Σελ. 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 146
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομικός δεν είμαι σαφώς ένας νομικός μπορεί να μας πει με σιγουριά τι ισχύει

    αυτά που ξέρω είναι όσα έχω διαβάσει λέω ότι ο νόμος που ισχύει για τα πνευματικά δικαιώματα 2121/93 δεν στοιχειοθετεί ποινικό αδίκημα (κακούργημα) που να δικαιολογεί άρση προσωπικού απορρήτου και ταυτοποίηση IP με φυσικό πρόσωπο (το παραπάνω το ξέρω και από προσωπική εμπειρία που είχα με την ΑΕΠΙ/ΕΠΟΕ)

    η περίπτωση που αναφέρεις επίσης είναι άσχετη καθώς θεωρείτε "συκοφαντία" και είναι ποινικό αδίκημα άρα κακούργημα και όχι πλημμέλημα που αναφέρεις

    όπως επίσης είναι ποινικό αδίκημα άρα κακούργημα είναι και η φοροδιαφυγή ή όπως το λένε διαφυγόντα κέρδη στο οποίο πέφτουν οι κάτοχοι των παράνομων ιστοσελίδων με τις διαφημίσεις - συνδρομές - δωρεές

    επίσης όπως είπα δεν δέχομαι ότι η ΕΛ.ΑΣ και η Δικαιοσύνη αλλά ακόμα η ΑΕΠΙ/ΕΠΟΕ δεν γνωρίζει τις αποθήκες - μονάδες παραγωγής και διάθεσης του παράνομου υλικού όπως και τα γνωστά καταστήματα που διαθέτουν ιστοσελίδες και φυσικά FTP κτλ όπως και τα αφεντικά για να τους συλλάβει και να κλείσει ένα μεγάλο κεφάλαιο στο ζήτημα πειρατεία

    - - - Updated - - -

    σύμφωνα με την ΑΕΠΙ οποιοδήποτε κατάστημα (καφετέρια - μπαράκι - φαγάδικο ακόμα και πρακτορείο του ΟΠΑΠ διαθέτει τραπέζια και καρέκλες πρέπει να τους αποδίδει χρήματα για πνευματικά δικαιώματα που αφορούν είτε μουσική (ακόμα και ραδιόφωνο) είτε τηλεόραση (αγώνες)

    πιο πρακτικό για μένα πάντως είναι να μην αγοράζουμε τίποτα (μουσική-ταινίες-λογισμικό) να μην πηγαίνουμε σε κινηματογράφους - καφετέριες - μπαράκια να μην έχουμε συνδέσεις με το διαδίκτυο και κινητά όπως και υπολογιστές

    ώστε να κλείσουν αυτού του είδους οι εταιρείες όπως ΑΕΠΙ/ΕΠΟΕ και οι υπόλοιποι....

    βέβαια γνωρίζουν ότι το παραπάνω δεν θα γίνει ποτέ καθώς πάντα αγοράζουμε και ας μην έχουμε να φάμε....(το βλέπω από μένα αν και δουλεύω για το μεροκάματο 3-4 ευρώ την ώρα) ξοδεύω τα λιγοστά χρήματα για να αγοράζω (αυθεντικά) παιχνίδια για την κονσόλα μου που στην συνέχεια τα παίζω είτε μόνος είτε παρέα με τους φίλους μου.

    βέβαια σε κινηματογράφο ή να πάω να ενοικιάσω ταινία ή να αγοράσω μουσική (έχω πάρα πολύ καιρό....)
    Απο το δεν αγοράζω τίποτα που είναι δικαίωμα σου, μέχρι το δεν κατεβάζω τίποτα που δεν επιτρέπεται υπάρχει μεγάλη διαφορά.
    Μαζί σου ας το κάνουμε επιτέλους, όχι να λέμε εμένα δεν μου αρέσει η τιμή που βάζει όποτε θα το κατεβάσω γιατί την vdsl την έχω μόνο για αυτό και θα κλαίει μετά ο isp μου.


    ΥΓ. υπάρχει διαφορά στο κατεβάζω κάτι και στο ανεβάζω κάτι

  2. #62
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λεω,τοσο στον εαυτο μου,οσο και σε φιλους, οτι...εχω.
    Και για να κατεβαζω τα ιδια κομματια που εχω σε βινυλια,γιατι βριεμαι πλεον να κανω την ιεροτελεστια της ακροασης βινυλιου,μιας και το συγκροτημα που εχω,περιλαμβανει πικ απ που η κεφαλη του μονον,κανει 3.000$.
    Μη μου πεις οτι θα πρεπει να ξανααγορασω τα κομματια που ηδη εχω διπλα μου...
    ΥΓ. Ξεχασα και τα αρχεια 24/96,που επισης εχω αγορασει on line.
    κάποτε το είχα σκεφτεί και εγώ καθώς έχω πάρα πολλούς δίσκους βινυλίου όπως και CD αλλά και ταινίες σε DVD (αυτός ήταν και ο λόγος της γρήγορης σύνδεσης με το διαδίκτυο) αλλά τελικά την παράτησα την ιδέα αυτή καθώς δεν συμφέρει οικονομικά και οι σκληροί δίσκοι που αγοράστηκαν για αυτό το σκοπό κατέληξαν να γίνουν έξτρα αποθηκευτικός χώρος για την κονσόλα μου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το δεν αγοράζω τίποτα που είναι δικαίωμα σου, μέχρι το δεν κατεβάζω τίποτα που δεν επιτρέπεται υπάρχει μεγάλη διαφορά.
    Μαζί σου ας το κάνουμε επιτέλους, όχι να λέμε εμένα δεν μου αρέσει η τιμή που βάζει όποτε θα το κατεβάσω γιατί την vdsl την έχω μόνο για αυτό και θα κλαίει μετά ο isp μου.


    ΥΓ. υπάρχει διαφορά στο κατεβάζω κάτι και στο ανεβάζω κάτι
    αν και εγώ είμαι υπέρ του κατεβάσματος (για προσωπική χρήση) δεν ανεβάζω ούτε διαμοιράζω τίποτα
    όπως βλέπεις συμφωνώ αν ποτέ γίνει κίνηση τέτοια σαν αυτή που αναφέρω

    θα είμαι από τους πρώτους που θα συμμετέχουν

    να μην αγοράζουμε
    να μην κατεβάζουμε/ανεβάζουμε

    κτλ

    απλά μια διευκρίνηση καθώς αναφέρεις το VDSL υπάρχει η σχετική διαφήμιση (φαντάζομαι την ξέρεις) που περιγράφει την χρήση του και σε αυτό είναι το κατέβασμα/ανέβασμα οι ταινίες η μουσική τα παιχνίδια το streaming κτλ (τα ίδια μου έλεγαν και εμένα ώστε να γίνω πελάτης τους από την εποχή του πιλοτικού VDSL (50αρας) έως τώρα που έχω 30αρα (λες να μην ξέρουν ή να μην γνωρίζουν τι κάνω με αυτήν....)

    αλλιώς ποιος θα πούλαγε VDSL? ή FTTH αργότερα....

    για μένα είναι η τιμή

    βάση της ισχύουσας τιμής (αγοράς) επιλέγω τι θα αγοράσω (ο παράγοντας που το καθορίζει αυτό είναι η τσέπη μου) και σαφέστατα αυτό που δεν με ενδιαφέρει να το έχω (π.χ μια ταινία - σειρά - μουσική) θα το κατεβάσω , θα το δω ή θα το ακούσω και αν τελικά εξακολουθεί να μην είναι στα κριτήρια μου θα το διαγράψω (δεν τα κρατάω για να γεμίζω δίσκους)

    αν αλλάξουν οι τιμές και βελτιωθούν κάποιες υπηρεσίες σίγουρα θα δουν αύξηση στις πωλήσεις τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 20-06-14 στις 19:39.

  3. #63
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλά μια διευκρίνηση καθώς αναφέρεις το VDSL υπάρχει η σχετική διαφήμιση (φαντάζομαι την ξέρεις) που περιγράφει την χρήση του και σε αυτό είναι το κατέβασμα/ανέβασμα οι ταινίες η μουσική τα παιχνίδια το streaming κτλ (τα ίδια μου έλεγαν και εμένα ώστε να γίνω πελάτης τους από την εποχή του πιλοτικού VDSL (50αρας) έως τώρα που έχω 30αρα (λες να μην ξέρουν ή να μην γνωρίζουν τι κάνω με αυτήν....)

    αλλιώς ποιος θα πούλαγε VDSL? ή FTTH αργότερα....
    Ναι όλα αυτά που αναφέρεις υπάρχουν και νόμιμα (με πληρωμή ή χωρίς) εκεί έξω ΔΕΝ στο πουλήσανε για να κατεβάζεις κάτι χωρίς αδεία

  4. #64
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι όλα αυτά που αναφέρεις υπάρχουν και νόμιμα (με πληρωμή ή χωρίς) εκεί έξω ΔΕΝ στο πουλήσανε για να κατεβάζεις κάτι χωρίς αδεία
    αν εννοείς τις ταινίες που διαθέτει το google και την μουσική που όντως συμφέρει καθώς δεν δίνεις κερατιάτικα στην ΑΕΠΙ/ΕΠΟΕ ναι συμφέρει

    γιατί για να αγοράσεις ταινίες ή μουσική ή λογισμικό στην ελλάδα από τα μαγαζιά δεν συμφέρει καθόλου (το βλέπω από τα παιχνίδια για την κονσόλα που φεύγουν τα 50 ευρώ για πλάκα μην πω για πιο ακριβά....ας είναι καλά το skroutz.

    αν εννοείς την διαφήμιση (άλλο τι υπάρχει και άλλο τι αφήνει να εννοηθεί) και αν κρίνω από την προσωπική μου εμπειρία με το 13888 που μου έλεγε ο υπάλληλος ότι θα μπορείς να κατεβάζεις την ταινία ή την μουσική σου (δεν νομίζω να αναφερόταν σε νόμιμη αγορά)

  5. #65
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εννοείς τις ταινίες που διαθέτει το google και την μουσική που όντως συμφέρει καθώς δεν δίνεις κερατιάτικα στην ΑΕΠΙ/ΕΠΟΕ ναι συμφέρει

    γιατί για να αγοράσεις ταινίες ή μουσική ή λογισμικό στην ελλάδα από τα μαγαζιά δεν συμφέρει καθόλου (το βλέπω από τα παιχνίδια για την κονσόλα που φεύγουν τα 50 ευρώ για πλάκα μην πω για πιο ακριβά....ας είναι καλά το skroutz.

    αν εννοείς την διαφήμιση (άλλο τι υπάρχει και άλλο τι αφήνει να εννοηθεί) και αν κρίνω από την προσωπική μου εμπειρία με το 13888 που μου έλεγε ο υπάλληλος ότι θα μπορείς να κατεβάζεις την ταινία ή την μουσική σου (δεν νομίζω να αναφερόταν σε νόμιμη αγορά)
    Άλλο τι θέλεις να πιστεύεις εσύ και άλλο τι εννοούν αυτοί

  6. #66
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ πάλι η δικαιολογία, ότι αν ήταν να το πληρώσω δεν θα το αγόραζα.
    Δυστυχώς όμως έτσι τα μετράνε αυτοί, σωστό ή λάθος δεν έχει και τόσο σημασία
    Το ίδιο επιχείρημα και με την δορυφορική τηλεόραση. Μόνο που τα στοιχεία δείχνουν ότι από τότε που κλείδωσαν τα δορυφορικά κανάλια, υπήρξε διπλασιασμός των συνδρομητών, και πλέον μιλάμε για 800.000 συνδρομητές.

  7. #67
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο επιχείρημα και με την δορυφορική τηλεόραση. Μόνο που τα στοιχεία δείχνουν ότι από τότε που κλείδωσαν τα δορυφορικά κανάλια, υπήρξε διπλασιασμός των συνδρομητών, και πλέον μιλάμε για 800.000 συνδρομητές.
    Δυστυχώς...

  8. #68
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο επιχείρημα και με την δορυφορική τηλεόραση. Μόνο που τα στοιχεία δείχνουν ότι από τότε που κλείδωσαν τα δορυφορικά κανάλια, υπήρξε διπλασιασμός των συνδρομητών, και πλέον μιλάμε για 800.000 συνδρομητές.
    Δεν ήταν μόνο αυτό, ήταν και το ότι πλέον με 30 ευρώ είχαν και τηλέφωνο και νετ και τα βασικά κανάλια, αντί για τα 40 που θέλανε μόνο για τα κανάλια

  9. #69
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Και επιπλέον υπάρχουν δύο πλατφόρμες ανταγωνιστικές, αντί για μία, έχοντας πάρει μάλιστα όλα τα αθλητικά από την ελεύθερη τηλεόραση...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #70
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Το έχω ξανά αναφέρει... βγαίνοντας από την δεκαετία του 80 όπου μοιραζόμασταν τα πάντα λόγω φτώχειας (ένας αγόραζε τον δίσκο μουσικής των iron maiden και σε πάμπολες κασέτες φίλων του γραφόταν) και μπαίνοντας στην δεκαετία του 90-2000 όπου σιγά σιγά ήρθε το Internet στην Ελλάδα, ο κόσμος είχε την εντύπωση, είχε μάθει, τον μάθανε, ότι ο ιστός είναι ένας ελεύθερος χώρος διαμοιρασμού ιδεών, αρχείων, απόκτησης γνώσεων και γνωριμιών.

    Αυτό φαίνεται καθαρά και σε εξώφυλλα περιοδικών για υπολογιστές που είχα ποστάρει σε άλλο παρόμοιο νήμα, κατά την δεκαετία του 2000, με προώθηση/διαφήμιση το κατέβασμα με χρήση torrent (kazaa, edonkey, κτλ)

    Από αυτή την ελευθερία πήγαμε στα πνευματικά δικαιώματα, στις συλλήψεις και στον φόβο ότι θα μας πάνε στο γεντί κουλέ επειδή κατεβάσαμε το επεισόδιο 3 από τα στρουμφάκια από κάποιο site είτε χρησιμοποιώντας torrent είτε κάποιον άλλο τρόπο (direct, κτλ).

    Δεν δικαιολογώ τίποτα, απλά κάνω την δική μου ανάλυση και εκτίμηση.

    Είμαι μεν από αυτούς που ανεβοκατέβαζαν, επειδή έτσι έμαθα (bearshare, κτλ) στην αρχή του internet αλλά και επειδή έζησα την δεκαετία του 80 όπου τώρα θα σε τραβάγανε στα δικαστήρια γιατί αντέγραψες στην κοπέλα που σου αρέσει, έναν δίσκο της kim wilde σε κασέτα μήπως και σου κάτσει... αλλά πια και μετά από τα τελευταία γεγονότα....
    ...Εγώ προσωπικά σταματάω τις παρτίδες μου με τον ιστό, την ανταλλαγή αρχείων αλλά και γενικά.

    Μόνο στο taxis θα μπαίνω να κάνω την δήλωση μου.

    Προσωπικά πιστεύω ότι με όλα αυτά είναι το Τέλος Εποχής για τον Ιστό.
    Δεν έχω καμιά όρεξη να με προσβάλουν και να με διαπομπεύσουν στα 40 μου, επειδή ανέβασα και έδωσα σε κάποιους, χωρίς κανένα προσωπικό όφελος π.χ την Μάγια την μέλισσα.
    Ήδη με αυτά που ακούμε κάθε μέρα ότι οι μυστικές υπηρεσίες διαφόρων χωρών παρακολουθούν τα πάντα, έχω ήδη σιχαθεί.
    Ήρθε και αυτό με τα site διαμοιρασμού και για μένα έδεσε η μανέστρα.

    Σας εύχομαι καλή συνέχεια και καλό free wi-fi για να μπαίνετε στα ειδησεογραφικά και να παθαίνετε εγκεφαλικό με όλα τα άσχημα που συμβαίνουν σε αυτό τον κόσμο

    Αστεία αστεία αρχίστε να σκέφτεστε μήπως πρέπει σιγά σιγά να το κλείσετε και εσείς το μαραφέτι όπως πολλοί έκλεισαν και την tv.
    Πιστεύω ότι θα βρείτε την υγεία σας.

    υ.γ και το publichd έκλεισε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eagle12 : 21-06-14 στις 00:03.

  11. #71
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    2 παρατηρησεις.

    Η πρωτη. Ορθα τα οσα λες για την δεκαετια του '80 και τις συνηθειες που μεταλλαχθηκαν, ομως το ιντερνετ ηρθε και καθιερωθηκε ως μια τεραστια βιβλιοθηκη. Οι απαγορευσεις, τα πνευματικα δικαιωματα καλα αλλα το ασφυκτικο, το παραλογο και το εξωφρενικο εισηχθησαν πολυ, μα παρα πολυ μετα, οχι απο τη δεκαετια του '80, ουτε και του '90 αλλα αφου το ιντερνετ διαμορφωσε βιομηχανιες, νεες συνηθειες και τροπους ζωης.

    Η δευτερη. Αποχωρεις και συστηνεις και σε ολους τους υπολοιπους να "κλεισουν το μαραφετι" οπως εσυ. Αντιφαση τεραστια διαπιστωνω. Απο καποιον που συμμετεχει και διαμοιραζει οπως και λαμβανει ακομα και μεσω αυτου του τελευταιου του μυνηματος, μεσω του ιντερνετ. Τι δεν καταλαβαινω λοιπον ;

  12. #72
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    (και το grtorrent εξαφανιστηκε...)
    νομίζω ότι το θέμα το ανακυκλώνουμε, κάθε φορά που ένας μεγάλος τράκερ κλείνει.
    η πειρατεία μας βολεύει, η ηλιθιότητα της ΕΟΠΙ επίσης.
    αλλά το ότι κλέβουμε, κλέβουμε.
    το ότι είμαστε ένα κράτος μπ#%^λο, που αντί να φτιάξει δομές, ασχολείται με το ποιος ανεβάζει τη μάγια τη μέλισσα, και την τσόντα της τζούλιας της μελισσούλας, είναι γελοιοδεστατο....
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  13. #73
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 παρατηρησεις.

    Η πρωτη. Ορθα τα οσα λες για την δεκαετια του '80 και τις συνηθειες που μεταλλαχθηκαν, ομως το ιντερνετ ηρθε και καθιερωθηκε ως μια τεραστια βιβλιοθηκη. Οι απαγορευσεις, τα πνευματικα δικαιωματα καλα αλλα το ασφυκτικο, το παραλογο και το εξωφρενικο εισηχθησαν πολυ, μα παρα πολυ μετα, οχι απο τη δεκαετια του '80, ουτε και του '90 αλλα αφου το ιντερνετ διαμορφωσε βιομηχανιες, νεες συνηθειες και τροπους ζωης.

    Η δευτερη. Αποχωρεις και συστηνεις και σε ολους τους υπολοιπους να "κλεισουν το μαραφετι" οπως εσυ. Αντιφαση τεραστια διαπιστωνω. Απο καποιον που συμμετεχει και διαμοιραζει οπως και λαμβανει ακομα και μεσω αυτου του τελευταιου του μυνηματος, μεσω του ιντερνετ. Τι δεν καταλαβαινω λοιπον ;
    "Κλείστε το μαραφέτι" γιατί έγινε πια χειραγωγούμενο, μέσον παρακολούθησης από διαφόρους, κτλ.
    Αυτό δεν αφορά όπως προείπα μόνο το κλείσιμο και το αστυνομικό κυνηγητό ενός η περισσότερων site διαμοιρασμού αλλά την γενική κατάντια του Ιστού... (παρακολουθήσεις από μυστικές υπηρεσίες, κακόβουλες επιθέσεις, ύβρεις σε blogs, ανώμαλοι, παρότρυνση σε πράξεις βίας, χειραγώγηση της μάζας, κτλ.)
    Ο ιστός τουλάχιστον στην αρχή του διεπόταν από ηθικούς κανόνες που εμείς οι ίδιοι οι χρήστες είχαμε το μυαλό να θέτουμε (όχι ύβρεις, κτλ)... τώρα έχει παρεκτραπεί σε όλους τους τομείς αλλά κυρίως έχουν μπει πολλά συμφέροντα...

    Είτε είναι πολιτικά (χειραγώγηση μάζας) μέσω ειδησεογραφικών ιστοσελίδων (διάδωση αναληθών ρεπορτάζ και νοοτροπία όχλου βασιζόμενοι στην οργή λόγω οικονομικής κρίσης)...

    Όμως ξεφεύγουμε από το θέμα.... για εμένα είπαμε ο ιστός είναι πια ένας χώρος ΜΗ ελευθερίας, ΜΗ ελεύθερης έκφρασης, παρά μόνο κατευθυνόμενης ειδησεογραφίας... κάτι σαν το mega channel ένα πράμα...

  14. #74
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Να υποθεσω λοιπον οτι και το παρον μηνυμα σου ειναι ΜΗ ελευθερο, ΜΗ ελευθερα εκφραζομενο, κατευθυνομενο και υποβολιμαιο, πολιτικα χειραγωγησιμο κτλ και ως εκ τουτου θα διακοψεις καθε χρηση του ιντερνετ απο τουδε και στο εξης, οπως υποθετω οτι εχεις ηδη κανει με την τηλεοραση ;

  15. #75
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθεσω λοιπον οτι και το παρον μηνυμα σου ειναι ΜΗ ελευθερο, ΜΗ ελευθερα εκφραζομενο, κατευθυνομενο και υποβολιμαιο, πολιτικα χειραγωγησιμο κτλ και ως εκ τουτου θα διακοψεις καθε χρηση του ιντερνετ απο τουδε και στο εξης, οπως υποθετω οτι εχεις ηδη κανει με την τηλεοραση ;
    Ότι θα διακόψω, θα διακόψω αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το συγκεκριμένο site ή και κάποια άλλα είναι "κατευθυνομενο και υποβολιμαιο" αλλά αν πω π.χ ΖΗΤΩ Ο ΠΑΤΕΡ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟΣ χάρην αστείου, μπορεί να βρεθεί κάποιος και να με σύρει σε μια δικαστική αίθουσα άρα είναι ενδεχομένως "ΜΗ ελευθερο, ΜΗ ελευθερα εκφραζομενο και πολιτικα χειραγωγησιμο"

Σελ. 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας