Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειμαι από τους πρωτους πελατες της cyta μετα την netone εποχη και δεν ειχα ιδιαιτερα προβλήματα . Μια φορα μου αλλαξαν το router που ειχα από Netone λογω αποσυνδεσεων αλλα αυτό δεν βοηθησε.

    Τελευταια τα πραγματα εχουν γινει τραγικα . Πολλες αποσυνδεσεις , αργο σερφαρισμα και ουτε λογος να δω on Line video
    Μονο η ταχυτητα για download ηταν στα ορια που κλειδωνει η γραμμη μου στα 10.000 πριν και στα 8000 τωρα

    Ηρθε τεχνικος στο σπιτι ελεγξε την γραμμη αλλα ...δεν βρηκε κατι . Μου χαμηλωσε το προφιλ (η ευκολη λυση) κατά 2000 αλλα καμμια βελτιωση .Μου λενε από την Τεχνικη Υπηρεσια ότι ολο βαζουν διαγνωστικα στην γαμμη αλλα αποτέλεσμα μηδενικο.

    Εχω μιλησει σχεδόν σε καθημερινη βαση μαζι τους και η αληθεια ηταν ότι ηταν ευνενεστατοι εκτος από σημερα που μια κυρια ηταν ....

    Μου ειπε ότι γνωριζουν το πρόβλημα και το ψαχνουν αλλα δεν μπορουσε να μου πει κατι άλλο ουτε ποσος χρονος θα χρειαστεί . Ρωτησα αν αυτό μπορει να παρει και δυο μηνες προσπαθώντας να παρω καποια πιο συγεκριμενη απαντηση αλλα μου ειπε "όχι κοα τοσο δεν νομιζω αλλα δεν ξερω ποσο"

    Ρωτησα ποος είναι ο προϊστάμενος της τεχνικης υπηρεσίας μου ειπα το ονομα του Αλ.Γε.... αλλα δεν μπορω εγω να εικοινωνησω μαζι του και ότι θα τον ενημερωσουν να με παρει από Δευετρα

    Ακομα και η συνδεση με το router από τον υπολογιστη με καλωδιο δικτυου αργει πολύ και το διαπιστωσε και ο τεχνικος που ειχε ερθει

    Η κατασταση εχει γινει ακρως απαραδεκτη


    Το router είναι συνδεδεμενο απ ευεθιας με πριζα που παει στον κατανεμητη της πολυκατοικίας 3 οροφων
    Κωδικος πελατη : 211346011

    Φιλικά Γιάννης

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι από τους πρωτους πελατες της cyta μετα την netone εποχη και δεν ειχα ιδιαιτερα προβλήματα . Μια φορα μου αλλαξαν το router που ειχα από Netone λογω αποσυνδεσεων αλλα αυτό δεν βοηθησε.

    Τελευταια τα πραγματα εχουν γινει τραγικα . Πολλες αποσυνδεσεις , αργο σερφαρισμα και ουτε λογος να δω on Line video
    Μονο η ταχυτητα για download ηταν στα ορια που κλειδωνει η γραμμη μου στα 10.000 πριν και στα 8000 τωρα

    Ηρθε τεχνικος στο σπιτι ελεγξε την γραμμη αλλα ...δεν βρηκε κατι . Μου χαμηλωσε το προφιλ (η ευκολη λυση) κατά 2000 αλλα καμμια βελτιωση .Μου λενε από την Τεχνικη Υπηρεσια ότι ολο βαζουν διαγνωστικα στην γαμμη αλλα αποτέλεσμα μηδενικο.

    Εχω μιλησει σχεδόν σε καθημερινη βαση μαζι τους και η αληθεια ηταν ότι ηταν ευνενεστατοι εκτος από σημερα που μια κυρια ηταν ....

    Μου ειπε ότι γνωριζουν το πρόβλημα και το ψαχνουν αλλα δεν μπορουσε να μου πει κατι άλλο ουτε ποσος χρονος θα χρειαστεί . Ρωτησα αν αυτό μπορει να παρει και δυο μηνες προσπαθώντας να παρω καποια πιο συγεκριμενη απαντηση αλλα μου ειπε "όχι κοα τοσο δεν νομιζω αλλα δεν ξερω ποσο"

    Ρωτησα ποος είναι ο προϊστάμενος της τεχνικης υπηρεσίας μου ειπα το ονομα του Αλ.Γε.... αλλα δεν μπορω εγω να εικοινωνησω μαζι του και ότι θα τον ενημερωσουν να με παρει από Δευετρα

    Ακομα και η συνδεση με το router από τον υπολογιστη με καλωδιο δικτυου αργει πολύ και το διαπιστωσε και ο τεχνικος που ειχε ερθει

    Η κατασταση εχει γινει ακρως απαραδεκτη


    Το router είναι συνδεδεμενο απ ευεθιας με πριζα που παει στον κατανεμητη της πολυκατοικίας 3 οροφων
    Κωδικος πελατη : 211346011
    Αγαπητέ Πελάτη,

    Καταρχάς, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με τα τεχνικής φύσης θέματα στα οποία αναφέρεστε, πως διαχειρίζονται ήδη από το Τεχνικό Τμήμα της Εταιρείας μας (13811), απ’ όπου θα επικοινωνήσουν μαζί σας.

    Επιπλέον, σας διαβεβαιώνουμε ότι λαμβάνουμε όλα τα εντός της δικαιοδοσίας μας μέτρα για την αποκατάσταση οποιασδήποτε βλάβης στον ταχύτερο δυνατό χρόνο. Σε κάθε περίπτωση οι ενέργειες της Εταιρείας στοχεύουν στην άμεση επίλυση κάθε τεχνικής βλάβης που τυχόν θα προκύψει και ταυτόχρονα μεριμνούν για τη συνεχή αναβάθμιση του δικτύου μας.

    Τέλος, η Εταιρεία μας θα προβεί σε έρευνα των όσων αναφέρετε περί μη προσήκουσας εξυπηρέτησης σας και θα απευθύνει τις δέουσες συστάσεις, εφόσον απαιτηθεί.

    Βρισκόμαστε στη διάθεσή σας

  3. #3
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα
    Από χθες κάθε 2-3 λεπτα χωρις υπερβολή εχω αποσυνδεσεις και είναι αδυνατη ακομα και η λειτουργια του τηλεφωνου σπιτι μου.
    Επικοινωνησα σημερα για πολλοστη φορα με το τεχνικο τμημα και μου ειπε ότι εξεταζουν την γραμμη . Υπαρχει όπως καταλαβαίνεται μεγαλο πρόβλημα ...Δυο επισκεψεις τεχνικου και πολλα διαγνωστικα που από ότι μου ειπαν ότι εβαλαν στην γραμμη δεν ειχαν κανενα αποτέλεσμα ...Η κατασταση εχει γινει αφορητη

    Φιλικά Γιάννης

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαράδεκτη συμπεριφορά σε κατάστημα μπαταριών Δήσιος
    Από tarantules9 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 15:22
  2. απροσδόκητη συμπεριφορά στην εγκατάσταση νέας RAM
    Από DUMAS στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-14, 22:50
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-14, 15:57
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-14, 23:43
  5. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-14, 20:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας