Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΙΛΟΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ...ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ;EYΧΑΡΙΣΤΩ...


    LG 42LB700V
    ή
    Smart LED TV Panasonic viera 42'' TX-L42FT60

  2. #2
    Εγγραφή
    14-04-2014
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Μαλλον θες να πεις lg lb730v γιατι δε βρήκα καποια διαφορα μεταξύ τους οποτε υποψιάζομαι πως ειναι το ίδιο μοντέλο απλός για διαφορετικές χώρες.λοιπον συμφωνα με τα review που εχω διαβάσει εδω και καιρο και το εχω ψάξει αρκετα το θέμα καθως ημουν ανάμεσα στη συγκεκριμένη lg και ενα παρόμοιο μοντέλο Panasonic και τελικα κατελιξα στην lg καθως εχει καλύτερo μαυρο χρωμα και πολυ καλα χρωματα και υψηλή φωτεινοτητα ακόμα και στο 3D....αυτα ισχύουν και για την Panasonic ομως υστερεί στις μαύρες σκηνές και το 3D δεν ειναι τοσο καλο οσο της lg.Αν σε ενδειαφερουν τα παιχνίδια και μαλιστα τα Fps οπως call of duty battlefield τοτε προτίμησε την lg γιατι εχει input lag εώς και 34ms ενω η Panasonic βρίσκετε στα 100ms.στον ήχο τωρα παλι η lg εχει ηχεία 2.1 καναλιών των 12 watt το καθένα και αντιστοιχα η Panasonic 2.1 καναλιών 18 W (4 + 4 + 10).επισης σαν smart tv απο οσο εχω δει και διαβάσει ειναι καλύτερη απο την Panasonic καθως η συγκεκριμένη lg ειναι εξαιρετικά απλή στη χρήση και οι 2 εχουν φωνητικές εντολές ομως μονο για την lg εχω ακούσει και τα ελληνικά τα πιάνει μια χαρα για την Panasonic δεν εχω ακούσει γενικά κατι.τωρα η lg εχει 800Hz mci (Motion Clarity Index) ενω η Panasonic 1600Hz bls intelligent Frame Creation (IFC) .....λοιπόν φαντάζομαι πως και τα 2 μοντέλα εχουν 200Hz δηλαδή 200 καρέ το δευτερόλεπτο ...το μάτι μας δεν μπορει να καταλαβει την διαφορα μετα τα 200Hz οποτε τα 800 η τα 1600 να ειναι υποκαρέ η καποιο άλλο κόλπο για πιο ομαλή και καθαρή εικόνα....ισως βεβαια ητε 800 ητε 1600 να μην δεις ουσιαστική διαφορα....βεβαια δεν ειμαι τοσο σίγουρος .....πρωσοπικη μου άποψη ειναι να πας με την lg εχει καλυτερο 3D καλυτερα χρωματα στα reviews προτείνετε απο τους περισσότερους και απο οσο εχω δει σε μαγαζια η lg εχει τρομερή ποιότητα εικόνας χρωμάτων φωτεινοτητας και κίνησης ,βεβαια πηγαινε και εσυ σε καποιο καταστημα και ζητά να σου ρυθμίσουν κατάλληλα τα 2 αυτα μοντέλα για να δεις και μόνος σου τι ταιριάζει καλυτερα στο γούστο σου....άλλωστε δεν ειναι ολα τα ματια ιδια.
    Αυτα ειναι τα review που διάβασα
    Panasonic:http://www.trustedreviews.com/panaso...ft60_TV_review
    Lg:http://www.avforums.com/review/lg-lb...v-review.10452

    - - - Updated - - -

    Αυτην την Panasonic ειχα δει εγω http://www.public.gr/product/sound-a...prod6000021pp/
    Review:http://www.avforums.com/review/panas...v-review.10514
    αλλα δεν ειχε και πολυ καλα review ειδικά για το 3D και για τις σκοτεινές σκηνές ......οποτε οπως σου ειπα διάλεξα την lg και σύντομα θα την αγοράσω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patskalis : 11-09-14 στις 04:26.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-04-2014
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Αν θες οπωσδήποτε 200 hertz , πήγαινε στην 55Η7000 της samsung , μην πας ούτε εσύ ούτε ο άλλος φίλος σε LG , μην ακούτε τους reviewers , τα περνούν χοντρά , ειδικά το avsforum.

    Το HDTVTEST.co.uk έχει πιο αξιόπιστα review και γενικά το IPS panel της LG ύστερη ΠΟΛΥ σε μαύρο χρώμα και αντίθεση , πάρτε μια Samsung Η Sony τηλεόραση και θα με θυμηθείτε.

    Η πήγαινε από κοντά και δείτε διπλα διπλα σε μαύρη σκηνή , μια Samsung και Μια LG Η μια Sony και μια LG και θα δείτε μεγάλη διαφορα.

    Εγώ σας προιδοποιησα.Θα απαγοιτευτιτε ( Ειδικά ΣΕ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ) από την LG .

  4. #4
    Εγγραφή
    14-04-2014
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Ναι έχει δίκιο ο φίλος από πάνω......δες αυτό το θέμα για να καταλάβεις http://www.adslgr.com/forum/threads/837199-LG-LB730V

Παρόμοια Θέματα

  1. LG W2486L-PF 24'' LED
    Από uncharted στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-14, 00:05
  2. LG G2 η Nexus 5?
    Από spirosg13 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-14, 16:45
  3. LG 22EA53VQ 21.5'' LED IPS MONITOR FULL HD BLACK
    Από Tzitziloni στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-14, 10:49
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ 3D LED TV (SMART TV)
    Από GEORGEZERV76 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-13, 02:21
  5. Σύνδεση LG M2352D-PZ LED TV σαν extended desktop.
    Από cranky στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-13, 20:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας