Σελ. 44 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 243439424344454649 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 646-660 από 737
  1. #646
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω παιδια στο VLAN Tag insertion (VDSL2) δεν ειχα βαλει 835
    Θα μας στείλεις ένα screenshot από τη σελίδα Diagnostics DSL Status να χαζέψουμε λίγο κι εμείς τα statistics από το 100άρι;

  2. #647
    Εγγραφή
    27-06-2003
    Περιοχή
    To proto mu modem itan 1400 musiako komati etsi?
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nOiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μας στείλεις ένα screenshot από τη σελίδα Diagnostics DSL Status να χαζέψουμε λίγο κι εμείς τα statistics από το 100άρι;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  53 
Μέγεθος:  31,4 KB 
ID: 191010

  3. #648
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath

  4. #649
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    New Features

    • Add an option to disable / enable "EAPOL Key Retries" (Wireless LAN(2.4GHz) >>Security Settings), so system administrator can configure EAPOL retries.
    • Support VoIP >> Diagnostics.
    • Support IKEv2 for IPsec tunnel in LAN to LAN.
    • Support Console to Telnet.
    • Support backup/ restore config for firewall.
    • Support Firewall >> Diagnostics.
    • Support backup/restore config by USB.
    • Add SNMP Server to WAN/LAN Access Control.
    • Support RIP over PPPoE.
    • Support DrayDDNS.


    Improvement

    • Improved: Send Syslog during 4-way handshaking of 2.4G wireless connection to help identify "EAPOL Key Retries" action.
    • Improved: A warning message will be popped up when management from LAN is disabled.
    • Corrected: DNS Filter Administration Message wasn't displayed after changing Vigor's management port number.
    • Corrected: Ping Diagnosis tool did not work properly.
    • Corrected: VDSL connection could not get showtime with VT4 modem code.
    • Corrected: Failed to authenticate L2TP over IPsec VPN connection by customer's LDAP server.
    • Corrected: Open ports did not work but port redirection and DMZ worked fine.
    • Corrected: DDNS Syslog showed "WAN IP not present!" even the WAN was up and got the IP address.
    • Corrected: SSL VPN could not be established when server certificate authentication was enabled with Android 7 devices.
    • Corrected: Port Redirection/Open port/DMZ failed after Session Limit was enabled.
    • Corrected: Data flow monitor showed external/destination IP traffic after a H2L L2TP over IPsec was connected.
    • Corrected: Failed to upgrade firmware with firmware upgrade utility 3.6.6 or MFUU 1.5.1.
    • Corrected: Customized default configuration overwrote the default WPA PSK Key.
    • Corrected: Outbound SIP call disconnected after specific ITSP was used for 20 seconds.

  5. #650
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,
    έχω κι εγώ το Draytek Vigor 2760n το απλό όχι το delight κι είμαι με Firmware 1.2.3.1 αν θυμάμαι καλά. Σήμερα μου άλλαξε η vodafone τηυ σύνδεσή μου από adsl σε vdsl κι από εκείνη την ώρα δε μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ.
    Υπάρχει τρόπος να μπορέσω να περάσω το τελευταίο Firmware αυτό που λέτε 3.8.7 μήπως καταφέρω και συνδεθώ με το Firmware του delight;

  6. #651
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από souzerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,
    έχω κι εγώ το Draytek Vigor 2760n το απλό όχι το delight κι είμαι με Firmware 1.2.3.1 αν θυμάμαι καλά. Σήμερα μου άλλαξε η vodafone τηυ σύνδεσή μου από adsl σε vdsl κι από εκείνη την ώρα δε μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ.
    Υπάρχει τρόπος να μπορέσω να περάσω το τελευταίο Firmware αυτό που λέτε 3.8.7 μήπως καταφέρω και συνδεθώ με το Firmware του delight;
    Είτε θα το περάσεις μόνος σου με το guide που έχει δώσει σε προηγούμενες σελίδες ο babis3g είτε θα το πας στην Lexis να στο περάσουν αυτοί.

  7. #652
    Ευχαριστώ πολύ ThReSh για τη γρήγορη απάντησή σου. Επειδή έχω διαβάσει το thread αλλά δε μπορώ να βρω κάποιον ολοκληρωμένο οδηγό μπορείς να μου στείλεις τον οδηγό που λες να τον χρησιμοποιήσω;
    Πάντως αν εννοείς ένα thread με FTP μου ζητούσε login credentials για να μπω.

  8. #653
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από souzerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ ThReSh για τη γρήγορη απάντησή σου. Επειδή έχω διαβάσει το thread αλλά δε μπορώ να βρω κάποιον ολοκληρωμένο οδηγό μπορείς να μου στείλεις τον οδηγό που λες να τον χρησιμοποιήσω;
    Πάντως αν εννοείς ένα thread με FTP μου ζητούσε login credentials για να μπω.
    Νομίζω ότι στο post #10 είναι ο οδηγός, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υπομονή μέχρι να δει τα posts ο babis3g.

  9. #654
    Αυτό το post διάβασα κι εγώ αλλά στο βήμα 3 λέει ότι βάζουμε το dray-uboot_v125.sld και πατάμε send. Αυτό το αρχείο που το βρίσκω; Το link που έχει πιο πάνω στον οδηγό μου ζητάει username & password για να συνδεθώ στο FTP

  10. #655
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυτός είναι ο παλιός τρόπος με το sld 1.25

    Ο νέος τρόπος είναι (αφού έχεις τελευταίο Linux fw 1.2.x.) να περάσεις κατευθείαν το uboot 1.30 και στη συνέχεια το τελευταίο Delight firmware.

    Κατεβάζεις το Firmware Upgrade Tool της Draytek (http://www.draytek.com.tw/ftp/Utilit...ade_v3.6.6.zip) και το αποσυμπιέζεις.
    Κατεβάζεις από εδώ το συννημένο αρχείο και το αποσυμπιέζεις. Περιέχει το dray-uboot_v130.sld. dray-uboot_v130.zip

    Συνδέεις με LAN καλωδιο το 2760 στο pc, ανοίγεις το FrmUpg, επιλέγεις το dray-uboot_v130.sld και βάζεις την IP και τον κωδικό του router σου στα πεδία. Μετά πατάς Send . Θέλει προσοχή όταν περνάς το uboot να μην πάει κάτι στραβά και σταματήσει η αναβάθμιση (ρεύμα, καλώδιο) γιατί θα σου μείνει στα χέρια και μόνο η Lexis θα μπορεί να στο επαναφέρει!!!

    Αφού κάνει reboot το 2760, μπαίνεις στη σελίδα του (είναι ακόμα linux).
    Πάλι με το FrmUpg κάνεις upgrade στην τελευταία έκδοση DrayOS για 2560 Delight (ΠΧ 3.8.7 VT1) που θέλεις. (http://www.draytek.com.tw/ftp/Vigor2...ight/Firmware/)
    ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα επιλέξεις το .RST αρχείο (όχι το .ALL !!!) ώστε να μηδενίσει όλες τις προηγούμενες ρυθμίσεις ου linux και είσαι έτοιμος.

    Από DrayOS ΔΕΝ ξαναγυρνάει σε linux (δεν νομίζω άλλωστε ότι θα το θελήσεις ποτέ...)

    Κάποια χρόνια πριν, με βοήθησε να γυρίσω το δικό μου 2760... Τίποτα από τα παραπάνω λοιπόν δεν θα ήταν εφικτό, χωρίς την πολύτιμη βοήθεια του babis3g

  11. #656
    ThReSh & deliol σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας όπως επίσης και τον babis3g γιατί χωρίς αυτόν δε θα είχαμε κάνει τίποτα!!!! Τελικά κατάφερα και αναβάθμισα το ρουτεράκι μου και είμαι πολύ χαρούμενος γι'αυτό!
    Σας επισυνάπτω screenshot να δείτε αν είναι σωστά τα στοιχεία. Επίσης αν και είναι πιο γρήγορο με το καινούριο firmware ακόμα και τώρα σε δοκιμές speedtest που έκανα είναι λίγο πιο αργό απ'το ρούτερ της Vodafone (ZTE ZXHN H267A).
    Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να πάει καλύτερα;; Μήπως πρέπει να περάσω κάποιο άλλο firmware; Πέρασα το Vector1 κι είδα ότι υπάρχουν STD,VECTOR2,VECTOR3,VECTOR4.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screen Shot 2018-02-10 at 14.10.05.png  

    Screen Shot 2018-02-10 at 14.13.41.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souzerman : 10-02-18 στις 15:30.

  12. #657
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από souzerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ThReSh & deliol σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας όπως επίσης και τον babis3g γιατί χωρίς αυτόν δε θα είχαμε κάνει τίποτα!!!! Τελικά κατάφερα και αναβάθμισα το ρουτεράκι μου και είμαι πολύ χαρούμενος γι'αυτό!
    Σας επισυνάπτω screenshot να δείτε αν είναι σωστά τα στοιχεία. Επίσης αν και είναι πιο γρήγορο με το καινούριο firmware ακόμα και τώρα σε δοκιμές speedtest που έκανα είναι λίγο πιο αργό απ'το ρούτερ της Vodafone (ZTE ZXHN H267A).
    Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να πάει καλύτερα;; Μήπως πρέπει να περάσω κάποιο άλλο firmware; Πέρασα το Vector1 κι είδα ότι υπάρχουν STD,VECTOR2,VECTOR3,VECTOR4.
    Δοκίμασε το Vector 4.

    Από ότι έχει αναφερθεί είναι μάλλον το καλύτερο για καμπίνες ΟΤΕ.

    Βάλε και screenshot από το μενού Diagnostics->DSL info (με το vector 1 και το vector 4).

  13. #658
    Καλησπέρα Rozak,
    Πέρασα το Vector 4 που είπες και επισυνάπτω τα dsl status.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vector 1.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  574,1 KB 
ID: 191284Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vector 4.png 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  573,8 KB 
ID: 191285

  14. #659
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Ωραίος.

    Πιστεύω θα κρατήσεις το 4 και εσύ;

    Ξέρεις πόσα μέτρα είσαι από την καμπίνα.
    Ρωτάω γιατί η μέγιστη ταχύτητα μου φαίνεται λίγη για το attenuation που έχεις.

  15. #660
    Η καμπίνα είναι στη γωνία της πολυκατοικίας! Τώρα αυτά τα attenuation δε τα ξέρω δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μιας κι εδώ που είμαι είχα ξεχάσει VDSL

Σελ. 44 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 243439424344454649 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Review DrayTek 2760n
    Από babis3g στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 516
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-16, 12:19
  2. 2760 firmware και modem codes
    Από George P στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-15, 11:38
  3. 2760 -2850 ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ WI-FI ΣΕ VDSL
    Από soc στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-14, 09:43
  4. PAP2T / SPA-3102 / SPA-122 / Draytek 2700VG
    Από sakis.kom στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-13, 14:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας