Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Σας παραθέτω το email που έστειλα στο info@forthnet.gr. Τα συμπεράσματα δικά σας.

    Καλησπέρα,
    Σας γράφω το παρόν email μετά από πολυάριθμες κλήσεις στο 13831 και έχοντας μιλήσει με πάρα πολλούς υπαλλήλους της τηλεφωνικής εξυπηρέτησής σας, σχετικά με την αίτησή μου για σύνδεση στο πακέτο ADSL 24 (φορητότητα του αριθμού μου από hellas on line).
    Συνοπτικά η ιστορία έχει ως εξής:
    Στα τέλη Φεβρουαρίου 2014, έκανα τηλεφωνική αίτηση για το ADSL 24. Η υπάλληλος που μίλησα μου είπε ότι θα μου έστελνε με courier αίτηση προσυμπληρωμένη να την υπογράψω και κατόπιν επιτόπου ο courier να την παραλάμβανε, μαζί με την απαραίτητη εξουσιοδότηση (λόγω αλλαγής ονόματος στη γραμμή).
    Πράγματι μετά από μερικές μέρες ο courier ήρθε και μου έδωσε έτοιμη την αίτηση να υπογράψω. Ο courier πήρε την αίτηση και μου άφησε το απόκομμα της αποστολής και αντίγραφο της αίτησης (συνημμένο σκαναρισμένο αρχείο).
    Από εκεί και πέρα δεν λάμβανα καμία ενημέρωση σχετικά με την πορεία της αίτησής μου. Έπαιρνα σχεδόν κάθε βδομάδα στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση, όπου και όταν έδινα το τηλέφωνό μου (213ΧΧΧΧΧΧΧ) μου έλεγαν ότι δεν φαινόταν κάποια αίτηση στο σύστημα. Τελοσπάντων μετά από μερικές βδομάδες (είχαμε φτάσει ήδη μέσα-τέλη Μαρτίου) καταλήξαμε ότι η αίτηση που είχε παραλάβει ο courier από εμένα είχε «χαθεί»! (παρότι εγώ στα τηλεφωνήματά μου είχα δώσει και τα στοιχεία της αποστολής του courier, ως συνημμένο αρχείο).
    Στις 3/4 μου τηλεφώνησαν τελικά και μου είπαν ότι βρήκαν την αίτηση, και ότι θα χρειαζόταν να στείλω φωτοτυπίες των ταυτοτήτων (δε θα έπρεπε να μου τις ζητάγανε από την αρχή της όλης διαδικασίας για να μη χανόταν κι άλλος χρόνος? Τελοσπάντων).
    Τα έστειλα και αυτά με φαξ στο 2119559399 στις 4/4 το πρωί.
    Από εκεί και πέρα πάλι καμία ενημέρωση. Κάλεσα πάλι 2 φορές, τελικά την περασμένη βδομάδα που μίλησα με υπάλληλο στο 13831 μου είπε ότι η αίτηση έχει καταχωρηθεί με ημερομηνία 8 Απριλίου (!!) και ότι θα πρέπει να περιμένω κι άλλο.

    Κατόπιν των ανωτέρω:
    Είμαι ένας (υποψήφιος) πελάτης σας ο οποίος εδώ και 1,5 μήνα ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ να κάνει αίτηση για σύνδεση στην εταιρία σας! Αυτό που έχω λάβει μέχρι στιγμής είναι δείγματα ανοργανωσιάς, αδιαφορίας (δίνοντας την εντύπωση ότι η forthnet δεν χρειάζεται νέους πελάτες) και πραγματικά απορώ πλέον με τον εαυτό μου γιατί να θέλω να πάω σε μια εταιρία που μου δείχνει τέτοια κάκιστα δείγματα οργάνωσης!
    Σας παρακαλώ πολύ εάν η αίτησή μου δεν έχει ολοκληρωθεί εντός της εβδομάδας να την ακυρώσετε. Προτιμώ να μείνω στην hellas on line και ας πληρώνω 2€ παραπάνω το μήνα.
    Σημειωτέον το παρόν θα αναρτηθεί σε τεχνολογικό forum σχετικό με το αντικείμενο (adslgr.com) για ενημέρωση των υπολοίπων καταναλωτών, όπως και κάθε απάντησή σας και όποια εξέλιξη στην υπόθεση.
    Για τα όποια στοιχεία μου χρειάζεστε θα τα βρείτε στο αντίγραφο της αίτησης στο συνημμένο αρχείο.

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    24-02-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    αντί να ταλαιπωρείσαι με τα τηλέφωνα στείλε τους το παραπάνω στο forthnet support στο adsl που έχει εξυπηρετήσει πολύ κόσμο

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Αχαχαχ! Φαίνεται δε θέλουν νέους πελάτες!

    Πριν λίγο καιρό το σκεφτόμουν κι εγώ να φύγω για Forthnet (ήθελα το απίστευτο 3play με 30€), αλλά απ' ό,τι φαίνεται παρόμοια εξυπηρέτηση με τη HOL μόνο στον ΟΤΕ θα τη βρεις...

    Έχω ακούσει διάφορα περίεργα για την εξυπηρέτηση της Forthnet από εμπειρίες πελατών της, οπότε καλύτερα στη HOL, να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...

    Πάντως αν θέλεις, στείλε ένα μήνυμα στο support της Forthnet στο adsl.gr. http://www.adslgr.com/forum/members/...hnet-Nova-Rep1

  4. #4
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Εγώ αυτή τη στιγμή δε θέλω να κάνω τίποτα. Έχω στείλει ήδη mail, να δούμε πότε (και αν) θα μου απαντήσουν. Αρκετά ασχολήθηκα. Στο κάτω κάτω εάν αυτοί δε θέλουν μία, εγώ δε θέλω δέκα.!

  5. #5
    Εγγραφή
    24-02-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτή τη στιγμή δε θέλω να κάνω τίποτα. Έχω στείλει ήδη mail, να δούμε πότε (και αν) θα μου απαντήσουν. Αρκετά ασχολήθηκα. Στο κάτω κάτω εάν αυτοί δε θέλουν μία, εγώ δε θέλω δέκα.!
    εκεί μπορεί να πάρεις απάντηση αργοπορημένη ενώ εδώ στο forthnet support τα παιδιά είναι εξυπηρετίσιμα και απαντάνε αμέσως

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    @bomberb17 Καλά, στο mail θα περιμένεις αιώνια... Εγώ πριν καιρό είχα ρωτήσει κάτι τη Forthnet με mail και μου απάντησαν μετά από 1 μήνα!!! Δεν κάνω πλάκα, πρέπει να ήταν πάνω από 27 μέρες! Μιλάμε για ταχύτατη απόκριση, όχι αστεία...

    Στη HOL αν τους στείλεις mail σήμερα, αύριο το πολύ μέχρι το απόγευμα θα σου έχουν απαντήσει ή θα σε πάρουν τηλέφωνο, εκτός αν η επόμενη μέρα είναι Κυριακή που είναι κλειστά.

    Γι' αυτό σου λέω, δεν αξιζει η ταλαιπωρία να φύγεις... Η ΗΟL όταν είδε την αίτηση φορητότητας, δε σε πήρε να σου κάνει προσφορά? Πάρε τους εσύ στο 13844 και ζήτα τους αν είναι... Για 2€ διαφορά με τη Forthnet ταλαιπωρείσαι...

  7. #7
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Η HOL από την άλλη έχει μουλαρώσει και δεν ρίχνει ούτε ένα ευρώ το πάγιο αφού έχει λήξει το 12μηνο. Είχα ανοίξει σχετικό θέμα εδώ

    Αίτηση φορητότητας στη HOL δεν πρέπει να έχει πάει ακόμα πάντως.
    Από ότι φαίνεται δεν αξίζει τελικά έχεις δίκιο. Το αφήνω ως έχει και βλέπουμε. Αυτά όλα προς ενημέρωση όλης της κοινότητας για το τι εστί κάθε εταιρία.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Αν είναι πάρε τη HOL και ζήτα τους να στο γυρίσουν σε Double Play (ADSL Plus) που έχει 16€ το μήνα (για νέους πελάτες νομίζω). Ζήτα τους την ίδια τιμή (16) ή ακόμα καλύτερα τα 15€ που έδινες κάποτε, να δούμε αν θα στο αφήσουν. Αυτό το Double Play δεν έχει χρόνο ομιλίας, μόνο όλα τα σταθερά τηλέφωνα με Αστική χρέωση. Δεν αξίζει να πληρώνεις 20€ μόνο για ίντερνετ...

    Διαβάζοντας το άλλο θέμα, μάλλον θέλουν να σε κάνουν να πάρεις Double Play. Ίσως με σκέτο ADSL δε γίνεται προσφορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 15-04-14 στις 22:08.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλά αυτό με το κουριερ....εμένα πέρασαν την αίτηση μου στο σύστημα σχεδόν 1 μήνα μετά!!! μετά έκαναν αλλο μισο για ενεργοποίηση και οταν τελικα ενεργοποιηθηκα 1 εβδομαδα δεν ειχα σταθερο και προβληματικο ιντερνετ λογω καλωδιακής βλαβης που τελικα διορθωσε ο ΟΤΕ. Βεβαια ειχα και εγω ζητησει να καθυστερησουν λιγο την ενεργοποιηση για να ληξει ο ΟΤΕ που ειχα πριν αλλα δεν ειπαμε να γινει τοσο αργα! εξαλου δεν ειναι οτι καθυστερησαν τοσο αυτοι αλλα οτι αργησαν να παρουν την αιτηση λογω κουριερ οπως ειπαν....μαλιστα μου ειπαν οτι σε καταστημα αμα παμε γινεται πολυ ποιο γρηγορα απ οτι με κουριερ! παντως συνιστω να γραφεις στο forthnet support! εγω εκτος την αρχη για την αιτηση και αλλη μια φορα που πηρα τηλ για ολα τα αλλα εγραφα εδώ δεν πηρα ξανα κανενα τηλεφωνο! και να ηθελα δεν ειχα σταθερο! σιγα μην χρεωνομουν απο κινητο...φιλος εκανε αιτηση μετα απο μενα τουλαχιστον 15-20 μερες μετα και ενεργοποιηθηκε ΧΩΡΙΣ προβληματα μια εβδομαδα πριν απο μενα...αλλα ειχε παει σε καταστημα οχι με κουριερ. Τι να πω και το κουριερ πρεπει να ειναι για τα μπαζα.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η HOL από την άλλη έχει μουλαρώσει και δεν ρίχνει ούτε ένα ευρώ το πάγιο αφού έχει λήξει το 12μηνο. Είχα ανοίξει σχετικό θέμα εδώ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζοντας το άλλο θέμα, μάλλον θέλουν να σε κάνουν να πάρεις Double Play. Ίσως με σκέτο ADSL δε γίνεται προσφορά.
    Μα το βρίσκω λογικό. Από που θα βγάλουν κέρδος όταν η τηλεφωνία είναι μέσω ΟΤΕ.
    Μόνο με το ADSL που έχεις στη HOL, τι προφορά να σου δώσουν.

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεα συνδεση
    Από ΠΑΝΟΣ69 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-14, 10:44
  2. Online αιτηση για νεα γραμμη 3play
    Από Dimitris12 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-14, 18:01
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-14, 12:13
  4. Ερώτηση για νέα σύνδεση DSL
    Από stereotype στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-13, 16:05
  5. ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΓΡΑΜΜΗ+DSL
    Από perry στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-13, 02:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας