποποιήθηκαν δια του παρόντος.

    Πηγή : Wind
    Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η κίνηση! Πόσοι συνδρομητές καρτοκινητής βάζουν μια κάρτα 5 ευρω και την κρατάνε 6 μήνες. 3? 4? Όλοι σχεδόν καταναλώνουν μεσα σ ενα το πολυ δυο μηνες το υπολοιπο τους. Αν αγοράζουν πακέτα, τοτε καθε μηνα. Κανανε αυτην την αλλαγή για το 0,0001% των συνδρομητών τους? σιγα το όφελος. μόνο το image τους χαλανε που δείχνουν να είναι γύφτοι!

  2. #77
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.638
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    Odido
    Απλά εμείς που κατοικούμε στο εξωτερικό και δεν ερχόμαστε στην Ελλάδα τακτικά θα πρέπει να πληρώνουμε κάτι παραπάνω για να διατηρήσουμε τον αριθμό μας.

  3. #78
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Υπαρχουν λογοι καποιος να μην βαζει τακτικα ανανεωση πχ αν την καρτα την εχεις σε συστημα τηλεχειρισμου μεσω ρελε,γιατι να βαλεις καρτα θα κανει κλησεις? μονο το καλεις ή του στελνεις sms για on-off ρελε. Kαι ειχα σκοπο να κανω κατι τετοιο. Σε συστηματα gps tracking, συναγερμους κτλ κτλ...

  4. #79
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.741
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημαινει να σταματισουνε να εχωμε ενα κινητο στο αυτι ολοι μερα,απο ανθρωπους που δεν δικαιολογειται τοσο μεγαλη χρηση.
    Να ειναι ενας επαγγελματιας το καταλαβαινω.Αυτο εκμεταλευωντε οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας.
    Χρηση κινητου μονο για την ακρως αναγκαια εποικινωνια.
    Και ποιος είσαι εσύ που ξέρεις από ποιους δικαιολογείται η υψηλή χρήση και από ποιους όχι; Δεν θέλω να γίνω κακός, αλλά οι γενικεύσεις είναι συνήθως λάθος ή στηρίζονται σε λάθος κριτήρια. Ο καθένας το χρησιμοποιεί όσο το χρειάζεται ή όσο αντέχει (ή δεν αντέχει) η τσέπη του, και δεν θα το κρίνω ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανείς.

    Χρειάζεσαι ορθογράφο, μας έβγαλες τα μάτια...

  5. #80
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η κίνηση! Πόσοι συνδρομητές καρτοκινητής βάζουν μια κάρτα 5 ευρω και την κρατάνε 6 μήνες. 3? 4? Όλοι σχεδόν καταναλώνουν μεσα σ ενα το πολυ δυο μηνες το υπολοιπο τους. Αν αγοράζουν πακέτα, τοτε καθε μηνα. Κανανε αυτην την αλλαγή για το 0,0001% των συνδρομητών τους? σιγα το όφελος. μόνο το image τους χαλανε που δείχνουν να είναι γύφτοι!
    Πάρα πολλοί, στην παρέα μου οι περισότεροι έχουν το κινητό σαν λύση ανάγκης και με μια κάρτα βγαζουν ένα χρόνο. Υπάρχει και το σταθερο .

  6. #81
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    και εγω το ιδιο με το whats up ομως, εχω wind παγιο γιατι να βαζω καρτα στο αλλο? αλλα οι περισσοτεροι φιλοι κτλ που εχουν εκεινο εκει με παιρνουν...

  7. #82
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος είσαι εσύ που ξέρεις από ποιους δικαιολογείται η υψηλή χρήση και από ποιους όχι; Δεν θέλω να γίνω κακός, αλλά οι γενικεύσεις είναι συνήθως λάθος ή στηρίζονται σε λάθος κριτήρια. Ο καθένας το χρησιμοποιεί όσο το χρειάζεται ή όσο αντέχει (ή δεν αντέχει) η τσέπη του, και δεν θα το κρίνω ούτε εγώ ούτε εσύ ούτε κανείς.

    Χρειάζεσαι ορθογράφο, μας έβγαλες τα μάτια...
    εφτιχος που δεν γινεσε κακος...(off topic κεγο)

  8. #83
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά όποιος χρησιμοποιεί το καρτοκινητό του όντως, το ανανεώνει σίγουρα τακτικότερα από το 6μηνο, οπότε δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα...

  9. #84
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.197
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εξηγησαμε παραπανω που ειναι το προβλημα. Καποιος πχ με dual sim οπως και εγω (τωρα εχω μονο whats up και wind παγιο) δεν ανανεωνω στο 6μηνο αλλα πολυ παραπανω. Θα το κανω αναγκαστικα F2G στην ληξη, αλλα για μενα ειναι περιοριστικο αυτο. Γιατι θα παιζω και με την αλλη καρτα. Ο λογος ειναι απλος, καμια απο τις 2 εταιριες δεν εχει σημα παντου, ενω η vodafone δεν εχει καθολου στην δουλεια μου. Ετσι πρεπει να παιζω με wind + cosmote. Προβλημα δεν εχουν αυτοι που το δουλευουν, ενω ολοι οι αλλοι εχουν.

  10. #85
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.767
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όποιος χρησιμοποιεί το καρτοκινητό του όντως, το ανανεώνει σίγουρα τακτικότερα από το 6μηνο, οπότε δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα...
    Γι αυτό το κάνανε, για να παραμείνουμε απροβλημάτιστοι. Μην τύχει και μπεί ο σατανάς μέσα μας.

  11. #86
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όποιος χρησιμοποιεί το καρτοκινητό του όντως, το ανανεώνει σίγουρα τακτικότερα από το 6μηνο, οπότε δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα...
    Βασικά το κάνανε ακριβώς γιατί είχανε πολλούς που κάνανε ανανέωση μια φόρα τον χρόνο, σου λέει απο τα 10 τον χρόνο θα πάμε στα 20 τον χρόνο.
    ΥΓ. έχω νουμεράκι και απλά το κρατάω (θα το σκεφτώ αν θα γίνει κρατούσα) γιατί τα 5 τον χρόνο δεν ήταν κάτι τρομερό, κλήσεις κλπ τις κάνω απο άλλο νούμερο.

    Αλήθεια πες οτι το ακυρώνεις - μεταφέρεις άλλου, το υπόλοιπο που έχουμε μέσα τι γίνεται;

  12. #87
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.767
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το κάνανε ακριβώς γιατί είχανε πολλούς που κάνανε ανανέωση μια φόρα τον χρόνο, σου λέει απο τα 10 τον χρόνο θα πάμε στα 20 τον χρόνο.
    ΥΓ. έχω νουμεράκι και απλά το κρατάω (θα το σκεφτώ αν θα γίνει κρατούσα) γιατί τα 5 τον χρόνο δεν ήταν κάτι τρομερό, κλήσεις κλπ τις κάνω απο άλλο νούμερο.

    Αλήθεια πες οτι το ακυρώνεις - μεταφέρεις άλλου, το υπόλοιπο που έχουμε μέσα τι γίνεται;
    Το τρώει η μαρμάγκα
    Το υπόλοιπο συνήθως χάνεται, ακόμα και όταν μεταφέρεσαι από καρτοκινητό σε καρτοκινητό στην ίδια εταιρεία.

  13. #88
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τρώει η μαρμάγκα
    Το υπόλοιπο συνήθως χάνεται, ακόμα και όταν μεταφέρεσαι από καρτοκινητό σε καρτοκινητό στην ίδια εταιρεία.
    Ναι αλλά εδώ κάνουν αλλαγή αυτοί μονομερώς

  14. #89
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Από φορητότητα σε καρτοκινητό στη Vodafone πάντως, σου βάζουν 2€ μέσα να πάρεις 2 τυρόπιτες να τουμπανιάσεις.

  15. #90
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δηλαδή:
    1. Μετά από 6 μήνες χάνεις το υπόλοιπο που έχεις μέσα.
    2. Για τους μήνες 7 μέχρι 12 θα μπορούν να σε παίρνουν τηλέφωνο.
    3. Για τον μήνα 13 θα μπορείς μόνο να βάζεις λεφτά και να ανανεώνεις.
    4. Μόλις κλείσεις 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση θα χαιρετάς το νούμερο.

    Όλη η ιστορία γίνεται για το "1", ξέρω πολύ κόσμο που έχει κάρτα σε συσκευή
    gps για τον παππού/γιαγιά που χάνονται κατά καιρούς. Επίσης έχω φίλους που
    έχουν απομακρυσμένη διαχείριση του καλοριφέρ στο εξοχικό και τους ειδοποιεί
    η συσκευή μέ sms....

    Όλοι αυτοί θα πρέπει πλέον να βάζουν 2 κάρτες στο 12μηνο για να μπορεί η συ-
    σκευή να λειτουργεί και να στέλνει τα sms... Υποθέτω ότι το επόμενο βήμα θα
    είναι η αύξηση στην ελάχιστη τιμή κάρτας ανανέωσης....

    Το σημαντικό είναι να μάθουμε πώς μπορούμε να καταγγείλουμε τη μονομερή αλλαγή
    στη σύμβαση και να πάρουμε πίσω το υπόλοιπό μας.
    Εγώ πχ έχω 30-40 Ευρώ μέσα
    καθώς είναι ένα νούμερο που απλά το έχω και κάθεται για ειδικές αποστολές και
    του βάζω κάρτα στο τέλος κάθε χρόνου.

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-14, 17:38
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-14, 12:10
  3. Μηνύματα: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-13, 15:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας